Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Ratujmy Dolinę Rospudy!

339 postów w tym temacie

To teraz powiem szczerze: żal mi was, ponieważ ślepo słuchacie ekologów, i ważniejsze jest wam robactwo i ptaszki, niż ludzkie życie, i problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi siebie nie żal :D Wole patrzeć na piękną przyrode, niż przejmować się takimi pierdołami jak ludzkie problemy :D

Ale rozumiem cię. Mam inne zdanie niż ty, więc trzeba mnie zjechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>pierdołami jak ludzkie problemy :D

A więc po 5 tirów na minutę to według ciebie "pierdoła"? To spróbuj w wakacje pobyć w augustowie przez tydzień i spokojnie przejść przez ulicę, albo w miarę szybko i bezpiecznie poruszać się po tym mieście. Ale trzeba zacząć od tego, że ty nie wiesz gdzie leży augustów, ani dolina rozpudy. Jesteś śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:38, Mistic napisał:

/../


Rozumiem, że nie ubrał on tego we właściwie słowa, ale ma trochę racji. Też lubię śpiewające ptaszki, fruwające dziki i zielone drzewka, ale przez to, że taki lasek chcemy uratować, mieszkańcy pewnej wsi (czy miasteczka, czy co to jest) mają cierpieć? Wiem jak to jest, przez kilka lat mieszkałem na wsi, gdzie co kilkadziesiąt minut przejeżdżał TIR. Po takim miesiącu to przestaje być śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:38, Mistic napisał:

NIe mów o rzeczach na których się nie znasz, mój ty śmieszny gimnazjalisto :-)

Nie rozśmieszaj mnie; tu jesteś akurat w błędzie(czyt. to ty się mylisz). Chociaż patrzę, że ta rozmowa zaczyna mi się udzielać i zgonie z przysłowiem "Mądry głupiemu ustąpi" nie będę się kłucił z obrońcami robactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>tu jesteś akurat w błędzie(czyt. to ty się mylisz).

Sądzę, że każdy szanujący dziesięciolatek wie co znaczy fraza ''jesteś w błędzie''.

>Chociaż patrzę, że ta rozmowa zaczyna mi się udzielać

1. Ciekawie sformułowane zdanie
2. Sam zacząłeś tą jałową dyskusję. Spójrz kilka postów wyżej

>i zgonie z przysłowiem "Mądry głupiemu ustąpi"

Boję się to skomentować ze względu na netykietę. Ale tutaj to ty ''jesteś w błędzie''.

>nie będę się kłucił z obrońcami robactwa.

Więc nie ''kłuć''. Poza tym, szanuj ludzkie poglądy. To, że dla kogoś las jest ważniejszy niż obolałe uszy mieszkańców jakiejś wsi, nie znaczy wcale, że trzeba go zbluzgać. I doradzam zainstalować nowego FireFoxa. Wychwytuje ortografy z tekstu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:57, Mastexx100 napisał:

Nie rozśmieszaj mnie; tu jesteś akurat w błędzie(czyt. to ty się mylisz).


Zapewne nawet nie wiesz do czego tamta kwestia się odnosiła, ale dobra, skoro to cię dowartościowuje :D

Dnia 02.03.2007 o 22:57, Mastexx100 napisał:

Chociaż patrzę, że ta rozmowa zaczyna mi się udzielać i zgonie z przysłowiem
"Mądry głupiemu ustąpi" nie będę się kłucił z obrońcami robactwa.


A ja z bohaterem ludzkości i człowiekiem, którego nawet nie stać na słownik ortograficzny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli używasz hasła"obrońcy robaków" to mi ciebie zal...jezeli nie obchodzi cie ratownie gatukówm które mog wyginac i sa tylko w jednym miejscu w Polsce, o to jest oczywiste żeby nie ingerowac w przyrode....
Nigdzie w innym kraju UE nie było by takiego problemu, poniewaz w innych krajach nie pozwoliliby na takie niszczenie przyrody..tylko ten kraj jest taki chory razem z naszym rzadem i politykami...
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 23:04, Mistic napisał:

A ja z bohaterem ludzkości i człowiekiem, którego nawet nie stać na słownik ortograficzny :-)


Za to widzę, że ty akurat jesteś po prostu kujonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koles sie wypowiada jeszcze nie umie pisac poprawnie...a przeciez podkresla błędy..lol..
widzisz dla niego jestes kujonem bo umiesz poprawnie pisac, zal co nie??:)
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomość podstawowych zasad ortografii wcale nie oznacza, że ktoś je ''wkuwa''. Z tego co powiedziałeś wynika, że dziesiąta część forumowiczów jest normalna, a reszta to kujony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 23:08, Amaadi napisał:

...jeżeli nie obchodzi cię ratowanie gatunków które mogą wyginać i są tylko w jednym miejscu w Polsce,
o to jest oczywiste żeby nie ingerować w przyrodę....

A o jakich to rzadkich, czy nawet endemicznych gatunkach mówisz?

Dnia 02.03.2007 o 23:08, Amaadi napisał:

Nigdzie w innym kraju UE nie było by takiego problemu, ponieważ w innych krajach nie pozwoliliby
na takie niszczenie przyrody..

Podobne problemy mieli w Portugalii i Francji...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem po co ta dyskusja
prawda jest taka
Rospuda to unikalne torfowisko na skale Europejska i nie WOLNO nam tego zniszczyć czy to siępodoba jakimś ludziom z AUgustowa czy nie
Pies jest pogrzebany w tym ze już wydano hajs na prace przygotowawcze i jezeli autostrada nie pójdzie tą trasą to wszystko zostanie stracone.
A ja jestem pewnien ze mozna tak oprowadzić trase autostrady ze ominie Rospude i wszyscy bedą zadowoleni tylko pewnie będzie to z 3 razy droższe

P.S TA autostrada w takim kształcie i tak nie powstanie jeżeli by tak się stało to Unia dowalni nam takie kary ze nie wstaniemy i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torfowisko, wiesz co to jest? To są bagna pełne żab, a w dodatku torf śmierdzi (błeee). Co wg was jest ważniejsze ludzkie życia, którzy giną cały czas, przez te tiry, które jeżdżą przez Augustów. Zbadano, że na minutę przez Augustów przejeżdża 6 tirów. Zobaczcie ile razy przez dzień jakiś człowiek może się nadziać?? A unia to może nam gó*no zrobić, bo to od nich te tiry do Rosji przez Polskę i Litwę jadą i to za darmo, za nim do tego "bagna" weszliśmy (chodzi mi o unię) to każdy tir płacił opłatę za przejazd, a teraz co?? Nic nie ma nasz skarb państwa, za to że coś dziurawi nam drogi. A torf to taka przyroda żę tylko smród tam jest i nic więcej. Widać, że dla unii ważniejsze są żaby od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A unia to może nam gó*no zrobić,
Mylisz się. Może nam bardzo dużo zrobić, jak chociażby nałożenie takich samych kar jak we Francji. 37 mln euro rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 07:24, struksik napisał:

Torfowisko, wiesz co to jest? To są bagna pełne żab, a w dodatku torf śmierdzi (błeee).


A co? Ma pachnąć lawendą? Nie rozśmieszaj mnie.

>Co

Dnia 03.03.2007 o 07:24, struksik napisał:

wg was jest ważniejsze ludzkie życia, którzy giną cały czas, przez te tiry, które jeżdżą przez
Augustów.


Wiesz,że w tym mieście jest tylko jedno przejście dla pieszych z światłami?I że miasto nie chce budować kładek i przejść dla pieszych?Tylko jeden wypadek w zeszłym roku spowodował TIR!To mało,nie?


Zbadano, że na minutę przez Augustów przejeżdża 6 tirów. Zobaczcie ile razy przez

Dnia 03.03.2007 o 07:24, struksik napisał:

dzień jakiś człowiek może się nadziać?? A unia to może nam gó*no zrobić, bo to od nich te tiry
do Rosji przez Polskę i Litwę jadą i to za darmo, za nim do tego "bagna" weszliśmy (chodzi
mi o unię) to każdy tir płacił opłatę za przejazd, a teraz co?? Nic nie ma nasz skarb państwa,
za to że coś dziurawi nam drogi. A torf to taka przyroda żę tylko smród tam jest i nic więcej.
Widać, że dla unii ważniejsze są żaby od ludzi.


Jeśli zniszczymy to"bagno" to dla przyszłych pokoleń nie zostanie nic!Trzeba te krajobrazy chronić.Skłaniam się nawet do tego,aby napisać list do władz Biebrzańskiego Parku Nrodowego,aby obięły ochroną te tereny i zmieniły nazwę na Biebrzańsko-Rospudzki Park Narodowy.A AUgustów zyska większy prestiż dzięki terenom Parku Narodowego.To tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować