Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2006 o 16:18, Dizi napisał:

> Może mi ktoś powiedzieć, jaki jest średni czas dostawy?

6 tygodni max

Ale jeśli zmawiasz 6.06 (Dapper Drake) to nie wcześniej niż na początku Lipca bo dopiero wtedy
zaczną rozsyłać.


Jak to? Ja już mam wersję 6.06!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 16:36, Krejt napisał:

Dziwne, że dostałem w sobotę pachnące świeżością płytki z Ubuntu 6.06 LTS.
Zamawiane 24 maja.


Hmm... Ja zamówiłem 2006-05-22 i jeszcze nic nie dostałem ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powiedzieć i zakomunikować iż właśnie oto w dniu dzisiejszym otrzymałem paczuszkę z 20 opakowaniami CD... :D
Zdjęcie przedstawiam poniżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 15:31, Michał Raven napisał:

Ciekawe tylko po co Tobie aż 20 CD-ków z Kubuntu??? I jeszcze jedno: kiedy zamówiłeś sobie
"Kubę", bo ja czekam i czekam i się doczekać niemogę...


J ajestem w klasie informatycznej... i mam zanjomo0śąci w II i III więc rodam wszxystko... :D
A zamawiałem 2006-05-19....
Jeszcez jakieś pytanka?? :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem płytki (wersja 6.06) :] Mam jednak problem. Po włożeniu płytek do cdromku i uruchomieniu pc linux uruchamia się bezpośrednio z CD. Jak go zaisntalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 18:54, Tomi_323 napisał:

Dzisiaj dostałem płytki (wersja 6.06) :] Mam jednak problem. Po włożeniu płytek do cdromku
i uruchomieniu pc linux uruchamia się bezpośrednio z CD. Jak go zaisntalować?


Na "pulpicie" jest ikonka INSTALL albo podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że ja pulpit mam pusty :/ Mam tylko ikonki do uruchamiania przeglądarki, programu pocztowego opcji pulpitu i systemu (tam nie ma też install).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem....
zainstalowałem Neostrade... (a właśnie, jeśli ma ktoś problem z zainstalowaniem a zna się to mogę wysłać poradnik i pliki na maila)
i cholera nie zainstalowało mi mojej ukochanej Opery, jakieś błędy... a do FF nie mogę zainstalować ani Javy ani innych pluginów... :/
Jeśli ktos ma pomysł jak to zrobić to proszę o podpowieddź... ja jednak większym specem jestem od Windołsa... a Linuxa traktuje jako hobby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak... Ikonka jest na pulpicie, jednak wczesniej jej nie zauważyłem, gdyż Linux uruchamia mi się z płytki baaaardzo wolno. Po pokazaniu się pulpitu wraz z ikonką "Install" minęło ok 30 min, a płytka dalej się kręci tak, że Cdrom, aż wyje. Kursor tnie się straszliwie, że nie moge trafić w ta ikonkę. Czy jest inny sposób na rozpoczecie instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 20:13, Tomi_323 napisał:

No tak... Ikonka jest na pulpicie, jednak wczesniej jej nie zauważyłem, gdyż Linux uruchamia
mi się z płytki baaaardzo wolno. Po pokazaniu się pulpitu wraz z ikonką "Install" minęło ok
30 min, a płytka dalej się kręci tak, że Cdrom, aż wyje. Kursor tnie się straszliwie, że nie
moge trafić w ta ikonkę. Czy jest inny sposób na rozpoczecie instalacji?


Niestety, w tej wersji zrezygnowano z debianowego instalatora... ale takie zachowanie się kompa nie wróży nic dobrego... może masz za słabego kompa na Kube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 20:13, Tomi_323 napisał:

No tak... Ikonka jest na pulpicie, jednak wczesniej jej nie zauważyłem, gdyż Linux uruchamia
mi się z płytki baaaardzo wolno. Po pokazaniu się pulpitu wraz z ikonką "Install" minęło ok
30 min, a płytka dalej się kręci tak, że Cdrom, aż wyje. Kursor tnie się straszliwie, że nie
moge trafić w ta ikonkę. Czy jest inny sposób na rozpoczecie instalacji?


Podaj mi sprzęt jakim dysponujesz... mniej więcej w takiej formie jaką masz w moim podpisie... :) a ja wtedy powiem czemu tak się dzieje i ewentualnie doradze inną formę instalacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam bardzo słabego PC. Celeron 566 mhz 128 SDram 20 GB HDD Geforce 4 mx 440SE.
Jednak po dobrej konfiguracji Windows XP śmiga, aż miło. Myślałem, że Linux też mi pujdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 20:22, Tomi_323 napisał:

No mam bardzo słabego PC. Celeron 566 mhz 128 SDram 20 GB HDD Geforce 4 mx 440SE.
Jednak po dobrej konfiguracji Windows XP śmiga, aż miło. Myślałem, że Linux też mi pujdzie
:P


Ok, wszystko jasne... masz o połowe RAMU za mało do zainstalowania ubuntu.... 256 jest minimum... poniżej tej ilości nie ruszy... a procesor i karta graficzna mysę że by przetrzymały...
Jeśli chcesz Linuxa to musisz użyć lekkiego środowiska graficznego... poszukaj w internecie a napewno znajdziesz... ale nie w tej dystrybucji... spróbój a Auroxem... jest całkiem niezły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 20:25, explotion napisał:

> No mam bardzo słabego PC. Celeron 566 mhz 128 SDram 20 GB HDD Geforce 4 mx 440SE.
> Jednak po dobrej konfiguracji Windows XP śmiga, aż miło. Myślałem, że Linux też mi pujdzie

> :P

Ok, wszystko jasne... masz o połowe RAMU za mało do zainstalowania ubuntu.... 256 jest minimum...
poniżej tej ilości nie ruszy... a procesor i karta graficzna mysę że by przetrzymały...
Jeśli chcesz Linuxa to musisz użyć lekkiego środowiska graficznego... poszukaj w internecie
a napewno znajdziesz... ale nie w tej dystrybucji... spróbój a Auroxem... jest całkiem niezły...


Że niby co?! Jakto 256 to minimum? Skad to wziales? Dla upartego przy 64Mb ramu bedzie chodzic, wystarczy troszke pogrzebac w konfiguracji. Jesli dlugo sie plytka uruchamia, to cos jest z nia nie tak, powinno uruchomic sie w ok 5 max... Osobiscie nie polecam Kubuntu, a Ubuntu (czyli srodowisko gnome zamiast KDE), jest stabilniejsze i mniej problemowe w konfiguracji graficznej. Jesli jednak zalezy Ci na w pelni konfortowej pracy, to sciagnij.zamow sobie Xubuntu, albo po prostu zasintaluj cokolwiek, a pozniej doinstaluj sobie jakies lajtowe srodowisko graficzne i ustaw, jako domyslne, dla ciekawskich proponuje srodowisko Xgl (pelne 3d, to, co zapowiadali jako nowosc:P w Viscie).

"No mam bardzo słabego PC"... na poprzednim ubuntu (5.10) pracowalem na cel466, gf1, 256sdramu... i ladnie chodzilo, nowa wersja 6.06 jest bardziej zoptymalizowana, dodatkowo do celeronka zainstaluj sobie kernel dla 686, powywalaj z tla rozne niepotrzebne rzeczy (nieststy jest ich duzo, zeby wielu zadowolic)... i tez Ci bedzie smigalo, az milo:P

"i cholera nie zainstalowało mi mojej ukochanej Opery, jakieś błędy... a do FF nie mogę zainstalować ani Javy ani innych pluginów... :/" Zapewne instalujesz wersje zalezna od innych pakietow, zainstaluj sobie wersje "static", albo w tej chwili juz wersje 9, ktora jest dopasowana do Dappera, do sciagniecia ze stronki opery. Jesli chodzi o pluginy, to trzeba poinstowac programy same w sobie, czyli np oddzielnie jave i powinno samo dodac sie, jako plugin do firefoxa, albo zasintalowac odpowiednie pakiety, zerknijcie po forach za tzn "source" albo "zrodlami" dodajcie do programu instalacyjnego, zczytajcie najnowsze pakiety i bedziecie miec mnostwo rzeczy do wyboru do instalacji w jednym miejscu. Polecam taka instalacje, gdyz program sam sobie dociaga pliki, ktore potrzebuje. Jesli instalujecie z plikow "deb" (mozna powiedziec odpowiednik exe) to mozecie sie natknac na rozne problemy z odpowiednimi wersjami, a wiec odradzam, chyba, ze wiecie, co robicie.

Kolejna sprawa, z graniem na linuxie bywa roznie, niby mozna, ale... ja osobiscie uwazam, ze to jest system do wszystkiego poza grami, do tego mam drugi system (tak swoja droga, dla instalujacych, najpierw instalka windy, pozniej dopiero linuxa, nie odwrotnie).

Jesli jest jakis problem, w miare mozliwosci odpowiem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmiechowy jesteś... :) 256 to minimum zapisane na opakowaniu, na oficjalnej stronir i podawame przez exertów co się na tym znają.... a przy 64 to se mozesz popracować w tekstowym trybie chyba... :)

jak sam napisaleś na poprzednim ubuntu miałeś 256 ramu.... a wyjmij se jedną kostkę i zobacz czy ci będzie śmigał...

a co do opery, tak się składa że zupełnym przypadkiem, sam nie wiem jak, (hahahaha) zrobiłem tak jak napisałeś i jakość dupen bladen.... :/

acha... poczytaj sobie poprzednie posty w tym temacie i zobacz sobie co jest powiedziane o grach, grać się da i nie jest to wcale takie skomplikowane, teraz już można pograć w większość nowych tytułów na PC....

żczę szczęścia i powodzenia w miłości... acha, i jak nie jesteś czegoś pewnien to nie pisz bo można wyjść na...
jest takie powiedzenie: lepiej się nie odzywać i wyglądać jak udiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Pozdrawiam, exPLotion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 00:51, explotion napisał:

śmiechowy jesteś... :) 256 to minimum zapisane na opakowaniu, na oficjalnej stronir i podawame
przez exertów co się na tym znają.... a przy 64 to se mozesz popracować w tekstowym trybie
chyba... :)

jak sam napisaleś na poprzednim ubuntu miałeś 256 ramu.... a wyjmij se jedną kostkę i zobacz
czy ci będzie śmigał...

a co do opery, tak się składa że zupełnym przypadkiem, sam nie wiem jak, (hahahaha) zrobiłem
tak jak napisałeś i jakość dupen bladen.... :/

acha... poczytaj sobie poprzednie posty w tym temacie i zobacz sobie co jest powiedziane o
grach, grać się da i nie jest to wcale takie skomplikowane, teraz już można pograć w większość
nowych tytułów na PC....

żczę szczęścia i powodzenia w miłości... acha, i jak nie jesteś czegoś pewnien to nie pisz
bo można wyjść na...
jest takie powiedzenie: lepiej się nie odzywać i wyglądać jak udiota, niż się odezwać i rozwiać
wszelkie wątpliwości

Pozdrawiam, exPLotion.


Z linuxem jestem juz obyty od lat, wiec mi tu z takimi tekstami o ekspertach nie wyskakuj. Nie mowilem, ze bedzie smigac, ale ze bedzie chodzic, tryb tekstowy uruchomisz na 16Mb, przy sporych checiach MOZE i na 8:P Dodalem tez, ze po uprzedniej konfiguracji, wiec zastanow sie i przeczytaj, zanim cos napiszesz.
Niestety przyznam tez, ze nie zalapalem o co chodzi i faktycznie przy uruchamianiu live''a trzeba miec troche wiece ramu, sorki.

"> jak sam napisaleś na poprzednim ubuntu miałeś 256 ramu.... a wyjmij se jedną kostkę i zobacz

Dnia 24.06.2006 o 00:51, explotion napisał:

czy ci będzie śmigał..."


Nie raz wyjmowalem i wkladalem itp i nie wypowiadam sie dlatego, ze gdzies cos przeczytalem...

"> a co do opery, tak się składa że zupełnym przypadkiem, sam nie wiem jak, (hahahaha) zrobiłem

Dnia 24.06.2006 o 00:51, explotion napisał:

tak jak napisałeś i jakość dupen bladen.... :/ "

aktualnie siedze na najnormalniejszym dpkg z deba ze stronki opery. Jesli chodzi o flasha (aktualnie nie ma jeszcze 8 pod linuxa) dodajesz w operze sciezke do libflashplayer.so, do javy podajesz w innym miejscu sciezke do pliku wykonywalnego.

"acha... poczytaj sobie poprzednie posty w tym temacie i zobacz sobie co jest powiedziane o grach, grać się da i nie jest to wcale takie skomplikowane, teraz już można pograć w większość nowych tytułów na PC...." Nie chce mi sie czytac, wypowiadam swoja opinie. Jestem w miare aktualnie z cedega chociazby, wiec wiem, mimo wszystko nadal twierdze, ze nie ma tak fajnie, ze sobie wszystko wlaczasz bez zgrzytow, pare dni temu zainstalowalem sobie demko northland''u i tez nie bylo tak kolorowo na dzien dobry itp itd, z emulacja tez w miare jestem na bierzaco... dla niektorych konfiguracja wine nie jest tak oczywista i latwa, nie mam pojecia, czy ukazal sie jakis konfigurator, zazwyczaj konfiguruje z konsoli, jesli sie ukazal, to zwracam honor:P Poza tym "nowe tytuly" mnie nie interesuja, aktualnie mam P3 933, 512Ramu, Radka 9100, a ze starszymi tytulami... bywa roznie.

"żczę szczęścia i powodzenia w miłości"

dzieki, przyda sie:P

"acha, i jak nie jesteś czegoś pewnien to nie pisz bo można wyjść na...
jest takie powiedzenie: lepiej się nie odzywać i wyglądać jak udiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"

he he, juz nie rob z siebie takiego guru w tych sprawach, bo jeszcze zycie Cie zaskoczy nie raz i pamietaj... niewielu rzeczy mozna byc pewnym:D

Jesli chcesz, aby Twoja wypowiedz byla konstruktywna, to lepiej podaj szczegoly (chociazby z ta Opera, co poszlo nie tak, a nie, ze "nie dziala, gownianie gadasz") i nie probuj nieudolnie mnie osmieszac, troche nie trafiles w odpowiedni typ czlowieka, bo Ci nie odpyskne, a raczej bede staral sie dojsc do porozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować