Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen - premiera 18 sierpnia 2006.

193 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2006 o 21:48, Viper napisał:

Ja tam ze Spellforce 2 mam same problemy nie zależnie od rozdzielczości:]
Gra po prostu działa bardzo kiepsko niezależnie od ustawień graficznych:/


Ciekawe od czego to zależy... U mnie gra też niemiłosiernie żabkuje niezależnie od ustawienia poziomu detali (może nawet na maksymalnych jest ciut szybciej niż na minimalnych). Może to przez to, że posiadamy Radeony? A gra jest Nvidia- the way it meant to be played? W ogóle na pudełku nie ma ani słowa o Radkach, tylko o samych kartach Nvidii. Moja konfiguracja:

Asus P5WD2 / PentiumD930 3GHz / 1024MB DDR2 667MHz DualChannel / Radeon X1600XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie... żarty jakieś.. kupując przedpremierowe wydanie mialem dostać grę wcześniej tak?
cytuje "To jednak nie wszystko! Do osób, które złożą przedpremierowe zamówienie w naszym sklepie, SpellForce 2 zostanie wysłany na tydzień przed polską premierą!"

Tymczasem status mojej przesyłki jest "zapłacone, oczekuje na wysyłkę w dniu 14 sierpnia 2006"...
Wolne żarty, 15 to święto, tak więc dostane 17-18 sierpnia.

To ma być tydzień przed?
10 w nocy status zmienił się z "pakowanie..." na "wysłane" a tu wczoraj spowrotem na pakowane, dzisiaj na to co pisze.. jakieś wyjaśnienie poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 01:18, slayek napisał:

1. Brak polskich czcionek
2. Brak dźwięku w intrze
3. Jak przesuwam kursor do dolnej krawędzi ekranu to wyskakuje pasek zadań
4. Co chwila wywala mi się do windy

>

Dnia 12.08.2006 o 01:18, slayek napisał:

CDP zaczyna olewa graczy ??? Może jakiś komentarz ???


1. cdp nie jest producentem gry. co ma do rzeczy wywalanie się do windy czy pasek zadań?
2. u mnie działa bezbłednie.
3. większość tych problemów jest zznana. poczytaj amerykańskie forum spellforce. kwestia konfiguracji i paru bugów w grze. poniżej zalecana lektura:

http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=36869
http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=42060
http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=42205
http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=41722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 09:15, MandiATO napisał:

Ciekawe od czego to zależy... U mnie gra też niemiłosiernie żabkuje niezależnie od ustawienia
poziomu detali (może nawet na maksymalnych jest ciut szybciej niż na minimalnych). Może to
przez to, że posiadamy Radeony? A gra jest Nvidia- the way it meant to be played? W ogóle na
pudełku nie ma ani słowa o Radkach, tylko o samych kartach Nvidii. Moja konfiguracja:

Asus P5WD2 / PentiumD930 3GHz / 1024MB DDR2 667MHz DualChannel / Radeon X1600XT


"Niestety" to nie przez nasze radki, kumpel ma sprzęt podobny do mnie tyle że z GF7800GTX i gra owszem, dziala odrobinkę szybciej na jego karcie, ale mimo wszystko bardzo ścina:/
Ja natomiast zauważyłem że od ustawienia kamery zależy szybkość gry (nie zawsze,ale bardzo często), jak kamera jest ustawiona tak że jednostki swoim "ciałem" zaslaniają cienie to gra potrafi działać nawet 60fps, ale jak już ich cień widać to jest kolo 20-23fps, po wylączeniu cieni oczywiście nadal gra dziala jakby były wlączone:/
Szczerze mówiąc czekając na Spellforce 2 mialem nadzieję że autorzy się bardziej przyłożą do optymalizacji jej, Spellforce 1 działal też tragicznie na moim owczesnym sprzęcie...tyle że wtedy mojego sprzętu nie można było nazwać "bardzo dobrym i na czasie", teraz (z drobnymi wyjątkami) można, a gra dziala tragicznie.
Tak czy siak dodatku do SF2 nie kupię bo jak gram w SF2 to mi serce krwawi że gierka nie ma rewelacyjnej grafiki a dziala potwornie wolno:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 11:22, inco napisał:

(...)

Mi też dopiero dzisiaj zmieniło status przesyłki na "oczekuje na wysyłkę w dniu 14 sierpnia 2006", a przecież grę zamawiałem prawie 3 miesiące temu, sporo ludzi już grę ma, więc co to za problemy z wysyłką? Zabrakło kilku egzemplarzy, czy też pracownicy "zapomnieli" wysłać? Jakieś wyjaśnienie oczywiście by się przydało... Szkoda, tymbardziej, że już kilka razy zamawiałem gry z gram.pl i nigdy nie było problemów - mamnadzieję że to tylko jednorazowy "wypadek przy pracy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy cdp ma zamiar wydać patch poprawiający polskie litery? bo ja takze uświadczam brak polskich liter :/ i jest to troche denerwujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno patch ma sie pojawic w przyszlym tygodniu....to sie nazywa podejscie do klienta- najpierw wypuszczasz gre z bledami ktore uniemozliwiaja przyjemna gre a pozniej szybko ja latasz :D pelen profesjonalizm nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwilę i zobaczyłem jedną dziwną rzecz... Wygląda to tak, jakby grze mocy obliczeniowej procesora brakowało... Obciążenie Core0 podczas działania gry oscyluje w okolicach 95-100%, Core1 leży odłogiem... Czy możesz zobaczyć jak to przedstawia się u Ciebie? (Ctrl+Alt+Del i na przedostatniej zakładce są wykresy wykorzystania procesora i pamięci). Tylko uruchom najpierw podgląd, potem grę... W trakcie gry przełącz się na ekran systemu i zobacz co Ci się pokaże... Wygląda to na jakiś błąd z optymizacją kodu samej gry. Skoro wymagany jest procek 1.4GHz, a 3GHz nie daje rady coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Ciastuś

CDP bierze pienądze za grę, więc również ponosi odpowiedzialność za jej jakość.
Jakoś na pudełku i w reklamach nie widzę napisów: gra jest zabugowana, kupujesz na własną odpowiedzialność.

Jeśli błędy są znane od dawna, to dlaczego pojawiły się w polskiej wersji. Wydawca powinien wymusić ich poprawę.

Polska wersja nie była testowana, bo ślepy trester mógłby co prawda przegapić brak polskich czcionek, ale nie przegapił by problemów z dźwiękiem, głuchy na odwrót - chyba, że testerzy byli zarówno głusi jak i ślepi.
Zresztą po co testować, jak zrobią to gracze. W ostateczności się łatę wypuści.
To kolejna wpadka CDP, po Hirołsach.

I na koniec. Wolę dostać pełną grę kilka dni później, niż wersję beta na tydzień przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2006 o 12:18, slayek napisał:


I na koniec. Wolę dostać pełną grę kilka dni później, niż wersję beta na tydzień przed premierą.



To prawda, panowie z CDP zapomniei dopisać w tytule SpellForce 2 słowa Beta test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 10:43, MandiATO napisał:

Pobawiłem się chwilę i zobaczyłem jedną dziwną rzecz... Wygląda to tak, jakby grze mocy obliczeniowej
procesora brakowało... Obciążenie Core0 podczas działania gry oscyluje w okolicach 95-100%,
Core1 leży odłogiem... Czy możesz zobaczyć jak to przedstawia się u Ciebie? (Ctrl+Alt+Del i
na przedostatniej zakładce są wykresy wykorzystania procesora i pamięci). Tylko uruchom najpierw
podgląd, potem grę... W trakcie gry przełącz się na ekran systemu i zobacz co Ci się pokaże...
Wygląda to na jakiś błąd z optymizacją kodu samej gry. Skoro wymagany jest procek 1.4GHz, a
3GHz nie daje rady coś jest nie tak.


U mnie jest to samo (u kumpla też), gierka jest ewidentnie zwalona pod względem optymalizacji, najdziwniejsze jest to że Spellforce 2 już jakiś (spory) czas temu się ukazal za granicą, a blędy mimo 2-3 patchy nadal są i nie wygląda na to żeby miały zniknąć:/
Jak na mój gust to producent sobie jaja robi z graczy, skoro mimo całkiem sporej liczby postow dotyczących optymalizacji i wydajności (lub jej braku) nadal nic z tym nie zrobił (ciągle pojawiają się tylko mądrości w stylu "zmień rozdzielczość na niższą, będzie lepiej"):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. to skoro nie wysłaliście jej jeszcze do mnie i według statusu zamówienia macie ją wysłać jutro, to może rozpakujcie i zapakujcie wersję poprawioną albo z patchem od razu :))))

a tak miało być pięknie ... ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem we wtorek 8.08.2006, zaplacilem i .... zaczely sie problemy. Na poczatku wszystko bylo ok, paczka na drogi dzien gotowa do wyslyki ale niestety na kolejny dzien dowiaduje sie o realizacji zamowienia 14 sierpnia!!! No ok, poczekam cierpliwie. Dzis chodzac sobie po sklepie zauwazylem cos znajomego ... Spell Force 2 za 99zl do kupienie ................ krew mnie zalewa, zaplacilem, mialo byc wczesniej a na dodatek dzis czytam o bledach :(. Po co robia premiere 18.08 jak juz moge to kupic i jeszcze ja naiwny place im "przed premiera" za gre ktora najprawdopodobniej nie bedzie dzialac poprawnie i ktora osoby "niekompetentne"(uwazam ze jak place w ciemna i firma zobowiazuje sie dostarczyc cos przed premiera to zasluguje na wypelnienie tych zobowiazan) zakupia dzis w sklepie. Wiekszego przekretu nie pamietam .....
1) Pisza ze nie uda im sie zrobic premiery 11.08 mimo iz gra trafila do sklepow na czas (!!)
2) Wydaja wadliwy produkt (powod oddalenia premiery (?) tylko po co wysylaja wadliwa gre do graczy??!!)

Gdybym nie zamowil sobie tego "pre-order"(bo pierwszy lepszy gracz przechadzac dzis w sklepie to sobie kupi i nie jestem w zaden sposob uprzywilejowany takim obrotem sprawy a nawet dziala to na moja szkode bo musze czekac na to 4-5 dni po nieoficjalnej premierze. Prawdopodobnie dostane rownie wadliwy produkt co inni tylko puzniej, to jak to jest!!! Ja chce swoj "wadliwy produkt" wczesniej bo zamowilem to pre-order i to jest calkowicie nie uczciwe(nie wywiazanie sie z obietnic wzgledem mnie).). Wszytko bym przebolal gdyby to jeszcze nie byl taki gniot jak o tym pisza ....

PROSZE O WYJASNIENIA!!!!!!!!!!

P.S. Pre-order Heroes V byl dla mnie jak najbardziej ok i wlasnie z tego powodu zdecydowalem sie na pre-order Spell Force 2. Nie mam nic do graczy ktorzy kupia gre wczesniej niz ja dostane swoj "pre-order" :) poprostu chodzi mi o nieuczciwosc ze strony CDP wzgledem mnie i innych poszkodowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem gierkę z przekonaniem, że skoro demko chodziło w porządku to w pełnej wersji będzie tylko lepiej. Okazuje się, że zmiana ustawień graficznych nie daje żadnych rezultatów. Gra tnie się tak samo na minimalnych ustawieniach jak i na maksymalnych!!! Na maksymalnych za to ładniej wygląda! Kupując grę sugerowałem się również tym co zostało podane jako ustawienia minimalne i zalecane. Nie rozumiem dlaczego ktoś mnie tak nabił w butelkę, przecież w to nie można grać. Leży na półce i zastanawiam się co z tym fantem zrobić.

Dobrze, że zamówiłem jeszcze Titan Quest, bo nieźle bym się nadział zamawiając tylko SF2 Beta Test, ten działa bezproblemowo.

Porażka. Mam nadzieję, że nadejdzie jakiś patch bo sugerując się demem i tym co napisano jako ustawienia zalecane, mocno się zawiodłem i niepotrzebnie wydałem pieniądze. Mam teraz kupywać lepszy sprzęt tylko po to, żeby zagrać w grę, która powinna chodzić na obecnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować