Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2007 o 14:29, Dann napisał:

Eeee .... a gdzie była przez te wszystkie wieki ? :-P
Ktoś kiedyś pisał o tym, że zostali pokonani przez Overminda itd. Więc jak to się ma do ich
"powrotu" ?
Oj, coś mi się wydaje, że Blizz znowu zaczyna kombinować z fabułą, podobnie jak w przypadku
TBC.

Wątpię, żeby CAŁA rasa siedziała w tych statkach i babrała się z protossami i zergami. Część rasy może żyć gdzie indziej. Poza tym możliwe, że ktoś uciekł Overmindowi. Overmind ich nie pokonał, on tylko wchłonął tych, co byli na orbicie Zerusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... można i tak założyć, że nie wszyscy zostali pokonani i że część uciekła, a teraz wraca aby zemścić się na swoich "dzieciach" (czytaj na zergach). Ale co w takim razie mają do tego Protossi, a tym bardziej Teranie ?
No i dlaczego akurat teraz ? I co może mieć z tym wspólnego Duran i jego hybrydy ?
IMO taki scenariusz jest trochę ... naciągany, ale zobaczymy jak będzie. Miejmy nadzieję, że nie zapomną też o Mengsku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie,że z rasy Xel''Naga została wybita "znakomita większość",a nie cała rasa.

Co do Stukova - jego wskrzeszenie to jest część fabuły SC,gdyż wszelkie dodatkowe misje,które pojawiły się w SC na N64 są kanoniczne.Alexei może powrócić w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 14:25, Dann napisał:

"Nie przepuściła" ? Może chciałeś napisać "nie przypuściła" :-)


oj tak :)

Dnia 06.08.2007 o 14:25, Dann napisał:

Przecież teoretycznie Stukov is dead.


No właśnie, dlatego nie wiem czemu Blizz wspomina o jego możliwym powrocie.

Dnia 06.08.2007 o 14:25, Dann napisał:

Jakim powrocie ? To w końcu zostali Oni zasymilowani przez Overminda czy nie ?


Nigdy nie było powiedziane jak bardzo Xel''naga byli liczni. Nie wiemy gdzie znajduje się ich ojczysta planeta. Nie wiemy też czy cała rasa nadzorowała eksperyment z zergami. Jeśli nie cała, mamy prostą odpowiedź, że gdzieś w głębi kosmosu mogli sobie żyć.

>Ale co w takim razie mają do tego Protossi, a tym bardziej Teranie ?

Jeśli brać fabułę książek Starcrafta jako oficjalną część historii opowiadanej w grach, to w jednej było coś o jeszcze innym tworze Xel''nagi, który wchłania zergów i protossów. Poza tym Xe''.naga uznali przecież protossów za niewypał, może chcą ich zlikwidować? Natomiast Zeratul może szukać pomocy u Raynora.

Wydaje mi się, że najpierw będziemy grać Terranami i Raynorem, po przybyciu Zeratula wszystko się skomplikuje. Co dalej, zobaczymy.

>I co może mieć z tym wspólnego Duran i jego hybrydy ?

Z tym może nie mieć nic wspólnego :)

>Miejmy nadzieję, że nie zapomną też o Mengsku.

ponoć w grze ma być jego syn Valerian Mengsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plakac mi sie chce ze StarCraft 2 wyjdzie dopiero w przyszlym roku. Jednak moze troche powiem kilka sentymento-smetow:P. Nie gralem w jedynke Starcrafta. Przygode z Blizzardem zaczalem od Diablo 2 ale mnie wogole nie wciaglo to, Potem byl Warcraft 3. Ciezko bylo przebic jakakolwiek gra ten tytul, do czasu az zaczalem grac w Warhammer 40k. Pozniej byl Company of Heroes. Jendak wrocilem do Warcrafta3. Czemu dlatego ze byl to najlepszy RTS w jaki gralem. Takze moje nadzieje po tytule StarCraft 2 sa ogromne. I mam nadzieje ze sie nie zawiode na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 15:26, Skywalker560 napisał:

Co do Stukova - jego wskrzeszenie to jest część fabuły SC,gdyż wszelkie dodatkowe misje,które
pojawiły się w SC na N64 są kanoniczne.Alexei może powrócić w dwójce.


To niech powróci w dwójce na N64 "For Christ''s Sake", a nie na PC gdzie Stukov wyraźnie kończy w Emiterze bodajmy z rąk Durana. Dla mnie wszelkie inne opcje są, jeśli w ogóle dopuszczalne to, najwyżej jako wersja alternatywna z innej platformy, coby różniła się od tej PC-towej.
Zresztą która z wersji była tą jakby pierwotną ? To tej właśnie powinien Blizz IMO się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jendak

Dnia 06.08.2007 o 15:44, goomis74 napisał:

wrocilem do Warcrafta3. Czemu dlatego ze byl to najlepszy RTS w jaki gralem. Takze moje nadzieje
po tytule StarCraft 2 sa ogromne. I mam nadzieje ze sie nie zawiode na nim.

Dlatego radzę szybko nadrobić braki (tj. zacząć grę w część pierwszą). Mimo swego wieku, pod względem grywalności wyprzedza wszystkie inne produkcje, łącznie z W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 16:56, fearon napisał:

Jendak
> wrocilem do Warcrafta3. Czemu dlatego ze byl to najlepszy RTS w jaki gralem. Takze moje
nadzieje
> po tytule StarCraft 2 sa ogromne. I mam nadzieje ze sie nie zawiode na nim.
>

Dlatego radzę szybko nadrobić braki (tj. zacząć grę w część pierwszą). Mimo swego wieku, pod
względem grywalności wyprzedza wszystkie inne produkcje, łącznie z W3.

Caly czs sie wlasnie nad tym zastanawiam. I chyba jednak go faktycznie kupie. Zobacze co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 15:30, Daimon_Frey napisał:

No właśnie, dlatego nie wiem czemu Blizz wspomina o jego możliwym powrocie.


W wersji SC na Nintendo 64 jest nieco inna wizja tych wydarzeń. Otóż ktoś, bodajmy jedna z larw Overminda już po jego śmierci oczywiście, wydobywa ciało Stukova ze zniszczonego Emitera i wskrzesza go (oczywiście po stronie zergów tym razem). Jest ,o ile dobrze słyszałem, kilka misji z jego udziałem, ale sam osobiście w tą wersję nie miałem okazji zagrać , więc nie wiem jak to wszystko naprawdę wygląda.
Niemniej w wersji na PC czegoś takiego nie ma i ja osobiście zdziwiłbym się widząc Stukova żywego. Chyba, że jakoś by to przy okazji wyjaśnili w jakimś prologu lub w czymś takim.

Dnia 06.08.2007 o 15:30, Daimon_Frey napisał:

Nigdy nie było powiedziane jak bardzo Xel''naga byli liczni. Nie wiemy gdzie znajduje się ich
ojczysta planeta. Nie wiemy też czy cała rasa nadzorowała eksperyment z zergami. Jeśli nie
cała, mamy prostą odpowiedź, że gdzieś w głębi kosmosu mogli sobie żyć.


To ma sens. Ale IMO jest to dosyć mało nowatorskie czy zaskakujące rozwiązanie. Raczej dość oklepane i przewidywalne. To już lepszym posunięciem było w BW włączenie UED do fabuły. Tego chociaż nikt nie mógł się spodziewać. :-)

Dnia 06.08.2007 o 15:30, Daimon_Frey napisał:

Jeśli brać fabułę książek Starcrafta jako oficjalną część historii opowiadanej w grach, to
w jednej było coś o jeszcze innym tworze Xel''nagi, który wchłania zergów i protossów. Poza
tym Xe''.naga uznali przecież protossów za niewypał, może chcą ich zlikwidować? Natomiast Zeratul
może szukać pomocy u Raynora.


Wiem, o jakim tworze piszesz, ale to chyba raczej było bardziej jakieś urządzenie niż kolejna rasa. A co do ewentualnych intencji Xel''naga względem Protossów, to możemy tylko spekulować i czekać co tam Blizz nowego wymyśli :-). Pamiętajmy, że Xel''naga porzucili Protossów i zostawili samym sobie. Chyba nie mięli wobec nich złych zamiarów.

Dnia 06.08.2007 o 15:30, Daimon_Frey napisał:

Wydaje mi się, że najpierw będziemy grać Terranami i Raynorem, po przybyciu Zeratula wszystko
się skomplikuje. Co dalej, zobaczymy.


A ja osobiście wolałbym, żeby to Terranie byli tym razem na końcu :-). Pierwsi Zergowie, a w środku Protossi. W końcu taka kolejność przychodzi mi do głowy po ukończeniu podstawki i dodatku.

Dnia 06.08.2007 o 15:30, Daimon_Frey napisał:

Z tym może nie mieć nic wspólnego :)


Niemniej chyba nie zapomną o nim i o jego ... eksperymentach.

Dnia 06.08.2007 o 15:30, Daimon_Frey napisał:

ponoć w grze ma być jego syn Valerian Mengsk


Syn ? To Mengsk ma żonę ? A może kochankę ? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 17:04, Dann napisał:

W wersji SC na Nintendo 64 jest nieco inna wizja tych wydarzeń. /.../

>Niemniej w wersji na PC czegoś takiego nie ma i ja osobiście zdziwiłbym się widząc Stukova żywego.

Poczytałem o nim na starcraft wiki. W skrócie:
Resurrection IV - ukryta mapa na N64 - zergi wskrzeszają Stukova, RAynor i Taldarin lecą go wyleczyćz zainfekowania. (w tą mapę można też i na PC zagrać, ktoś zrobił kiedyś konwersję, jeśli się nie mylę)
Deception - oficjalna mapa Blizza - Stukov pracuje z jakimiś byłymi konfederatami nad wskrzeszaniem terran za pomocą techniki zergów
Mercenaries II - też oficjalna mapa Blizza - Stukov wynajmuje najemników aby pokonali jego wrogów.

Czyli na PC Stukov nadal żyje ;)

Dnia 06.08.2007 o 17:04, Dann napisał:

Syn ? To Mengsk ma żonę ? A może kochankę ? :-P


Valerian Mengsk pojawia się w książce StarCraft: The Dark Templar Saga: Firstborn i jest chyba archeologiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 17:46, Daimon_Frey napisał:

Czyli na PC Stukov nadal żyje ;)


I całe szczęście, bo żal mi było tego osobnika. :) Choć z drugiej strony takie wskrzeszanie jest dość dziwnym zabiegiem.

Mimo wszystko w kampanii SC2 będą musieli jego prawdopodobną obecność logicznie wyjaśnić, bo nie wszyscy mieli styczność z dodatkowymi misjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Blizzard konsekwentnie trzyma się swojej polityki tworzenia gier - zamiast rewolucyjnych zmian stosują metodę drobnych kroczków i wprowadzania sprawdzonych (przez innych :)) rozwiązań. Tak było w przypadku cykli Diablo i Warcraft - nic dziwnego, że będzie tak również w przypadku Starcrafta. Więc nie ma co z tego powodu rozpaczać. Bardziej niepokojące jest to, że twórcy mogą się wycofać z co ciekawszych rozwiązań ("degradacja" Mothershipa do roli "zwykłej" jednostki nie jest imo krokiem we właściwym kierunku, zwłaszcza w kontekście powrotu Carrierów, oby Terran nie dotknęły podobne zmiany), przez co faktycznie gra może się okazać zbyt podobna do poprzednika. No ale czasu mają dużo, a biorąc pod uwagę zmiany, jakie zaszły w oryginalnym SC pomiędzy stadium wczesnej Alfy a wersją sklepową (po raz kolejny polecam lekturę: http://www.sclegacy.com/features/evolution.php), warto być dobrej myśli :).
PS Mapki (a właściwie - ich konwersję do wersji PC-towej), o których mowa (w każdym razie Deception i Resurrection IV) można znaleźć na SCLegacy - http://www.sclegacy.com/maps/bonus.php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mama nadzieje, ze ilosc rodzajow jednostek bedzie wieksza niz w podstawce SC1 bo to + slaba(dzis) grafika to jedyne "ulomnosci" tej gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Więc nie ma co z tego powodu rozpaczać.
Ja bym dodał, że powinniśmy się z tego powodu cieszyć, bo ich decyzje są sensowne i (co ważniejsze) uwzględniają uwagi fanów (np. zmiana wyglądu Siege Tanka). Mało która firma tak robi gry.


>("degradacja" Mothershipa do roli "zwykłej" jednostki

Dnia 06.08.2007 o 20:00, Blackhand napisał:

nie jest imo krokiem we właściwym kierunku, zwłaszcza w kontekście powrotu Carrierów, oby Terran
nie dotknęły podobne zmiany)

I tu może być jednak nieciekawie. Bo trzeba ustanowić, który statek będzie u Protossów najsilniejszy. "Rozreklamowana" Matka, czy sprawdzony Carrier? Dwóch potężnych być nie może (byłoby to zbytnie przegięcie), z kolei zmiana Mothershipa w coś na wzór Arbitra, wymagałaby całkowicie innych umiejętności, a osłabienie Carrierów... Czy ktoś potrafi wyobrazić sobie słabe/średnie Carriery? Ja nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 17:46, Daimon_Frey napisał:

Czyli na PC Stukov nadal żyje ;)


Mi nic o tym nie wiadomo. :-?

Dnia 06.08.2007 o 17:46, Daimon_Frey napisał:

Valerian Mengsk pojawia się w książce StarCraft: The Dark Templar Saga: Firstborn i jest chyba
archeologiem :)


Ja z książek świata SC przeczytałem tylko Krucjatę Liberty''iego i w cieniu Xel''nagi. Także nic mi o tym nie wiadomo.

Ale ja osobiście widzę to w ten sposób : gdyby teraz G.Lucas miał kręcić Epizod 7 SW, to czy opierałby się na samych poprzednich 6-ciu częściach , czy też może na wszystkich powstałych później książkach , komiksach i całej twórczości fanowskiej sceny ?
Chyba raczej tylko na tym pierwszym. W końcu to kontynuacja filmu, a nie książek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, właśnie na gametrailers ukazał się paczka filmików prezentujących opcję związane z fabułą gry, w tym możliwość prowadzenia dialogów.

1. http://gametrailers.com/player/23196.html
2. http://gametrailers.com/player/23202.html
3. http://gametrailers.com/player/23206.html
4. http://gametrailers.com/player/23208.html

Sam jeszcze wszystkich nie widziałem, ale zapowiada się interesująco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, z kolei zmiana Mothershipa w coś na wzór Arbitra, wymagałaby całkowicie innych

Dnia 06.08.2007 o 21:07, fearon napisał:

umiejętności,


Ale przecież nikt nie mówi o osłabianiu Mothershipa i sprowadzeniu jej do zwyczajnej jednostki. Po prostu dodali jej nową umiejętność, którą kiedyś miał Arbiter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko: czy znajdę gdzieś streszczenie fabuły SC 1? Jedynki nie mam zamiaru kupować, a SC 2 zaczynam interesować się coraz bardziej, więc chciałbym wiedzieć "o co chodzi" w razie zakupu "dwójki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować