Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2010 o 12:30, Starscream napisał:

My (I LO) tez mamy tydzien wolnego ale w piatek juz idziemy xP


No ale nasza szkoła uznała że jest za mało nauczycieli i nam powiedziano że nie trzeba przychodzić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wolne do piatku. ; ) Do gimnazjum jest przylaczone liceum i dzieki temu moj weekend trwa ponad tydzien. ^^ W piatek chyba zreszta tez nie pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do maturzystów; o której zaczynają się i o której kończą się matury(konkretnie chodzi o środowy egzamin z angielskiego). Z góry dzięki za odpowiedź, bo wydaje mi się, że nie będę miał w przyszłym tygodniu dodatkowego angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 08:52, The_Deker_10 napisał:

Nam z okazji matur dali cały tydzień wolny ^^

Ciesz się, ciesz. W mojej szkole nigdy nie daliby nam dnia wolnego. Nigdy nie zwalniali nas wcześniej do domu. Zawsze, nawet jak była to ostatnia lekcja, było zastępstwo:/
Pewnie i w tym roku na maturach ustnych będą się odbywały lekcje. Maturzyści będą na parterze, a reszta na pierwszy i drugim piętrze. Oby nie wypadł dzwonek, gdy ja będę opd x|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekcje w czasie egzaminów ustnych to standard więc Twoja szkoła ewenementem nie jest. Ale to, że nie zwalniali was z ostatnich lekcji jest zastanawiające u mnie takie rzeczy odbywały się bez problemu, chociaż było jakieś wymaganie, że trzeba mieć co najmniej 4 lekcje w ciągu dnia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zawsze jest zastępstwo na ostatnich i nigdy nas nie zwalniają.
Za to ostatnio cała moja klasa postanowiła sobie zrobić wagary, były 3 osoby w klasie razem ze mną, więc nasz dyrektor zwolnił nas ze wszystkich lekcji i w ten sposób miałem cały dzień wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zwalniali was nawet z ostatniej lekcji ? Robili wam zastępstwa ?
U mnie zawsze gdy są jakieś wątpliwości co do ostatniej lekcji nauczyciel idzie się tylko upewnić czy to jest prawda i każe nam iść do domu mało tego czasem nawet się zdarzało że puszczali nas nawet i dwie godziny wcześniej ...
A ostatnio nam lekcje przepadały praktycznie codziennie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 11:16, The_Deker_10 napisał:

Nie zwalniali was nawet z ostatniej lekcji ? Robili wam zastępstwa ?

Tak, przez całe liceum. Pewnie dlatego pogorszyła się moja frekwencja:P

Dnia 03.05.2010 o 11:16, The_Deker_10 napisał:

A ostatnio nam lekcje przepadały praktycznie codziennie ...

Ostatnio to mnie w szkole nie było. Jakieś trzy tygodnie. Wpadałem okazjonalnie, aby coś poprawić, zanieść etc. 85% nieusprawiedliwionych godzin ze wszystkich last nauki mam właśnie z trzeciej liceum. Wszystkie zapowiedzi na lekcjach o powtórkach, pisaniu matur etc. to zwykły bullshit. Jedynie na Polskim coś robiliśmy, ale że średnia w naszej klasie to 2.1 (same 2 i 3 truje awansem za pracę przez 3 lata), wiec nasz nauczyciel nie miał specjalnie z kim pracować.
Trzeci rok to opieprzanie się na maxa. Skoro już dostałeś się do trzeciej to nauczyciele cię przepuszczą, abyś nie kiblował .Chyba, że bardzo tego chcesz.
Gdybym nie miał zajęć dodatkowych z matmy na kursie przez cały rok to napisanie rozrzedzonej matmy dobrze byłoby wyzwaniem. W szkole pisaliśmy 3 matury próbne z podstawy i dla chętnych były 2 roz. Na lekcji matury(cały arkusz) nie zrobiliśmy żadnej. Bardzo niefortunny był fakt, że nasza matematyczka była jednocześnie drugą wychowawczynią naszej klasy. Często przegadywaliśmy lekcję, przez co na coś konkretnego nie było już czasu. Zrobiła nam też w 2 semestrze prezent w postaci łatwych ocen. Trzeba było przynieść jej 5 praz z rożnych działów(zadani i odp) (napisane na komputerze = ocena w górę) Dużo osób po prostu kopiowało zadania(zero wkładu własnego) i rozwiązania z kursów i dostawali 6. Część jak ja olała to na maxa i miałem 5 jedynek co pogorszyło mi trochę średnią...
Ehh:P W trzeciej klasie(w szkole) z matematyki nie nauczyłem się niczego i pisze to z pełną odpowiedzialnością. Gdyby nie kiełbasa to bym umarł(nie z głodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkole tez niestety nie zwalniaja nas. Mielismy dzisiaj tylko dwie "normalne" lekcje, ale skonczylismy tylko godzine wczesniej niz zwykle. A jutro (oprocz pierwszej i ostaniej lekcji), w pojutrze i w piatek sa juz normalne zajecia. Szkoda troche, bo w niektorych innych szkolach jest wolne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje w mojej szkole... Dzisiaj z niewiadomych przyczyn mieliśmy lekcję polskiego z nauczycielką od plastyki(chociaż ta jeszcze godzinę temu miała lekcje), a jutro idę na... 9.50 i mam trzy lekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie koniec z maratonem maturalnym. 3 dni 5 egzaminów. Teraz tylko ustne 10, 12 i 17 maja. 20 maja rozszerzona fizyka i wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 19:27, Piotrbov napisał:

No wreszcie koniec z maratonem maturalnym. 3 dni 5 egzaminów. Teraz tylko ustne 10, 12
i 17 maja. 20 maja rozszerzona fizyka i wolne.

To z fizyki nie trzeba też najpierw podstawy napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 20:29, Islanzi napisał:

To z fizyki nie trzeba też najpierw podstawy napisać?


Nie, to że się piszę podstawowy i rozszerzony dotyczy tylko przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Teraz tylko ustne 10, 12

Dnia 06.05.2010 o 19:27, Piotrbov napisał:

i 17 maja.

Eee? Ustny polski, język obcy i ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 21:02, Tyler_D napisał:

>Teraz tylko ustne 10, 12
> i 17 maja.
Eee? Ustny polski, język obcy i ... ?


Ustny polski, język angielski na poziomie podstawowym i język angielski na poziomie rozszerzonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2010 o 21:05, Piotrbov napisał:

Ustny polski, język angielski na poziomie podstawowym i język angielski na poziomie rozszerzonym.

To idziesz na angielski ustny rozszerzony ? Słyszałem ze jest wielki plan olania tego egzaminu, ponieważ nie wpływa na zdanie matury a jego wyniki nie liczą się w kwalifikacji na studia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 21:16, HunterO7 napisał:

To idziesz na angielski ustny rozszerzony ? Słyszałem ze jest wielki plan olania tego
egzaminu, ponieważ nie wpływa na zdanie matury a jego wyniki nie liczą się w kwalifikacji
na studia ;)


A nie jest tak, że jak się tego ustnego nie zda, to też obleję się pisemny? A po drugie w komisji jest nauczycielka od anglika którą bardzo lubię, więc nie chcę ją zawieść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2010 o 21:22, Piotrbov napisał:

A nie jest tak, że jak się tego ustnego nie zda, to też obleję się pisemny?

Z tego co mówiła nam nasza anglistka to nie. Dlatego właśnie jest taka inicjatywa wśród maturzystów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabrałem się za wypełnianie dokumentów do szkoły po gimnazjum i zastanawia mnie jedno. W regulaminie pisze, że można wybrać maksymalnie 3 szkoły, ale czy jest to równoznaczne, że mogę wybrać tylko 3 kierunki? Czy np. mogę złożyć podanie do technikum i 2 liceów i wybrać sobie dwa zawody w technikum i kilka profili w liceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować