Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Szósta księga jest tam gdzie znalazłeś pierwszą (czyli w jaskiniach pod Wieżą Mgieł).
Nigdy jednak nie wykonywałem tego questa później niż w 3 Rozdziale więc nie wiem czy to że udałeś się tam w 5 może mieć jakiś wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:13, Kalejdoskop86 napisał:

A teraz coś z innej beczki: jestem w poszukiwaniu ksiąg Chromanina. Zdecydowałem się
pójść ich szukać w 5 rozdziale (to jedyny mój save przed 6 rozdziałem i walce ze Śniącym)
. Otóż znalazłem już pięć ksiąg, ale szóstej nie mogę znaleźć. "Znajdziesz mnie tam,
gdzie wszystko się zaczęło"
. Tak w niej pisze, więc pierwsza myśl to pójście do
placu wymian. Nie ma. Wróciłem do Wieży Mgieł (tam szkielet mag ma pierwszą księgę) i
też jej nie ma! Przeczytałem w necie, że ostatnia znajduje się w posiadaniu martwego
mężczyzny. Tam jest tylko szkielet i jakieś miksturki. Nie wiem, może źle szukam. Macie
jakieś pomysły?

Ostatnia na pewno jest w Wieży Mgieł i w posiadaniu martwego gostka. A przeszukałeś całą? Może jest na górze? Może zrobiłeś sejva zanim przeczytałeś chromanin, a potem załóżmy wczytałeś i nie zaliczyło ci przeczytania. Spróbuj przeczytać zanim będziesz w wieży mgieł, bo może przeczytałeś będąc w niej, w tej sytuacji najlepiej oddal się do SO i prześpij się i wróć następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:17, Karharot napisał:

Nigdy jednak nie wykonywałem tego questa później niż w 3 Rozdziale więc nie wiem czy
to że udałeś się tam w 5 może mieć jakiś wpływ.


To nie ma znaczenia, w którym rozdziale gry wykonujesz tego questa gdyż księgi zawsze się pojawiają tam gdzie muszą i z ostatnia jest tak samo, że pojawia się tam gdzie znalazło się pierwszą księgę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:20, Solomyr napisał:

Ostatnia na pewno jest w Wieży Mgieł i w posiadaniu martwego gostka. A przeszukałeś całą?
Może jest na górze? Może zrobiłeś sejva zanim przeczytałeś chromanin, a potem załóżmy
wczytałeś i nie zaliczyło ci przeczytania. Spróbuj przeczytać zanim będziesz w wieży
mgieł, bo może przeczytałeś będąc w niej, w tej sytuacji najlepiej oddal się do SO i
prześpij się i wróć następnego dnia.

No teraz wiem, że jest na pewno w Wieży Mgieł i jak zjem obiad to wypróbuję twój sposób. A piątą księgę przeczytałem na tej plaży, gdzie jest wrak statku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi konkretnie o orka tylko np.Bezimienny jest jednym z wybrańców śniącego, a potem powiedzmy zdrada, ale chyba rzeczywiście to zły pomysł. Chociaż powinno być trochę więcej rozwiązań różnych zadań i questów. Licząc gothic ja spotkałem się tylko raz z jednym bugiem - otóż nie było raz książki Chronanin, tak to jest w porządku i tylko chodziło mi o te "drogi" to inne rozwiązania misji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem dokładnie podziemia i znalazłem martwego mężczyznę! :) Był on martwy, a ja myliłem go ze szkieletem (tam, gdzie był szkielet mag z pierwszą ksiegą) . Pokonałem wszystkie przywołane w skutek przeczytania przeze mnie tejże księgi istoty i z dumą patrzyłem, jak zaliczony quest miałem :) .

@Meziros
Powiem tak: wybraniec Śniącego=wybraniec Beliara . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Aha ten z chromanina ? Fajny był głos jak przeczytaliśmy ostatnią księgę. Wtedy pojawili się ożywieńcy, a ja w ogóle ich nie zauważyłem za pierwszym razem. Ponadto opłaca się rozwiązać zagadkę chromanina, sporo doświadczenia można uzbierać.
Ale czemu by nie było dobrze stanąć po stronie beliara :] Raz wszystkich odśmiertelniłem w kolonii i zacząłem rozróbę :] to byłoby dobre w jakimś modzie, a właściwie jak jeden tylko, że wybijasz nowy obóz :]

Kalejdoskop86 - pytanko Grałeś kiedyś w mody do Gothic I ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:43, Meziros napisał:

- Aha ten z chromanina ? Fajny był głos jak przeczytaliśmy ostatnią księgę. Wtedy pojawili
się ożywieńcy, a ja w ogóle ich nie zauważyłem za pierwszym razem. Ponadto opłaca się
rozwiązać zagadkę chromanina, sporo doświadczenia można uzbierać.
Ale czemu by nie było dobrze stanąć po stronie beliara :] Raz wszystkich odśmiertelniłem
w kolonii i zacząłem rozróbę :] to byłoby dobre w jakimś modzie, a właściwie jak jeden
tylko, że wybijasz nowy obóz :]

No właśnie, ten głos wymiata :) .
A ja tam pod koniec zawsze zamieniam się w zwierzę, np. w dwójce rozwaliłem Corneliusa, a w jedynce wybiłem cały Stary Obóz, ale i tak pod koniec dobro zwycięża (mówię o G1, G2 i NK) :) .

Dnia 20.03.2008 o 17:43, Meziros napisał:

Kalejdoskop86 - pytanko Grałeś kiedyś w mody do Gothic I ?

Nie i raczej nie zamierzam. Wolę oryginalny wątek fabularny i system gry, aniżeli jakieś modyfikacje, ale kiedyś być może zainstaluję sobie mod Mroczne Tajemnice, bo podobno świetny. Zresztą jeszcze nie wiem, bo jednak świat, który wymyślili ludzie z Piranha Bytes jest najlepszy w oryginalnej jego wersji, aniżeli z modami stworzonymi przez fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:51, Kalejdoskop86 napisał:

> Kalejdoskop86 - pytanko Grałeś kiedyś w mody do Gothic I ?
Nie i raczej nie zamierzam. Wolę oryginalny wątek fabularny i system gry, aniżeli jakieś
modyfikacje, ale kiedyś być może zainstaluję sobie mod Mroczne Tajemnice, bo podobno
świetny. Zresztą jeszcze nie wiem, bo jednak świat, który wymyślili ludzie z Piranha
Bytes jest najlepszy w oryginalnej jego wersji, aniżeli z modami stworzonymi przez fanów.


Mroczne Tajemnice to wymysł fanów na przedstawienie pradawnych, o których usłyszeliśmy w G3 cała fabuła kręci się wokół nich, a mod po prostu wymiata. Nie znajdziesz tam nic całkowicie nowego tylko fanowskie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące fabuły. Mod przypomina Noc Kruka, do już istniejącej koloni dodano nowe terytoria, istnieje możliwość przechodzenia fabuły podstawki i MT jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:59, Pawciu45 napisał:

Mroczne Tajemnice to wymysł fanów na przedstawienie pradawnych, o których usłyszeliśmy
w G3 cała fabuła kręci się wokół nich, a mod po prostu wymiata. Nie znajdziesz tam nic
całkowicie nowego tylko fanowskie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące
fabuły. Mod przypomina Noc Kruka, do już istniejącej koloni dodano nowe terytoria, istnieje
możliwość przechodzenia fabuły podstawki i MT jednocześnie.

Wiem, dużo czytałem na temat tego moda i tego, że jest porównywany do Nocy Kruka. Można być magnatem, dołączyć do Pradawnych itp. , ale z tego co wiem to odpowiedzi na pytania z G3 nie zostały ówcześnie omówione z twórcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 18:01, Kalejdoskop86 napisał:

> możliwość przechodzenia fabuły podstawki i MT jednocześnie.
Wiem, dużo czytałem na temat tego moda i tego, że jest porównywany do Nocy Kruka. Można
być magnatem, dołączyć do Pradawnych itp. , ale z tego co wiem to odpowiedzi na pytania
z G3 nie zostały ówcześnie omówione z twórcami.


No bo to są wymysły fanów. Ale historia ,,dodana" do G1 jest równie epicka, co z G2. Są też nowe obozy, skile z G2: kowalstwo itp. można też zaklinać runy itp.. Mod nie sprawia wrażenia robionego w wolnych chwilach, widać że autorzy solidnie się do niego przyłożyli, jeśli chodzi o nowe lokacje i fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz ściągłem tego moda no i mam pytanko-Czy jak uruchamiam Gothica,to uruchomi mi sie razem z MT,czy musze kliknąć na ikonke MT?A jeżeli terzeb aklliknąc na ikonke MT to czy gre trzeb abędzie rzechodzic od poczatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 18:05, Pawciu45 napisał:

No bo to są wymysły fanów. Ale historia ,,dodana" do G1 jest równie epicka, co z G2.
Są też nowe obozy, skile z G2: kowalstwo itp. można też zaklinać runy itp.. Mod nie sprawia
wrażenia robionego w wolnych chwilach, widać że autorzy solidnie się do niego przyłożyli,
jeśli chodzi o nowe lokacje i fabułę.

No wiem, że są to wymysły fanów, ale cóż, my też dużo się namyślamy, a sądząc po ogromnej popularności moda i wierząc twoim słowom, że twórcy się przyłożyli to chyba po świętach sobie go ściągnę :) . A wyjeżdżam z powodów osobistych i cóż, nie będzie mnie ani na forum, ani w świecie Gothica :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 22:43, Mathijas W napisał:

Właśnie teraz ściągłem tego moda no i mam pytanko-Czy jak uruchamiam Gothica,to uruchomi
mi sie razem z MT,czy musze kliknąć na ikonke MT?A jeżeli terzeb aklliknąc na ikonke
MT to czy gre trzeb abędzie rzechodzic od poczatku?


Ten mod dorobił się własnego tematu a tu masz link do niego:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20505&u=2906.

Musisz przechodzić od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 22:47, Kalejdoskop86 napisał:

No wiem, że są to wymysły fanów, ale cóż, my też dużo się namyślamy, a sądząc po ogromnej
popularności moda i wierząc twoim słowom, że twórcy się przyłożyli to chyba po świętach
sobie go ściągnę :) . A wyjeżdżam z powodów osobistych i cóż, nie będzie mnie ani na
forum, ani w świecie Gothica :) .


Na święta pewnie. Będę wypatrywać twojego powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod jest średnio fajny.Osobiście się od niego wstrzymywałem a spróbowałem tylko dlatego że zainteresowały mnie nowe gildie.Kiepskie są szczególnie dialogi i zmiana klimatu koloni która jest teraz bardziej zielona.Poza tym mod jest spoko tyle że nie mogłem wytrzymać kiedy Bezi wlazł do obozu fanatyków nie pytając nawet co to za miejsce a takie pytania są obowiązkowe i nie mogą być opcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 22:47, Pawciu45 napisał:

Musisz przechodzić od początku.

Ale to wg. mnie nie powinno być problemem, skoro jest tyle nowości. Jeszcze pytanko: czy w tym modzie są silniejsze potwory aby zbalansować rozgrywkę? Bo podobnie było z dodatkiem Noc Kruka do G2. Zresztą, nie zdziwiłbym się, gdyby były silniejsze potwory, bo słyszałem, że ktoś miał w 2 rozdziale większy poziom postaci niż w 6 przed przybyciem ostatniego, piątego serca szamana aby odesłać Śniącego z naszego świata :) .

@Pawciu45
A jak :) . Jak wymienię kompa to ten, co teraz mam to na działkę wywiozę i będę grywał w Gothica nawet w święta, ale niestety tam już internetu nie będę miał, bo jednak świeże powietrze to nie to samo co siedzenie w mieście, khekhe :) .

@Bingolo
Czyli twórcy moda usunęli pewne priorytetowe wręcz opcje dialogowe i zrobili Kolonię zbyt zieloną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jak skończyłem wątek modu w 4 rozdziale to miałem 42 level. A za takiego rozbruwcza ( taki przerośnięty zębacz) dostajesz 600xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować