Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Mam pytanko, moze nie jest najmadrzejsze :). Czy ktos sie orientuje, czy CDP ma w planach wydanie polskiej wersji jezykowej Warhammera Online ? Jak to bylo z Age of Conan, czy od samego poczatku bylo wiadomo, ze bedzie wersja PL ? Bylbym wdzieczny za komentarze na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:07, Blackhorseman napisał:

Mam pytanko, moze nie jest najmadrzejsze :). Czy ktos sie orientuje, czy CDP ma w planach
wydanie polskiej wersji jezykowej Warhammera Online ? Jak to bylo z Age of Conan, czy
od samego poczatku bylo wiadomo, ze bedzie wersja PL ? Bylbym wdzieczny za komentarze
na ten temat.


nic o tym nie slyszalem (a w miare uwaznie sledzilem newsy o WAR) i bardzo dobrze... jak czytam texty z tlumaczeniami z "jezyka orkow" (nie tyle jezyk co specyficzna stylizacja) to mi sie smiac chce... tego sie nie da dobrze przetlumaczyc na nasz jezyk i nie powinno sie tego robic. Podobnie z niektorymi wypowiedziami krasnoludow...

tak w skrocie bez mojego marudzenia: nic nie slyszalem o tym by WAR mial byc PL :] A gdyby mialby byc to na gram.pl bylo by od cholery newsow na ten temat (boom jak przy AoC) a tu cisza i spokoj :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie "brawo" dla CDP. Zamówiłem edycję kolekcjonerską, bo miałem zacząć grać przed innymi. A tu co? Wszyscy już grają, a u mnie nawet nie ma informacji kiedy paczkę wyślą. To się nazywa profesjonalizm :( Więcej w żadnym polskim sklepie gry nie zamówię.

Weźcie przykład z Gameseeka, czy Game UK. Na Game UK zamówiłem Spore''a - paczka z Anglii przyszła w dzień polskiej premiery. Gameseek wysłał mi we wtorek Force Unleashed, tylko po to, bym dostał grę tego samego dnia, gdy będzie w sklepach.

Zachodnie sklepy mają jednak to, czego naszym brakuje - szacunek dla klienta i jego, ciężko zarobionych, pieniędzy. Tam wiedzą, że jeśli ktoś zamawia grę, to nieważne gdzie mieszka, ma ją dostać w dniu premiery, a nie "niewiadomo kiedy". Gdyby nie to, że edycja kolekcjonerska już jest wyprzedana to żadałbym zwrotu pieniędzy od CDP

A już myślałem, że preorder "Wiedźmina" Was czegoś nauczył, a tu "i po szkodzie i przed szkodą głupi". Ale nigdy więcej nawet złotówki na wasze gry... zresztą przesyłka z Anglii i tak jest tańsza niż kurierem, to tylko trzy funty.

I jeszcze jedno... ktoś wie, na którym serwerze jest najmniej Polaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 17:44, Skwarek pl napisał:

To jest serwer core, sam na nim gram. Na twoim miejscu pchałbym się tam, gdzie jest najwięcej
ludzi. Nie ma nic gorszego, niż biegać ciągle z kiepskim sprzętem, ponieważ nie ma z
kim robić public questów.
Oznaczenia masz od low-medium-high-full


Niby tak, ale lepie biegać ze słabszym sprzętem niż w ogóle nie biegać, tylko stać w kolejkach na serwer.
No ale mniejsza o większość. Tego serwera (Karak Eight Peaks) chyba jednak nie wybiorę. ;-)
In the meantime, właśnie ściągnął się patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przykra sprawa nie powiem, tak jak ja nie dostalem swojej ksiazki, ale walic to.

jest tez plus, jako posiadacz edycji kolekcjonerskiej masz dodatkowe 14 darmowych dni gry.


ale ja tez postanowilem jedno, zadnych pre-orderow w gram.pl to juz jest nieprzyjemne szczerze mowiac co sie niektorym dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wszystko dostałem na czas więc to zależy ale fakt gram.pl daje bardzo często dupę.

IMO nie działa logowanie na konta wam ? Chciałem dodać swój klucz już z gry ten właściwy ale ni ma jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam pytanko apropo patcha ;) Można to jakoś pobrać bez Mythic patchera?
Włączyłem z pół godzinki temu ( niby ruch sieciowy jest) ale dalej mam 0 % i "retrieving manifest files" jakby stało ( wiem, że patch to 800mb, ale ruch już zarejestrował 30mb od czasu włączenia a dalej mam 0%.
Pozdrawiam
EDIT: nieważne , właśnie ruszyło... okazało się że pomimo 30 mb już mam 16 kb ^_^, lol, poczytam coś , zdrzemnę się i do zobaczenia za ...... hmmm, parę godzin? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:17, oOreVenOo napisał:

Ja z kolei wszystko dostałem na czas więc to zależy ale fakt gram.pl daje bardzo często
dupę.

IMO nie działa logowanie na konta wam ? Chciałem dodać swój klucz już z gry ten właściwy
ale ni ma jak.


pisałem o tym 2 strony wcześniej:)
kliknij w menu po lewej stronie CODE - i zarejestruj wypełniając odpowiednie dane

DO GRAJĄCYCH :
- jak z animacją postaci ? znośna?
- czy sa częste lagi ?


@RavenSoul

Cancel podczas downloadu i ponowne zalogowanie rozwiązało mi podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jako ze gram MAgusem to poruszam sie na dysku, tak wiec nogi w miejscu caly czas :D

animacje dobre, czasem zdarza sie ze sie zatnie jakas, ale po wykonaniu innej sie ''odcina''.

lagi mialem, ale byla to wina mojego neta, wiem bo pytalem ludzi i takowych nie mieli w tym momencie.

ogolnie GOA dobrze te serwery mimo wszystko prowadzi ;)

a co do kolejek to pamietajcie ze zanizaja limity aby byly po rowno ludzi na kazdym serwerze itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:23, Tokix napisał:

Lagów prawie nie ma - bynajmniej ja się nie spotkałem .
Animacja ? no cóż . nie jest źle. Ale często bywa, że poruszasz się a nogi - zero reakcji
(Lewitacja) ^^...


oh....no trudno - pewnie patchem załataja problem.
Pytam bo jak przesiadłem się z WoW na LOTRO to przeżyłam załamkę...Grafika w LOTRO rewelacyjna ale animacja postaci co najmniej tragiczna....

EDIT: Dzięki panowie za info:) patch zassany na poziomie 71 %....jeszcze trochę i odlot:) Boje się tylko że na server Karak Eight Peaks będzie zapchany , a tam mam znajomych z WoWa :)))

ps. Czy klasa CHOSEN to typowy tank ? Czy można zrobić z niego DPSa:)??? Podoba mi się strasznie ale tankowac to ja nie lubie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2008 o 19:21, Lost Paradise napisał:


@RavenSoul

Cancel podczas downloadu i ponowne zalogowanie rozwiązało mi podobny problem


Dzięki, już ruszyło. Damn, 2 MB a już manuala przeczytałem....co teraz? co teraz !?! ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:26, Lost Paradise napisał:

EDIT: Dzięki panowie za info:) patch zassany na poziomie 71 %....jeszcze trochę i odlot:)
Boje się tylko że na server Karak Eight Peaks będzie zapchany , a tam mam znajomych z
WoWa :)))


wlasnie pomyslalem sobie "a wbije na chwile i odpoczne od notatatek" ale na K8P jest najwieksza kolejka, blisko 500 osob, co daje okolo GODZINY czekania na wejscie do gry :] odpuscilem sobie, pogram za pare godzin :]

Dnia 18.09.2008 o 19:26, Lost Paradise napisał:

ps. Czy klasa CHOSEN to typowy tank ? Czy można zrobić z niego DPSa:)??? Podoba mi się
strasznie ale tankowac to ja nie lubie..


no nie wiem... powiem tylko ze ja z BO bede robil czesciowego DPSa - wszystko w sile, sciezka brawlera itp, w becie mialem dmg wiekszy od rasowych DPSow i to czesto - znaczy sie sprawdza cos takiego.

moze Chosen jest troche inny... nie jestem pewien bo nim nie gralem.

aha pamietam ze jak gralem Magusem to latali Choseny z dwurecznymi mieczami - to cos jak 2reczne topory u orkow, wiec chyba jest mozliwy "bardziej ofensywny" rozwoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia.
Zaraz zostanę zlinczowany ale takie są moję subiektywne odczucia na pierwszy rzut oka.

WAR byłby na pewno hitem... 4 lata temu.
Być może teraz również osiągnie sukces. W końcu świat Warhammera wielkim jest.

Przede wszystkim trzeba zapomnieć o mechanice oraz obrazie AoC, przypomnieć sobie oldskulowe sterowanie a''la WoW i na powrót przyzwyczaić oko do równie oldskulowej jeżeli nie identycznej oprawy graficznej.
Poza tym, wszystko już było... Podane jedynie w lekko zmodyfikowanej formie. Mechanika gry, questy a''la accept/decline itp. Nie ma co się rozpisywać, kto gra wie o co chodzi.
Fani WoW powinni byc zadowoleni.
Zwolennicy bardziej złożonych MMORPG niekoniecznie.
Nie twierdzę, że WAR to niewypał ale wg mnie jest po prostu spóźniony o kilka lat, a poprzez przyjazne dla niezaawansowanych graczy uproszczenia może odnieść spory sukces czego mu życzę. Nie wprowadza niczego nowego do MMORPGów (wiem, wiem RvR, czy to nowość? to też już było... może nie na taką skle ale było...)
Skoro tyle milionów wciąż gra w WOW''a to WAR również może zgromadzić sporą rzesze fanów, z prostego względu - jest bratem bliźniakiem WOWa, na pewno nie jednojajowym ale blisko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:27, T34 napisał:

WAR byłby na pewno hitem... 4 lata temu.
Być może teraz również osiągnie sukces. W końcu świat Warhammera wielkim jest.


jakos w ciaglu ostatnich lat nie pamietam MMO ktore by sie tak bardzo opieralo na PvP (raczej RvR) jak WAR

Dnia 18.09.2008 o 20:27, T34 napisał:

Przede wszystkim trzeba zapomnieć o mechanice oraz obrazie AoC, przypomnieć sobie oldskulowe
sterowanie a''la WoW i na powrót przyzwyczaić oko do równie oldskulowej jeżeli nie identycznej
oprawy graficznej.


zupelnie inna oprawa graficzna ;) tam jest "basniowo" tu jest "ponuro" chyba ze chodzi Ci o to ze tu i tu uzywa sie textur itp :P

Jakby nie patrzec przeciez WoW byl tworzony w oparciu o swiat Warhammera, wiec podobienstwa musza wystepowac :]

Dnia 18.09.2008 o 20:27, T34 napisał:

Poza tym, wszystko już było... Podane jedynie w lekko zmodyfikowanej formie. Mechanika
gry, questy a''la accept/decline itp. Nie ma co się rozpisywać, kto gra wie o co chodzi.
Fani WoW powinni byc zadowoleni.


questy sa duuzo krotsze (nie ma bezmyslnego, acz przyjemnego grindowania tych samych mobow), sa tez questy publiczne - nowosc.

Dnia 18.09.2008 o 20:27, T34 napisał:

Nie twierdzę, że WAR to niewypał ale wg mnie jest po prostu spóźniony o kilka lat, a
poprzez przyjazne dla niezaawansowanych graczy uproszczenia może odnieść spory sukces
czego mu życzę. Nie wprowadza niczego nowego do MMORPGów (wiem, wiem RvR, czy to nowość?
to też już było... może nie na taką skle ale było...)


wlasnie, nie na taka skale i nie takie wazne i znaczace dla kazdego gracza :] Jak nie walczysz z druga frakcja to nie istniejesz, a w WoWie sobie spokojnie quescisz nie ogladajac przeciwnikow :]

Dnia 18.09.2008 o 20:27, T34 napisał:

Skoro tyle milionów wciąż gra w WOW''a to WAR również może zgromadzić sporą rzesze fanów,
z prostego względu - jest bratem bliźniakiem WOWa, na pewno nie jednojajowym ale blisko.
;)


czy zgromadzi ? czas pokaze, ale wg mnie jest to powiew swiezosci na rynku MMO (ze wzgledu na nacisk na RvR), ostatnie gry MMO to byly wlasnie kalki WoW''a - grind + "slabe" PvP -> ot AoC, Tabula Rasa itp

ja jeszcze z raz powtorze material i wbijam do gry :] no i nikt tu nikogo nie bedzie linczowal, bo kazdy ma swoje zdanie, ale z Twoim sie nie zgadzam :] (przynajmniej czesciowow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:39, EmperorKaligula napisał:

bo kazdy ma swoje zdanie, ale z Twoim sie nie zgadzam :] (przynajmniej czesciowow)


W końcu niby demokrację mamy ;)
Ja się nie zgodzę z tobą co do AoC, który osobiście uważam za najlepszy MMORPG na chwilę obecną ale to nie ten temat, więc nie ma się co nad tym tutaj rozwodzić.
Zresztą jak to już dawno temu o nas mówiono:
"Gdzie dówch Polaków tam trzy partie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:46, T34 napisał:

Zresztą jak to już dawno temu o nas mówiono:
"Gdzie dówch Polaków tam trzy partie" ;)


smutna i ciagle aktualna prawda...

no czas sie ustawic w kolejce na server i nabic pare lvl ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qurcze, wy to macie szczęście, dziś premiera, więc mi patcher chodzi, że łomatko w godzinę pobrałem troszkę ponad 2 mb, głównie stoi, potem znów parę kilo pociągnie ( przy czym net śmiga) war.exe, to mi się "wracalo" nawet kilka razy.... nie wiem, może w ten weekend pogram :/
Że też Mythic nie pomyślał, by patcha zbiorczego dać na jakiś serwer filefronta czy cuś, to by takiego trafficu nie było, w końcu każdy kto dziś startuje ma retaila i sporo musi mieć teraz problemy jak ja. Zarzucic gdzieś download , a potem już małe aktualizacje przy logowaniu jak zawsze....
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:04, EmperorKaligula napisał:

no czas sie ustawic w kolejce na server i nabic pare lvl ^^


Kolejki są tragiczne, a cholera ludzi na RvR dalej nie ma. Na jedno wejście czekałem dzisiaj 2 godziny, zajebista zajebistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować