Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2006 o 19:25, Michał Raven napisał:

Ponowie swoje pytanie: jakie ta dystrybucja ma wymagania sprzętowe???

Mi chodziło dobrze na duron 1 Ghz, 128 ram GeForce 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ubuntu.pl/
Strona Ubuntu.
I takie małe ostrzeżenie. Nie będzie różowo. Trza mieć dużo chęci i umiejętności. Nie zrażać się. Linuksiarze potrafią pomóc. Na forach są bardzo pomocni a lamerstwa mało. Ja mam Debiana, Kubuntu to zaś klon Debiana. Ino łatwiejszy, bo sam Debian do niedawna był bardzo trudną dystrybucją.
Nie odinstalowywać Windowsa. Taka rada na zaś. I 10 giga na Kubuntu to bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 22:11, explotion napisał:

a jeśli mogę spytać to ile zamówiłeś i jakich?? :D

Zamówiłem 1CD na PC, choć wachałem się czy nie zamówić wersji 10CD, ale tyle chętnych na Kubuntu nie miałem.:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 08:11, Michał Raven napisał:

> a jeśli mogę spytać to ile zamówiłeś i jakich?? :D
Zamówiłem 1CD na PC, choć wachałem się czy nie zamówić wersji 10CD, ale tyle chętnych na Kubuntu
nie miałem.:((


Ja tam biore ile mogę (10) - akcja może sie szybko zakończyć, a gdyby jedna płytka się porysowala - mam jeszcze 8 zapasowych. A jak sobie zmienię kiedyś kompa na 64 bitowy to bede miał dwie płytki z takim systemem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:42, Lamb3rt napisał:

Ja tam biore ile mogę (10) - akcja może sie szybko zakończyć


Nie zakończy się - ShipIt działa od conajmniej roku. To znaczy rok temu ja zamawiałem Ubuntu w wersji 5.04...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:43, W3 napisał:

> Ja tam biore ile mogę (10) - akcja może sie szybko zakończyć

Nie zakończy się - ShipIt działa od conajmniej roku. To znaczy rok temu ja zamawiałem Ubuntu
w wersji 5.04...


Skąd oni biorą na to kasę?

PS czy jak podałem numer telefonu kolegi, to może sie on spodziwać ttelefonów po angielsku? (Nie zna za bardzo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dojdzie ten system do mnie (ok. pod koniec czerwca) to będę mógł uzyskać gdzieś (np. tutaj) jak go PRAWIDŁOWO zainstalować? (Windows był okropny w instalce...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:45, Lamb3rt napisał:

Skąd oni biorą na to kasę?


Mają sponsorów z całego świata.

Dnia 22.05.2006 o 15:45, Lamb3rt napisał:

PS czy jak podałem numer telefonu kolegi, to może sie on spodziwać ttelefonów po angielsku?
(Nie zna za bardzo)


Do mnie nikt nie dzwonił, ale w przypadku jakichś wątpliwości mogą się kontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:48, Lamb3rt napisał:

Czy jak dojdzie ten system do mnie (ok. pod koniec czerwca) to będę mógł uzyskać gdzieś (np.
tutaj) jak go PRAWIDŁOWO zainstalować? (Windows był okropny w instalce...)


Zamówiłeś 6.06 czy 5.10? Bo 6.06 nie dojdzie Ci do końca czerwca w żadnym wypadku... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:49, W3 napisał:

> Czy jak dojdzie ten system do mnie (ok. pod koniec czerwca) to będę mógł uzyskać gdzieś
(np.
> tutaj) jak go PRAWIDŁOWO zainstalować? (Windows był okropny w instalce...)

Zamówiłeś 6.06 czy 5.10? Bo 6.06 nie dojdzie Ci do końca czerwca w żadnym wypadku... :P


Zamówiłem to co mi się otworzyło po pierwszym zalogwaniu. Nie wiem która to wersja - a co? Kiedy by doszał 6.06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:52, Lamb3rt napisał:

Zamówiłem to co mi się otworzyło po pierwszym zalogwaniu. Nie wiem która to wersja - a co?
Kiedy by doszał 6.06?


Ech... Nie ma to jak czytanie komunikatów. 6.06 wysyłają w czerwcu, dostawa trwa z reguły od 4 do 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:57, W3 napisał:

> Zamówiłem to co mi się otworzyło po pierwszym zalogwaniu. Nie wiem która to wersja - a
co?
> Kiedy by doszał 6.06?

Ech... Nie ma to jak czytanie komunikatów. 6.06 wysyłają w czerwcu, dostawa trwa z reguły od
4 do 6 tygodni.


Nie znam angielskiego ZBYT dobrze (trochę znam, ale...) To jak? Zamówiłem 5.10 czy 6.06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:59, Lamb3rt napisał:

Nie znam angielskiego ZBYT dobrze (trochę znam, ale...) To jak? Zamówiłem 5.10 czy 6.06?


Jeśli w ciągu kilku ostatnich dni to 6.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:48, Lamb3rt napisał:

Czy jak dojdzie ten system do mnie (ok. pod koniec czerwca) to będę mógł uzyskać gdzieś (np.
tutaj) jak go PRAWIDŁOWO zainstalować? (Windows był okropny w instalce...)

To niestety muszę zmartwić. Instalacja jest dość łatwa, ale potem nie jest różowo. Instalacja sterowników neostrady może być trudna, bo ten od TP S.A. jest spartolony ( delikatnie mówiąć) i trzeba szukać pomocy na forach Ubuntu ( to jest to samo co Kubuntu, tylko Gnome zamiast KDE). Są dobre opisy w internecie. Ale trzeba chcieć je przeczytać. A użytkownicy Linuksa potrafią się wnerwić, jak komuś poda się linka do opisu instalacji neostrady a ta osoba dalej próbuje zainstalować te tepsowe ( które w 100% nie działają).
A instalacja w sumie jest prosta. Trzeba tylko wiedzieć, iż dyski nazywają się inaczej niż w Windowsie.
hda1 to pierwsza partycja pierszego dysku (dysku master)
hda2 to druga partycja ...
hdb1 to pierwsza partycja drugiego dysku itp
Po co to? Bo jak się instalator zapyta, na którym instalować Kubuntu, pokaże partycje, to nie skasować partycji z Windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I post po poście, ej to roztargnienie...
Skąd pieniądze? Jest fundacja Canonical, która zajmuje się rozwojem Ubuntu/Kubuntu. Jej szefem jest milioner, który twierdzi, iż miedzy innymi dzięki Linuksowi stał się bogaty, teraz więc spłaca dług.
O popularności Ubuntu/Kubuntu jako, patrz:
http://distrowatch.com/
Tam jest lista najpopularniejszych Linuksów/Uniksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys zamowilem w tym samym programie ubuntu(a tak na probe) - ale to jest wolne(i domyslam sie ze z kubuntu jest tak samo), mandriva na ktorej smigalem do niedawna byla duzo szybsza, ateraz mam arch''a - moze instalka trodniejsza ale roznica w szybkosciu ogromna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 17:28, Tomi_323 napisał:

Dzięki za info :P


nie ma sprawy...
chcę żeby inni mieli więcej od życia niż mam ja...
a tak serio to moją misją jest chyba propagowanie linuxa...
nie jestem moze jego expertem ale poprostu go uwieliam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować