Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Już pokonałem 4 szamanów, a piątego na razie nie mogę. Lestera poszukam jak uwolnię tego kowala z Nowego Obozu, bo chcę ulepszyć swoją zbroję. Gdzie są te lochy, w których przebywa kowal Stone? Czy to te, do których po drodze są bryłki rudy? Mam klucz, ale nie otwierają się. Wybiłem wszystkich strażników, żeby mi nie przeszkadzali więc gdzie jest wejście do lochów?
btw. Świątynia Śniącego przy pierwszym spotkaniu owszem, jest zagmatwanym miejscem ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbroję możesz ulepszyć uwalniając Stone''a a to wymaga klucza, który posiada gomez. Jeśli drzwi nie chcą się otworzyć to musi być porządny bug.
Jakiego szamana nie możesz zabić ? Może masz za mało siły, lub nie umiesz się posługiwać mieczami dwuręcznymi.
Wejście do lochów znajdziesz tam gdzie przesiaduje bullit. Nie idź tam gdzie on siedzi tylko idź na dół w prawo przy kratach, a na pewno dojdziesz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:21, Kalejdoskop86 napisał:

Lestera poszukam jak uwolnię tego kowala z Nowego Obozu, bo chcę ulepszyć swoją zbroję. Gdzie są te lochy, w których przebywa kowal Stone? Czy to te, do których po drodze są bryłki rudy?


Chodzi raczej o Stary Obóz:) Wejście do lochów jest w tym budynku w którym siedział Bullit (jak wchodzisz na zamkowy dziedziniec to ten budynek jest na lewo od bramy) . Kiedy wchodzisz do środka to na końcu krótkiego korytarza jest krata przez którą widać zewnętrzny pierścień, zejście do lochów jest na prawo od tej kraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:26, Meziros napisał:

Zbroję możesz ulepszyć uwalniając Stone''a a to wymaga klucza, który posiada gomez. Jeśli
drzwi nie chcą się otworzyć to musi być porządny bug.
Jakiego szamana nie możesz zabić ? Może masz za mało siły, lub nie umiesz się posługiwać
mieczami dwuręcznymi.
Wejście do lochów znajdziesz tam gdzie przesiaduje bullit. Nie idź tam gdzie on siedzi
tylko idź na dół w prawo przy kratach, a na pewno dojdziesz :]

No mam ten klucz i chyba bug''a też... ale jeszcze spróbuję tam, gdzie mówisz. Gomeza łatwo pokonałem i zabrałem miecz ;) . Mógłbyś pokazać mi to na jakiejś mapce, bo z mojej rzezi w Zamku dość dużo zamieszania się zrobiło ;P .
A wracając do szamana, to piątego nie można zabić zwykłym orężem. Potrzeba naładowanego Uriziela, aby móc mu cokolwiek zrobić.
EDIT:
@Karharot

Osz! Przepraszam, ale ciągle myślę o naładowaniu Uriziela i zamiast Stary to napisałem Nowy Obóz. Wybaczcie ;) . A lochy... to znaczy, że ja tam byłem! :) Dobra, zaraz sprawdzę całą sprawę i powiem wam jak go uwolnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:29, Kalejdoskop86 napisał:

Mógłbyś pokazać mi to na jakiejś mapce, bo z mojej rzezi w Zamku dość dużo zamieszania się zrobiło ;P .


Proszę bardzo:) Zejście do lochów jest zaznaczone żółtym "x".

20080319183211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:29, Kalejdoskop86 napisał:

No mam ten klucz i chyba bug''a też... ale jeszcze spróbuję tam, gdzie mówisz. Gomeza
łatwo pokonałem i zabrałem miecz ;) . Mógłbyś pokazać mi to na jakiejś mapce, bo z mojej
rzezi w Zamku dość dużo zamieszania się zrobiło ;P .


Jak wiesz gdzie był Bullit to idziesz prosto i skręcasz w prawo a potem cały czas w dół i tam szukasz kowala.

Dnia 19.03.2008 o 18:29, Kalejdoskop86 napisał:

A wracając do szamana, to piątego nie można zabić zwykłym orężem. Potrzeba naładowanego
Uriziela, aby móc mu cokolwiek zrobić.


Można też Falą Śmierci Uriziela. Takie wtrącenie od maniakalnego maga, czyli mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mapkę to jest pod tym linkiem
http://www.download.phx.pl/gothic/artykuly/mapy/so.html#mapa
poszukaj na mapie bulita i idź dalej a dojdziesz

A jeśli chodzi o URIZIELA -
Który masz rozdział ? Bo teraz trzeba udać się z powrotem do Xardasa. On da ci formułkę. Idziesz do jaskini Saturasa i spotkasz tam miltena. Powiesz mu o wszystkim, po czym zejdziecie na dół jaskini, aby naładować miecz. Wracasz do świątyni śniącego, zabijasz szamana i tu niespodzianka ! Kto tu jest ? a mianowicie ...... Heh zgadnij - potem będzie już łatwo. Można powiedzieć, że jesteś na końcu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje problemy zostały naprawione! :) Lestera w pokoju i więzienia, w którym był Stone nie zauważyłem mówiąc szczerze. Co do Uriziela i jego naładowania to nie było żadnego problemu. Wiedziałem co i jak, ale dzięki za zainteresowanie Meziros. Dzięki też wszystkim innym, co pomagali mi ;) .
@szerszeń45
Ano, można, ale ja wolę standardowe tłuczenie.

No nic, za chwilę włączę Gothic''a i wyruszę zatłuc bydlaka (czyt. Śniącego) ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! Chciałbym tylko powiedzieć, że zatłukłem (a właściwe określenie to po prostu: pokonałem) Śniącego, ale nie w wyobrażeniu, że go biłem. Wbiłem Ostrza Szamanów i ich serca i wessało Śniącego ;) . Jak wy się czuliście, jak przebijaliście serca szamanów, a w końcu pokonaliście Śniącego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:57, Kalejdoskop86 napisał:

Jak wy się czuliście, jak przebijaliście serca szamanów, a w końcu pokonaliście Śniącego? :)


Nie pamiętam, to było tak dawno temu... :)
Pewnie byłem zadowolony ze zwycięstwa i jednocześnie zawiedziony że gra już się skończyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:57, Kalejdoskop86 napisał:

No! Chciałbym tylko powiedzieć, że zatłukłem (a właściwe określenie to po prostu: pokonałem)
Śniącego, ale nie w wyobrażeniu, że go biłem. Wbiłem Ostrza Szamanów i ich serca i wessało
Śniącego ;) .

No, innej możliwości raczej nie ma, przynajmniej mi nic o niej nie wiadomo. :P

Dnia 19.03.2008 o 20:57, Kalejdoskop86 napisał:

Jak wy się czuliście, jak przebijaliście serca szamanów, a w końcu pokonaliście
Śniącego? :)

Hmmm... Prawdę mówiąc to nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Radykał
Nie ma innej, to prawda. Można też spróbować zranić demona, ale wtedy on nas uśpi, a jak będziemy blisko niego to będzie walił w nas kule ognia :D .

@Karharot

Ja również... bardzo cieszę się ze zwycięstwa i czuję taki sam - a może i większy - niedosyt jak podczas przejścia 2 i dodatku NK. No nic, jak będę mieć lepszy komputer to Gothic 3 będzie dla mnie z pewnością grą ze specjalnym miejscem na półce (obok 1, 2: NK) ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem pewien czy G3 przypadnie Ci do gustu, niestety gra nie trzyma klimatu serii i jest w porównaniu z poprzedniczkami raczej słaba:(
Bardziej polecam abyś za jakiś czas ponownie podszedł tak do jedynki jak i dwójki przystępując do innych frakcji, różnice nie są wielkie ale i tak gra sprawia dużo przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:13, Karharot napisał:

Niestety nie jestem pewien czy G3 przypadnie Ci do gustu, niestety gra nie trzyma klimatu
serii i jest w porównaniu z poprzedniczkami raczej słaba:(
Bardziej polecam abyś za jakiś czas ponownie podszedł tak do jedynki jak i dwójki przystępując
do innych frakcji, różnice nie są wielkie ale i tak gra sprawia dużo przyjemności.

Niestety, grałem w demo G3 i mimo słabego kompa gra jakoś jest bez duszy. To już nie to samo...
A inne frakcje? Sam wiem, że jest zabawa, bo po przejściu dwójki zacząłem grać innymi frakcjami, ale cóż... to już nie to samo. Już nie ma tej zabawy z odkrywania, tego klimatu, który w prawdzie jest, ale już nie taki jak się pierwszy raz grało. Ale bądź co bądź wciąż jest klimat i dobra zabawa :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem gothic der film(albo parodię) i podczas walki ze śniącym tam starożytne miecze wbijał nie tylko bezi ale Lester,Gorn,Diego i Milten.Nie wiem w ogóle jak tak podejść do tej sprawy(próbowałem zebrać 4 miecze i wrócić na powierzchnię ale to nic nie dało,zabiłem Gomeza ówcześnie zdobywając Urizjel ale to też nic nie dało więc nie wiem co mam robić.).Da się tak w ogóle zrobić?

I następna dziwna rzecz.Jeszcze jako młody,niedoświadczony i początkujący bezi pobiłem Skatiego do nieprzytomności i zabrałem mu broń.Kiedy biegłem przez stary obóz widziałem jak pobił Kirgo ale nie mógł go dobić.;)

@Kalejdoskop86

Kiedy utłukłem śniącego czułem głód bo a,nie miałem pod ręką G2 i G2Nk a byłem głodny na dalsze przygody beziego.
b,nie jadłem nic od kilku godzin.xD
No ale poza tym czułem też znudzenie bo ta ostateczna walka nie była an i strasznie ciężka ani grywalna.Ale czułem jeszcze nikłą radość no i byłem dumny bo pierwszy z podwórka przeszedłem grę uczciwie(bez kodów;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten film to jakieś kłamstwo, bo tylko bezi wbija 5 sztyletów i zabija 4 demony. Poza tym to mogło być z jakimś modem, bo mam jednego z nich i mam miecz podobny do URIZIELA jednak, że jest niebiesko-czerwony i nieźle sadzi - 120 obrażenia, 30 magia, 30 ognień

Jakby ktoś był zainteresowany modami to można ściągnąć tutaj polecam :]
http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=001

to z moda zagrożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:20, Bingolo napisał:

Oglądałem gothic der film(albo parodię) i podczas walki ze śniącym tam starożytne miecze
wbijał nie tylko bezi ale Lester,Gorn,Diego i Milten.Nie wiem w ogóle jak tak podejść
do tej sprawy(próbowałem zebrać 4 miecze i wrócić na powierzchnię ale to nic nie dało,zabiłem
Gomeza ówcześnie zdobywając Urizjel ale to też nic nie dało więc nie wiem co mam robić.).Da
się tak w ogóle zrobić?

A gdzie można go obejrzeć, tzn. ten film? Nie wiem, czy oglądałeś parodię, czy film, ale z tego co wiem to dopiero - jak już - powstaje, ale mogę się mylić.
Co do tych wbijanych mieczy przez naszych przyjaciół to o tym nie słyszałem, ale raczej na pewno nie da się tak zrobić. Tylko Bezimienny bohater może pokonać Śniącego.

Dnia 19.03.2008 o 21:20, Bingolo napisał:

Kiedy utłukłem śniącego czułem głód bo a,nie miałem pod ręką G2 i G2Nk a byłem głodny
na dalsze przygody beziego.
b,nie jadłem nic od kilku godzin.xD

Ja już przeszedłem G2 i G2: NK , więc jedyne co czułem to chęć napicia się wody, bo nie piłem też od paru godzin ;) .

Dnia 19.03.2008 o 21:20, Bingolo napisał:

No ale poza tym czułem też znudzenie bo ta ostateczna walka nie była an i strasznie ciężka
ani grywalna.Ale czułem jeszcze nikłą radość no i byłem dumny bo pierwszy z podwórka
przeszedłem grę uczciwie(bez kodów;).

Fakt, nudna, ale jaka emocjonująca :) . Wciąż ta myśl, że lada chwila pokonasz głównego przeciwnika i przejdziesz grę.
Co do twoich kolegów to:
-nie są dla mnie graczami, bo używali kodów nie z powodu bugów, tylko dla ułatwienia gry,
-chyba nie umieją myśleć i przyjemnie grać.
No niestety, ja nie wiem, jak w jakiejkolwiek grze można używać kodów. Po co się w ogóle w nią gra, skoro nie ma się tej świadomości, że od początku, cegła po cegle, pracowaliśmy na rozwój np. (w przypadku Gothic''a) postaci. Kiedyś już pisałem, że nie rozumiem ludzi, którzy od razu na początku wbiją kody, żeby kosić orków w pierwszym rozdziale. Ja jakoś tego nie rozumiem i chyba powodem jest to, że ja gram we wszystkie gry bez kodów.

EDIT:
@Meziros
Hmm... ja miałem buga, bo tylko przy jednym sercu pojawił mi się Książę Demonów. Przy pozostałych 3 (nie 4, bo po wbiciu w piąte serce sztyletu jest filmik, twórcy i koniec gry) nic mi się nie pojawiło i byłem trochę tym zdziwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w starym obozie znajduje się facet o imieniu Dusty , który poprosił mnie o zaprowadzenie go do obozu bractwa na bagnach , tylko nie wiem jak tam dojść .Macie może jakąś mapkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zaznaczyłem na czerwono jest oboz bractwa. Może cię także zaprowadzić do niego koleś z bractwa, który stoi obok Fiska.

20080320091943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować