Myszasty

Witajcie na nowym forum gram.pl!

188 postów w tym temacie

Witajcie drodzy Gramowicze i Gramowiczki!

 

Witajcie na naszym nowym, miejmy nadzieję lepszym forum.

 

Forum, które zdecydowaliśmy się oddać w wasze ręce w jeszcze dość surowym stanie, choć już teraz posiada ono bardzo wiele, postulowanych od długiego czasu funkcji. Potraktujcie jego obecny kształt jako swoisty szkielet, który obudujemy nowymi elementami i funkcjami.

Poprzedni mechanizm nie spełniał naszych – więc finalnie Waszych – oczekiwań, a próby naprawienia starego forum okazały się zbyt czasochłonne i mało efektywne. Dlatego postanowiliśmy zastosować politykę „grubej kreski” i zrobić wszystko od nowa. Dzięki temu wreszcie będziemy dysponować stabilną platformą o modułowej konstrukcji, pozwalającą na szybkie wprowadzanie zmian, czy rozbudowę lub dodawanie nowych funkcji. Spora część z nich (jak np. ciemna skórka i feed najnowszych wątków) pojawi się już wkrótce, nad innymi natomiast podyskutujemy tutaj z Wami. Póki co postawiliśmy na minimalizm i funkcjonalność, ale oczywiście to jaki kształt przyjmie forum zależy od Was. Tym razem naprawdę. Teraz jest to wykonalne.

Weterani nie powinni się obawiać utraty rang, czy postów. Na nowy mechanizm przenieśliśmy całą naszą i Waszą historię – konta, wątki, posty, zdjęcia…

W tym też momencie zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Zdajemy sobie sprawę, że mimo testów wciąż mogą tkwić gdzieś ukryte błędy, więc… Testujcie, raportujcie, sugerujcie, chwalcie, krytykujcie… Każdy raport o wykrytym na tym wczesnym etapie błędzie jest na wagę złota. Jeśli cokolwiek chcielibyście zmienić, poprawić, ulepszyć, czy dodać – piszcie śmiało! Co jakiś czas na pewno pojawi się też specjalny wątek poświęcony dyskusji na temat poszczególnych elementów składowych forum, czy też głosowania, jeśli uznacie, że kilka rozwiązań ma podobny potencjał.

Dziękujemy za cierpliwość, przepraszamy za wszystkie wcześniejsze problemy oraz niedogodności i…

Jeszcze raz zapraszamy na nowe gramowe forum!

  • Upvote 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musialem usunac ciasteczka, zeby sie zalogowac.

Raczej dobre 2 lata za pozno, ale przyznam, ze nowy wyglad bardzo mi sie podoba.

Fajnie tez, ze mozna stare zalaczniki przegladac

Mieszane uczucia mam do systemu reputacji patrzac jaki wplyw ma na dyskusje np. na reddicie.

Biorac pod uwage niska aktywnosc mysle tez, ze dzialow mogloby byc mniej.

Nie wiem tylko czemu awatary na forum sa reskalowane z 32x32, a w profilu z 64x64.

Edytowano przez kuba9876543210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w dowolny temat zostaję przekierowany na jego pierwszą stronę, a nie ostatnią. Trochę to niewygodne.

Edytowano przez Prince_Miki
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kuba9876543210 napisał:

Biorac pod uwage niska aktywnosc mysle tez, ze dzialow mogloby byc mniej.

Staraliśmy się nieco zmniejszyć liczbę głównych kategorii i niektóre z nich zostały "wchłonięte" przez te ogólne. Dla przykładu tematy z podforum "Rodzice i Dzieci" trafiły do "Tematów Ogólnych". Z kolei wyodrębniliśmy "Teksty i Artykuły" jako osobną.

Dużo zmian. Staraliśmy się wszystkie dotychczasowe postulaty i sugestie uwzględnić na nowym forum. Wiemy jednak, że to dopiero początek drogi. Niektóre rzeczy będą wprowadzone już niedługo (dark skin do forum... :D), a o innych będziemy dyskutować już na bieżąco. Na razie zachęcamy do zapoznania się z tym, co na tę chwilę przygotowaliśmy i testowania. Nie wszystko mogliśmy wyłapać ;)

5905dcba7c9c9bc2fc7ca8ed1ad99a48.gif

Ale ładnie z tymi gifami teraz... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kuba9876543210 napisał:

No niezle to wyglada :)

BTW, czemu masz w dacie dolaczenia w profilu 2004 rok?

Bardzo prawdopodobne, że to był mój dzień dołączenia do forum cedepu. Bo na gramie mam datę dołączenia w październiku 2005. Czyli w zasadzie... Wszystko się zgadza jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MisticGohan_MODED napisał:

Tak dobre, że nie mogę się nawet zalogować... masakra.

Spróbuj przeczyścić ciasteczka. Już problem zgłosiłem gdzie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z logowaniem trochę masakra, chyba z 10 minut się babrałem zanim coś ruszyło. Ale okej, dorzucę cegiełkę, może da się te forum odratować ;p

aha, dodajcie emoji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Prince_Miki napisał:

Po wejściu w dowolny temat zostaję przekierowany na jego pierwszą stronę, a nie ostatnią. Trochę to niewygodne.

Na szybko - zeby przejsc do ostatniego postu w temacie kliknij tutaj:

Konsulat - forum gram.pl.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od kilku miesięcy w ogóle nie mogę komentować - za każdym razem gdy klikam "dodaj" pod komentarzem, przekierowywało mnie na stronę forum z komunikatem błędu (i komentarz się nie dodawał oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dared00 napisał:

Znalazłem następnego buga: gdy pisany post zaczyna się cytatem, Ctrl+A nie działa.

Jaka przeglądarka/urządzenie - sprawdzimy? Na portalu (pod newsem/artykulem) czy na forum.gram.pl?

Pod Firefox 50 działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, shinotenshi napisał:

Jaka przeglądarka/urządzenie - sprawdzimy? Na portalu (pod newsem/artykulem) czy na forum.gram.pl?

Pod Firefox 50 działa bez problemu.

Windows, Chrome 55, na forum. Pod newsami działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lumia 640 XL, Windows 10 Mobile, przeglądarka Edge - mimo usunięcia ciasteczek nie udało się zalogować.

Ładne to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się