Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Need for Speed będzie wymagać nieustannego połączenia z siecią? Ghost Games wyjaśnia

29 postów w tym temacie

Wyjścia z tej sytuacji są dwa: albo EA się ugnie (jak w przypadku SimCity), albo jakiś zdolny gracz stworzy emulator serwera (do Worlda już takowy powstał). Życzę EA z całego serca, żeby NFS2015 miał jeszcze większe problemy z działaniem, niż SimCity. Może to ich czegoś nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na siłę wciskają stałe połączenie ;/ już miałem ostatnio tak z The Crew jak chciałem pograć a serwery nie działały co za tym szło nie mogłem dostać się do gry, tylko musiałem czekać jak serwery ruszą. Co zrobię później jak wyłączą serwery? pamiątka jak to było z APB :) Powinna być opcja Single czy jak mam ochotę przełączyć się na Multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodamy na siłę funkcję w grze, a potem usprawiedliwimy ją wymyślonymi potem bzdurami... Brzmi logicznie prawie. Marnowanie przepustowości łącza po prostu, aż przykro patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2015 o 07:46, Ring5 napisał:

w czym konkretnie przeszkadza fakt, że gra wymaga połączenia z netem?


A spotkales sie z negatywnymi skutkami tego wymogu?
Wszystko dobrze jak dobrze wszystko działa, a jak jest usterka/awaria/dzialania sil trzecich to lezysz-zero grania lub granie w ograniczonym trybie takze obiecanki jakie to internetowe polaczenie daje mozliwosci a malo daje w praktyce.
Źle dla gracza bo czesto gracz źle na tym wychodzi jak sie utraci na 5 sekund polaczenie z serwerem gry? Wiec co da XXX predkosci u gracza-nabywcy jak serwer gry jest niedostepny? (prawie jak w grze mmo-mozesz dostac kose w plecy od moba)
przyklady jakie pamietam
-Assassin''s Creed ktors z czesci(chyba dodatek do dwojki?) wymagala polaczenia z serwerem dla obliczen(?) i tylko wtedy mozna bylo zapisac gre-checkpointy. A dodajmy ataki dzialania jakiejs grupy (piratow?hakerow? nie wiem jak ich nazwac?) na serwery Ubi co psulo rozgrywke nabywcom, brak polaczenia to cofanie do poprzedniego zapisu, iles czasu w plecy grania plus probowanie ponownego polaczenie z serwerem - wymog stalego polaczenia zostal usuniety po jakims czasie
-simcity gadki, ze polaczenie jest wymagane do obliczen w grze, ktos "zlamal" gre i dalo sie grac offline, sami tworcy pozniej wydali patcha offline zdaje sie?
- heroes 6 np. mozliwosci rodowe bronie mialy poziomy do nabicia tylko w trybie online(jest chyba na to fanowska modyfikacja, ze takze w offline), w offline brak do nich dostepu, do sejwow rowniez bo sejwy zapisane w trybie online mozna bylo wczytac tylko w trybie online. Raz zdarzyło sie, ze ze byly robione prace na serwerze ubi i byl brak dostepu do sejwow, nie pamietam na jak dlugo -
- Mniej powiazane, ale zdaje Assassin''s Creed 3 czy AC4 sejwy na serwerze gry zostaly skasowane po jakims czasie od premiery, problemy z sejwami zdarzaja sie podobno takze przy child of light i valiant hearts?
-mniej powiazane, Dragon age 1 chyba weryfikacja czy mozesz grac w dlc wymagala polaczenia z serwerem, byl jakis problem z polaczeniem to nie gra nie ladowala zawartosci dlc.(nie pamietam jak juz bylo, ale z samymi dlc w DA1 tez byly inne problemy)

Najdalej poszedł z always online Blizzard + Diablo 3 , ale i tak byla grupka niezadowolonych z stalego polaczenia, a nawet Blizzard mial problemy z serwerami. Chcesz grac 5 sekund po polnocy w dniu premiery? Ilu osobom sie udalo a ilu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi i opinie. Wprawdzie z niektórymi nie mogę się za bardzo zgodzić (a może inaczej - dziwi mnie, że w niektórych przypadkach takie rozwiązania ludziom przeszkadzają, a w innych już nie), ale ok, przyjmuję do wiadomości, że dla niektórych osób tryb "always online" jest problemem. Może podchodzę do tego inaczej, bo grałem już w wiele takich gier i w przytłaczającej większości z nich nie miałem żadnych problemów (chyba wyjątkiem jest tu AC2, w którego po premierze grać nie mogłem i odpuściłem sobie ten tytuł na dłuuuuugi czas).

A to, że gra zawiera elementy społecznościowe... cóż, to raczej chyba tylko odzwierciedlenie naszych czasów. Dziś bez pochwalenia się, co jedliśmy na śniadanie, jakie partie mięśniowe ćwiczyliśmy oraz z kim i dokąd wychodzimy wieczorem, tak naprawdę człowiek nie istnieje. Po drugie, gracze lubią teraz dostawać różne nagrody, unlocki i inne gadżeciki oferowane przez grę. Kiedyś liczyło się to, by na koniec rundy to nasza drużyna była górą, teraz - by uzbierać jak najwięcej punktów, za której coś tam sobie odblokujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to znaczy, że nie będę mógł wybrać czy chcę być online, czy też nie? Jeżeli tak, to bezsensu to jest. Udostępnianie zdjęć OK, bo to jest często spotykane, ale po co jakieś punkty za polubienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Postępy będą wam się zatem naliczać za dzielenie się zdjęciami. "

Że co proszę? Postępy w grze będą postępować jak ktoś polubi mojego screena?
Jak dobrze, że ja nie kupuje gier od EA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 18:21, Isildur napisał:

Jak dobrze, że ja nie kupuje gier od EA...

Biorąć pod uwagę jak EA dobija zakupione marki nic dziwnego.

Dungeon Keeper
Command&Conquer
Wing Commander
Ultima
Medal of Honor
Dead Space
SimCity
Syndicate

Tylko Konami jest ich w stanie przebić pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować