Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Statystyki forum gram.pl

155 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2007 o 16:39, choper napisał:

Gdzie się sprawdza te statystyki?


Zjeżdżasz na sam dół forum i tam masz taki buton. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 16:44, rob006 napisał:

> Gdzie się sprawdza te statystyki?

Zjeżdżasz na sam dół forum i tam masz taki buton. :)

Acha, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki gram.pl - zmiany
------------------------------------

Przymierzam się do gruntownej przebudowy statystyk gram.pl (być może zmiany będą dotyczyły też silnika aktualizującego, choć z niego akurat jestem wyjątkowo bardzo zadowolony :)) w ciągu około tygodnia - dwóch. W związku z tym pozwoliłem sobie odświeżyć ten temat by zapytać Was - użytkowników gram.pl o zdanie.

Otóż jeżeli macie jakieś sugestie/uwagi/propozycje dotyczące statystyk, proszę żebyście je tutaj przedstawili. Całość obecnej funkcjonalności zamierzam zachować z niewielkimi usprawnieniami techniczno-użytkowymi (np. w kwestii wyszukiwania), wygląd serwisu również nie powinien się specjalnie zmienić, choć zamierzam lekko go dopasować do obecnego wyglądu całego gram.pl. Post ten dotyczy zatem w głównej mierze nowych bajerów, danych, obliczeń i wszelkich innych rzeczy dla miłośników statystyk.

Propozycje mogą dotyczyć:
- całkiem nowych funkcjonalności,
- zmian w starych.

Przypomnę od razu w jaki sposób działają statystyki - otóż działają one w oparciu o to, co każdy użytkownik może zobaczyć na własne oczy i przy odrobinie chęci mógłby wyciągnąć/obliczyć na własną rękę - nie ma zatem i nie może być mowy o żadnych "tajnych" informacjach, do których jako członek ekipy gram.pl (i działu technicznego) mam dostęp, a do którego dostępu nie mają inni użytkownicy. Wynika z tego, że za pomysły z cyklu "liczba punktów wliczanych do awansu przy informacjach o użytkowniku" z góry uprzejmie dziękuję.

Statystyki mogą dotyczyć wszystkich części gram.pl - nie tylko forum i IRC-a, ale też np. gramsajtów, newsów itp. - proszę, żebyście wzięli to pod uwagę.

Obecne wstępne pomysły:
1. Odblokowanie losowego cytatu na IRC-u/usprawnienie statystyk IRC-a.
2. Rozbicie miesięczne dotyczące liczby nowych kont użytkowników.
3. Uwzględnienie "płci" (m/k/nie wiadomo) w statystykach.
4. Graficzne wykresy.

Mam też kilka swoich pomysłów, o których za wcześnie jest żeby mówić. Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ja wysunę małą sugestię. Przy każdym nicku na forum jest statystyka. Można by zrobić coś takiego, że kiedy najedziemy na nią kursorem wyświetli się liczba postów tego użytkownika, jego "ulubiony" oraz najczęściej odwiedzany temat itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:29, 4ny4 napisał:

Może ja wysunę małą sugestię. Przy każdym nicku na forum jest statystyka. Można by zrobić
coś takiego, że kiedy najedziemy na nią kursorem wyświetli się liczba postów tego użytkownika,
jego "ulubiony" oraz najczęściej odwiedzany temat itp.


Nie jestem pewien czy rozumiem o co Ci chodzi, ale jeżeli Twoja propozycja dotyczy jakichkolwiek zmian w silniku forum (forum.gram.pl), to niestety powyższy mój post jej nie obejmuje tematycznie :) Proponowane (w tym temacie) zmiany mogą dotyczyć *tylko* podstrony http://statystyki.gram.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Proponowane (w tym temacie) zmiany mogą dotyczyć *tylko* podstrony http://statystyki.gram.pl/

Rzeczywiście, nie doczytałem dokładnie. Cóż, w takim razie moja sugestia idzie do kosza, tak czy owak może inni będą mieli coś do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje wyszukiwarka Użytkowników, ale z tego co mi wiadomo, nie ma sposobu na szybsze odnalezienie statystyk danego tematu. Tak więc - przydałaby się taka szukajka ;)

To pierwsze, co przychodzi mi do głowy. Może jeszcze coś wymyślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak w wyszukiwarkę użytkowników wpiszę np. ''''seb'''' to wyskakuje mi informacja ''''Użytkownik "seb" nie istnieje'''', trochę to bez sensu, bo powinni wyświetlić się wszyscy użytkownicy, którzy mają ''''seb'''' w nicku (w tym i ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować