Myszasty

Witajcie na nowym forum gram.pl!

188 postów w tym temacie

Dnia 6.05.2020 o 00:21, Isildur napisał:

Jak to ktoś kiedyś powiedział w pewnej grze "Wszystko będzie w porządku" ;]

Bo będzie, powiem więcej - nawet chyba będzie lepiej niż kiedykolwiek w ostatnich latach ;)

Ogólnie to mogę powiedzieć tak, że prace nad nowym gramem trwają już jakiś czas (ponad rok) i już w poniedziałek będziemy mogli pokazać światu wynik tej pracy:

https://www.gram.pl/news/2020/05/15/czy-to-ptak-czy-to-samolot-nie-to-nowy-gram.shtml

Tak, jak kiedyś Myszasty sam powiedział i tego się trzymaliśmy... mimo wszystko nie mówiliśmy o tych pracach na głos, ponieważ gdy ostatnim razem zmiany były zapowiadane okazało się, że nie licząc kilku kluczowych elementów praktycznie nic nie zostało z tego dowiezione do końca. Zresztą, kto pamięta moje dyskusje na dziesiątki jeśli nie setki postów na forum wie, jak cholernie trudne to były czasy. Tak, zgadzam się ze wszystkimi, że to nie były dobre czasy. Mógłbym nawet powiedzieć, że pewne wydarzenia, które miały miejsce w tamtym okresie sprawiły, że o pewnych zmianach tutaj nawet nie było mowy. Rozumiem również całą masę weteranów gramowego forum czy gramsajtów, którzy odeszli z gram.pl, bo zwyczajnie nie mieliśmy nic do zaoferowania, a każda próba zmian kończyła się fiaskiem. Inna sprawa, że wiele rzeczy się zmieniło w ostatnim czasie dookoła i my również w jakiś sposób musimy się również zmieniać, ewoluować i stawiać na nowe rozwiązania.. ale przy okazji pamiętać o tym, co w gramie zawsze było najlepsze i najcenniejsze. Tego się trzymamy cały czas.

Dla mnie poniedziałkowe #zmiany to coś więcej, niż tylko zmiana layoutu, a ukoronowanie tego, co robiliśmy przez ostatni rok. To była naprawdę gruba praca u podstaw, wielogodzinne rozmowy oraz analizy tego, co jest ok, co nie jest ok, co powinno się zmienić, czego nie powinniśmy ruszać. Czy powinno do tego dojść wcześniej? Oczywiście, ale wiem również ze swojej perspektywy, że było to dosłownie niemożliwe. Gdy w ubiegłym roku w okolicach marca zaczęliśmy rozmowy nad gram.pl 3.0 mógłbym powiedzieć, że zapału do działania nie brakowało, bo wreszcie coś się zaczęło dziać i było to naprawdę pozytywne. Dlatego też wiem, że to początek zupełnie nowej drogi dla naszego serwisu. W sam raz na 15 lat. Cieszę się, że efekty tej pracy będziecie mogli obserwować w kolejnych miesiącach, tak samo jak z wielką chęcią przyjmiemy wszelki feedback odnośnie nowego gramu.

Nie oszukujmy się - robimy to głównie dla was, czytelników i właśnie wasze odczucia są dla nas najważniejsze i zapewne będzie on również pomocny przy dalszych pracach nad ulepszaniem serwisu!

Sam mam nadzieję, że kiedyś uda się wspólnymi siłami przygotować 15. urodziny gram.pl z prawdziwego zdarzenia... wiecie - takie z jakąś fajną imprezą, nagrodami, wspominkami, hekolitrami mleka rozlanego na stole.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, moonman napisał:

Też macie tyle tych reklam google?

Zrzut ekranu (199).png

Zrzut ekranu (200).png

Co do forum - to kwestia ich dostosowania, bo nie wszystkie są ustawione tak, jak tego chcemy.

Natomiast ogólnie, to odpowiedź jest bardzo prosta i szczera z samego serca: tak, ponieważ reklamy to również grosz idący na nasze konto. Nie blokujemy naszych treści za paywallami czy też ekranami mówiącymi, że "masz adblocka to nie wejdziesz", ale również w jakiś sposób musimy monetyzować nasze treści. 

Ponieważ, mimo wszystko jednak na koniec dnia serwis musi zarabiać oraz rozwijać się w tym kierunku, który obraliśmy. Z pewnością z czasem reklamy będą trochę się zmieniały (nie wszystkie będą google, część będzie ustawiana przez nas), ale w międzyczasie nadal coś pojawiać się tam będzie. W większości przypadków będą to reklamy jakoś dostosowane do osoby, która przegląda serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Muradin - nie mam nic przeciwko reklamom, po prostu myślałem, że jakiegoś syfa moja przeglądarka załapała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quo vadis gram.pl?

Najpierw trochę sentymentów. Na gram jestem od pierwszego dnia i przez spory czas swojego istnienia ta strona była moim głównym źródłem informacji na temat gier. Poznałem tu kilka osób z którymi ostatecznie zdarzało mi się utrzymywać kontakt w "realu" a odbiór paczek przy ulicy Jagielońskiej przy większych premierach był naprawdę fajnym wydarzeniem które będę pamiętał jeszcze długo (szczególnie dobrze wspominam premierę Mass Effect-a, Gears of War i S.T.A.L.K.E.R.-a) Żal patrzeć co tu się teraz dzieje. Kiedyś newsy czy recenzje stały naprawdę na wysokim poziomie (największa w tym zasługa Michała Nowickiego i Łukasza Wiśniewskiego czyli Myszastego i Lucasa the Great). Niestety obaj Panowie piszą obecnie od wielkiego dzwonu a ci co przyszli na ich miejsce to jedno wielkie nieporozumienie. Tamci Panowie poruszali sporo (sensownych) około growych tematów. Obecnie część newsów wygląda jak gdyby ktoś brał to co podsunie mu Google News i bez większego zastanowienia czy pasuję wklejał na stronę. Sporo newsów to jedno zdanie lub nieudolny Google Translator plus link do twittera. Reszta tekstu jest skonstruowana tak żeby być odnośnikami do innych newsów czasem nawet niepowiązanych z tym co czytasz. Dodatkowo mimo niezbyt długiej formy większość wiadomości na stronie zawiera błędy merytoryczne i na pierwszy rzut oka widać że tworzą je osoby której nie mają pojęcia o czym piszą. Chyba jedyną osobą która tworzy coś ambitniejszego i potrafi wykazać się zdolnością wyciągnięcia samodzielnie jakichkolwiek wniosków jest Mateusz Mucharzewski pozostali bezmyślnie kopiują z innych stron nie tylko treść ale nawet poglądy autorów oryginalnych wiadomości. Kolejnym problemem jest rozbijanie newsów na kilka. Świetnym przykładem jest trzeci odcinek Night City Wire który trwa raptem 22 minuty i zamiast zrobić o nim jeden tekst z wypunktowaniem co w nim było tworzycie ich sześć i tak jak wspomniałem wcześniej linkujecie miedzy nimi. Jeśli myślicie że takie praktyki zwiększą wam oglądalność to jest to niestety strategia krótkookresowa która może przynieść fatalne konsekwencji. Początkowo na pewno zwiększy to ruch ale potem kiedy ludzie zobaczą jakiej jakości informacje otrzymują mogą nie tylko przestać wchodzić na stronę ale co gorsze zablokować ją tak aby Google nie podsuwało was w wynikach. Drugi przypadek jest o wiele gorszy bo ludzie praktycznie nigdy nie odblokowują raz zablokowanej strony. Kiedy Google zobaczy że część ludzi blokuje stronę jej wyniki zaczną lecieć coraz bardziej w dół. W sumie piszę to tylko po to żeby wyżalić się co stało się z tą stroną nie liczę już niestety na żadną poprawę z waszej strony.

Na koniec przypomnę tylko że serwis gram.pl powstał w 2005 roku i początkowo należał do Cenegi aby w 2015 stać się niezależnym serwisem. <- dla tych co nie potrafią wyczuć ironii prawie każdy news obecnie kończy się słowami "na koniec" i tak błędy w tym zdaniu są całkowicie zamierzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2020 o 07:09, Fang napisał:

Na koniec przypomnę tylko że serwis gram.pl powstał w 2005 roku i początkowo należał do Cenegi aby w 2015 stać się niezależnym serwisem. <- dla tych co nie potrafią wyczuć ironii prawie każdy news obecnie kończy się słowami "na koniec" i tak błędy w tym zdaniu są całkowicie zamierzone.

Nope do CDP :P 

Wpadłem zobaczyć czy jest coś nowego ale tutaj "ghost town" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2020 o 20:09, L33T napisał:

Nope do CDP :P 

Wpadłem zobaczyć czy jest coś nowego ale tutaj "ghost town" :/

Tak jak napisałem to zamierzony błąd oddający jakość newsów na stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2020 o 12:01, Fang napisał:

Tak jak napisałem to zamierzony błąd oddający jakość newsów na stronie...

Dobra, a takie pytanie zupełnie szczerze zadane - a chcesz dołączyć do newsroomu? Pisać całą masę newsów w szybkim tempie i na wysokim poziomie? Zawsze możesz pokazać, że może być lepiej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się