Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2006 o 14:35, Gol Galad napisał:

a naprawdę ? - mnie już ugryzł. do dziś mam blizny na palcach :P

Ale dobrze jest pisać poprawnie, ale czasami ktoś się spieszy lub jest zmęczony to może popełniać
błędy :|


W moim przypadku regał z książkami (w tym ze słownikiem) stoi tuż obok biurka z komputerem. Zaglądam tam z zazwyczaj z czystej ciekawości, ponieważ pisownia większości wyrazów nie sprawia mi problemu. Czasami trafi się nawet słowo, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem! Warto je wtedy przyswoić. Można "błysnąć" w rozmowie ze starszymi ludźmi.

Ps. Upewnij się, że byłeś szczepiony na ugryzienia słowników. Inaczej mogą z tego wyniknąć przykre konsekwencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ta nowa opcja w Firefoxie poprawiająca błędy. Ja to wprawdzie wyłączyłem, bo mnie wkurza a poza tym raczej nie robię błędów ortograficznych, ale niektórym użytkownikom na pewno by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nigdy nie miałem problemów z ortografią, ale wiadomo, że każdemu się czasem zdarzy zrobić jakiś błąd, więc trzeba mieć także trochę tolerancji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:35, pawcio321 napisał:

Ja raczej nigdy nie miałem problemów z ortografią, ale wiadomo, że każdemu się czasem zdarzy
zrobić jakiś błąd, więc trzeba mieć także trochę tolerancji ;)

tym razem zgadzam się z tobą , po drugie przeczytałem jeszcze raz regulamin i o ortografii nic w nim nie ma , tak więc ten kto wystosował ten apel niech sam stara się poprawnie pisać , a inni no cóż to onich bedzie świadczyć ich pisownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:54, tosz napisał:

> Ja raczej nigdy nie miałem problemów z ortografią, ale wiadomo, że każdemu się czasem
zdarzy
> zrobić jakiś błąd, więc trzeba mieć także trochę tolerancji ;)
tym razem zgadzam się z tobą , po drugie przeczytałem jeszcze raz regulamin i o ortografii
nic w nim nie ma , tak więc ten kto wystosował ten apel niech sam stara się poprawnie pisać
, a inni no cóż to onich bedzie świadczyć ich pisownia


No i chyba masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego apelu:] Ale czasami mam niezły polew z treści postów niektórych forumowiczów:) nawet mój kuzyn w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nie robi tak karygodnych "buenduf" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, tylko, że mam problem, mianowicie, gdy ustawiam możliwość sprawdzania błędów w Firefoxie to podkreśla mi wszystko! Czy "ponieważ" jest napisane źle? Skoro nie, to czemu jest podkreślone? Staram się nie robić błędów, ale czasem się coś wymknie, pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram i również staram się nie robić rażących błędów, ale jest pewno ale. Pisze szybko i znikają mi ogonki w zdaniach, albo są przestawiane niektóre litery, albo są zjadane. Wiem, że mogę się starać, ale poprostu mi się nie chce. Tak juz jest. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:30, wilkas napisał:

Pisze szybko i znikają mi ogonki w zdaniach, albo są przestawiane niektóre litery, albo są zjadane. Wiem,
że mogę się starać, ale poprostu mi się nie chce. Tak juz jest. Pozdrawiam wszystkich.

Może dlatego miałeś problemy z dziewczyną ... ;-)
Czy jak pisałeś do niej na gg zwracałeś uwagę na to jak piszesz i jak ona pisze? Jeśli ona pisała poprawnie, to mogła czuć się lekko urażona niechlujnymi tekstami. To, w jaki sposób się do kogoś zwracasz, świadczy o szacunku lub jego braku.
Ponowne przejrzenie tekstu i poprawienie literówek, to tak niewiele zachodu, a jakie efekty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to było ze szczerego serca, ale ja o tym wiem. Do dziewczyny pisałem normalnie, nie orjentujesz o co sie rozchodzi, a wypisujesz takie rzeczy... dziękuje, że mnie uświadomiłeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:29, wilkas napisał:

Do dziewczyny pisałem normalnie, nie orjentujesz o co sie rozchodzi, a wypisujesz takie rzeczy...

Mniej więcej wiem o co chodzi, bo czytałem wszystkie Twoje posty w tamtym wątku. Ale tam nic nie pisałeś o formie wypowiedzi na gg. Skoro tu napisałeś, że wiesz że możesz się postarać, ale poprostu Ci się nie chce, miałem prawo pomysleć, że w korespondencji z dziewczyną postępowałeś podobnie. Uspokoiłeś mnie stwierdzeniem, że do niej pisałeś normalnie.
Wiem teraz, że swoją dziewczynę szanujesz tylko nas olewasz ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, a czy inaczej zrozumiesz wyraz "który", czy "ktury". Ważne jest chyba o co chodziło komuś, a nie to czy zrobił byka.
Swoją drogą to w naszym języku powinny zaniknąć takie rzeczy jak ó, u, ż, rz itp. Przecierz teraz wszystko brzmi tak samo! Kiedyś inaczej było to akcentowane stąd różnice między u a ó. Po co teraz zawracać sobie głowę takimki sprwawami?

Niech robia błędy, byle by pisali z sensem i bez neologizmów, które są spotykane na blogach ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 22:45, Larry Laffer napisał:

Niech robia błędy, byle by pisali z sensem i bez neologizmów, które są spotykane na blogach
;|

Widzisz problem jest troszeczkę inny .Ja szkołę mam daleko już za sobą ale większość ludzi tu spędzających swój wolny czas jeszcze się uczy .Jeśli ja czytając niektóre "wypociny" z których wylewa się ort za ortem zaczynam je sam popełniać to co mają powiedzieć ci którzy tak zaczną pisać w szkole ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zadziwił mnie ten temat, w życiu bym nie pomyślał że to aż tak bardzo można spaprać :D
Myślę że nadaję się to na koszmar do prześladowania userów, którzy chcą nawracać "nie oświeconych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dobrą interpunkcję. Sens zdania jest ważny, tak samo jak przecinki i kropki. Przydały by się degrady za nadmierne błędy.


Pzdro! Adik San

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 22:54, Modest-Vermin napisał:

Kiedyś zadziwił mnie ten temat, w życiu bym nie pomyślał że to aż tak bardzo można spaprać
:D

Tak się zastanawiam. Gościu po prostu zrobił MASĘ błędów w jednym słówku, czy też po prostu użył słówka, którego znaczeni nie znał... Bo sądząc z tytułu to on się z biednym Bossem Gram.pl chce pozjadać
I jeszcze jedno.
SŁAWA I CHWAŁA NIECH BĘDZIE FIREFOXOWI ZA SPRAWDZANIE PISOWNI (tak tak to wszystko bym wykrzyczał gdyby mnie poproszono)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 22:54, Modest-Vermin napisał:

Kiedyś zadziwił mnie ten temat, w życiu bym nie pomyślał że to aż tak bardzo można spaprać
:D
Myślę że nadaję się to na koszmar do prześladowania userów, którzy chcą nawracać "nie oświeconych".


Hehe jak też nie umie za bardzo ortografi ale taki debilny nie jestem <lol> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować