Zaloguj się, aby obserwować  
Lampek

Niedocenione, zapomniane gry...

110 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2006 o 20:28, szerszeń45 napisał:

Być może nie jest to zapomniana gra, ale na pewno bardzo niedoceniona. Disciples.

zgadzam się z Tobą w zupełności.... w gierkę grałem do trafiłą akurat do mnie w którymś tam numerze Clicka. mnie bardzo wciągnęła i nieraz powracam do niej.... natomiast teraz trzeba sobie skołowac Drugą cześć, która jush nie przeszła obojętnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Original War - genialna, pomysłowa, nieliniowa strategia. Zdobyło sobie sporo fanów, niestety, nie będzie kontynuacji. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anachronox - cud, miód i orzeszki :) Już ktoś wspomniał o niej kilka stron wcześniej ale bez odzewu.. gra jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza od przeszło 3 lat :) Ale nie jestem zwolennikiem powielania istniejących tematów, więc napiszę tutaj.
Poszukuję gry Armed & Dangerous. Pamiętam demo, które wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć pełniaka. Kiedyś był na aukcji, ale zanim się zdecydowałem, było już po ptokach :/
Swoją drogą jakiś pech prześladował twórców tej gry. Oba znane mi tytuły Planet Moon Studios - obok A&D, jeszcze Giants: Obywatel Kabuto - oryginalne i pełne humoru, przeszły jakoś bez większego echa, mimo że to naprawdę dobre gry. No.. o A&D mogę się wypowiedzieć tylko po randce z demem, ale Giants mam jeszcze z jednej pierwszych edycji Extra Gry.
Pamiętacie tą gierkę? Wspominacie ją równie ciepło jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Giants pamiętam, bardzo dobra gra z niezapomnianym humorem, ale zdenerwował mnie brak save''a, co powodowało, że niektóre misje miały bardzo wysoki poziom trudności. No i pod koniec gra już taka zabawna nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 21:39, Revanchist napisał:

Giants pamiętam, bardzo dobra gra z niezapomnianym humorem, ale zdenerwował mnie brak
save''a, co powodowało, że niektóre misje miały bardzo wysoki poziom trudności. No i
pod koniec gra już taka zabawna nie była.


Najlepsza dla mnie była 1 kampania i scenka, kiedy ten dziadek bystrzak powiedział Delfie, że jest jej ojcem... Kurczę, narobiłeś mi smaka na tą gierkę. Jak zajrzę do domu na święta, będę musiał odkurzyć półkę ze starszymi tytułami. Ciekawe, czy pójdzie na Viście :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Bitwa o Śródziemie 2 - może i doceniona, ale bardzo szybko zapomniana. Dla mnie jeden z najlepszych rts''ów w historii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brothers In Arms: Hall''s Highway - genialna, acz niedoceniona gra ukazująca prawdziwe okrucieństwo wojny. Niesamowita fabuła, bardzo dobrze stworzone postacie oraz sama rewelacyjna rozgrywka sprawiły, że uważam ten tytuł za najlepszy wojenny FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam Sam and Max:Sezon 1. Przezabawna przygodówka,która nie sprzedała się w zadowalającej dla CDP egzemplarzy,więc nie będzie sezonu 2 .Szkoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam Beyond Good & Evil. Gra nie docenione lecz podbiła serca tysiąca fanów w tym moje. Ta gra ma taki klimat jak żadna inna. Oby tylko wyszła druga część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ONI - mix Tomb Raidera, Quaka i Tekena w mangowej oprawie z fabułą i główną bohaterką wyciągniętą niczym z Ghost in The Shell. Ciągle na moim dysku. Szkoda, że produkcję drugiej części zawieszono.. QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim świetna platformówka "Abe''s Oddysee" i "Abe''s Exodus" to jest tak wspaniała gra a tak mało znana... polecam je wszystkim (oddysee pierwsza część ale trudniejsza :P)

No i Sacrifice mam jeszcze nawet tą gre (oryginał!!:P rzadko spotykane) i wiecie co? zainstaluje sobie :D

Hmmm Morrowind też świetna gra.. ale swojego czasu było o niej głośno ale nie była zbyt popularna.. szybko została zapomniana.

BloodRayne również dobra gra.

wszystkie up działają na windows XP

Z pewnością znam jeszcze wiele różnych wspaniałych gier, lecz nie przychodzą mi teraz do głowy. Jak sobie przypomne dam cynk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vampire masquerade: bloodlines...

Wielu ludzi odwrocilo sie od niej bo nie byla typowym nastepca seri juz nie wspominajac o dziesiatkach bledow. Gra jednak byla jedna z ciekawszych w koncu nie czesto mozna znalezc gry rpg skoncentrowane na wampirach. Od dobrych paru lat ani widu ani slychu o jakim kolwiek nastepcy, wiem ze ci co mogli zrobic nastepce zbankrutowali ale czy nie dalo sie aby ktos inny sie tym zajal?

Seria TeS? Chociaz ona to wciaz ma rosnaca baze modow robionych przez graczy co utrzymuje ja przy zyciu. Mimo tego czuje sie jakby cala seria zostala zapomniana, nic nowego sie nie dzieje w jej sprawie. I jakos szkoda ze tworcy zamiast robic kontynuacje podobno planuja cos online...-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 12:29, Robhaal napisał:

Brothers In Arms: Hall''s Highway - genialna, acz niedoceniona gra ukazująca prawdziwe
okrucieństwo wojny. Niesamowita fabuła, bardzo dobrze stworzone postacie oraz sama rewelacyjna
rozgrywka sprawiły, że uważam ten tytuł za najlepszy wojenny FPS.


Prawdę mówiąć pierwsze dwie części cyklu cenię sobie znacznie wyżej. Wywarły na mnie po prostu dużo większe (i lepsze) wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest takich tytułów. Z tych najbliższych memu sercu :
Beyond Good & Evil - klimat i ogólne wykonanie! Mam nadzieję, że druga część przyniesie tej marce uznanie na które zasługuje.
Giants : Citizen Kabuto - Może nic nowego w grze nie było, ale ponownie wykonanie i humor. Doskonała gra.
The Neverhood - jedna z najlepszych gier przygodowych w jakie grałem. Ciekawe wykonanie i doskonały humor. Kilka etapów zapamiętam do końca życia.
Rayman - jak dla mnie najlepsza seria platformówek. Seria miała swoje 5 minut ale fakt, że sam Rayman został wyparty przez jakieś "szalone kórliki" boli mnie do dzisiaj. Raczej na nową część nie ma co liczyć.
No one lives forever - klimat, gadżety, i Cate. Sama główna bohaterka miała w sobie więcej wdzięku i sexu niż panna Croft.
Clive Barker''s Undying - Świetny FPS z niesamowitym klimatem. Gra naprawdę straszyła niestety również nie zasłużenie zapomniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RtCW , gierka naprawdę dobra, choć krótka, bo można ją przejść w 4-5h na szybko, ale miała to coś, nawet jak ostatnio grałem, to wyskakujące zombie z grobów wciąż potrafią przestraszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 18:53, Budo napisał:


Zachęciliście mnie do tego Sacrifice''a może sobie ściągnę dzisiaj bo gierka mała jest
(90mb). Odpali pod xp?

Boże ile ja miałem nieprzespanych nocy przy Sacrifice, jak będziesz potrzebował jakiejś pomocy w kampanii albo wskazówek to daj znać ;) grę znam na pamięć - od tego zaczynałem :)

Dnia 01.11.2005 o 18:53, Budo napisał:

A Giants: citizen Kabuto to też słyszałem że wypasik konkretny, ale nie mam za bardzo
dostępu do tej gry, chyba że używkę kupię.

to też jedna z pierwszych moich gier, świetna, fabularnie na tamte lata cholernie wciągała

xD teraz zauważyłem że ten posta dodałeś w 2005 :P

BTW.
Pamięta ktoś z was MDK? :)
Septerra Core, Gorky 17... ah... to były czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować