Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2006 o 17:15, sinir napisał:

wie ktoś jak zostać guru?


nikt nie wie - bo nie można zostać guru... ;) ale mogę sie mylić - bo zawsze rozwijałęm postać w kierunku Strażnika Świątynnego.

najwyższy stopień w hierarchii Bractwa to bodajże eee... zapomniałem jak sie nazywa. w każdym razie najpierw zostajesz nowicjuszem, potem chyba Strażnikiem Świątynnym a na końcu jest jeszcze coś. też ze Strażnikiem w nazwie.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 17:01, Azrathel napisał:


>
> No to pewnie masz za słabą kartę. :/

raczej mało prawdopodobne - skoro karta jest w stanie udźwignąć DX 9c, to nie może być przesadnie
stara...


No to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 17:23, Azrathel napisał:

nikt nie wie - bo nie można zostać guru... ;) ale mogę sie mylić - bo zawsze rozwijałęm postać
w kierunku Strażnika Świątynnego.
najwyższy stopień w hierarchii Bractwa to bodajże eee... zapomniałem jak sie nazywa. w każdym
razie najpierw zostajesz nowicjuszem, potem chyba Strażnikiem Świątynnym a na końcu jest jeszcze
coś. też ze Strażnikiem w nazwie.. ;)


Owszem Baalem nie można zostać, ale dar magii otrzymują także strażnicy świątynni (maks. 4 krąg). Jeżeli zaś chodzi o poszczególne awansowanie to:
1. Nowicjusz (lekki pancerz, ciężki dopiero po zabiciu królowej pełzaczy - od Baala Namiba).
2. Strażnik Świątynny (lekki pancerz, od zabicia królowej pełzaczy)
3. Strażnik Świątynny (średni pancerz, od III rozdziału).
4. Strażnik Świątynny (ciężki pancerz, od IV rozdziału).

Wynika z tego, że w bractwie są tylko 2 grywalne gildie, a zhierarchizowanie strażników polega na otrzymaniu odpowiedniej zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeszcze raz przeinstalować Gothica, ale nic z tego. Nie mam już żadnych pomysłów, co mu się nie podoba. Może kiedyś, jak będę robił reinstall windowsa, to się go uda uruchomić.

Tak, czy siak, wielkie dzięki tym, którzy próbowali mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 14:26, mroczny mrok napisał:

Szkoda, że właśnie nie można zostać tym Baalem. W końcu W Starym jak i w Nowym obozie jest
Profesja Mag.

Ale przynajmniej zgadza się to ze słowami Baal Parveza (Stary obóz) który mówi, że Strażnicy światynni również moga szkolić się w sztuce magii. Tak, więc nie jest to większa strata. A IMHO nawet ulepszenie bo mozna szkolic sie na wojownika ja i na maga jednocześnie, choć i tak zawsze wolałem grać najmniekiem, lub magiem ognia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.12.2006 o 14:40, szerszeń45 napisał:

IMHO nawet ulepszenie bo mozna szkolic sie na wojownika ja i na maga jednocześnie, choć i tak
zawsze wolałem grać najmniekiem, lub magiem ognia. :)


Tak, ale niestety można dojść tylko do czwartego kręgu magi... Grając np. szkodnikiem,najemnikiem, na koniec magiem wody można nauczyć się zarówno walczyć, jak i czarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2006 o 15:34, mathewmw napisał:

Tak, ale niestety można dojść tylko do czwartego kręgu magi... Grając np. szkodnikiem,najemnikiem,
na koniec magiem wody można nauczyć się zarówno walczyć, jak i czarować.


no i co Ci z takiej postaci? nie można być dobrym we wszystkim - albo walka, albo magia. nie warto łączyć tych dwóch dyscyplin i rozwijać ich równolegle - doskonały wojownik nie znający magii będzie sie przedzierał przez szeregi wrogów jak kosiarz przez łany zboża (ależ to poetyckie ;) - a dobry mag nie znający sie na walce wręcz i tak zabije wszystko, zanim to zdąży sie do niego zbliżyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:34, mathewmw napisał:

[...]
Tak, ale niestety można dojść tylko do czwartego kręgu magi... Grając np. szkodnikiem,najemnikiem,
na koniec magiem wody można nauczyć się zarówno walczyć, jak i czarować.

Dlatego właśnie najbardziej lubiłem szkolić bezimiennego jako najemnika ew. maga wody, ale bardziej podobały mi się czary magów ognia więc mój ulubiony mag to mag ognia. Ale ulubiona gildia w G1 to najemnik. Zresztą to zależy od preferencji danego gracza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 18:18, mroczny mrok napisał:

Ja na początku zostawałem Strażnikiem w starym obozie, a potem przyłączałem się do Nowego obozu.


Sam tak zrobiłem, grając po raz pierwszy, ale to pewnie dlatego, że nagły zwrot fabuły (zawalenie się Starej Kopalni), naprawdę mnie zaskoczył. Ogólnie moje zdanie jest takie, że lepiej przyłączyć się do ustalonego obozu i brnąć w górę w jego hierarchii przez całą grę - lepszy "klimacik". :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie ma zabawy z gry. Ja za pierwszym razem właśnie zrobiłem tak, jak ty to opisywałeś wcześniej. Gra wtedy bardzo mnie bawiła a ja miałem przy niej sporo frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 18:33, mroczny mrok napisał:

Ale wtedy nie ma zabawy z gry. Ja za pierwszym razem właśnie zrobiłem tak, jak ty to opisywałeś
wcześniej. Gra wtedy bardzo mnie bawiła a ja miałem przy niej sporo frajdy.


Ależ oczywiście - kiedy grałem pierwszy raz i dowiedziałem się, że zostałem wyrzucony ze Starego Obozu, to przez moment nie wiedziałem co zrobić. Serio! To właśnie stanowi "magię" i czar tej gry. Fabuła była po prostu znakomita i niezwykle wciągająca. Mimo wszystko taki przypadek jest możliwy tylko na jeden sposób. Szkoda, że nie można było być strażnikiem/magiem ognia do końca gry, ale najwidoczniej taki zamysł mieli autorzy.

PS. Odpowiadając na post jakiegoś forumowicza, kliknij na zakładkę "Odpowiedz" - dzięki temu Twoje wypowiedzi będą bardziej klarowne.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem Wiem:D

Podczas gry ja niestety wiedziałem co się ze mną stanie, bo mój niemądry kolega nie mógł utrzymać języka za zębami. Gdy skończyłem grę po raz pierwszy sprawdziłem czy tak się stanie również z Magiem Ognia. I tak się też stało. Mimi tego, iż po raz drugi przechodziłem grę niemal w ten sam sposób grę, to uwierzcie mi- nie nudzi to się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukryte rzeczy? Mi przychodzi na myśl tylko qest z Chromaninem, ale to i tak niezbyt duży sekret... - Gothic robiony był nie w nastawieniu na różne dodatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 20:51, Tajemnic napisał:

Ukryte rzeczy? Mi przychodzi na myśl tylko qest z Chromaninem, ale to i tak niezbyt duży sekret...
- Gothic robiony był nie w nastawieniu na różne dodatki...


Eee, tam Chromanin. Wykonując ten quest naprawdę nastawiałem się na niewiadomo jaką nagrodę. A co się okazało? Po zdobyciu 6 ksiąg (co wcale nie było jakimś wyczynem, aczkolwiek rozlokowanie i wskazówki naprawdę ciekawe), zdobywamy amulet, trochę złota i zwoje magiczne. Jeżeli zaś chodzi o ukryte smaczki, to w pierwszej części jest ich raczej mało - autorzy mieli zdecydowanie większą chęć na easter-eggi w "dwójce" i dodatku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie niezwiązane bezpośrednio z rozgrywką, raczej z historią. Mianowicie: zastanawialiśmy się ostatnio z bratem ilu w końcu było magów ognia. Historyjka opowiadana w filmie wprowadzającym (jak również ta zapisana w instrukcji) mówi o tym, że magów tworzących barierę było ogólnie 12 - po 6 z kręgu ognia i wody. No i wszystko byłoby cacy gdyby nie to, że w Starym Obozie magów jest... sześciu. Sześciu, czyli połowa z dwunastu, a więc teoretycznie w porządku. Problem w tym, że wśród nich jest Milten, który w szeregi magów został przyjęty już wewnątrz bariery, a więc nie brał udziału w jej tworzeniu. Zostaje pięciu. W kręgu magów ognia był Xardas, ale Saturas określa go mianem "trzynasty mag", więc coś się nie zgadza... To ilu ich w końcu było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:00, Mumin napisał:

[ciach]


Ja równiez się nad tym zastanawiałem i zastanawiam może by wysłac pytanie do samej Piranhy?? Może ona nam wyjaśni ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować