Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Niestety Blizzard jak widać wykorzystuje wszystkie możliwe środki do rozbudowy swoich światów. I jeśli chcemy wiedzieć wszystko musimy grać we wszystko co sam Blizzard wypuszcza oraz czytać i oglądać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 22:18, Daimon_Frey napisał:

Ale przecież nikt nie mówi o osłabianiu Mothershipa i sprowadzeniu jej do zwyczajnej jednostki.
Po prostu dodali jej nową umiejętność, którą kiedyś miał Arbiter.


heh niestety tez nie do konca bo mothership bedzie mogl cloakowac tylko jednostki naziemne, a floty juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 09:52, Teokrata napisał:


> bluźnisz przyjacielu, bluźnisz :D

nie wydaje mi sie ;-PPP owszem bedzie to na pewno lepszy starcraft tutaj nie ma sie co spierac
ale do DOWa mu jeszcze daleko choc widac wiele inspiracji takich jak teleportacje, marines
z plecakami odrzutowymi oraz w kapsulach desantowych... gralem duzo multi w stara oraz warcrafta
i zostawilem dla gry dla DOWa gdzie jest duzo wiecej taktyki, strategii oraz micro i macro
dowodzenia a wystarczylo dodac takie proste elementy jak morale pozwalajace slabszym jednostka
pokonywac lepsze, wplyw terenu (oslona negatywna lub pozytywna) czy wyrazne rozroznienie miedzy
tym co jest piechota, pojazdem i budynkiem (bez broni przeciwpancernej mozna lakier pozdrapywac)


O gustach sie nie dyskutuje :) Widać nie jesteś fanem za dużym SC. Dla wielkich fanów właśnie SC 2 będzie taki super dzięki podobieństwu ideałowi SC 1 :) a co do taktyk to jak dla mnie (nie gram jak pro) taktyk w SC jest az nadto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 12:49, bleblep napisał:

ludzie sc2 jest robione tak by nie każdy musiał wymieniać cały komputer by zagrać i to jest
bardzo dobre i wierzę że sc2 będzie hitem


a tym co twierdzą że to odsmażany kotlet to wymyślcie coś nowego i dajcie do blizzarda może
wykorzysta a jak nie to nie grajcie w tę grę przecież nigdy nie uszczęśliwi się wszystkich
ludzi


i piwo tobie za te słowa! :) dokładnie Blizzard sie stara zeby gra chodzila również na slabszych maszynach za co ich uwielbiam hehe. Nie wiem co wy co niektórzy widzicie brzydkiego w tej grafice?? Przecież ona jest prześliczna. Plynne animacje, silnik widać, że wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w grafice. Jakiś przykład co tu jest nie ładnie zrobionego?

btw. mój gramsajt jest tylko o sc2 :) własnie zaczalem prowadzić, już troche jest, zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 21:18, Skywalker560 napisał:

Hah,żyje.Oto link do mapy Resurrection IV:
http://www.sclegacy.com/maps/bonus.php


Tak jak wcześniej napisałem : Nic mi o tym nie wiadomo. Przeszedłem Starcrafta razem z BW (wraz z dodatkową misją Zeratul na samym końcu) co najmniej kilkakrotnie i jakoś z niczym takim się nie spotkałem. A skoro się nie spotkałem, to znaczy że nie ma tego w oficjalnym wątku fabularnym.
A przeróżne fanowskie kontynuacje, wymyślane na kolanie wątki i dodatkowe mniej lub bardziej oficjalne misje, choćby nawet były wzorowane na wersjach z innych platform, mnie nie interesują. Ja kieruje się tym, w co grałem i co widziałem po zainstalowaniu wersji "pudełkowej" gry. A jak Blizz chciał tak bardzo ressa Stukova, to mógł to zrobić w oficjalnej, pierwotnej wersji na PC.
Mało kto wie o tego typu rewelacjach , szczególnie jeśli (tak jak np. ja) nie siedzi aż tak głęboko w fabule tej gry jak niejaki bodajmy Matteos lub kto inny i kieruje się wyłącznie tym co widział podczas 6-ciu epizodów SC+BW. I ja również akcje w stylu Stukova uważam za jakąś dość naciąganą wizję , którą niemal na siłę wsadzono do wersji konsolowej, coby się różniła od tej z PC.
Także dla mnie będzie to spore zaskoczenie, gdyby Stukov nagle pojawił się w grze po stronie zergów. Równie dobrze można by wskrzesić Fenixa, Tassadara lub Duke''a albo nawet samego Overminda lub kogokolwiek innego i wymyślić jakąś bajkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2007 o 12:44, Noirr napisał:

gralem w dowa tylko multi...


to chyba malo grales w ten multi player ;-))) chcialbym zobaczyc jak rshujesz orkami necronow albo Gwardie heh ;-))) necroni moga wykopywac tylko rodzieracze, chaos moze przywolywac Horrory i Obliteretorow oraz zmieniac dowodcow w demony, space marines moga desantowac piechote bojazdy i boaheterow, Eldarzy generalnie teleprtuja sie i skacza po czlej mapie przy yzyciu niewidzialnych bram (moga nawet teleportowac niewidzialne bazy), Gwardia moze przemieszac sie miedzy swymi budynkami pozdziemnymi tunelami, wiele jednostek moze skakac lub teleportowac sie po mapie wiele jest niewidzialnych (w tym np transportery) i z detekcja wcale nie jest tak latwo u kazdej z ras... w DOWie masz tez wiecej jedostek i ras a kazda gra sie calkowicie inaczej...

Noirr - mylisz sie - nie kazdy gwardzista w oddziale wyglada tak samo i nie biegaja rownymi rzadkamibo ich animacje sa owiele bardziej zaawansowane co widac np w smietelnych ciosach czy wogole podczas walki...

gemGreg - owszem bylem wielkim fanem starcrafta, ktorego porzucilem dla warcraft III by ostatecznie grac od dlugiego czasu tylkow jednego RTSa - W40K - Dawn of War ;-P choc nie ukrywa ze pewnie przejde kampanie w SC2 i zagram kilka gier po sieci lub LANie ale z tego co wiadomo do tej pory ta gra nie odciagnie mni i mi podobnych od najlepszego RTSa w jakiewgo w zyciu gralem Dawn of War - Dark Crusade ];->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teokrata to ty chyba nie grałeś w wc3 wiesz jak to fajnie odpierać ludzkie tower rushe co jest bardzo trudne wiesz jak fajnie dobijać ranne unity bm czy innym hero i nawet dzięki zajefajnym killom lepszej grafie to i tak sc i wc3 jest grane na największych turniejach typu wcg eswc gamegune a czemu tam nie ma w40 ponieważ scena tej gry jest zbyt mała

i wierzę w to że sc2 będzie hitem mimo nie najlepszej grafice dlaczego bo będzie dla ludzi ze słabszymi kompami będzie wspierana przez producenta i co najważniejsze będzie bardzo z balansowa tak by gracze mogli wykazać się skilem a nie masowaniem danych unitów

w w40 nigdy balansu nie będzie bo jest zbyt aż 7 ras więc trudno dobrać unity by wszystkie rasy miały równe szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 01:19, bleblep napisał:

i wierzę w to że sc2 będzie hitem mimo nie najlepszej grafice dlaczego bo będzie dla ludzi
ze słabszymi kompami


Nie zgadzam się. Z filmów i screenów grafika wygląda super. Nie wiem co wy wszyscy chcecie od tej grafiki. Blizzard ma tendencję do robienia grafiki w której na mapie widać wyraźnie każdą jednostkę, budynek. Grafika nie wygląda realistycznie i o to chodzi. Nie oznacza to ze wygląda jak sprzed 2 lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyjemniej i wygodniej jest grać. W niektórych grach grafika jest do tego stopnia realistyczna, że całość mimo, że wygląda pięknie, jak na filmie, to grać się totalnie nie da, jednostki się zlewają z tłem. Niech ktoś wyjaśni mi czemu grafika jest niby nie najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 01:19, bleblep napisał:

teokrata to ty chyba nie grałeś w wc3 wiesz jak to fajnie odpierać ludzkie tower rushe co jest
bardzo trudne wiesz jak fajnie dobijać ranne unity bm czy innym hero i nawet dzięki zajefajnym
killom lepszej grafie to i tak sc i wc3 jest grane na największych turniejach typu wcg eswc
gamegune a czemu tam nie ma w40 ponieważ scena tej gry jest zbyt mała


tower ruche byly kiedys w DOWie na porzadku dziennym zas w WC III mi sie podobalo najbardziej zbudowanie elfami barakow kolo bazy wroga a nastepnie ich ozywienie przy wsparciu loczniczek ;-PPP zas scena starcrafta poza Kore wcale nie jest taka duza, poza tym DOW jest dyscyplina World Cyber Games ;-)))

Dnia 07.08.2007 o 01:19, bleblep napisał:

i wierzę w to że sc2 będzie hitem mimo nie najlepszej grafice dlaczego bo będzie dla ludzi
ze słabszymi kompami będzie wspierana przez producenta i co najważniejsze będzie bardzo z balansowa
tak by gracze mogli wykazać się skilem a nie masowaniem danych unitów
w w40 nigdy balansu nie będzie bo jest zbyt aż 7 ras więc trudno dobrać unity by wszystkie
rasy miały równe szanse


w starcrafcie sa tyko 3 rasy i tez nigdy nie bylo balansu (ostatnio wyszedl nowy patch ?) zas do DOW - Dark Crusade wyszedl na razie jeden i znacznie poprawil sprawy balansu i to wlasnie starcraft polega na masowaniu jednostek - w DOWie nie dasz rady podstawowymi jednostkami zniszczyc baze wroga (no chyba ze bedziesz zdrapywal w niej lakier jakies 10 -20min) zas nawet jesli ktos zrobi mase np marines to wystarczy przyslac im jakies rozdzieracze berserkerow falcona czy drednota by pekli - widziales jakas gre wogole ? widziales jak sie w tej grze biega i skacze po mapie w nieustannym tancu zwanym micro-skill ??? nie ma siedzenia w bazie !!!

musze dodac ze DOW wyszedl w 2004 roku (i ciagle w niego gramy) wiec tez chodzi na kompach ktore sa dzis uwazane za starsze ;))) mysle ze SC2 bedzie mial wieksze wymagania bo kuleja w nim animacje i modele nie 3D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2007 o 10:02, gemGreg napisał:

Niech ktoś wyjaśni mi czemu grafika jest niby nie najlepsza?


zapraszam np na mojego sajta gdzie jest kilka filmikow z DOWa (2004 rok) - obejrzyj je sobie i powiedz mi ze starcraft 2 bedzie mial dobra grafike, ok ? po grze wydawanej w 2008 (?) roku ma sie duzo wieksze oczekiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh DoW ma dosc porownywalna grafike w sumie, ale nie do konca ;) taki World in Conflikt ma IMO o niebo lepsza grafike nic SC2 i latwiej to stwierdzic. Ale czy widziales filmy z gameplaya SC2? Bo tam IMO na pewno SC2 ma lepsza grafike niz DoW, no i SC2 ma oblusgiwac dx10 i havoc albo cos podobnego. A takze gry blizza zawsze slynely z swietnej animacji i tu tez bedzie SC2 gorowal.

Chcialem przypomniec, ze to temat o SC2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 10:59, Teokrata napisał:

zapraszam np na mojego sajta gdzie jest kilka filmikow z DOWa (2004 rok) - obejrzyj je sobie
i powiedz mi ze starcraft 2 bedzie mial dobra grafike, ok ? po grze wydawanej w 2008 (?) roku
ma sie duzo wieksze oczekiwania

Oczywiście najważniejszym kryterium przy ocenianiu gry, w której multi będzie odgrywał bardzo istotną rolę, jest grafika? Przyjrzyjmy się innemu dziecku Blizzarda: Warcraftowi 3, który mimo tego, że już na starcie nie miał pięknej grafiki, jakoś nikogo dziś ją nie odpycha.

>musze dodac ze DOW wyszedl w 2004 roku (i ciagle w niego gramy)
To sporo, lecz by mógł być porównywany pod względem lat, podczas których cały czas się w niego gra, do SC, powinniśmy poczekać do min. 2013 roku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2007 o 11:12, Araondoion napisał:

Chcialem przypomniec, ze to temat o SC2 ;)


wiem o czym to temat i widzialem gameplaye ;-))) powiem to jeszcze raz - jesli chodzi o 3D to SC2 ma dobra grafike kuleja w nim modele i ich animacje - latwo bedzie zrozumiec o czym mowie kiedy obejrzy sie te filmiki z DOWa...

http://www.youtube.com/watch?v=BqVNTnEoafk
http://www.youtube.com/watch?v=VZ_7D72CiCU
http://www.youtube.com/watch?v=NPhIv8m1Ddc
http://www.youtube.com/watch?v=mvO_G154oe8
http://www.youtube.com/watch?v=KQJdBatvnjc
http://www.youtube.com/watch?v=MRiU2N03Rzs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2007 o 11:28, fearon napisał:

To sporo, lecz by mógł być porównywany pod względem lat, podczas których cały czas się w niego
gra, do SC, powinniśmy poczekać do min. 2013 roku. ;)


LOL - nie wydaje mi sie by taka potega jak THQ zaniedbala na tak dlugo swoich graczy nie dajac im DOW 2 ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 11:30, Teokrata napisał:

widzialem gameplaye ;-)))

ech nie sprecyzowalem, czy widziales gameplaye w wyzszej rozdzielczosci, bo na tych z youtube nic nie widac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 10:59, Teokrata napisał:


> Niech ktoś wyjaśni mi czemu grafika jest niby nie najlepsza?

zapraszam np na mojego sajta gdzie jest kilka filmikow z DOWa (2004 rok) - obejrzyj je sobie
i powiedz mi ze starcraft 2 bedzie mial dobra grafike, ok ? po grze wydawanej w 2008 (?) roku
ma sie duzo wieksze oczekiwania


no to jakie mialbys oczekiwania co do grafiki sc2? tylko konkretniej a nie "większe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 10:56, Teokrata napisał:

w starcrafcie sa tyko 3 rasy i tez nigdy nie bylo balansu (ostatnio wyszedl nowy patch ?)


zabawne :D starcraft 1 jest najbardziej zbalansowana strategia jaka istnieje a ostatni patch nie poprawial balansu

Dnia 07.08.2007 o 10:56, Teokrata napisał:

widziales jak sie w tej grze biega i skacze
po mapie w nieustannym tancu zwanym micro-skill ??? nie ma siedzenia w bazie !!!


w sc to myslisz nie ma micro i kontroli mapy? widac ze nie grales

Dnia 07.08.2007 o 10:56, Teokrata napisał:

mysle ze SC2 bedzie mial wieksze wymagania bo kuleja
w nim animacje i modele nie 3D...


z tych filmow co pokazales na swoim gamesajcie to animacje w sc2 sa o niebo lepsze moim zdaniem. Nie rozumiem o co ci chodzi mowiac "modele nie 3D"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 11:30, Teokrata napisał:

jesli chodzi o 3D
to SC2 ma dobra grafike kuleja w nim modele i ich animacje

tiaaa... a szczegolnie, ze oceniasz gre ktora nie wyszla ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>, poza tym DOW jest dyscyplina

Dnia 07.08.2007 o 10:56, Teokrata napisał:

World Cyber Games ;-)))


tylko że w tym roku nie ma jakoś w40k a wcg więc chyba masz nie świeze informacje http://www.worldcybergames.com/6th/2007/Overview/general.asp to jest oficjalna strona a sc jest od 2001 a wc3 od 2003 a w 40 był tylko 2 lata

i kończę tę dyskusję bo to temat o sc 2 a nie o w 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować