Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Ratujmy Dolinę Rospudy!

339 postów w tym temacie

Dziś w radiu słyszałem, że władzom Augustowa nie udało się przekonać ludzi z UE do przebiegu trasy. Nic dziwnego. Teraz wierzą, że sąd w Luksemburgu jednak przyzna im rację... Żałosne. Zapomnieli chyba, że tam sędziowie kierują się opiniami ekspertów, a te są jednoznaczne.

A swoją drogą - jeśli mimo wszystko UE nałoży na nas kary, to liczę, że tylko mieszkańcy Augustowa będą je płacić. Chcą obwodnicę, która zniszczy niepowtarzalny region - to niech płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ! ja napewno nie bede za to płaciła, może jeszcze jakies podatki nam nałóżcie, a jak! :/ szkoda słów naprawde, oni myśla ze jakoś UE wykiwaja? xD maja marzenia^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Sama punisher.Jesteś bez serca,jesteś za urbanizacją.Ciebie to powinni skazać na śmierć za mordowanie zwierząt[(tam niektóre zwierzęta są endemiczne (unikatowe)]i niszczenie przyrody(Rospuda to jedyny w swoim rodzju krajobraz bagienny w skali europejskiej).
Ps:Z ptaka chętnie bym się dał zabić,szczególnie za chronionego
P.S2:Jesteś jak taka rasa Locust z Gears of War:uwielbiasz i kochasz niszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porządku, mógłbym wspomnieć o landszaftach, mógłbym powiedzieć o zwierzętach, które zrobiły dla ludzi więcej niż inni ludzie dla siebie nawzajem. Jedynym "ale" jest to, że ta autostrada wcale mi nie przeszkadza.
Efektem tego piekła, które rozpętało się w obecnie najpopularniejszej dolinie w całej Europie jest to, że do, nie powiem jakiej śmierci, mieszkańcy nie doczekają się tej przeklętej autostrady ani tu, ani tam, ani siam. I dalej będą kończyć pod kołami. Oczywiście dobrze im tak! Biedne zwierzęta też wpadają pod koła pojazdów!
Naturalnie powstał plan trasy alternatywnej, który został uprzejmie podrzucony barbarzyńskim urzędasom. Plan, który, z tego co zrozumiałem... i tak przechodzi przez tereny naturalne będące bodajże pod płaszczykiem programu Natura 2000. Mniejsza już o to, że rozwali się po drodze jakąś wieś, ludzie mają instynkt samozachowawczy i nogi, zdążą zwiać kiedy im chałupy rozniesie. Poza tym w moim odczuciu pomiędzy grzmotnięciem pasa asfaltu na cenny obszar, a wybudowaniem odcinka drogi przebiegającej tak właściwie nad nim, na estakadzie, jest spora różnica.
Ekolodzy naprawdę mi nie przeszkadzają. Nie rozumiem tylko dlaczego na każdą odważną, słuszną akcję musi przypaść jakaś fanatyczna walka, w której nie ma opcji "misja wykonana, mamy pożytek dla wszystkich". Bo którędy ta cholerna droga nie poleci to i tak zwierzęta i rośliny ucierpią, a jak nie poleci w ogóle, a przynajmniej nie przez najbliższe n-lat, to będziemy mieli zadowolone, świadome ekologicznie społeczeństwo, i tylko mieszkańcy wywalczonego obszaru będą niezadowoleni. Albo martwi. Co za niewdzięcznicy.
Jeżeli zniszczenie Doliny Rospudy faktycznie w przyszłości spowoduje jakąś straszną katastrofę na tle ekologicznym, to powiem "kurde, ale daliśmy d...y z tą autostradą". Póki co jest to dla mnie taki sam protest jak ten o budowę rzekomo niebezpiecznych i wybuchających dla krotochwili elektrowni atomowych - tyle energii (prawie atomowej zresztą) skierowanej nie tam gdzie trzeba. Dziękuje, nie podpisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 20:11, Lisun napisał:

Ps:Z ptaka chętnie bym się dał zabić,szczególnie za chronionego


hehe... dobre sobie.

Słyszałem, że ekolodzy będą protestować przeciwko budowie jakiegoś zbiornika w krempnej (prawie bieszczady), który jest bardzo mieszkańcom potrzebny - paranoja. Sorman miał rację - nowa religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 21:52, Mogrim napisał:

> Ps:Z ptaka chętnie bym się dał zabić,szczególnie za chronionego


To byl taki żart,bo tem kolo sama paniszer pytał się,czy dałbyś się zabić za ptaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żart?! śmieszy Cie los tych biednych ptaszkow? smieszy Cie to, że sobie zartujesz... przykro mi, myślałam ze na to grono wcodz osoby które chca pomoc a nie żartować sobie z tej jakze powaznej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 13:20, eviczek napisał:

żart?! śmieszy Cie los tych biednych ptaszkow? smieszy Cie to, że sobie zartujesz... przykro
mi, myślałam ze na to grono wcodz osoby które chca pomoc a nie żartować sobie z tej jakze powaznej
sytuacji.

Większość ludzi widzi w Dolinie Rospudy właśnie piękne ptaszki i wyjątkowe torfowiska. Dla mnie jest to po prostu ogromna połać roślin uczestniczących w procesie fotosyntezy, a więc będących "płucami" polski. Tu nie chodzi tylko o życie Augustowiańczyków, ale o wyniszczanie równowagi naturalnej w Polsce, i w ogóle na świecie, wiec i zycie wszystkich ludzi.
Przeciez te drzewa nie odrosną!!! (bo niby gdzie?!?!). A w Augustowie możnaby zrobić przynajmniej TYMCZASOWĄ kładkę nad droga, lubv przejście pod drogą, a obwodnice puścić tam, gdzie nie ma laów. chociażby odremontować i przebudować jakąś starą drogę, której torem szła by obwodnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 13:20, eviczek napisał:

żart?! śmieszy Cie los tych biednych ptaszkow? smieszy Cie to, że sobie zartujesz... przykro
mi, myślałam ze na to grono wcodz osoby które chca pomoc a nie żartować sobie z tej jakze powaznej
sytuacji.


Sorry,że cię uraziłem,ale los tych ptaków mnie przejmuje.Przywiązałbym się do drzewa i dał sie przeciąć na pół piłą mechaniczną za każdego ptaka w tej dolinie.Ale znam paru kolesi,którzy są za budową tej obwodnicy przez dolinę.Oto one:
1.Polish
2.WąChu
3.Mr Black
4.Kalkulator12
5.Adamzzz
6.SSebaSS
7.Lord FANat1c
8.Rosveld
9.ProChaoS
10.struksik
To są ludzie bez serca.Ja chociaż je mam.Os początku jestem przeciw budowie obwonicy przez Dolinę.Gdybym miał wyrzutnię rakiet,rozwaliłbym buldożer i zwiał w las.Nie znaleźli by mnie;p.
Tyle ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 21:32, frogger napisał:

Poza tym w moim odczuciu pomiędzy grzmotnięciem pasa asfaltu na cenny obszar, a wybudowaniem
odcinka drogi przebiegającej tak właściwie nad nim, na estakadzie, jest spora różnica.


Nie ma żadnej. Teren trzeba osuszyć, żeby mógł wjechać ciężki sprzęt. Drzewa też trzeba wyciąć.
Najkrótsza droga do degradacji środowiska.

Dnia 03.03.2007 o 21:32, frogger napisał:

(...) taki sam protest jak ten o budowę rzekomo niebezpiecznych i wybuchających dla krotochwili elektrowni atomowych > - tyle energii (prawie atomowej zresztą) skierowanej nie tam gdzie trzeba.


Budowa elektrowni atomowej to zupełnie inna para kaloszy niż budowa drogi przez obszar ekologiczny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 13:57, Lisun napisał:

Sorry,że cię uraziłem,ale los tych ptaków mnie przejmuje.Przywiązałbym się do drzewa i dał
sie przeciąć na pół piłą mechaniczną za każdego ptaka w tej dolinie.Ale znam paru kolesi,którzy
za budową tej obwodnicy przez dolinę.Oto one:
1.Polish
2.WąChu
3.Mr Black
4.Kalkulator12
5.Adamzzz
6.SSebaSS
7.Lord FANat1c
8.Rosveld
9.ProChaoS
10.struksik
To są ludzie bez serca.Ja chociaż je mam.Os początku jestem przeciw budowie obwonicy
przez Dolinę.Gdybym miał wyrzutnię rakiet,rozwaliłbym buldożer i zwiał w las.Nie znaleźli by
mnie;p.
Tyle ode mnie


Brawo za odwage też jestem przeciwko obwodnicy. Czym nas wiecej tym lepiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 14:05, Arclight napisał:

Poza tym w moim odczuciu pomiędzy grzmotnięciem pasa asfaltu na cenny obszar, a wybudowaniem
odcinka drogi przebiegającej tak właściwie nad nim, na estakadzie, jest spora różnica.

Nie ma żadnej. Teren trzeba osuszyć, żeby mógł wjechać ciężki sprzęt. Drzewa też trzeba wyciąć. Najkrótsza droga do degradacji środowiska.

Dodajcie sobie do tego spaliny z samochodów, to wychodzi czarno na białym, że nawet estakada niesie śmierć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2007 o 13:57, Lisun napisał:

To są ludzie bez serca.Ja chociaż je mam.Os początku jestem przeciw budowie obwonicy
przez Dolinę.Gdybym miał wyrzutnię rakiet,rozwaliłbym buldożer i zwiał w las.Nie znaleźli by
mnie;p.

Oczywiście pomijajac fakt, że ta rakieta rozwaliłaby pięć razy tyle, co ten buldożer... :P
No i precież i takby potem nowe przyjechały, a zat e zniszczone zapłaciliby podatniicy...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nic sie nie stało, ale jakoś dziwnie dotknęło mnie to jak napisałeś ze to taki mały żarcik z Twojej strony... Tak jakbyś przed nami grał bohatera a przed tymi ludzmi bez serca wstydził sie tego. Ale dałes popis :):) bravo za odwage ;D masz u mnie plusa ^^
a co do tego buldożera no to chcesz ja Ci pomoge^^ ale Guciothic mial racje, ta rakieta rozwali piec razy tyle niż ten nieszczęsny buldożer... musimy wymyślec coś innego ale równie derastycznego;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z rządu to debile...

Zamiast wybudować autostradę naokoło, co jest przez ekologów proponowane, chcą walnąć przez środek Rospudy, bo wychodzi im taniej. Ale ich małe móżdżki nie pojmują już tego, że Polska przez dekady nie spłaci tych kar, które nałoży na nas UE...

A ża naokoło jest drożej? Bzdura, UE i tak pokryje większość kosztów, więc ja nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 14:37, eviczek napisał:

ja wiem. ja wszystko wiem, ale chodzilo mi o to, że ten koleś czepia sie ptaków:/

Ptaki też sa dla mnie ważne. Ale nikt nic nie mówi w mediach, o tych drzewach, i ważnej roli jaką pełnią w naszym życiu. Bardzo mało ludzi chyba zdaje sobie sprawę ze znaczenia roli tych drzew...



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować