Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2007 o 13:58, Astmatyk napisał:

> Ja chce polecić początkującym maniakom asg tą broń http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=682&PHPSESSID=fdbb226816c2e3173a5c6e9f77547698

>
> Po prostu bardzo dobra i ta cena jestem jej posiadaczem już miesiąc jestem bardzo zadowolony

> a jeśli ktoś jest bardzo dokuczliwy ten wejdzie na te forum http://wmasg.pl/forum/index.php?

> pozdrawiam.

Miales okazje zmierzyc, czy aby na pewno jest te 340 fps w stocku? Bo gdyby bylo to moze bym
sobie sprawil. Myslalem co prawda o m4 ale ten tez mi sie podoba.



Tak zmierzyłem i naprawdę było 340 fps, a tak poza tym stuningowałem tą replike i wyszło około 400 fps po prostu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w zasadzie laika: jaki jest zasięg broni? Może ktos przedstawic zasięg poszczególnych rodzajów broni, tzn. elektryki, sprężyny i gazowa?

Przeglądajac topik spotykam sie z opiniami, że najlepiej kupić broń elektryczna choć jest znacznie droższa. Ale z tego co widzę na Allegro to elektryki mozna kupić za nieco ponad 100zł. O so chozi? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... jest różnica między elektrykiem CYMY(chiński koncern) a np. elektrykiem Tokyo Marui(japońska, solidna marka). Ten od CYMY strzela gdzieś na ~30m, a od TM na ~45m - może zasięg nie jest zbyt dokładny, ale tak to mniej więcej wygląda. I w ogóle wykonanie, oznaczenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam elektrycznego M82 i polecam dla początkujacych (ja własnie taki jestem). Dzisiaj gram mój drugi w życiu mecz w starej opuszczonej masarni. Scenariusz mamy łątwy i przejrzysty: terroryści muszą podłożyć bombę (jako bomba stare ruskie radio ;D ), a antyterroryści musza nam przeszkodzi:). mam nadzieję, ze będzie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 22:32, Astmatyk napisał:

A co wymieniales i ile cie to wyszlo?


Doszczelniłem wszystko, zmieniłem hup opa u zmieniłem sprężynę ni pamiętam firmy i przedłużyłem lufę (czyt. tłumik)
i parę takich innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zasieg wyjasniony. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia - ceny. Przeglądam stronkę WMasg.pl i obok niej Allegro i w głowie mi sie nie mieści jak karabiny opisane w portalu jako koszt rzędu 1000-1200zł mogą na Allegro kosztować 140-160zł. Ktoś mi wyjaśni ten fenomen? Od razu uprzedzam, że sprawdzam modele i sa one takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:30, HumanGhost napisał:

No dobra, zasieg wyjasniony. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia - ceny. Przeglądam stronkę
WMasg.pl i obok niej Allegro i w głowie mi sie nie mieści jak karabiny opisane w portalu jako
koszt rzędu 1000-1200zł mogą na Allegro kosztować 140-160zł. Ktoś mi wyjaśni ten fenomen? Od
razu uprzedzam, że sprawdzam modele i sa one takie same.


Yyy, a może ktoś sprzedaje zwłoki albo same flaki z giwerki?

A btw, CYMA, juz dawno przestała robić gnioty, te jej najnowsze strzelają bardzo dobrze, a mają nawet lepsze bebechy (metalowy gearbox) niż tm''ki. Poza tym, zawsze mniejszy strach przy tuningowaniu repliki za 500 zeta niż za 1000.

Dla początkujących może i sprężynka ze sklepu starczyć, da się też cośtam zdziałać, jak ktoś lubi się bawić w realistyczne asg polecam gaziaki (BB rulez ! :P)

P.S Humanghost, podaj linka do aukcji na allegro to ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam zacząć z kumplami z osiedla zabawę... w najbliższym czasię chce kupić pistolet, gogle, kabure, 3-5 magazynków i może jakąś kamizelke... no i duży zapas kulek... może polecicie coś ?? Najlepjej poniżej 300zł wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:15, Petro89 napisał:

A ja zamierzam zacząć z kumplami z osiedla zabawę... w najbliższym czasię chce kupić pistolet,
gogle, kabure, 3-5 magazynków i może jakąś kamizelke... no i duży zapas kulek... może polecicie
coś ?? Najlepjej poniżej 300zł wszystko


Hmm postaram się pomóc. Kamizele kupisz w byle jakim sklepie z militariami, co do broni nie wiem jaką byś chciał, poszukaj i się zapytaj o opinię. Co do magów, 3-5 to raczej nie kupisz z tego co ci zostanie, nie mówiąc o kulkach. 2 magi + sprzęcik do ładowania raczej wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:20, M1k3 napisał:

Hmm postaram się pomóc. Kamizele kupisz w byle jakim sklepie z militariami, co do broni nie
wiem jaką byś chciał, poszukaj i się zapytaj o opinię. Co do magów, 3-5 to raczej nie kupisz
z tego co ci zostanie, nie mówiąc o kulkach. 2 magi + sprzęcik do ładowania raczej wystarczy.



A ile bym potrzebował na cały sprzęt ?? To co wymieniłem ?? A pistolet to najlepjej koło 100zł... proszę pomóżcie coś wybrać... Kabure gdzieś widziałem za 45zł ale gdzieś ją zgubiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:42, M1k3 napisał:

P.S Humanghost, podaj linka do aukcji na allegro to ci powiem.


Hmm po bliższym przyjrzeniu się faktycznie sa różnice. Niby jedna literka a cena o 900zł niższa.
To w takim razie jak odróżnić bubel od dobrego sprzętu? No wiem, że te za 1000zł to pewnie niezłe kosy i w ogóle. Ale czy to oznacza, że broń za 150zł to taka straszna kaszanka w porównaniu?
Na przykład coś takiego:
http://www.allegro.pl/item206145161_steyr_m8_najwiekszy_i_najmocniejszy_elektryk_asg.html
albo takiego:
http://www.allegro.pl/item204841195_wypas_elektryk_aeg_colt_xm177_max_opcja_best_asg.html

Sorki, że głupie pytania, ale zielony jestem w tych sprawach. A zabawa sie bardzo fajna wydaje. Na paintballu bawiłem sie swietnie i zainteresowało mnie asg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:44, HumanGhost napisał:

> P.S Humanghost, podaj linka do aukcji na allegro to ci powiem.

Hmm po bliższym przyjrzeniu się faktycznie sa różnice. Niby jedna literka a cena o 900zł niższa.
To w takim razie jak odróżnić bubel od dobrego sprzętu? No wiem, że te za 1000zł to pewnie
niezłe kosy i w ogóle. Ale czy to oznacza, że broń za 150zł to taka straszna kaszanka w porównaniu?
Na przykład coś takiego:
http://www.allegro.pl/item206145161_steyr_m8_najwiekszy_i_najmocniejszy_elektryk_asg.html
albo takiego:
http://www.allegro.pl/item204841195_wypas_elektryk_aeg_colt_xm177_max_opcja_best_asg.html

Sorki, że głupie pytania, ale zielony jestem w tych sprawach. A zabawa sie bardzo fajna wydaje.
Na paintballu bawiłem sie swietnie i zainteresowało mnie asg.



Bublami jest wszystko co sprzedaje pan "TanieMilitaria" a jak jest na allegro taka śmieszna kolorowa ikonka + GRATISY to na pewno bubel. Tak samo jak koleś pisze "super mega kosmiczny wypas" albo jak nie pisze firmy jaka to robiła (bo widać się wstydzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sobie kupiłem ak47 na kulki gdzie mieści się 200 kulek widziałem karabin snajperski co skóre przebije ale go nie kupiłem a strzelam się z kolegami w lesie mamy okularki i grubsze spodnie więc jest fajnie lubie air soft gun to fajna zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 08:47, M1k3 napisał:

Bublami jest wszystko co sprzedaje pan "TanieMilitaria" a jak jest na allegro taka śmieszna kolorowa ikonka + GRATISY to na pewno bubel.


Hmm dzięki za przydatne info. Sądząc po komentarzach to faktycznie sporo bubli sprzedaje. Pierwszy raz widze tyle nagatywów. A na Allegro praktycznie jest jednym z nielicznych sprzedawców, więc ludziska biorą co jest.

FALLOUT 3 -->> W jaki sposób przebija skórę skoro jak widze energia strzału z broni ASG wynosi poniżej 1J? To przecież bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 11:41, HumanGhost napisał:

> Bublami jest wszystko co sprzedaje pan "TanieMilitaria" a jak jest na allegro taka śmieszna
kolorowa ikonka + GRATISY to na pewno bubel.

Hmm dzięki za przydatne info. Sądząc po komentarzach to faktycznie sporo bubli sprzedaje. Pierwszy
raz widze tyle nagatywów. A na Allegro praktycznie jest jednym z nielicznych sprzedawców, więc
ludziska biorą co jest.

FALLOUT 3 -->> W jaki sposób przebija skórę skoro jak widze energia strzału z broni ASG
wynosi poniżej 1J? To przecież bardzo mało.


Heh wszytko da się stuningować, albo taki crap, że robił mielone z kulek i działało jak kartacze ;p. Tak wogóle, to odradzam allegro do kupowania replik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:30, HumanGhost napisał:

No dobra, zasieg wyjasniony. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia - ceny. Przeglądam stronkę
WMasg.pl i obok niej Allegro i w głowie mi sie nie mieści jak karabiny opisane w portalu jako
koszt rzędu 1000-1200zł mogą na Allegro kosztować 140-160zł. Ktoś mi wyjaśni ten fenomen? Od
razu uprzedzam, że sprawdzam modele i sa one takie same.



Moim zdaniem jest tak że karabiny elektryczne poniżej 350 złotych i inych tanich replik nie opłaca się kupować po pierwsze:

1.Mają plastikowy gearbox
2. Są produkowane z słabych materiałów które wytrzymają około 2-3 miesiące

A oto lista sklepów zakazanych:

1.Airsoftguns
2. taniemilitaria.
3.allegro
4.machinegun

A to sklepy które opłaca się kupować

1.carpi
2.taiwangun
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kiedys takie m4 z ''tanich militariow'' (tfu). owa super giwera miala skuteczny zasieg ok 4 metry, biorac pod uwage, ze celowalismy w prawo, bo kulki nioslo na lewo. Tyle z tego dobrego, ze ladnie wyglada na zdjeciach (robionych z duzej odleglosci). Dziwilem sie, czemuz ludzie na opligonie tak dziwnie na mnie patrza, do czasu jak zerwalem na czolo serie kulek z takiej odleglosci, ze nawet nie slyszalem odglosu wystrzalu. Najnizsza kwota, za ktora warto kupic giwere, zeby cokolwiek z nia zdzialac to ok 400 pln. Z gornych przedzialow cenowych (czyli jesli mamy na wydanie ok 1000 pln) nie polecam Tokyo Marui. Za podobna kwote duzo bardziej oplaca sie zainwestowac w Classic Army. Repliki wykonane sa w calosci z metalu, maja lepsze osiagi i generalnie sa trwalsze. Z tanszych karabinow polecam www.taiwangun.com bardzo fajny sklepik. Polecam, bo znam ludzi stamtad osobiscie i moge stwierdzic, ze maja dobre oferty, solidny serwis w razie awarii, oraz multum sprzetu we wszystkich przedzialach cenowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować