Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Warhammer 40,000 - Dawn Of War - Winter Assault

3493 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2006 o 16:50, Szalony Max napisał:

Tekst o tej wesołej broni znalalazłem na stronie której adres był w tym watku podawany wiele
razy http://bendus.republika.pl/files/pmag.html

Znam Znam sam nawet ją raz czy dwa podawałem :-] Świetna stronka szczególnie dla miłośników Space Marines. Swoją drogą zaówazyłem że opis "Night Lordsów" z działu o Chaos Space Marines jest troche przycięty. Jeśli chodzi o rozpiske Primarchów i legionów to najlepsza jest Wikipedia, tylko że tam trzeba angielskie znac :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:59, Hubi Koshi napisał:

Znam Znam sam nawet ją raz czy dwa podawałem :-] Świetna stronka szczególnie dla miłośników Space Marines.

Polecam też Nową Gildie, jest w niej sporo ciekawych artykułów
http://www.bitewniaki.gildia.pl/wh40k/tactica/swolves_4ed/swolves_roman_4ed_2

>Swoją drogą zaówazyłem że opis "Night Lordsów" z działu o Chaos Space Marines jest troche przycięty.
Co do opisu sił Chaosu to zazwyczaj najlepiej są opisane World Eaters i Emperor''s Children, reszta jest traktowana troche po macoszemu. Gdzieś kiedyś widziałem rozpiske armii sługów Shleshai tyle z dodatkowych informacji o Chaosie.

>Jeśli chodzi o rozpiske Primarchów i legionów to najlepsza jest Wikipedia, tylko że tam trzeba angielskie znac :-P.
Z tego co widziałem w polskiej wersji wikipedi znajdują się jakies artykuły, jednak poziomem są daleko w tyle za angielskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 17:13, Szalony Max napisał:

Z tego co widziałem w polskiej wersji wikipedi znajdują się jakies artykuły, jednak poziomem
są daleko w tyle za angielskimi.

To prawda. na Wikipedii znalazłem dokładną rozpiske 18 z 20 Primarchów i głównych legionów. Hehe nawet uwzględnili tych których dane zostały wykasowane z bazy danych Imperium uznając ich za "Unknown"
Oto link http://en.wikipedia.org/wiki/Primarch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem przesyłke :D i gra jest super!!! ale gdy zainstalowałem dodatek WA to straciłem możliwość przybliżania kamery(takiego dużego, bardzo dużego przybliżania) przedtem mogłem tak przybliżyć obraz że widziałem rysy na zbrojach żołnierzy :P a teraz nie moge się przyjżeć :/ jak moge to zmienić?? sprawdzałem w opcjach nic nie ma :( POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zanistalowaniu dodatku gra dodaje pare opcji (np wraki maszyn) i niejako "resetuje" opcje, czyli musisz bawić sie we wszyskie ustawienia od poczatku. Dlatego jak kolega powyżej proponuje sprawdzić ustawienia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 22:30, Szalony Max napisał:

Po zanistalowaniu dodatku gra dodaje pare opcji (np wraki maszyn) i niejako "resetuje" opcje,
czyli musisz bawić sie we wszyskie ustawienia od poczatku. Dlatego jak kolega powyżej proponuje
sprawdzić ustawienia gry.


ok już w porządku ustawiłem od nowa opcje i odblokowała się opcja grafika 3D ;) czy jakoś tak. grunt że już działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 21:49, Bambusek napisał:

Z tej strony bezkonkurencyjny jest "Z pamiętnika młodego Archona"
http://www.bitewniaki.gildia.pl/wh40k/tactica/pamietnik_archona_01
Swoją drogą Nekroni są doyć ekscentryczną rasą co doskonale ukazuje ten tekst.
Ciekaw jestem jak chłopaki z Relic zbalansują grę, waszak teraz jak juz wiadomo są problemy z balansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na forum relica pojawił się post od gościa, który był na E3, grał w demo, i tu umieszcze przetłumaczony post ;P

Podstawy:
Można grać w Dark Crusade nie posiadając Winter Assault, lecz nie można będzie grać Gwardią Imperialną. Można grać tylko przeciwko niej ( w multiplayerze )
Single Player:
- Generalnie kampania przedstawiona jest w sposób znany z np. serii Total War. Akcja rozgrywa się na planecie Kronus, gdzie pojawili się Necroni. Mamy mapę planety, na której rozmieszczone są dywizje poszczególnych frakcji. Jest to taktyczna mapa, w trybie turowym. Gdy atakujesz lub zostajesz zaatakowany, gra przenosi nas do miejsca akcji, gdzie rozgrywamy klasyczną potyczkę. Na początku mamy kawałek pod rozbudowę bazy i Twierdze. Po zdobyc
iu twierdzy którejś ze stron - ta strona przegrywa.
- Każdy obszar daje określoną ilość rekwizycji. Można jej użyć do wzmacniania terytoriów (dodawanie jednostek/budynków/ulepszeń dla garnizonu danego terytorium). Np. wybieram sobie czołg Hammerhead, a gdy dana baza zostanie zaatakowana, na początku otrzymamy czołg Hammerhead.
- Gdy atakujesz wrogie terytorium możesz użyć bonusowej jednostki, którą możesz dodać to twojej armii.
- Każda ze stron ma własną historię oraz dialogi prowadzące przez grę.
- Można rozwijać swojego bohatera jedynie w trakcie gry w Kampanii. W bitwach zdobywasz punkty, które możesz potem wydać na zmiane/dodanie broni lub umiejętności. Jeszcze nie wiem czy jest to funkcja jedynie w Kampanii.

Tau:
- Posiadają standardową ekonomię
- Tau posiadają jednostki strzelające i nie nadają się do walki w zwarciu. Krootowie są jednostkami walczącymi w zwarciu.
- Po wynalezieniu odpowiedniej umiejętności, Kroot Carnivoures, żywi się na resztkach wrogów aby zwiększyć swą moc.
- Dowódca Tau (XV8 Crisis Battlesuit) to chodzący czołg (ma wyrzutnie rakiet, miotacz płomieni i pulse gun)
- Autor nie widział jednostki Reliktowej Tau (czyli nie wiadomo czy mają uber unit ;P)

Necroni:
- Mają inną ekonomię. Gdy zajmują punktym zwiększają prędkość tworzenia jednostek/upgradeowania/budowania. Wygląda na to, że używają tylko energii. Ale mogę się mylić.
- Scaraby, budownicy necronów, to jedyna jednostka która może zdobywać punkty kontrolne. Budują na nim budynek zwiększający prędkość pdorukcji.
- "Zabite" jednostki Necronów powoli wracają do życia. Do całkiem ładne, kiedy Necroni rozerwani na pół doczołgują się do swoich nóg aby się wskrzesić.
- Necron Lord ma zdolność do masowego wskrzeszenia która natychmiastowo wszkrzesza wszystkie zabite jednostki. Może się też zmienić w Nightbringera. Trwa to 2 minutym po czym mamy znowu Necron Lorda z 10% życia.
- Monolit to baza, jednak może zostać ulepszona, by powoli latać nad ziemią. Po pełnym ulepszeniu, będzie przypominała monolity z finału Winter Assault. Powolne i mogą się teleportować. Potężne.

Na końcu pojawiło sie stwierdzenie, że developerzy szukają czegoś nowego. Może DoW 2? ;P

Kiepskawo trochę to przetłumaczyłem... Tu link do oryginalnego postu:
http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=93370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 14:30, Grond napisał:

- Necron Lord ma zdolność do masowego wskrzeszenia która natychmiastowo wszkrzesza wszystkie
zabite jednostki. Może się też zmienić w Nightbringera. Trwa to 2 minutym po czym mamy znowu
Necron Lorda z 10% życia.


Fajne - coś jak zamiana bohaterów Chaosu w Bloodthristera. Tyle że oni już sie odmienić nie mogą. Nightbringer musi byc ultra potężny, skoro jego istnienie jest ograniczone czasowo. A masowe wskrzeszanie to pewnie odpowednik figurkowego Ressurection Orb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 14:30, Grond napisał:

Tau:
- Posiadają standardową ekonomię
- Tau posiadają jednostki strzelające i nie nadają się do walki w zwarciu. Krootowie są jednostkami
walczącymi w zwarciu.
- Po wynalezieniu odpowiedniej umiejętności, Kroot Carnivoures, żywi się na resztkach wrogów
aby zwiększyć swą moc.
- Dowódca Tau (XV8 Crisis Battlesuit) to chodzący czołg (ma wyrzutnie rakiet, miotacz płomieni
i pulse gun)
- Autor nie widział jednostki Reliktowej Tau (czyli nie wiadomo czy mają uber unit ;P)


Z tego co tam jeszcze wyczytałem wynika, że Tau będą mieć jakąś jednostkę, która potrafi strzelać i zajmować punkty mając włączoną infiltrację. Jeśli to prawda to będzie to bardzo, ale to bardzo wkurzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj... Właśnie też myślałem o tej jednostce... Zapomniałem napisać. Ale taktyki będą niezłe w Dark Crusade. Trzeba będzie przemodelować taktyki dla wcześniejszych ras... Łee! Nie mogę się doczekać tego dodatku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

]Generalnie kampania przedstawiona jest w sposób znany z np. serii Total War. Akcja rozgrywa się na planecie Kronus, gdzie pojawili się Necroni. Mamy mapę planety, na której rozmieszczone są dywizje poszczególnych frakcji. Jest to taktyczna mapa, w trybie turowym. Gdy atakujesz lub zostajesz zaatakowany, gra przenosi nas do miejsca akcji, gdzie rozgrywamy klasyczną potyczkę. Na początku mamy kawałek pod rozbudowę bazy i Twierdze. Po zdobyc
iu twierdzy którejś ze stron - ta strona przegrywa.
- Każdy obszar daje określoną ilość rekwizycji. Można jej użyć do wzmacniania terytoriów (dodawanie jednostek/budynków/ulepszeń dla garnizonu danego terytorium). Np. wybieram sobie czołg Hammerhead, a gdy dana baza zostanie zaatakowana, na początku otrzymamy czołg Hammerhead.
- Gdy atakujesz wrogie terytorium możesz użyć bonusowej jednostki, którą możesz dodać to twojej armii.
- Każda ze stron ma własną historię oraz dialogi prowadzące przez grę.
- Można rozwijać swojego bohatera jedynie w trakcie gry w Kampanii. W bitwach zdobywasz punkty, które możesz potem wydać na zmiane/dodanie broni lub umiejętności. Jeszcze nie wiem czy jest to funkcja jedynie w Kampanii



Nie lubię takiej formy kampanii :( myślałem że będziemy mieć do czynienia z ciekawą fabułą a nie z czymś takim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 16:30, Dyzio Diablo napisał:

Nie lubię takiej formy kampanii :( myślałem że będziemy mieć do czynienia z ciekawą fabułą
a nie z czymś takim:(


W takiej gierce jak Emperor: Battle for Diune (uprzedzam: mogłem przekręcić nazwę) wolny wybór podbijanej ziemi oraz fabuła były ładnie ze sobą złączone. Miało się po prostu co kilka "wolnych misji" misję ciągnącą fabułę do przodu do wykonania. Moim skromnym zdaniem bardzo dobrze system ten działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 16:30, Dyzio Diablo napisał:

Nie lubię takiej formy kampanii :( myślałem że będziemy mieć do czynienia z ciekawą fabułą
a nie z czymś takim:(


Jedno nie wyklucza drugiego... Jak w DoW i WA byłą fabuła to narzekano. Teraz ma być długa kampania - też sienarzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej gierce jak Emperor: Battle for Diune (uprzedzam: mogłem przekręcić nazwę) wolny wybór podbijanej ziemi oraz fabuła były ładnie ze sobą złączone. Miało się po prostu co kilka "wolnych misji" misję ciągnącą fabułę do przodu do wykonania. Moim skromnym zdaniem bardzo dobrze system ten działał.

Tylko że mi chodziło o to że w WA ostatnia misja to inwazja necronów co się przebudzili myślałem że w DC fabuła będzie powiązana z pierwszym dodatkiem.

A poza tym zauważyłem że Relic może zrobić straszny błąd robiąc tak że DC będzie działał niezależnie od WA.
Dlaczego? Ano ponieważ nie będą mogli dać nowych jednostek! Bo gdyby dali po nowej jednostce starym rasą to wyglądało by to tak: ktoś ma WA i DC (załószmy że dali nowe jednostki) to właściciel tych dodatków miałby o jedną jednostkę więcej od gościa który ma tylko WA. Spowodowało by to katastrofę w grze po sieci ponieważ gra nie byłaby uczciwa. Ale jeżeli nie dadzą nowych jednostek starym rasą to gracze któży nimi grają będą trochę pokżywdzeni. Jeżeli trzeci dodatek TEŻ będzie działał niezależnie od innych dodatków a dadzą do niego nowe jednostki zrobisię to samo co wyżej napisałem. Jedynym sposobem by tak nie było to to żeby DC wymagał i podstawki i dodatku(WA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2006 o 18:12, Dyzio Diablo napisał:

Tylko że mi chodziło o to że w WA ostatnia misja to inwazja necronów co się przebudzili myślałem
że w DC fabuła będzie powiązana z pierwszym dodatkiem.


Będzie powiązana Necron''ami;). Już jakiś czas temu zastanawiałem się czemu Necron''i wylądowali akurat obok Tytana, a nuż to jakoś wyjaśnią.

Dnia 12.05.2006 o 18:12, Dyzio Diablo napisał:

Dlaczego? Ano ponieważ nie będą mogli dać nowych jednostek! Bo gdyby dali po nowej jednostce
starym rasą to wyglądało by to tak: ktoś ma WA i DC (załószmy że dali nowe jednostki) to właściciel
tych dodatków miałby o jedną jednostkę więcej od gościa który ma tylko WA.


Rozwiązanie jest banalnie proste: ci, którzy mają tylko WA grają z tymi, którzy równierz mają tylko WA, posiadacze DC z posiadaczami DC, szczęśliwcy mający oba tylko we własnym gronie. No chyba że ktoś by się upierał, ale niech wtedy nie narzeka:].

Ps. Z góry przepraszam, po prostu muszę to napisać: pokRZywdzić piszemy przez rz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować