Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Ja z klasą byłem dziś na warsztatach gdzies w mieście które pomagają nam pomóc w wyborze szkoły po gimnazjalej. Niby zapowiadało się że będzie nudne ale zaciekawiło mnie i przyznam że było całekiem interesujące :) A przed tym mielismy na polskim omawiać lekturę i wstęp z kartkówką ze znajomości Antygony ale nam darowała :P A na historii mogłem dostać dwie pały bo pytała a ja nie umiałem i nie miałem zadania domowego a dostałem 4 za oddaną kartkówkę, 5- za dodatkową pracę i 4+ za referat o zbrodni katyńskiej :] I po co tu się uczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz(cie), jeśli nie wpasowałem się w specyfikę tego tematu, ale (no offence) co innych obchodzą wasze osobiste oceny? Rozumiem - opowiadać o nauczycielach, ciekawych, nadzwyczajnych wydarzeniach w szkole, wyjazdach itd. Ale jak czytam, że XXX dostał 5+ ale mogło być 5++, lub 5- w serduszku to mnie to śmieszy...

Dnia 15.11.2007 o 14:50, 143872 napisał:

i 4+ za referat o zbrodni katyńskiej :] I po co tu się uczyć :D

Ciekawe, czy cokolwiek z tego referatu zapamiętałeś, czy też Twoja wiedza o Katyniu ogranicza się do tego, co widzieliśmy w kinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię zdecydowane nie. Zdecydowane NIE dwóm sprawdzianom w ciągu dnia.
Angielski to totalne piekło. Z readingu zrozumiałam niewiele. Reszta jako tako. Może 4 będzie.
Niemiecki. Ten to z kolei był banalny. Taka kaszka z mleczkiem. 4/5 obstawiam. Ale...
Sprawdziany z języków obcych nie są objęte Statutem. Czyli równie dobrze mogłam mieć jeszcze tego dnia sprawdzian z biologii i nie kolidowałoby to ze Statutem. Normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 15:28, mała16 napisał:

Mówię zdecydowane nie. Zdecydowane NIE dwóm sprawdzianom w ciągu dnia.
Angielski to totalne piekło. Z readingu zrozumiałam niewiele. Reszta jako tako. Może 4 będzie.

Niemiecki. Ten to z kolei był banalny. Taka kaszka z mleczkiem. 4/5 obstawiam. Ale...
Sprawdziany z języków obcych nie są objęte Statutem. Czyli równie dobrze mogłam mieć jeszcze
tego dnia sprawdzian z biologii i nie kolidowałoby to ze Statutem. Normalne?


Dlaczego status u was tego nie obejmuje? U mnie języki były traktowane jak normalne przedmioty (no może oprócz łaciny...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 15:30, .Sabina. napisał:

Dlaczego status u was tego nie obejmuje? U mnie języki były traktowane jak normalne przedmioty
(no może oprócz łaciny...)

Bo u mnie są lektoraty. Praktycznie ja na grupie mam ludzi, gdzie z jednej klasy są raptem 2-3 osoby (z mojej klasy np. są po 3). Więc jakby to było objete Statutem to praktycznie nie byłoby kiedy pisać sprawdzianów. Bo temu wypadnie w ten dzień, a np. mi w inny. I dlatego tego się nie objęło. Oczywiście ta sytuacja z 3-ema sprawdzianami jest czysto hipotetyczna ale jak widać możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że macie grupy mocno podzielone wg umiejętności językowych? Bo u nas po prostu dzielili klasę na dwie grupy - wg testu językowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 15:42, .Sabina. napisał:

Czyli rozumiem, że macie grupy mocno podzielone wg umiejętności językowych? Bo u nas po prostu
dzielili klasę na dwie grupy - wg testu językowego...

U mnie WSZYSTKICH licealistów oprócz tych z klasy językowej podzielono wg poziomu - również wg testu. I każdy ma język podstawowy czy rozszerzony na tych samych godzinach, każdy w swojej grupie. Ale jest to bardzo korzystne poza takimi sytuacjami jak dzisiejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzień zaczął się tragicznie!!
Na pierwszej lekcji była Matma (moja udręka) koleś zrobił na kartkówkę a ja poszedłem na partyzanta i na bank będzie laczek!!
Później dwa polaki nawet ujdą ale wyszedłem z chaty bez kawy więc spałem na obydwu polakach:]
A zaś to juz z górki Etyka jak zawsze siedziałem sobie w ławce i nic z kumplem nie robiłem gdyż jest nas aby dwóch:) W-f napisałem sobie zwolnienie gdy tylko zobaczyelm co będziemy robić a była to gimnastyka!! Więc ja dziekuję za teki WF.
Ogólnie gdyby nie ta kartkówka byłby spoko dzień a tak to dupny!!

A jutro kartkówka z anglika z PO i Polaka!!
A mi się tak nie chce uczyć że aż strach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojć, chyba za dużo gram.pl,GW itp. za mało nauki nie wychodzi dobrze. Na razie mam 4/5 z historii, 3 z biologii, 4 z geografii, z anglika 4 O_o nie wiem w ogóle jakim cudem... bo w sumie napisałem sprawdzian najlepiej z klasy a ta mi z 4 wyjeżdża no dobra tego n/c. Dalej ocen jeszcze nie znam, ale przypuszczam że z fizyki 2/3 :P z chemii tak samo :/. No nie wiem czy dam rade na 1/2 rocze wyciągnąć średnią 4.0 (jak zawsze :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 16:38, MassterG napisał:

U mnie dzień zaczął się tragicznie!!
Na pierwszej lekcji była Matma (moja udręka) koleś zrobił na kartkówkę a ja poszedłem na partyzanta
i na bank będzie laczek!!


Fajne uczucie nie xD??Mi też niedawno zrobił taką kartkóweczke tylko ,że myślałem ,że dobrze mi poszła ta kartkówa...na myśleniu się skończyło :/.

Dnia 15.11.2007 o 16:38, MassterG napisał:

Później dwa polaki nawet ujdą ale wyszedłem z chaty bez kawy więc spałem na obydwu polakach:]


Ja od tego mam też inne przedmioty:Łacina,Filozofia,Geografia i jeszcze mogę dodać ten polski ;).

Dnia 15.11.2007 o 16:38, MassterG napisał:

A zaś to juz z górki Etyka jak zawsze siedziałem sobie w ławce i nic z kumplem nie robiłem
gdyż jest nas aby dwóch:)


Etyka??Jestem ciekaw o czym się gada na takiej etyce xD (ja nie chodzę ani na relgię ani na etyke :P).

Dnia 15.11.2007 o 16:38, MassterG napisał:

Wf napisałem sobie zwolnienie gdy tylko zobaczyelm co będziemy robić
a była to gimnastyka!! Więc ja dziekuję za teki WF.


Powiem ci tak...mi nawet gimnastyka zaczeła się podobać jak zaczeło wszystko wychodzić xD...tylko wielkim problemem będzie stanie na rękach :P...ale na to zwolnienie będę miał od lekarza ;).

Dnia 15.11.2007 o 16:38, MassterG napisał:

Ogólnie gdyby nie ta kartkówka byłby spoko dzień a tak to dupny!!


Jeden "laczek" nie powinien ci zaszkodzić xD.

Dnia 15.11.2007 o 16:38, MassterG napisał:

A jutro kartkówka z anglika z PO i Polaka!!
A mi się tak nie chce uczyć że aż strach!!


Ty masz karktówki...a ja mam dwie klasówki z gegry (od początku roku szkolnego :P) i z angola (też od początku roku szkolnego)...będzie jazda xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem na 10:45 ;)

Przed szkołą musiałem jeszcze pojechać po ćwiczenia do języka niemieckiego, aby minusa nie załapać. Pojechałem do jednej księgarni, nie było. Do drugiej, też nie było. W końcu straciłem nadzieję, ale została jeszcze jedna księgarnia, do której postanowiłem pojechać. Na szczęście okazało się, że ćwiczenia już są :D Potem mogłem już pojechać do szkoły...
Pierwsza lekcja to informatyka - ogólnie luzik, jedno łatwe ćwiczonko, a potem net. Polski, na którym zapytała kilka osób i wzięła kilka zeszytów z pracami domowymi w tym mój - dostałem 4+, bo zapomniałem w interpretacji utworu wspomnieć o takim jednym obrazie :P Następna lekcja to geografia, na której omawialiśmy zależności między sferami ziemi - ja jako jedyny miałem (prawie) wszystkie, a więc pani wzięła mój zeszyt ;) Dostałem 5-. Niemiecki, na którym była kartkówka - poszła mi powyżej niż średnio, mam nadzieję że chociaż 4 dostanę. Na koniec technika - facetka szukała sali i nie mogła znaleźć, w końcu wzięła nas na taką małą salkę gimnastyczną :P Mieliśmy robić drzewko bonsai, ale z powodu *złych warunków* rysowaliśmy sam projekt.
To na tyle, jutro luźny dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przypomniało. Kilka tygodni temu miałem zrobić prezentację na PO. Terminu nie było, tylko sor miał powiedzieć tydzień wcześniej, że przyniesie laptop. Przez dwa tygodnie z rzędu sor przynosił laptop, ale nie poinformował mnie o tym wcześniej, a po za tym prezentacja nie była gotowa. Trzy tygodnie temu powiedział, że przyniesie, ale była akademia, czyli rzutnik był zajęty. Później też miał przynieść, a nie przyniósł. Na ostatniej lekcji miał być komp (mieliśmy dwie godziny całą klasą). Oczywiście kompa nie przyniósł. Teraz cały czas muszę nosić przy sobie pendrive, bo nigdy nie wiem, kiedy dostąpię zaszczytu zaprezentowania swoich wypocin. Cała ta sytuacja zaczyna mnie męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 15:46, mała16 napisał:

U mnie WSZYSTKICH licealistów oprócz tych z klasy językowej podzielono wg poziomu - również
wg testu. I każdy ma język podstawowy czy rozszerzony na tych samych godzinach, każdy w swojej
grupie. Ale jest to bardzo korzystne poza takimi sytuacjami jak dzisiejsza.


Heh...dla mnie to jest troszkę dziwne ;).Ja mam tak jak ma(miała).Sabina. i to jest chyba najlepsze rowiązanie w tego typu przypadkach...

Dnia 15.11.2007 o 15:46, mała16 napisał:

Mówię zdecydowane nie. Zdecydowane NIE dwóm sprawdzianom w ciągu dnia


Też tak mówię ,ale moja szkoła moje zdanie ma gdzieś daleeeeeko ;). U mnie dwa sprawdziany to normalka w tej chwii :P...i to podlega wszystkim przedmiotom...nie tylko na języki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 16:56, Nertis napisał:

Heh...dla mnie to jest troszkę dziwne ;).Ja mam tak jak ma(miała).Sabina. i to jest chyba najlepsze
rowiązanie w tego typu przypadkach...

Najlepsze? Ja wolę to co mam. Bo jakby np. moja klasa była dramatycznie zróżnicowana pod względem poziomu z pierwszego języka to jak to podzielić na dwie grupy tak, aby każdy miał możliwość swobodnej nauki (tj nie był w ani za dobrej ani za słabej grupie)?
Uważam, że moja szkoła dobrze to załatwiła. Tym bardziej, że języki obce mamy na tych samych godzinach każdy no i można rozszerzyć znajomości xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten referat to nie było Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+P, enter, tylko korzystałem z wiedzy z filmu, z internetu i pisałem to wszystko ręcznie i załączyłem kilka zdjęć i wiedz że zapamiętałem istotne rzeczy. Praktycznie każdą pracę piszę ręcznie. I nie wyciągaj tak pochopnie wniosków bo nie wiesz jak było :] Co do ocen oK, nie bedę pisać bo masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 16:45, Nertis napisał:

> Ogólnie gdyby nie ta kartkówka byłby spoko dzień a tak to dupny!!

Jeden "laczek" nie powinien ci zaszkodzić xD.

Tylko zależy który to:D
Hehe będzie to mój drugi ale jak narazie są one pokryte więc jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 20:35, MassterG napisał:

Tylko zależy który to:D
Hehe będzie to mój drugi ale jak narazie są one pokryte więc jest dobrze:)


Hehe ;)...ja mam niestety nie pokrytego laczka z geografii jednego jeszcze z fizyki (drugą piątką jakoś zamazałem xD)...a matma dobrze kryje tego laczka jednego ;)...ale jakoś zbyt łatwo je łapie :/.

@mała16

Dnia 15.11.2007 o 20:35, MassterG napisał:

Najlepsze? Ja wolę to co mam


Każdy woli to co woli ;)...najważniejsze ,że ci to odpowiada :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro piątek, najlepszy dzień, tylko 4 lekcje :)
Jutro będzie totalna rzadkość: nie ma żadnego nauczyciela z którym planowo mamy lekcje czyli mam jutro same zastepstwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:26, mała16 napisał:

Najlepsze? Ja wolę to co mam. Bo jakby np. moja klasa była dramatycznie zróżnicowana pod względem
poziomu z pierwszego języka to jak to podzielić na dwie grupy tak, aby każdy miał możliwość
swobodnej nauki (tj nie był w ani za dobrej ani za słabej grupie)?
Uważam, że moja szkoła dobrze to załatwiła. Tym bardziej, że języki obce mamy na tych samych
godzinach każdy no i można rozszerzyć znajomości xD


U mnie w szkole niestety nie ma podziału na grupy ze względu na stopień zaawansowania w j. angielskim, co mnie nieco denerwuje, gdy muszę pisać 2 strony zdań w zeszycie, w których zmieniam tylko jeden wyraz ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K, przygotowanie do dzisiejszego sprawdzianu zakończyłem.. Mam nadzieje że informacje mi się nie pomieszają, zbyt duża ich dawka w krótkim czasie nie przynosi dobrych rezultatów w moi przypadku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować