Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

U mnie sprawdzili biologie z matematyczno-przyrodniczego, niestety nie podała nam ilkość uzyskanych punktów tylko podała oceny. Na moje szczęście niewiele z tego co wiem to niewiele straciłem, z tego względu, iż dostałem 5. A na półrocze miałem 3.Mimo iż pojawiła się jedna 4 z dwóch klasówek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:06, kacper78 napisał:

U mnie sprawdzili biologie z matematyczno-przyrodniczego, niestety nie podała nam ilkość
uzyskanych punktów tylko podała oceny. Na moje szczęście niewiele z tego co wiem to niewiele
straciłem, z tego względu, iż dostałem 5. A na półrocze miałem 3.Mimo iż pojawiła się
jedna 4 z dwóch klasówek. :D

Ach ta szkoła.:Nie zawsze jest z górki, ale czasami jest pod górkę.:D Jaką masz średnią? Bo ja bardzo dobrą.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:06, Łeber napisał:

Ogólnie to Ci współczuję braku podziału materiału. Dla mnie jest to osobiście chore i
jak ktoś nie umie tego to w tydzień się nie nauczy i czwórki nawet nie będzie. A gdyby
było więcej kartkówek z mniejszą ilością materiału, to znacznie lepiej...no cóż pogratulować
leniwego nauczyciela, któremu nie chce się sprawdzać sprawdzianów i robi jeden, ale za
to solidny z niekorzyścią dla ucznia.


Żeby to chociaż tak było. Sprawdziany z poszczególnych części działu też mam, średnio co tydzień - dwa, jednak nie zmienia to faktu, aby zadręczyć nas również całodziałową klasówką, z której nie można dostać więcej niż 3, gdy nie da się całego tego materiału zrealizować samemu w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wiedzieć...hehe. Moje gimnazjum jest jedne z kilku najlepszych w Białymstoku, ale nie będę się tym krył 3,3 to wynik mojej nauki, żałuję teraz, ze się nie przykładałem wcześniej, tzn, przykładałem się, lecz nie zawsze i nie do wszytskich przedmiotów. Np. z j.angielskiego mam 4 a nie uczyłem się do żadnej klasówki. Nauczycielka powiedziała mi, że opuściłem się w tym roku w nauce, czego jest przykładem wynik średniej. Ale postaram się teraz jakoś przymusic od nauki. A do liceum wybieram sie na profil angielski-historia, lub historia-geografia. Jeszcze się zobaczy...xD z histori mam 3 a pamiętam w szóstej kalsie podstawówki w jednym pół roczu miałem kilkanaście 5 za aktywność , trzy 6 a z klasowek 3 i 4 to samo za ćwiczenia. Nauczycielka mówiła o mnie, że potrafie mówić o historii i rzeczywiście potrafiłem wtedy powiedzieć praktycznie wszytsko na dany temat co wtedy był "Oświecenie", lecz nie potrafiłem pisać klasówek (kartkówek nie pisaliśmy, tylko jedna była w 4 klasie :)) ). Ale cóż wspominać stare czasu ważna teraz dla mnie jest teraźniejszość, i moja przyszłość. Nic tylko będzie po feriach trzeba się wziąć ostro do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych dwóch :P co napisali ze maja ferie od 14 lutego i mi zazdroszczą- to ja powinienem wam zazdroscic bo 14 bedziecie mieli 2 tygodnie wolnego a ja bede chodzil do szkoly bez perspektywy na następną dluzsza przerwe:( No ale staram sie teraz o tym nie myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:50, kowboj3 napisał:

/.../


No to ferie z matmą Ci się szykują ;)

U mnie po feriach jak na razie prócz sprawdzianu z biologii nic na horyzoncie nie ma - ale znając życie, na pewno coś dojdzie. Sprawdzian z matmy może jeszcze w tym tygodniu będzie, choć nauczycielka mówiła, że raczej zrobi tylko kartkówkę. Współczuje Ci, bo o ile biologie uczy się na pamięć, tak matematykę trzeba opanować w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:46, BoloMaster napisał:

już 2 dzień ferii jak ten czas leci...miałem zamiar zabrać się za naukę w tym czasie
ale coś czuję, że to nie wypali;p


Studiów nie liczę, ale w szkołach (podstawówka - liceum) to dla mnie absurd. :)
Zawsze w ferie itp. odpuszczam naukę. Być może to dziwne, ale ja wole do jakiś dodatkowych sprawdzianów, egzaminów uczyć się podczas trania roku. W ferie odpoczynek totalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:28, xwx napisał:

Ja mam takie pytanie . Chodzę do 2 gimnazjum i doszedł mi drugi język ( rosyjski :[ )do
nauki i nie wiem czy wlicza się do średniej ???


U mnie w gimnazjum drugi język wliczał się do średniej, jednak nie można było z niego nie zdać nawet jeśli miało się jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:28, xwx napisał:

Ja mam takie pytanie . Chodzę do 2 gimnazjum i doszedł mi drugi język ( rosyjski :[ )do
nauki i nie wiem czy wlicza się do średniej ???


Wszystko zależy od tego, jak jest ustalone w Twojej szkole. W moim przypadku w zeszłym roku drugi język (czytaj: niemiecki) nie wliczał się, ale w tym ma być już odwrotnie - dla mnie to lepiej, zawsze to lepsza ocena polepszająca średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:19, Łeber napisał:

Ja mam tego samego dnia co Ty i nie narzekam. Ferie, jak ferie zamierzam wypocząć, tylko
od tego u mnie są. Bez nart, bez snowboardu, tylko ja i kanapa, tak że zgnije tam przez
2 tygodnie. ;]


ja te ferie zamierzam spędzić aktywnie, czyli może jakieś narty itp. Coś się wykombinuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:28, xwx napisał:

Ja mam takie pytanie . Chodzę do 2 gimnazjum i doszedł mi drugi język ( rosyjski :[ )do
nauki i nie wiem czy wlicza się do średniej ???

Spokojnie. Nauczysz sie liter i czytania a potem będzie szło już dopbrze. Grunt by znać alfabet. A coś o tym wiem bo w 1LO miałem do wyboru francuski albo rosyjski, oczywiście Słowianie FTW! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2009 o 16:19, wip_01 napisał:

Grunt by znać


Z tym się zgodzę, połowa mojej klasy nie alfabetu i ma 1 na semestr, ja coś tam potrafię, ale nauczyciel nie dość, że wymagający to nie potrafi nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp . Lecz według mnie powinna być jakaś ogólna zasada dotycząca wszystkich gimnazjum , aby ,np. w każdym gim drugi język wliczał się do średniej . Żeby nie było szkół równiejszych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 16:21, Bratek196 napisał:

Z tym się zgodzę, połowa mojej klasy nie alfabetu i ma 1 na semestr, ja coś tam potrafię,
ale nauczyciel nie dość, że wymagający to nie potrafi nauczyć.

Niestety to zmora polskiej edukacji ... Nauczyciele którzy uczą już x lat są wymagający i nie potrafią uczyć ... A na dodatek robią klasówki z kosmosu ... W gim jak w gim ale w LO np. na profilu matma gegra po co nam sie uczyć chemii i biologii a z tego najwięcej ocen jest i najwięcej materiału głupie babki na narzucają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować