Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

no wiesz, cinus - dawno temu w pierwszego Gothica grałem - więc pewne szczegóły mi sie w pamięci zatarły - i to co mówisz może być prawdą.
a we mnie nie walił fireballami - bo zamiast stać przy nim jak kretyn (po przebiciu serca) uciekałem na drugą stronę sali, wyciągając za sobą Demona - i tym samym Śniący nie miał nawet prawa beknąć, bo po prostu nie miał pojęcia o moim istnieniu (czuł tylko lekkie kłucie w klatce piersiowej, kiedy po kolei przebijałem jego serca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:20, Azrathel napisał:

no wiesz, cinus - dawno temu w pierwszego Gothica grałem - więc pewne szczegóły mi sie w pamięci
zatarły - i to co mówisz może być prawdą.

Nawet musi być :)

Dnia 23.11.2006 o 16:20, Azrathel napisał:

a we mnie nie walił fireballami - bo zamiast stać przy nim jak kretyn (po przebiciu serca)
uciekałem na drugą stronę sali, wyciągając za sobą Demona - i tym samym Śniący nie miał nawet
prawa beknąć, bo po prostu nie miał pojęcia o moim istnieniu (czuł tylko lekkie kłucie w klatce
piersiowej, kiedy po kolei przebijałem jego serca :))

To bug. Faktycznie kiedy zaczynie walić fireballami, a ty sie oddalisz to potem przestaje. Też to miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2006 o 16:28, szerszeń45 napisał:

To bug. Faktycznie kiedy zaczynie walić fireballami, a ty sie oddalisz to potem przestaje.
Też to miałem.



no ale dzięki temu bugowi finałowa walka jest banalnie prosta - nawet za prosta. bo pewne poczucie niedosytu pozostaje ;)

możecie mi przypomnieć - bo o ile dobrze pamiętam, to na końcowym filmiku z pierwszej części Bezimienny bez trudu wydostaje sie ze Świątyni - wychodzi na zewnątrz, coś tam coś tam, a Bariera chyba znika. nie pamiętam już dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:31, Azrathel napisał:

możecie mi przypomnieć - bo o ile dobrze pamiętam, to na końcowym filmiku z pierwszej części
Bezimienny bez trudu wydostaje sie ze Świątyni - wychodzi na zewnątrz, coś tam coś tam, a Bariera
chyba znika. nie pamiętam już dokładnie...


Nie do końca jest tak ;) Bezimienny po walce wstaje i schodzi z tego podestu na którym stał Śniący, wtedy ujęcie z bezimiennym się kończy i już więcej go nie pokazują, więc na opdstawie tego filmiku nie wiadomo czy wyszedł, dopiero we wstępie do Gothic 2 wszystko się wyjaśnia co się stało po pokonaniu Śniącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:31, Azrathel napisał:

możecie mi przypomnieć - bo o ile dobrze pamiętam, to na końcowym filmiku z pierwszej części
Bezimienny bez trudu wydostaje sie ze Świątyni - wychodzi na zewnątrz, coś tam coś tam, a Bariera
chyba znika. nie pamiętam już dokładnie...

Nie, Bezimienny ginie pod zwałami gruzów dawnej swiatyni orków. Bariera zostaje zniszczona, ale bohater jest pogrzebany w ruinach owej światyni Śniącego. W intrze do Gothic 2 wiesz chyba co było dalej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2006 o 16:31, Azrathel napisał:

możecie mi przypomnieć - bo o ile dobrze pamiętam, to na końcowym filmiku z pierwszej części
Bezimienny bez trudu wydostaje sie ze Świątyni - wychodzi na zewnątrz, coś tam coś tam, a Bariera
chyba znika. nie pamiętam już dokładnie...

Niezupełnie - Bezi biegnie, przystaje, biegnie dalej, po czym przywala go skała.
Co do kul ognia - mi się wydaje, że to zależy od przypadku - część kumpli mówi, że w ogóle nie strzelał, inni mówią, że tak. U mnie nawalał z nich ciągle (przy 1 przejściu), potem mniej (drugie przejście) a potem wcale (9 przejście, jeśli mnie pamięć nie myli)
Pisząc "przejście" mam na myśli przejście gry.
Szlag - dużo powtórzeń mi się uzbierało :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:09, Adam k. napisał:

Kim i jak można zostać członkiem Sekty/Obozu na bagnie? Bo zapomniałem. (opiszcie szczegółowo)

Musisz przekonać Baalów, że się nadajesz. Pewna osoba z Sekty (nie pamiętam imienia) powie ci jak zdobyć ich zaufanie. Trzeba otrzymać przychywlność bodajże 4 baalów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:09, Adam k. napisał:

Kim i jak można zostać członkiem Sekty/Obozu na bagnie? Bo zapomniałem. (opiszcie szczegółowo)

Musisz przekonać do swojej osoby co najmniej 4 Baalów.

Baal Tyon - opowie się za Tobą jeśli mu przyniesiesz specjalnego sketa od Baala z Nowgo obozu (musisz dla niego wykonać przysługę)
Baal Tondral - opowie się za Toba jak przyprowadzisz mu nowego członka bractwa ze Starego obozu
Baal Namib - Porozmawiaj z Lesterem, gdy będziecie daleko od tego Baala. Powie ci jak go mozesz do siebie przekonać
Baal Orun - opwie się za Tobą, gdy zaniesiesz dostawę ziela do Cor Kaloma
Baal Cadar - opowie się za toba kiedy zademonstrujesz mu jeden z zakleć z magii śniącego.
Joru - da ci pewne wskazówki w zwiazku z przekonaniem niektórych Baalów

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podacie wszystkie rangi jakie można zdobyć nie tylko w obozie sekty ale wszędzie?
Co trzeba zrobić aby przejść wybrane rozdziały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 18:12, Adam k. napisał:

A podacie wszystkie rangi jakie można zdobyć nie tylko w obozie sekty ale wszędzie?

Gdy przekonasz Baalów zgłoś sie do Cor Kaloma, zostaniesz Nowicjuszem. Jeżeli pokonasz królową pełzaczy bedziesz mógł zostać Straznikiem światynnym. Baalem nie można zostać ale strażnik swiatynny tez może się szkolić w sztuce magii.

W Starym obozie mozesz zostać Cieniem (Diego wyjaśni co i jak), a nastepnie Strażnikiem lub magiem ognia (po pokonaniu królowej pełzaczy).

W nowym obozie zostajesz szkodnikiem (wypytaj Mordraga oraz Laresa). Nastepnie po pokonaniu królowej pełzaczy mozesz zostać najmnikiem. Dopiero jako najemnik mozesz wstapić w kręgi magów wody.

Dnia 23.11.2006 o 18:12, Adam k. napisał:

Co trzeba zrobić aby przejść wybrane rozdziały?

Eh. No przecież nie bedę ci tu pisał całego poradnika ;)
Jeżeli nie zależy ci na samodzielnym rozwiazywaniu fabularnych zagwozdek, to tutaj podaję linki do poradnika i do zadań:
http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=8
http://www.gothic.phx.pl/gothic/rozdzial1.php

Jednak rozwiązywanie ich samemu daje o wiele więcej satysfakcji.

Pozdrawiam

:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 01:22, thegunfire napisał:

jak w gothicu I wlaczyc krew? w instrukcji widze ze w opcjach jest taka mozliwosc ale ja w
grze jej nie mam, o co chodzi? :<


Szukasz w katalogu z grą pliku Gothic.ini otwierasz plik notanikiem i szukasz linijki bloodDetail=2 domyślnie jest ustawiona dwójka, ale jak chcesz mieć więcej krwi to zamień na trójkę.
Inny sposób to znalezienie w tym pliku linijki extendedMenu=0 jak 0 zamienisz na 1 to wtedy powinieneś mieć opcję zmiany ilości krwi widoczną w menu gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 09:26, paweusz napisał:

Przecież "rozlew krwi" jest ustawiony domyślnie. Nigdy nie musiałem nic ustawiać, po prostu
ta opcja była włączona. Choć raz ją zwiększyłem sposobem, który podał cinus`.


Może to zależy od wydania i wersji gry? Bo ja z tego co pamiętam to tą opcję miałem zawsze ukrytą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 09:29, cinus` napisał:

Może to zależy od wydania i wersji gry? Bo ja z tego co pamiętam to tą opcję miałem zawsze ukrytą...

Możliwe. Myślałem, że to u każdego jest ustawieniem domyślnym. Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd, to nieumyślnie. Faktycznie, lepiej wygląda jak po ataku bryzgnie krew niż jak by nic nie trysnęło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 09:34, paweusz napisał:

Możliwe. Myślałem, że to u każdego jest ustawieniem domyślnym. Jeżeli wprowadziłem kogoś w
błąd, to nieumyślnie. Faktycznie, lepiej wygląda jak po ataku bryzgnie krew niż jak by nic nie trysnęło :D


Ja zawsze staram się to włączyć, jakoś tak lepiej wtedy wygląda :] Zawsze sobie staram się tą opcję włączyć zarówno w Gothicu jedynce i w dwójce, tylko nie mogę w trójce się tej opcji dopatrzyć :/ Śmieszy mnie tylko, że jak bezimienny jest wtedy mocno ranny i mało ma życia to pozostawia za sobą taki długi ślad krwi, że nie wiem skąd on tyle by z siebie jej wycisnął, więcej z siebie czasem potrafi wylać niż jej chyba miał w sobie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować