Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2008 o 12:53, jakubcjusz napisał:

Witam

Mam dwa pytanka do zawodowców ;)

1) Na którym poziomie muszę być, by dostać ciężką zbroję strażnika świątynnego

Pancerze dostajesz razem z fabułą. Nie musisz mieć określonego lvlu tylko podczas kolejnego rozdziału dostaniesz tą zbroję. Jak już stara kopalnia się zawali to wtedy Możesz kupić tą zbroję

Dnia 09.02.2008 o 12:53, jakubcjusz napisał:

2) Od pewnego czasu zaklęcia, które zużywają jeden punkt mana przestały w ogóle ją zużywać
(np. uderzenie wiatru nie zużywa mana, chyba, że chcę zwiększyć jego moc). To jakiś błąd
gry, czy nagroda, za to, że jestem niezłym magiem?

Tego typu zaklęcia potrzebują pewnego czasu do ich rzucenia. Musisz naładować czar to wtedy mana ci będzie ubywać. Jak chwilke przytrzymasz i od razu rzucisz to czar nic nie da i nic Ci many nie ubędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 12:53, jakubcjusz napisał:

Witam

Mam dwa pytanka do zawodowców ;)

1) Na którym poziomie muszę być, by dostać ciężką zbroję strażnika świątynnego
2) Od pewnego czasu zaklęcia, które zużywają jeden punkt mana przestały w ogóle ją zużywać
(np. uderzenie wiatru nie zużywa mana, chyba, że chcę zwiększyć jego moc). To jakiś błąd
gry, czy nagroda, za to, że jestem niezłym magiem?


1. Tej zbroi nie będziesz miał okazji założyć, niestety
2. To może dlatego, że masz dużo many?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2008 o 12:53, jakubcjusz napisał:

1) Na którym poziomie muszę być, by dostać ciężką zbroję strażnika świątynnego

To nie zależy od poziomu, tylko od zaawansowania w głównym wątku fabularnym. Po prostu wykonuj qesty, a pewnego pięknego dnia kupisz sobie ten pancerzyk :)

Dnia 09.02.2008 o 12:53, jakubcjusz napisał:

2) Od pewnego czasu zaklęcia, które zużywają jeden punkt mana przestały w ogóle ją zużywać
(np. uderzenie wiatru nie zużywa mana, chyba, że chcę zwiększyć jego moc). To jakiś błąd
gry, czy nagroda, za to, że jestem niezłym magiem?

Jesteś pewien, że nie zużywa? Może zużywać po prostu tak niewiele, że ubytek jest niedostrzegalny na pasku many. Wejdź w statystyki, sprawdź manę, wyjdź ze statsów, rzuć zaklęcie i znów sprawdź manę. Jak faktycznie nie ubyło - ciesz się z buga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 12:58, Ecko09 napisał:

1. Tej zbroi nie będziesz miał okazji założyć, niestety
2. To może dlatego, że masz dużo many?


1. ??? Dlaczego??? Jestem już strażnikiem świątynnym, czemu nie mogę dostać tej zbroi?
2. 42 punkty, to dużo?

>
>Jak faktycznie nie ubyło - ciesz się z buga :)

No to się cieszę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 13:01, jakubcjusz napisał:

> 1. Tej zbroi nie będziesz miał okazji założyć, niestety
> 2. To może dlatego, że masz dużo many?

1. ??? Dlaczego??? Jestem już strażnikiem świątynnym, czemu nie mogę dostać tej zbroi?
2. 42 punkty, to dużo?


AAA strażnikiem świątynnym? Dostaniesz ją zdaje sie w 4 albo w 5 rozdziale. Znaczy będziesz mógł kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 12:57, mlynar911 napisał:

Pancerze dostajesz razem z fabułą. Nie musisz mieć określonego lvlu tylko podczas kolejnego
rozdziału dostaniesz tą zbroję. Jak już stara kopalnia się zawali to wtedy Możesz kupić
tą zbroję


Jak już napisałem, jestem strażnikiem. Szkoda, że nie mogę już jej dostać...

Dnia 09.02.2008 o 12:57, mlynar911 napisał:

Tego typu zaklęcia potrzebują pewnego czasu do ich rzucenia. Musisz naładować czar to
wtedy mana ci będzie ubywać. Jak chwilke przytrzymasz i od razu rzucisz to czar nic nie
da i nic Ci many nie ubędzie.


Ale ja rzucam te zaklęcia. Mogę sobie rzucać np. Piorun Kulisty ile wlezie, będzie ranił (niewiele, bo w końcu nie naładowany), ale działa. Dopiero jak zaczynam ładować, to się mana zużywa

PS. Gram pierwszy raz, więc ostrzegaj, jak spojlerujesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 13:01, jakubcjusz napisał:

1. ??? Dlaczego??? Jestem już strażnikiem świątynnym, czemu nie mogę dostać tej zbroi?


Trzeba sobie po prostu na nią zasłużyć, stać się godnym. W 4 rozdziale idziesz na plac strażników świątynnych do Gor Na Totha (chyba) i prosisz o zbroję. Żeby ją dostać trzeba jednak złożyć "skromną" ofiarę na rzecz Bractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 13:11, sprite39 napisał:

Trzeba sobie po prostu na nią zasłużyć, stać się godnym. W 4 rozdziale idziesz na plac
strażników świątynnych do Gor Na Totha (chyba) i prosisz o zbroję. Żeby ją dostać trzeba
jednak złożyć "skromną" ofiarę na rzecz Bractwa.


Ok. Ja jeszcze tkwię w 3 rozdziale... A na "ofiarę" bryłki już mam uciułane ;)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Przeszedłem kawałek dalej. Jestem już w czwartym rozdziale. Niestety na początku wybrałem obóz na bagnie (nie wiedząc, że nie można tam uczyć się magii powyżej 4 kręgu...) Czy jest możliwość przyłączenia się do magów wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:28, jakubcjusz napisał:

OK. Przeszedłem kawałek dalej. Jestem już w czwartym rozdziale. Niestety na początku
wybrałem obóz na bagnie (nie wiedząc, że nie można tam uczyć się magii powyżej 4 kręgu...)
Czy jest możliwość przyłączenia się do magów wody?

Teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 21:52, jakubcjusz napisał:

A jest jakiś inny sposób na nauczenie się kręgu V i VI? Czy lepiej inwestować punkty
doświadczenia w inne zdolności?


Już nie będziesz miał możliwości nauczenia sie wyższych kręgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 21:52, jakubcjusz napisał:

A jest jakiś inny sposób na nauczenie się kręgu V i VI? Czy lepiej inwestować punkty
doświadczenia w inne zdolności?

Zależy od tego kim jesteś. Jak wojownikiem to nie ma sensu inwestować w kręgi. Bo potrzebne Ci inne umiejeśtności. Jak jesteś typowym magiem to raczej to Ci będzie BARDZO potrzebne ;p Bo wiesz lepsze zaklęcia, więcej many. Rozumiesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:31, mlynar911 napisał:

Zależy od tego kim jesteś. Jak wojownikiem to nie ma sensu inwestować w kręgi. Bo potrzebne
Ci inne umiejeśtności. Jak jesteś typowym magiem to raczej to Ci będzie BARDZO potrzebne
;p Bo wiesz lepsze zaklęcia, więcej many. Rozumiesz ;]


Wiesz, chciałem być "czystym" magiem, ale (gram po raz pierwszy) dołączyłem do obozu Bractwa i lipa - tam uczą tylko do IV kręgu. Zastanawiam się, czy będę mógł jeszcze podnieść swoje umiejętności, czy raczej mój wcześniejszy wybór mi na to nie pozwoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:43, jakubcjusz napisał:

Wiesz, chciałem być "czystym" magiem, ale (gram po raz pierwszy) dołączyłem do obozu
Bractwa i lipa - tam uczą tylko do IV kręgu. Zastanawiam się, czy będę mógł jeszcze podnieść
swoje umiejętności, czy raczej mój wcześniejszy wybór mi na to nie pozwoli...

SPOJLER
Hmm nie pamiętam ale raczej do magów wody nie będziesz mógł dołączyć. Tylko jak będziesz w SO(potem cię wywalą i od razu w nowym obozie to będziesz mógł zostać magiem.Chcąc być czystym magiem proponuję dołączenie do SO większa przyjemność korzystania z magii)To teraz chyba tylko Xardas będzie Cię mógł nauczyć kręgów. Chociaż nie jestem pewny ;) Bardzo rzadko gram po stronie Sekty ;p
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:46, mlynar911 napisał:

SPOJLER
Hmm nie pamiętam ale raczej do magów wody nie będziesz mógł dołączyć. Tylko jak będziesz
w SO(potem cię wywalą i od razu w nowym obozie to będziesz mógł zostać magiem.Chcąc być
czystym magiem proponuję dołączenie do SO większa przyjemność korzystania z magii)To
teraz chyba tylko Xardas będzie Cię mógł nauczyć kręgów. Chociaż nie jestem pewny ;)
Bardzo rzadko gram po stronie Sekty ;p
SPOJLER


Jeśli dobrze pamiętam, to Xardas uczy tylko i wyłącznie VI kręgu... No cóż... W takim razie pozostaje mi trochę się podszkolić w łucznictwie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po raz kolejny zainstalowałem Gothic I.Na razie jeszcze nie wiem do jakiego obozu dołącze ale jakoś tak na 60 % do Sekty.Do tej pory tylko raz nim grałem ( chyba nie ukończyłem wtedy gry).Mam zamiar szkolić się w łucznictwie lub kuszach i może jeszcze miecz jednoręczny.A jak wyjdzie to się za jakiś czas okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:25, raven91 napisał:

Właśnie po raz kolejny zainstalowałem Gothic I.Na razie jeszcze nie wiem do jakiego obozu
dołącze ale jakoś tak na 60 % do Sekty.Do tej pory tylko raz nim grałem ( chyba nie ukończyłem
wtedy gry).Mam zamiar szkolić się w łucznictwie lub kuszach i może jeszcze miecz jednoręczny.A
jak wyjdzie to się za jakiś czas okaże.

Po co w 1-ręcznych. A Urrizel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2008 o 14:34, adi54 napisał:

Po co w 1-ręcznych. A Urrizel.


Ale Urrizel jest dopiero na końcu gry,a wcześniej też jakaś broń do zwarcia może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:52, raven91 napisał:


> Po co w 1-ręcznych. A Urrizel.

Ale Urrizel jest dopiero na końcu gry,a wcześniej też jakaś broń do zwarcia może się
przydać.

Lepiej zakosić z SO rdzewiaka 2-ręcznego obrażenia 61.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować