Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Tak jest, czysty rush, ja szczerze w becie jak nie zakończyłem walki przed 20 min, zazwyczaj już nie wychodziłem z tego cało, potrafię grać tylko terranami, serio reszty kompletnie nie ogarniam, mój build to 3 baraki jak najszybciej 2x tech lab i reactor, na początku 3 reapery i tu często ludzie się motają, potem czasami rush piechotą i ekspansja, a jak gość pierwszy rushuje to szybko 2 medivaci i desant, przy tym 2 czołgi i ekspansja i to tyle, czasami też robiłem banshe rush w 7 min mam już 2 banshee i cloacka :P, ale w platynie to się pewnie nie sprawdzi, ale tak jak Husky często mówi apropos reaplayów, że build terrana operający się na szybkich 3 barakach jest trudny do odparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje ten turniej co ma niby na Eurosporcie być to
Turniej odbędzie się 18-22 sierpnia
BTW Dostał się Polak, Tarson
tu są uczestnicy:


Qualified via ESL Go4SC2 Cup #24

Dmytry ''dimaga'' Filipchuk
Pierre ''Sarens'' Guivarch
Pedro ''LucifroN7'' Moreno Durán

Qualified via ESL Go4SC2 Cup #25

Carlo ''ClouD'' Giannacco
Johan ''Naniwa'' Lucchesi
Tomasz ''Tarson'' Boroń

Invited to Global Challenge gamescom

Oleksii ''White-Ra'' Krupnyk
Benjamin ''DeMusliM'' Baker
Gregory ''IdrA'' Fields
Dario ''TheLittleOne'' Wünsch
Chris ''HuK'' Laranger
Eugen ''Strelok'' Oparyshev
Dan ''Artosis'' Stemkoski
Pavel ''roxkisBratOK'' Kuznetsov
Dennis ''HasuObs'' Schneider
Fredrik ''MaDFroG'' Johansson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić co takiego dobrego mają Protossi? Poza tym że są bardzo ciekawą rasą oczywiście. Stoczyłem kilka bitew ww.-mi i jakoś nieciekawie to wyszło (bez porównania do Terran).
Ochronna energia niby fajna, choć w praktyce i tak to tylko przedłuża agonię. Przekształcenie bramy na tunel nadprzestrzenny (czy teleportacyjny czy jakiś tam inny) to raczej nieporozumienie - myślałem że to będzie coś na kształt transportowca ładuję jednostki i wyładowuję na drugim końcu mapy - a tutaj niespodzianka - tylko jedna (!) jednostka na czas i cooldown... czy to ma jakąkolwiek wartość bojową?
Byłoby miło jeśli ktoś wymieniłby sposoby na uczynienie Protosów rasą równie skuteczną co Zergowie i Terranie. Zgadzam się że winę ponoszą tu moje - niskie - umiejętności grania Protosami, w końcu St 2 jest świetnie zbalansowany.

PS Czy "dzieci Ajur" mogą naprawiać budynki/jednostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej bardzo niskie umiejętności grania protossami,
a taktyki
* 4 Warpgate Rush
* Immortal rush
* 1 Gate Stargate
* 3 Gate Robo
* 1 Gateway Stargate
* One Base Colossus
* Dark Templar Fast Expand
* 2 Gate in base
* 2-Base Zealot/Templar
* 2-Base Robo

a Warpgate są FTW
PS, nie proby nie mogą naprawiać własnych budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 00:21, Czternasty napisał:

/ciach/


Po pierwsze, tarcze Tossów są potężną ochroną. Poza walką regenerują się naprawdę szybko, warto o tym pamiętać. Po drugie, z jednej bramy to i Salomon nie naleje, z większej ilości już tak. Staraj się mieć ich więcej, bo im więcej ich maż, tym więcej na raz przywołasz. Siedzenie na jednym budynku produkcyjnym jest błędem i to poważnym. I Warp Gate''y mają ogromną wartość bojową, gdyż możesz postawić pylona bądź ewentualnie Warp Prisma w pobliżu bazy wroga i twój dystans do niego skraca się diametralnie.

Co do naprawiania budynków i jednostek, to Toss musi tu niestety liczyć na bardzo przyjaznego TP Terrana. Ale w końcu taka jest cena za szybko regenerujące się tarcze.

Aku podrzucił Ci kilka nazw buildów, ale ja z kolei radziłbym Ci byś obejrzał parę walk z udziałem Tossów, zrozumiesz wtedy dlaczego opłaca się mieć full Warp Gate''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 22:40, DragonLord napisał:

...chcesz powiedzieć, że w Platynie siedzi obecnie mnóstwo noobów, które dają się jechać/padają
jakimś chamskim rushem?

Ja wiem, że mój znajomek, który w drużynowych grach jest jak 5 koło u wozu, w 1vs1 wbił się do Golda(czy Platyny już?) 6 pool rushem ;) Śmieszne to i przykre, ale działa ;)
No, ale nie ma co się dziwić, jest raptem 5 dni po premierze. Też wbiłem platynę 2vs2, a wiem, że to nie miejsce dla mnie, i po dalszych grach już to widać. Wszystko kwestia czasu. Sporo jest graczy, którzy mają opanowaną jedną sztuczkę, i jeśli im nie wyjdzie - gubią się zupełnie. I nieważne czy to Reaper Rush, proxy Gateway, Cannony w mainie czy Void Ray rush.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 00:21, Czternasty napisał:


Jeśli chcesz grać tossem to warpgate to podstawa.Jest to jedno z najlepszych ulepszeń w grze dodatkowo prawie nic nie kosztuje warto.Zawsze jak atakujesz przeciwnika postaw gdzieś ukrytego pylona blisko bazy wroga by szybko wezwać posiłki.Po za tym toss posiada najprostszą taktykę jaka może być czyli 4 gate .jest to dobra taktyka na słabszych przeciwników którzy sobie nie poradzą z twoja masą wojska.Na lepszych trzeba już trochę micro i macro ,ale to przyjdzie z czasem.

Po za tym toss posiada dwie jednostki z obszarowym atakiem high templar i kolosy.Obie jednostki są bardzo potężne ,ale tez bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 18:29, Undertaker napisał:

Poczta nie wysyła, poczta dostarcza...


No właśnie i tu jest problem. Nie z wysłaniem tylko dostarczeniem. Bo akurat HMV wysłało SC2 już w piątek 23 lipca. Tyle, że Poczta Polska jeszcze ich nie dostarczyła.

Dnia 02.08.2010 o 18:29, Undertaker napisał:

Od 20 lat korzystam z usług poczty kilkanaście
razy w miesiącu, z ręką na sercu przez ten cały czas problemy (ALE NIGDY NIC NIE ZAGINĘŁO!)
mógłbym policzyć na palcach obu rąk.


To masz wyjątkowe szczęście. Mnie co prawda przesyłka ze sklepu jeszcze nie zginęła ani razu, ale wiele razy zginęły mi paczki wysyłane do mnie bądź przeze mnie prywatnie. Więc jeśli nie poczta to kto je zgubił? Marsjanie?

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu próbach udało mi się ukończyć kampanie na brutalu. Szczerze mówiąc to ostatnią misje ukończyłem tylko fartem bo

Spoiler

wybrałem, zniszczenie gniazda mutalisków/broodlordów w misji poprzedniej. Moja obrona przeciwko falom zergów z nudysów polegała na spamie czołgów, bunkrach z marines, thor''ach do stunlockowania kerrigan salwą, emiterach psi do spowalniania (po 3 na wejście aby pokryć maksymalnie duży obszar), i wieżyczkch z miotaczami ognia jeżeli svc dożyją do ukończenia budowy. Po wielu próbach stwierdziłem, że niszczenie nydusów przy pomocy banshee jest w większości nie opłacalne bo podleci overseer i hydraliski z nydusa wykosza banshee. O nydusach przy spore crawler''ach nie wspominając. Dwa ataki kerrigan przeżyłem bez większych start w linii obronnej dzięki wspomianemu stunlock''owaniu kerrigan thorami (chociaz i tak z 2 thory i czołg rozwaliła).

Trzeci atak sprawiał mi problem bo zanim ją ogłuszyłem (w miejscu stać nie chce ****) to mi ciągle linie bunkrów rozwala i kilka czołgów na tyle, żeby fale robactwa z nydusów mogły się przebić 2-3 minuty później. Jednak za którymś zaraz przed trzecim atakiem kerrigan na mapie było z 6 lub więcej nydusów wypluwających robactwo które z powodu spowolnienia emiterami tak zatkało mapę, że pathfinding kerrigan która się właśnie pojawiła nie mógł znaleźć drogi i pani Sara utknęła w swojej bazie i stała tak jak głupia do końca misji. Misja stała się wtedy łatwiejsza.



Zakończenie było ok szkoda tylko, że mi je zespoilował jakiś troll na innym forum. Duży spoiler
Spoiler

to jak kerrigan uratuje nas przed hybrydami jak już nie jest zainfekowana? Wciąż może kontrolować rój?



Teraz biorę się za challenge a potem practice league, żeby zapoznać się z mapami oraz tech tree zerg''ów i protoss''ów i idę na ladder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Osobiscie sporo uzywalem banshee, a z hydraliskami radzilem sobie w ten sposob, ze je emilinowalem jeden po drugim za pomoca banshhe. Jesli jest tych statkow sporo to sa one bardzo wygodne i samowystarczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 10:41, Karol44 napisał:

Ludzie i opłacało wam się wydawać 200zł na samo multi?

Czy ja o czymś nie wiem? Przecież jest jeszcze świetna kampania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 10:41, Karol44 napisał:

Ludzie i opłacało wam się wydawać 200zł na samo multi?


Jakie 200zł? Chyba, że się pójdzie do Empiku. Spojrzałem dzisiaj do ceneo i są sklepy które oferują grę już za 160 zł, oczywiście bez kosztów przesyłki, ale zawsze. Sam klucz można kupić za 145 zł.

@Damianuss1

Kampanię można przejść w okrojonej formie korzystając z trybu gościa, po zabawie z demem. Nie wiem czy było to zamierzone działanie przez Blizzard, czy po prostu niedopatrzenie. Chociaż bez dostępu do BattleNetu, gra jest jak prywatne serwery do WoWa według Blizza, czyli jedno wielkie demo.

P.S. Chlip, czemu nie poszedłem do roboty, jak każdy inteligenty młodzianin? Stoopid!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 10:41, Karol44 napisał:

Ludzie i opłacało wam się wydawać 200zł na samo multi?


Mój drogi, multi to jest podstawa tej gry, nawet jeżeli ktoś nie odnajdzie się w lidze, będzie miał od zarąbania minigier, które wydłużają czas spędzony na multi diametralnie. Ja osobiście nie mogę się doczekać, kiedy wrócę na BattleNet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 10:41, Karol44 napisał:

Ludzie i opłacało wam się wydawać 200zł na samo multi?


Strasznie duzo te 200 PLN, w zyciu bym tyle nie wydal na samo multi. Na cale szczescie kupilem Edycje Kolekcjonerska StarCraft II, wiec nie wydalem 200 PLN. :) A StarCraft II to nie tylko genialny tryb multi, ale tez swietny single oraz wyzwania. No i mozna tez grac z kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 10:55, Karol44 napisał:

Tak tylko kampanie masz za darmochę na trialu.


Tak, tylko jest ona ździebko za długa na te 7 godzin. A jeśli udało Ci się skończyć kampanię w te 7 godzin - to brawo, właśnie zepsułeś sobie przyjemność z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Tak, tylko jest ona ździebko za długa na te 7 godzin. A jeśli udało Ci się skończyć kampanię

Dnia 03.08.2010 o 11:05, Feallan napisał:

w te 7 godzin - to brawo, właśnie zepsułeś sobie przyjemność z gry.


Na gamecornerze piszą, że można przejść całość, wyłączając limit czasowy - wystarczy wyciągnąć wtyczkę od netu.... (nie zalicza jedynie "aczików").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować