Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

Ebooki - jak i czym je czytać? Temat ogólny

51 postów w tym temacie

Tomek odkopał temat, bo e-booki dopiero teraz zyskują u nas w kraju popularność.

Na pytanie skąd je brać - ja polecam serwis www.ibuk.pl, oni są czytelnią online przez co mają dużo atrakcyjnych cenowo tytułów.

Na pytanie czym czytać - zależy od preferencji, osobiście używam tabletu, ze względu na większą uniwersalność urządzenia w porównaniu ze zwykłym czytnikiem.

A Wy na czym czytacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 13:40, Nico_Machiavelli napisał:

A Wy na czym czytacie?


Na PSP, ale czasem pozycze tez Kindle''a od ojca (wygodniej sie czyta na troche wiekszym ekranie - mniej przewijania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad kupnem czytnika ebooków. I tu pojawia się dylemat: Kindle 3 czy Nook (Barnes and Noble Nook)?
Pytam się, bo w temacie żadnego doświadczenie nie mam. Jedyne co udało mi się właściwie ustalić - Kindle wychodzi lepiej cenowo.
Czytnik ma służyć tylko do czytania, nie potrzebuję dodatkowej funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przeleję kawałek postu z innego tematu, coby nie pisać tego samego dwa razy. Dziwi mnie tylko, że szukajka tego właśnie topicu nie znalazła... (widać zadaję niewłaściwe pytania ;p)

Mamy dziwną sytuację, w której nie do końca wiadomo, czy książka = papier, czy też treść. Choć, może inaczej - wiadomo, treść ważna, ale... no właśnie. Idzie nowe. I to wielkimi krokami, na rynek wchodzi Amazon, czytniki są coraz bardziej popularne...

Myślę, że póki co - w czasie, kiedy stoimy na skraju (tak uważam) dużej zmiany nośnika, zmiany w tym właśnie znaczeniu równej wprowadzeniu druku przez Gutenberga, książka elektroniczna i jej rynek zasługuje na odrębny temat. Może później, kiedy rynki albo się scalą, albo jeden zatryumfuje już nad drugim (i jako bibliofil w tym momencie przełykam głośno ślinę).

No właśnie... mamy plusy, minusy, dużo zagrożeń takich jak piractwo a dla autorów - już totalny brak pieniędzy. Z drugiej strony większą ekspansję książki, dostęp, więcej czytelników.

Kto czytał ebooki? Jakie wrażenia? Ja w zamian mogę się podzielić doświadczeniem z drugiej strony, bo oprócz wydawania na papierze zdarzyło mi się już dwa razy brać udział w projektach elektronicznych (Na Halloween [niesamowity, wręcz wstrząsający sukces, którego by zapewne nie było w przypadku papieru] i święta, pod choinkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozglądam się za czytnikiem ebooków. wybrałem czytniki spod znaku Amazon i zastanawiam się między Kindle Keyboard 3G, Kindle Touch oraz Kindle DX. mam pytanie, jak to jest z tym darmowym dostępem do internetu przez 3G? na jednych stronach jest napisane, że tylko Kindle Keyboard 3G ma dostęp do całego internetu a pozostałe czytniki mają ten dostęp ograniczony a na innych stronach, że wszystkie mają pełen dostęp do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tak dawno sprowadziłam sobie Kindle 3G i jestem bardzo zadowolona. A co do internetu - jeśli jestem w domu i mam w zasięgu sieć Wi-Fi to się łączę przez nią, jeżeli jestem poza domem (np. pociąg, gdzieś w mieście, gdzie nie ma sieci) to też się łączę. Z tego co gdzieś czytałam 3G jest droższy od tych innych właśnie dlatego, że możesz korzystać z internetu gdziekolwiek a nie tylko gdzie jest dostępna jakaś sieć bezprzewodowa. Nie wiem czy to cokolwiek rozjaśniło - ale może trochę pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wersja z klawiaturą posiada normalny dostęp do Internetu. Touch już jest ograniczony do Amazonu i angielskiej Wikipedii.
Zresztą przeglądanie Internetu na tych urządzeniach nie jest zbyt przyjemne, ale nada się na awaryjny dostęp do maila czy RSSów.
Przy okazji działa to praktycznie na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 22:37, Sabina_S napisał:

Ja nie tak dawno sprowadziłam sobie Kindle 3G i jestem bardzo zadowolona. A co do internetu
- jeśli jestem w domu i mam w zasięgu sieć Wi-Fi to się łączę przez nią, jeżeli jestem
poza domem (np. pociąg, gdzieś w mieście, gdzie nie ma sieci) to też się łączę. Z tego
co gdzieś czytałam 3G jest droższy od tych innych właśnie dlatego, że możesz korzystać
z internetu gdziekolwiek a nie tylko gdzie jest dostępna jakaś sieć bezprzewodowa. Nie
wiem czy to cokolwiek rozjaśniło - ale może trochę pomogło :)

jednak zbyt duży wybór to też problem :D zrobiliby jedną wersję i sprawa byłaby prosta. teraz zastanawiam się między Kindle 3G a Kindle Touch z/bez 3G. z większym przekonaniem do wersji dotykowej. w sumie to całe 3G traktuję jako ciekawy bajer. fajnie byłoby pojechać w teren, za granicę czy gdziekolwiek indziej gdzie nie ma wi-fi i móc sobie coś sobie w sieci sprawdzić. ale właśnie na większości stron piszą że internet w Kindle Touch jest ograniczony a znalazłem taką która pisze że nie (patrz punkt 6. http://swiatczytnikow.pl/darmowy-internet-na-kindle-3g-16-pytan-i-odpowiedzi/ ). dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3G w Touchu działa tak jak napisałem na 100%.
Przy okazji wersja Touch nie ma wygodnych przycisków do zmieniania stron, trzeba smyrać ekran.
W razie wątpliwości/pytań - najlepiej kierować się tu: http://swiatczytnikow.pl/
E: w sumie nie zauważyłem że już znalazłeś tę stronkę.
Autor bloga odpowie na 90% (najpierw oczywiście poczytać artykuły).
E: plus punkt 5 - Uwaga: nowy i dostępny od 28 marca 2012 w Polsce Kindle Touch 3G nie ma już darmowego przeglądania internetu na całym świecie, co Amazon zapowiadał i co po premierze się potwierdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze zauwazyles, ze ten artykul dotyczy TYLKO Kindle Keyboard 3G i nie ma zastosowania dla Kindle Classic/Touch?

krl_krl dobrze mowi. Na najnowszych czytnikach, 3G dziala tylko dla sciagania ksiazek (co jest dosyc kosztowna sprawa) oraz do przegladania kilku stron na krzyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecydujesz na Kindle 4 to pod zadnym pozorem nie kupuj okladki Bluecosto:

http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/problem-z-okladka-bluecosto-kindle-4-t10672.html oraz http://www.youtube.com/watch?v=iVqcV4M6Aqc&feature=player_detailpage#t=330s

Sam kupilem i zaluje, bo tyl czytnika wyglada tragicznie - tak 10 razy gorzej niz na filmiku :(. Co smieszniejsze, w K3 problem z tego co patrzylem nie wystepuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki :) znając życie pewnie bym takie etui sobie kupił (takie mam już "szczęście") i bym później narzekał. a to tylko ten model etui czy wszystkie tej firmy takie są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanko (nie znalazłem nigdzie w necie odpowiedzi), a mianowicie : mam Prestigio per3664. W opcjach napisano, że ma 16 odcieni szarości. Nigdzie w opcjach nie znalazłem jak to to rozjaśnić, a troche by sie przydało.

Czy wie ktos czy jest to w ogóle możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zafundowałem Onyxa 10-calowego teraz :D
za normalnie 1100 zł..wiem, wariat ze mnie :)
ale nie podoba mi się..za duzy, za cięzki, nieporęczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować