Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skąd się wzięły i po co nam Xbox One Scorpio i PlayStation 4 Neo?

13 postów w tym temacie

Świetny artykuł. Fajna analiza tego co wiemy w bardzo smukłym wydaniu. Pewne rzeczy widzę inaczej :)

1. Vr dla Ps4 ma posiadać dodatkowy moduł obliczajacy. Zakładam że to będzie tak że Ps4 renderuje grafikę zaś przystawka zajmuje się obrobieniem tego dla Vr. Przystawka będzie musiała mieć dostęp do tego co już Ps4 obrobiło. Pragnę zwrócić uwagę że Sony od poczatku informuje że na Tv będzie można podziwiać to co na Vr.

2. 4k jest możliwe do osiagnięcia dla nowych konsol. Wydanie tych nawet 700$ polecę dalej 799$ mnie przekonuje. Zwrócić trzeba uwagę co da się osiagnać np na Ps4 w obecnej chwili, mówię o Uncharted 4. Poezja graficzna. Mam Tv 55 cali 4k i skalowanie obrazu działa bajecznie a widoki na takim ekranie wygladały często jak nie przeretuszowane CGI. Naprawdę zrobili kawał roboty. Biorac pod uwagę że 799$ to 2x tyle co Ps4 więc mamy do czynienia z sytuacja gdzie na ficzer 4k pójdzie jakieś 60-65% tej ceny czyli mamy takiego Gtx 970.

3. Nie wierzę aby poszli w model stricte Apple z racji na to że konsole służa do rozrywki a większość ludzi chce kupić sprzęt i mieć spokój na parę lat. Według mnie rzeczywiste życie generacji to będzie max 4 lata. Branża się za szybko rozwija aby konsola za 1600zł trzymała się 8 lat. Prawda jest taka że poprzednia generacja broniła się bardzo długo jednak było już widać po 4 latach że producenci zaczęli iść na kompromisy. Lepsza fizyka to gorsze coś innego i tak w kółko. Otwarcie się do tego nie przyznawali ale to widać po grach że im bardziej rozbudowany świat tym graficzka słabsza.


Ps. Sorka za brak jednego polskiego znaku ale moja klawiatura ma z "a" problem. Ekranowa również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tym PS4 NEO? Ona będzie odtwarzać tylko filmy na płytach UHDBD, czy podobnie jak Scorpio ma oferować rozgrywkę w 4K/UHD?

Kash28 - Jak się sprawuje to skalowanie w tv UHD/4K? Chodzi mi o gry z konsol (posiadam PS3, PS4, X360 i XONE) jak i o filmy z płyt Blu-Ray. Noszę się z zakupem takiego tv ale obawiam się, że filmy i gry po upscalingu będą wyglądały gorzej niż w FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Raczej mało prawdopodobne jest, żeby producenci konsol wypuszczając nowe wersje Xboksa i PlayStation mieli zamiar „starych” użytkowników odciąć i sprawić, żeby poczuł się ewidentnie „gorszym graczem”

A trochę dalej:

"Nowe konsole zawsze są szansą dla branży. Szansą na pojawienie się ładniejszych, bardziej zaawansowanych gier. Większej ilości przeciwników na ekranie. Zaimplementowanie lepszej sztucznej inteligencji."

Autor artykułu tak bardzo sie nakręcił i chce widzieć same pozytywy w Neo i Scorpio, że sam sobie przeczy. Jeżeli miałoby nastąpic to drugie to automatycznie będzie powtórka z rozrywki, czyli choćby to co było przy Shadow of Mordor, gdzie wersja na poprzednią generację to był kastrat dla ubogich. A więc przeciwieństwo twierdzenia numer 1.

Wybacz Kamil, ale nie mozna zjeść ciastka i mieć ciastka, ktoś na tej zabawie będzie stratny. Albo posiadacze nowego sprzętu, którzy dostaną te same gry z podbitą rozdzielczością i/lub liczbą klatek na sekundę, ale nic więcej albo posiadacze "starych" sprzętów, którzy będą dostawali po prostu gorsze wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co do tych nowych konsol zapakują. Jeżeli ma to być Polaris to VR jest jak najbardziej realne i cena też nie powinna być wygórowana. Natomiast jeżeli gry mają działać w 4k to potrzebny będzie mocniejszy sprzęt. Vega? Można się teraz zastanawiać czy Vega będzie w stanie konkurować z GTX 1080 pod względem wydajności kosztując przy tym sporo mniej. No bo sam GTX 1080 kosztuje ponad 3 tys. a nie wyobrażam sobie żeby konsole były sprzedawane za ponad 4 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest w końcu z tym PS4 NEO? Ona będzie odtwarzać tylko filmy na płytach UHDBD,
> czy podobnie jak Scorpio ma oferować rozgrywkę w 4K/UHD?
>
> Kash28 - Jak się sprawuje to skalowanie w tv UHD/4K? Chodzi mi o gry z konsol
> (posiadam PS3, PS4, X360 i XONE) jak i o filmy z płyt Blu-Ray. Noszę się z zakupem takiego
> tv ale obawiam się, że filmy i gry po upscalingu będą wyglądały gorzej niż w FHD.

Wszystko wyglada bardzo dobrze, a na jakości zyskujesz a nie tracisz. Dodatkowo największym czynnikiem który pogarsza/obnaża nie docigagniecia producenta czy to filmu czy gry jest rozmiar matrycy. O ile FullHd na 55 calach wyglada przyzwoicie o tyle już Hd ready jest padaka nie do korzystania bynajmniej w moim odczuciu. Jeszcze podpowiem że fajna sprawa jest wyostrzenie obrazu w tv. Gry przy sensownym ustawieniu tego parametry wygladaja znacznie lepiej. Jeżeli przegniemy mamy zarysowane białe kontury.

Uncharted 4 na Lg Ub820V 55cali wygladał praktycznie jak film.

Ps. Im większy rozmiar matrycy tym wszystkie obiekty sa większe więc odbiór małych obiektów i ich budowy jest znacznie lepszy na 55 calach niż np na 40 czy 32. Ma to swoja cene w jakości tekstur gdzie dużo łatwiej zobaczyć nie dociagniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2016 o 15:22, Kash28 napisał:



Wszystko wyglada bardzo dobrze, a na jakości zyskujesz a nie tracisz. Dodatkowo największym
czynnikiem który pogarsza/obnaża nie docigagniecia producenta czy to filmu czy gry jest
rozmiar matrycy. O ile FullHd na 55 calach wyglada przyzwoicie o tyle już Hd ready jest
padaka nie do korzystania bynajmniej w moim odczuciu. Jeszcze podpowiem że fajna sprawa
jest wyostrzenie obrazu w tv. Gry przy sensownym ustawieniu tego parametry wygladaja
znacznie lepiej. Jeżeli przegniemy mamy zarysowane białe kontury.

Uncharted 4 na Lg Ub820V 55cali wygladał praktycznie jak film.

Ps. Im większy rozmiar matrycy tym wszystkie obiekty sa większe więc odbiór małych obiektów
i ich budowy jest znacznie lepszy na 55 calach niż np na 40 czy 32. Ma to swoja cene
w jakości tekstur gdzie dużo łatwiej zobaczyć nie dociagniecia.

Ja myślę nad zakupem tv Samsung SUHD 49 KS7000 i zastanawiam się, jak będzie wyglądać cyfrowa kablówka? (gdzie tylko część kanałów to HD), a przede wszystkim filmy z płyt Blu-Ray (których mam już ponad setkę) upscalowane do UHD/4K i gry z konsol?
Czy telewizyjny procesor daje radę z upscallingiem, czy lepiej brać urządzenie zewnętrzne, typu odtwarzacz UHDBD lub b. dobry BD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co pisać artykuł o tym :) Po co te konsole? Po to, żeby grać w 1440p przy 60fps. A nie jak dotychczas w 1080p i 30fps. KannX wytłumaczył, nie musicie już czytać artykułu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po co pisać artykuł o tym :) Po co te konsole? Po to, żeby grać w 1440p przy
> 60fps. A nie jak dotychczas w 1080p i 30fps. KannX wytłumaczył, nie musicie już czytać
> artykułu :D
Jeśli te konsole odpalą 1440p i 60 fpsów to będzie chyba cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2016 o 22:35, Illidian_Stormrage napisał:

Jeśli te konsole odpalą 1440p i 60 fpsów to będzie chyba cud.


Odpalą. Co prawda w grze wszystkie detale beda ustawione na lowest, ale wtedy 60fps moze utrzymaja. Chociaz nie, wtedy tez raczej nie dadza rady. O 4k to moga sobie poki co pomarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować