Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2007 o 13:26, CR7 napisał:

A wyobraźcie sobie co by było gdyby Bezi nie zdążył, i śniący wyszedłby ze swojej świątyni,
a orkowie ją zasypali razem z sercami szamanów. Wtedy byłby hmm...koniec świata?


Nie sądzę, gdyż Śniący był tylko demonem i nie mógłby bez wsparcia Beliara zapanować nad światem. Poza tym do całej akcji "dołączyłby" Adanos, którego zadaniem jest sprawowanie pieczy nad równowagą boskich sił. Zatem sam widzisz - ewentualna porażka bezimiennego mogłaby się co najwyżej zakończyć wojną bogów. :> Innos walczyłby z Beliarem, a że ten miałby pod ręką Śniącego, to bóg ognia z całą pewnością przywróciłby do łask "pierwszego człowieka". Zapanowałby chaos, śmierć i wyniszczająca jatka...
No, ale to już inna historia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaak, nastały by dni chaosu i ciemności... a puzniej Bogowie stworzyliby świat od nowa... i wszystko by sie powtozyło...

hmm... ja tak sobie bajam, a tutaj po głowie kronrzą mi pewne myśli.... kiedy G4? albo dodatek do G3...
wracając do G3, czy wiecie, że w niemczech graja sobie ludzie w G3 z wiekrzymi mapami, mnostwem dodatkowych misji i postaci? a wiecie, że maja tryb ,,Multiplayera" ???
skąd to wiem? ano, kuzyn mojego kolegi ze szkoły jest niemcem....:) nie wiem czy to plotki.. ale jeżeli to jest prawda możemy spodziewac się dodatku do G3 wprowadzającego tryb Multiplayera!!
przełom ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, jakoś w to wątpię... Ale mimo wszystko czas trochę poszperać po necie i odnaleźć info na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 14:06, tykus napisał:

Pierwsze słyszę, jakoś w to wątpię... Ale mimo wszystko czas trochę poszperać po necie i odnaleźć
info na ten temat ;)


oczywiście, że trzeba poszperać... to by znaczyło, że nastąpi istny przełom... wyobrarzasz sobie G3 w necie?!
cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 14:04, cedricek napisał:

przełom ludzie!

Przełom?!
Jak dla mnie to byłoby całkowite zabicie gry...
Gothic w żadnym razie nie jest przystosowany do MP. Moduł mp nie był planowany i jego stworzenie, w/g mnie, byłoby tylko sposobem na naciągnięcie większej ilości graczy. Czy dziś każda gra musi mieć MP?
Ile jest gier RPG, które miałyby dobrze zbudowane oda moduły (singleplayer i multiplayer)?
Ja nie kojarze żadnej... Albo gry są całkowicie w necie (MMORPG) albo nie (Gothic, TES, starsze rpg-i).
Jak wyglądać miałaby fabuła? Kim moglibyśmy kierować (bo jakoś kilkudziesięciu/ -set Bezimiennych nie mogę sobie wyobrazić)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:11, windows00 napisał:

> przełom ludzie!
Przełom?!
Jak dla mnie to byłoby całkowite zabicie gry...
Gothic w żadnym razie nie jest przystosowany do MP. Moduł mp nie był planowany i jego stworzenie,
w/g mnie, byłoby tylko sposobem na naciągnięcie większej ilości graczy. Czy dziś każda gra
musi mieć MP?
Ile jest gier RPG, które miałyby dobrze zbudowane oda moduły (singleplayer i multiplayer)?
Ja nie kojarze żadnej... Albo gry są całkowicie w necie (MMORPG) albo nie (Gothic, TES, starsze
rpg-i).
Jak wyglądać miałaby fabuła? Kim moglibyśmy kierować (bo jakoś kilkudziesięciu/ -set Bezimiennych
nie mogę sobie wyobrazić)...


być moze na multi sa oddzielne mapy! poza tym pewnie by były jakies gierki pod tytułem zbiesz grupe i idż na zamek czy cos takiego...? może to będzie fajne... a pewnie będziemy musieli stworzyć własnego gracza... i w tym będziemy sie rozwijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:11, windows00 napisał:

Przełom?!
Jak dla mnie to byłoby całkowite zabicie gry...
Gothic w żadnym razie nie jest przystosowany do MP. Moduł mp nie był planowany i jego stworzenie,
w/g mnie, byłoby tylko sposobem na naciągnięcie większej ilości graczy. Czy dziś każda gra
musi mieć MP?
Ile jest gier RPG, które miałyby dobrze zbudowane oda moduły (singleplayer i multiplayer)?
Ja nie kojarze żadnej... Albo gry są całkowicie w necie (MMORPG) albo nie (Gothic, TES, starsze
rpg-i).
Jak wyglądać miałaby fabuła? Kim moglibyśmy kierować (bo jakoś kilkudziesięciu/ -set Bezimiennych
nie mogę sobie wyobrazić)...


Zgadzam się z tobą. Gothic absolutnie nie jest przystosowany do MP (już przy okazji pogłosek o Gothic 1 MP to mówiłem). To zabija klimat tej gry, a multipla potraktuje jako ciekawostkę (ew. jak będzie dobry to będe grał)

A właśnie jak tam postępy nad Gothic 1 MP, bo mnie dawno na forum nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fuj, ja nie lubię Gothica "upiększać" żadnymi modami, dodatkami (diccuric i te sprawy) gdyż jak dla mnie psuję to grę, poza tym to już nie będzie to samo. Gothic MP - no cóż jeśli takie coś wyszłoby spod skrzydeł Piranha Bytes to zagrałabym jednak to musiałaby być nowa historia coś innego np, każdy z graczy trafia do koloni (na początku ustalamy wygląd, natomiast rozwijanie postaci tak jak w G) i ruszamy w głąb koloni przyłączamy się do obozów i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy się, takie coś może zrobić tylko Piranha lub inna firma nastawiona na komercję a nie fani. Koncepcja fajna i ciekawa, ale nawwet jeśli Piranie zrobiłyby coś takiego to byłyby comiesięczne opłaty na serwer tak jak teraz to jest z chociażby WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kodu, który pozwoli mi dodać do ekwipunku Uriziela, ale sprzed naładowania go mocą. Próbowałem użyć komendy insert mythrilklinge01 jak to podają wszystkie strony o Gothicu, które odwiedziłem, ale gra wtedy odpowiada mi, że nie wie o co mi chodzi... :/ Ktoś może zna inny sposób na dodanie Uriziela do ekwipunku?

Jest to związane z problemem, który opisywałem tu jakiś czas temu. Kto zainteresowany, może przeczytać tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=104&pid=4509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj napisać insert Mythrilklinge_01 znak _ musisz zrobić poprzez Shift + / bo to jest dostosowane to innych klawiatur i jak piszesz Myth to napisz przez z bo inaczej wyjdzie mzthrilklinge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:03, Mumin napisał:

Potrzebuję kodu, który pozwoli mi dodać do ekwipunku Uriziela, ale sprzed naładowania go
mocą
. Próbowałem użyć komendy insert mythrilklinge01 jak to podają wszystkie strony
o Gothicu, które odwiedziłem, ale gra wtedy odpowiada mi, że nie wie o co mi chodzi... :/ Ktoś
może zna inny sposób na dodanie Uriziela do ekwipunku?


Nie wiem czy to o to chodzi, ale spróbuj wpisywać ''z'' zamiast ''y'', Niemcy (w końcu oni robili tą grę) chyba stosują inny układ klawiszy, więc w przypadku wpisywania kodów może czasem występować taki problem. Nie wiem czy w Gothic 1 tak jest, w każdym bądź razie wiele osób tak miało z kodami w przypadku Gothica 3, więc może w tym tkwi problem u Ciebie w G1...
Ja np. przy zapisywaniu sejvów w G1 jak chcę wpisać ''y'' w nazwie sejva to musze wcisnąć klawisz ''z''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle Niemcy co ogólnie programiści. Oni mają pozamieniane te ''''y'''' i ''''z'''' na klawiaturze. Jak ustawisz w panelu sterowania Polski (programisty) to bedzie ten sam efekt ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:19, cinus` napisał:

Nie wiem czy to o to chodzi, ale spróbuj wpisywać ''z'' zamiast ''y'', Niemcy (w końcu oni
robili tą grę) chyba stosują inny układ klawiszy, więc w przypadku wpisywania kodów może czasem
występować taki problem.

Hm... Może i to właśnie (czyt. moja nieuwaga) była powodem tego, że wcześniej komenda instert mythrilklinge01 nie działała. Tym razem się udało :) Dzięki serdeczne wszystkim :)

Aaa... Należy się Wam coś w zamian ;) Poszedłem na górę sprawdzić czy Saturas i reszta przestali już być nieśmiertelni i okazało się, że owszem :] Czyli teraz czeka mnie wybijanie Nowego Obozu, mwahahahaha :] Ale ja nie o tym miałem... Zgadnijcie co znalazłem w ekwipunku Riordiana...

20070217180153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 18:02, Mumin napisał:

Zgadnijcie co znalazłem w ekwipunku Riordiana...


A może mu przez przypadek sprzedałeś tego Uriziela? Ja kiedyś sprzedałem te kije pięciu szamanów i jak chciałem bramę do świątyni Śniącego otworzyć to się dopiero skapowałem, że mi tego brakowało, musiałem szukać po wszystkich kupcach, bo nie wiedziałem nawet komu sprzedałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he, zgadnijcie co to za mod?

Tak na prawdę to nie żaden mod, tylko rzekome screeny z Gothic''a. Takie screeny podaje sklep gram.pl jako sceny z gry. Polecam zobaczyć ofertę Gothic''a sklepu gram.pl i przejrzenia reszty tyleż nieprawdziwych co i ciekawych screenów. Nie to że się burzę czy coś, tylko uważam to za ciekawostkę dla koneserów G1. Tak na serio to screeny z Gothica będącego jeszcze w fazie pre alpha, po premierze Gothic nie zawierał pewnych elementów, które ponoć twórcy usunęli bo były zbyt niedopracowane, a chłopakom kończyły się fundusze na dopracowanie ich, więc po prostu je usunęli z gry. Jeśli kogoś zaintrygował ten fakt tak jak mnie, to polecam także ściągnąć i obejrzeć trailer z tejże fazy tworzenia gry: http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=004. Trailer ten również był wydany na długo przed wydaniem gry:) Swoją drogą to gdyby Piranha Bytes miało jeszcze kod programu z tej fazy gry, to można by jeszcze nad tym popracować, usunąć usterki i byłby nowy mod do Gothica. Ale to tylko gdybanie bo pewnie nie zachowali "starego" kodu tylko go rozwijali w ten właśnie sposób który mogą podziwiać gracze obecnie wydanego Gothica.:)

20070217180056

20070217180110

20070217180124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 18:11, cinus` napisał:

A może mu przez przypadek sprzedałeś tego Uriziela? Ja kiedyś sprzedałem te kije pięciu szamanów
i jak chciałem bramę do świątyni Śniącego otworzyć to się dopiero skapowałem, że mi tego brakowało,
musiałem szukać po wszystkich kupcach, bo nie wiedziałem nawet komu sprzedałem...

Raczej nie, bo jestem pewien, że nie rozmawiałem z Riordianem pomiędzy (nie)odebraniem Uriziela od Xardasa a naładowaniem go, tak więc nie miałem możliwości sprzedania go. Zwróć z resztą uwagę na to, że Riordan ma Uriziela "aktywnego", tzn. wygląda na to, że go używał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem. Ciekawa ciekawostka ;) Ej, a ten trailer to ten sam który ostatnio krąży po YouTube??? (linka nie daję bo zapodziałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 18:13, CR7 napisał:

He he, zgadnijcie co to za mod?


Hehe też widizałem fajny "skriny", na których Gorn był Strażnikiem, Lester Cieniem, Diego szkodnikiem, a Milten... Miltenem... Po prostu najpierw zrobili screeny, a potem zmienili zdanie i w grze wszystko wygląda zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować