Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2008 o 22:42, Cavaleria napisał:

Kurcze szukam i szukam, ale znaleźć nie mogę :| Może mi ktoś pomoże, bo znajduje tylko
łatki do gothica 3 a nie gothica 1 :>


Bo w obecnych wydaniach Gothica najnowsza łatka (1.08) już zaaplikowana. I taka sytuacja się utrzymuje od roku po premierze gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ten błąd wyskakuje po pojawieniu się okienka gotchica z napisem wczytuje(nie dochodzi do menu) :/ i nie wiem, co robić już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zapodać screena z tym błędem oraz konfigurację swojego sprzętu?
Nie obiecuję że coś poradzę bo nie jestem aż tak dobry w te klocki ale może mając dokładniejsze informacje uda mi się wygrzebać jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl/pomoc jest ten błąd, ale tylko w Gothicu 2 NK. Tam pisze cos o partycji na FAT 32 albo o niepoprawnej konfiguracja gry po pierwszym uruchomieniu(w ogóle jej ni włączyłem :( ) A jestem posiadaczem windows XP i miałem nadzieje ze obejdzie sie bez przeinstalowywania wszystkiego :|

Link do pomocy gram.pl:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=33&p=439

Cos mi nie chce dac porawnego adresu do screena tego błędu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę po różnych forach, niestety wygląda że tego typu problem w G1 zdarza się bardzo rzadko (choć nie jesteś tu sam) i nie znalazłem nigdzie konkretnego rozwiązania:( Jedyna naprawdę sensowna rada jaką znalazłem to przeinstalowanie gry. Oprócz tego możesz jeszcze przeskanować swojego kompa jakimś atyvirem i sprawdzić czy przypadkiem jakiś wirus czy adware nie bruździ Ci w tle, wątpię by to było przyczyną ale sprawdzenie w niczym nie zaszkodzi.
Oprócz tego możesz też umieścić swój problem na podforum pomocy technicznej (jest na dole forum) gdybyś się na to zdecydował to tutaj jest link do zasad zamieszczania na nim tematów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33282&u=1
jest szansa że do twojego tematu zajrzy tam ktoś o większej wiedzy technicznej.
Powodzenia.

P.S.
Dużo łatwiej będzie Ci zamieszczać obrazki jeśli po prostu dołączysz je do pisanego przez siebie posta, na dołączonym screenie zaznaczyłem gdzie to zrobić.

20080205235512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 10:59, Cavaleria napisał:

OK to napisze jeszcze na podforum pomocy technicznej, a i to jest ten mój problem:

dziwne mi wyskakiwał ten sam błąd lecz podczas gry i to dopiero jak coś się zacięło czy też bezi zaczął z kimś rozmowę z postacią która była daleko ze az jej nie było widać i po tym wszystkim wystarczyło wcisnąć przycisk '''' END TASK'''' i zrestartować kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten problem pojawia się często z powodu zbyt dużego obciążenia graficznego. Próbowałeś już ponownie urachamiać peceta? Miałem ten sam kłopot i restart pomógł, pokazało się jedynie ostrzeżenie o nazwach plików - trzeba było zmienić nazwę pliku program.rpt na program1.rpt i dalej można już było grać. Niestety, raczej nie da się uniknąć tego, że ten error i tak wyskoczy prędzej czy później podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...dziwne...bo ja nigdy z gothicami nie miałem problemu, żeby je uruchomić, żadne błędy nie wyskakiwały, no jedynie z G3, ale to już płyte mam walniętą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu błędy raczej występowały już podczas gry lub w czasie wczytywania save aniżeli przy jej uruchamianiu. Im słabszy komputer tym większe prawdopodobieństwie wystąpienia czegoś takiego. Teraz jak mam lepszy komp już mi takie błędy nie wyskakują i dobrze. Niestety znikły obrazki itemów w grze. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 11:48, szerszeń45 napisał:

Tego typu błędy raczej występowały już podczas gry lub w czasie wczytywania save aniżeli
przy jej uruchamianiu. Im słabszy komputer tym większe prawdopodobieństwie wystąpienia
czegoś takiego. Teraz jak mam lepszy komp już mi takie błędy nie wyskakują i dobrze.
Niestety znikły obrazki itemów w grze. :]


W trakcie gry też nie mam problemów. Przynajmniej na tym kompie ;P Bo kiedyś miałem słabszy to w GII w ogóle grać sie nie dało, ciągle sie wywalało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 19:29, karolek44 napisał:

tez takie miałem ale jak miałem wszystko na maksa w g2 zmniejszyłem konfiguracje gry
i było dobrze


Najwyraźniej, aby grać w gothica to trzeba mieć komp lepszy niż ten podany w minimalnych wymaganiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:03, karolek44 napisał:

mam karte graficzną NVidia GForce 7600 512MB pixel shader 3.0 2giga ramu to muj kom taki
słaby to on nie jest


Po 1. to MÓJ radzę poczytać słownik.
Po 2. To g1 często tak ma ,że źle działa na mocniejszych i lepszych komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Gothic to dość stara gra i jakoś nie chce współpracować z nowszymi sterownikami i sprzętem. Wgraj stery wymagane przez grę a wszystko powinno działać.
mlynar911 ma rację, zadbaj o ortografię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:27, karolek44 napisał:

Przepraszam za te u każdy może sie pomylić


nie musisz przepraszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwa pytanka do zawodowców ;)

1) Na którym poziomie muszę być, by dostać ciężką zbroję strażnika świątynnego
2) Od pewnego czasu zaklęcia, które zużywają jeden punkt mana przestały w ogóle ją zużywać (np. uderzenie wiatru nie zużywa mana, chyba, że chcę zwiększyć jego moc). To jakiś błąd gry, czy nagroda, za to, że jestem niezłym magiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować