Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD bliskie przejęcia ATI!

58 postów w tym temacie

Ja mam Semprona 3000 i ATI x700 :D
poprzednio miałem Celerona i nVidie :D
:) wybrałem chyba dobrze, i następnym razem napewno wybiore ten sam zestaw, my śleałem o AMD i nVidi ale skoro sprawy się potoczyły tak to raczej te układy będą lepiej współpracowały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze AMD na pewno dokona małych zabiegów które zwiekszą wydajność jeśli będzie się używało procka AMD i Radona. AM brakuje do szczęścia płyt firmowych które pięknie połączą całość i Intel może zacząć kombinować jak nie wypaść z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to jest super? no nie wiem. wg mnie rynek i tak już jest bardzo wąski, zauważcie że praktycznie istnieją tylko 2 firmy produkujące procki i 2 firmy produkujące karty graficzne, powiązanie się tych firm może osłabić konkurencję na tyle że otworzy tej 1szej drogę do monopolu lub chociaż dominacji, co z kolei może odbyć się na cenach czy na tym że technologia x bedzie tylko na sprzęcie y w pełni wykorzystana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel z rynku nie wypadnie kolego amd to firma dobra ale w biednych krajach a teraz jak mial bym kupowac procesor to napewno nie amd tylko intela Core 2 Duo E6600, 2,4 GHz ktory bije atlona fx 62 cenna i wydajnoscia na glowe bez podkrecania !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, bo AMD zawsze za mniejszą cenę niż Intel produkuje wydajniejsze procesory, a teraz i karty graficzne pewnie i lepsze, i tańsze niż Nvidia. To przełom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekawy jak dalej potoczy się współpraca AMD i Nvidii i rozwój układów NForce. Aktualnie mnie te rewelacje nie dotyczą, bo sprzęta będę zmieniać nie wcześniej niż za 2-3 lata. A wtedy to już nowe Core Duo Extreme (Conroe) będą na moją (i nie tylko) kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No troszkę kiepsko sie porobiło. AMD robi zdecydowanie lepsze procy (przynajmniej do gier) niz Intel, a z kolei nVidia robi lepsze grafiki niż ATI. Moim zdaniem to zle połączenie, bo jezeli rzeczywiscie Intel bedzie w ramach rewanzu wspołapacował z nVidią to dla graczy nadejdą ciężkie czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 13:52, ziptofaf napisał:

Super, bo AMD zawsze za mniejszą cenę niż Intel produkuje wydajniejsze procesory, a teraz i
karty graficzne pewnie i lepsze, i tańsze niż Nvidia. To przełom!

Produkowało, czas przeszły. To były czasy P4 vs Athlon/Sempron. W tej chwili już dwurdzeniowce Intela są tańsze i wydajniejsze od procków AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 13:52, ziptofaf napisał:

Super, bo AMD zawsze za mniejszą cenę niż Intel produkuje wydajniejsze procesory, a teraz i
karty graficzne pewnie i lepsze, i tańsze niż Nvidia. To przełom!


AMD nie jest wcale takie tanie (dopiero Core2 Duo wymusił jako takie obniżki na X2). Po Athlonie 64 firma utknęła w miejscu i próbuje wycisnąć max zysków z tego co ma. Przy całej mojej sympatii dla AMD, nowe procki Intela są po prostu lepsze i wcale nie droższe. A ATI to już w ogóle ma ceny z kosmosu (żeby nie było, miesiąc temu kupiłem X1800XT :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba najwięcej na tym straciła by firma ATI szkoda mi ich :( a z drugiej strony czemu mieli by się łączyć jak dzięki produkcji układów graficznych do Wii i X-Boxa 360 mają dopływ gotówki i mają szanse na prześcignięcie Nvidii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się robi, bo akurat tak się składa, że ja mam w swoim PC właśnie układy AMD i ATI. Olamagato ciekawie skwitował, że laptopy spod ich skrzydeł nareszcie będą mogły nadawać się do grania. Z wyjazdem na studia zamierzałem się z laptopem i przenośny komp, na którym można by było jeszcze pograć to jest to. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować