FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2011 o 18:46, sirufok napisał:

> A te DLC to tylko coś w stylu kombinezonów, broni etc?

Niektóre dodają tylko bronie i pancerze, ale są też 4 (w tym darmowy Firewalker), które
dodają nowe postacie i po kilka misji. Choć imo jedyny warty ceny DLC to LotSB.


Ale opłąca się kupić używaną EK (kupioną 27 grudnia 2010) za 55 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 20:13, barth89 napisał:

Ale opłąca się kupić używaną EK (kupioną 27 grudnia 2010) za 55 zł ?


Patrząc na zawartość tej EK to nie jestem pewien czy warto, no chyba, że bardzo chcesz mieć ten zestaw.
A za ok. 50 zł z przesyłką dostaniesz już nówke sztukę standardowej edycji z dostępem do Cerberusa i możliwością dociągnięcia dodatków.
Gdybym miał teraz kupować, wybrałbym nową edycję standardową, bo kolekcjonerka jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 20:33, sirufok napisał:

> Ale opłąca się kupić używaną EK (kupioną 27 grudnia 2010) za 55 zł ?

Patrząc na zawartość tej EK to nie jestem pewien czy warto, no chyba, że bardzo chcesz
mieć ten zestaw.
A za ok. 50 zł z przesyłką dostaniesz już nówke sztukę standardowej edycji z dostępem
do Cerberusa i możliwością dociągnięcia dodatków.
Gdybym miał teraz kupować, wybrałbym nową edycję standardową, bo kolekcjonerka jest słaba.


Nówka ME2 jest za ok. 30zł + wysyłka 7 ;) No niby racja, ale jakoś mi na tych dodatkach aż tak nie zależy (chyba, że naprawdę są długie i ciekawe?), a lubię kolekcjonować gry i taka EK jest dla mnie o wiele bardziej atrakcyjna (choć nie lubię używek, ale ta wydaje się ciekawa, bo kupiona i raz zainstalowana 27 grudnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę moje pytanie:

Co myślicie o Poker Night at the Inventory? Słyszałem,że jest bardzo śmieszna no i jest heavy i Sam których ja osobiście uwielbiam. Dwóch pozostałych osobistości niestety nie kojarzę ;) Jednakże angielski znam na słabym poziomie,wręcz bardzo słabym bo nie uczę się angielskiego no i nie wiem czy dużo stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dodatki długie nie są, po kilka misji + nowa postać lub pojazd.
Ale skoro lubisz kolekcjonować kolekcjonerki (lol;)) to za taką cenę nie powinieneś się zastanawiać, o ile oczywiście jej stan nie pozostawia nic do życzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 21:08, sirufok napisał:

No dodatki długie nie są, po kilka misji + nowa postać lub pojazd.
Ale skoro lubisz kolekcjonować kolekcjonerki (lol;)) to za taką cenę nie powinieneś się
zastanawiać, o ile oczywiście jej stan nie pozostawia nic do życzenia;)


Nie kolekcjonować kolekcjonerki, tylko w ogóle gry kolekcjonować, a im gra/pudełko okazalsze tym lepiej ;) No a stan? Jak nowa, raz instalowana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout:New Vegas?

Fallout: NV to jeden z lepszych tytułów ubiegłego roku. Mnóstwo godzin rozgrywki i ogromny świat. Gra jest mniej zabugowana niż poprzedniczka i z tego co mi wiadomo ma też mniej błędów. Na pewno przyciągnie Cię do ekranu na wiele, wiele godzin, jeśli oczywiście lubisz takie klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś starszych gier, nie ważny jest gatunek. Lecz fabuła i wykonanie.
Byłbym wdzięczny jak ktoś mógłby mi polecić jakieś obowiązkowe klasyki, których jeszcze nie liznąłem.
Aktualnie z lekką niechęcią instaluje z CDA Runaway ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:55, Smileyer napisał:

Szukam jakichś starszych gier, nie ważny jest gatunek. Lecz fabuła i wykonanie.
Byłbym wdzięczny jak ktoś mógłby mi polecić jakieś obowiązkowe klasyki, których jeszcze
nie liznąłem.
Aktualnie z lekką niechęcią instaluje z CDA Runaway ..

To sporo by tego było: Deus Ex, Half-Life, Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay...prakltycznie wszystko co u mnie na GSi''e widać musiał bym polecić:)
Może coś na czasie, akurat wyjdzie niedługo kontynuacja Dead Space, mógłbyś od niego zacząć. A jak nie DS to któreś GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze starszych gier poleciłbym Ci Max Peyne''a, pierwszą oraz drugą część. Gry jedne z najlepszych w jakie grałem. Fabuła dosyć dobra, klimat (noir) powalający, który czyni z gry majstersztyk. Te tytułu to jedne z tych, które bez najmniejszego wahania mogę komuś polecić. Jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:55, Smileyer napisał:

Szukam jakichś starszych gier, nie ważny jest gatunek. Lecz fabuła i wykonanie.
Byłbym wdzięczny jak ktoś mógłby mi polecić jakieś obowiązkowe klasyki, których jeszcze
nie liznąłem.
Aktualnie z lekką niechęcią instaluje z CDA Runaway ..


A co byś powiedział na Thiefa 1 i 2. Fabuła na przyzwoitym poziomie, ale klimat jest genialny, można się pokusić o stwierdzenie że lepszy od trójki. Poza tym to są jeszcze dwie pierwsze części Hitmana oraz Gothic, ale podejrzewam że grałeś. Jest też wiele starych RPG typu Baldurs Gate albo jakieś Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym jeszcze pierwszą Mafię, która jest mistrzowska i właśnie teraz zacząłem się zastanawiać na którym miejscu uplasuje się w tej gramowej 100 najlepszych gier 10 lat :P Liczę na pierwszą 20 :P Fabuła dobra i rozgrywka niesamowicie wciągająca. Z upływem czasu człowiek wgłębia się w historię. Według mnie to tytuł MUST HAVE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA 3, Vice City, seria Thief (gorąco polecam), NFS Porsche, Mafia.
Dodam jeszcze kilka erpegów: Saga Baldursów, Morrowind, Gothic 2.
A ze strategii np. Warcraft 3 + FT, Supreme Commander, Rome TW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam warcraft3 z dodatkiem.Żeby grać nie potrzeba jakiegoś specjalnie dobrego komputera a grać w nią można latami oczywiście uwzględniając battlenet.Jest to najlepsza gra w jaką grałem nie licząc sagi Ghotic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, wszystko wyżej wymienione , mam, ograne setki razy :)

Ale zainteresowała mnie seria Thief. Miałem to kiedyś w łapie i coś mnie odrzuciło..
Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje gier , może mało znanych a ciekawych to czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2011 o 00:16, Smileyer napisał:

Ale zainteresowała mnie seria Thief. Miałem to kiedyś w łapie i coś mnie odrzuciło..
Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje gier , może mało znanych a ciekawych to czekam
:)


Do podanych wyżej dodałbym MDK 1 i 2, Giants : Obywatel Kabuto, The longest Journey, Broken Sword''y, System Shock 2 i RPG gdzie fabuła i klimat to mistrzostwo świata...Planescape Torment ;)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Świątynia Pierwotnego Zła, bardzo dobry RPG w systemie D&D, ze starszych gier mogę polecieć nieco po strategiach: Europa Universalis 2, seria Close Combat (moja ulubiona część to IV, ale wszystkie są świetne), starsze Cywilizacje są bardzo dobre, choć nie robią wrażenia po kontakcie z 4 (w przeciwieństwie do dwóch wcześniej wymienionych, świetnie się przy nich bawię do dziś), Praetorians (taki RTS-sik, sympatyczna produkcja, do pogrania), co by tu jeszcze... z serii "zabójcy klawiatur" Sydney 2000, spędziłem przy grze wiele godzin i zamęczyłem 2 klawiatury, no i można grać w kilka osób przy jednym kompie, świetna zabawa :P. Jak chcesz się po ścigać to polecam Colin McRae Rally 2, a z produkcji nieco nietypowych może Ballance, symulator bycia kulką :D (a na serio to taka gra logiczno-zręcznościowa, z naciskiem na zręcznościowa w której kierujemy kulką właśnie), była kiedyś jako pełniak w CDA. Mógłbym jeszcze trochę powymieniać, ale chyba styknie na razie. Przy każdej powyższej grze spędziłem wiele czasu, mam nadzieję, że coś Cię zaciekawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:55, Smileyer napisał:

Szukam jakichś starszych gier, nie ważny jest gatunek. Lecz fabuła i wykonanie.
Byłbym wdzięczny jak ktoś mógłby mi polecić jakieś obowiązkowe klasyki, których jeszcze
nie liznąłem.
Aktualnie z lekką niechęcią instaluje z CDA Runaway ..

Gwiezdne Wilki, Soldiers, Hidden and Dangerous, Fahrenheit, Kameleon, no i przede wszystkim seria Silent Hill (klimat i fabuła, zwłaszcza 2 i 3 części, miażdżą).
Jeśli interesują cię strategie to spróbuj Close Combat (moja ulubiona część to V), Combat Mission II lub Hearts of Iron II - jedne z najlepszych tytułów z gatunku strategia/taktyka jakie kiedykolwiek wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się