FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2011 o 13:01, Shinigami napisał:

> Podobny jest wydany nie tak dawno Trochlight - który też doczeka się niedługo następcy.


Trochlight to co za produkcja w ogóle nie znam ?

Miałem możliwość u kolegi zagrać 2 godzinki kiedyś, parę lat temu w Dungeon Siege i tak pozytywnie sobie zapamiętałem tą grę ale jakoś tak wyszło ze czas zrobił swoje i nigdy nie kupiłem. A co jest z 2 czescia ?
Oblivion, KOTOR lub Dungeon Siege i 2. Nie wiem co wybrać ?

Kiedyś kolega mnie namawiał do Neverwinter Nights i Baldur''s Gate jakos nie mogłem sie zdecydować, co sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 13:10, karolekx23x napisał:

Trochlight to co za produkcja w ogóle nie znam ?


http://www.torchlightgame.com/

Dnia 04.03.2011 o 13:10, karolekx23x napisał:

Oblivion, KOTOR lub Dungeon Siege i 2. Nie wiem co wybrać ?


KOTOR.

Dnia 04.03.2011 o 13:10, karolekx23x napisał:

Kiedyś kolega mnie namawiał do Neverwinter Nights i Baldur''s Gate jakos nie mogłem sie
zdecydować, co sadzicie ?


Baldur''s Gate to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy tytuł. Zainteresuj się jeszcze Arcanum czy Planescape Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal te kryteria grafa musi byc co najmniej na średnim poziome bo przestarzała to raczej nie za bardzo. Najlepiej jeden bohater i fabuła ciekawa.
Najlepiej 2 dobre propozycje i sobie cos z tego wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 13:21, karolekx23x napisał:

Najlepiej 2 dobre propozycje i sobie cos z tego wybiore.


Stary, ludzie podali Ci tutaj większość tytułów które ukazały się w tej dekadzie, a nawet trochę wcześniej. Sprawdź na własną rękę do tego czasu masz setki recenzji na temat każdego tytułu. Poświęcisz trochę i znajdziesz coś dla siebie.

Dorzucę jeszcze Icewind Dale. Drakensag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę propozycji padło, więc powiem Ci kompleksowo:

1. Obliviona lej ciepłym moczem. Marna sieka z kiepską fabułą i level scallingiem. Niby są mody, ale niestety, większość dość mocno zaburza balans gry, i trudno powiedzieć, co z tego wyjdzie.

2. KotOT jest świetny, i zdecydowanie polecam. Tylko grafika może Cię nieco przerazić, jeśli ma dla Ciebie znaczenie.

3. Mass Effect - spoko, jeśli nie masz nic przeciwko grze akcji z co najwyżej elementami cRPG.

4. Dungeon Siege 2 było średnie, z tego co pamiętam, no i grafika też już nie pierwszej jakości.

5. Neverwinter NIghts - tak, ale część druga. Jedynka w singlu to jakieś nieporozumienie.

6. Ze swojej strony polecam Darksiders. Jest to raczej H''n''S z zagadkami, ze świetnym klimatem, dobrą fabułą i OGROMNĄ grywalnością. Jeśli grałeś kiedyś w Soul Reaver - to jest to mniej więcej tego pokroju.

7. A w ogóle, to najlepiej się przełam i zagraj w Baldur''s Gate (najlepiej część drugą). Grafiki nie ma ślicznej (choć czy ja wiem?), ale daje więcej frajdy, niż z 10 pseudo-cRPG dzisiejszych czasów razem wziętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 13:21, karolekx23x napisał:

Tylko nadal te kryteria grafa musi byc co najmniej na średnim poziome bo przestarzała
to raczej nie za bardzo. Najlepiej jeden bohater i fabuła ciekawa.
Najlepiej 2 dobre propozycje i sobie cos z tego wybiore.


To ja polecę ze swojej strony Planescape Torment, fabuła powala, że po niej żadna gra już nie będzie miała super fabuły a co najwyżej dobrą. Grafika opiera się na Infinity engine, ale ponieważ jest to 2d to od pewnego czasu się nie zestarzała (moim zdaniem wygląda ciągle nieźle no i animacje czarów dalej potrafią zachwycić), no i do tego można pobrać widescreen moda, który pozwoli wyświetlić grę w innej rozdzielczości niż 800x600.

A z nowszych może Drakensang - tu pobierz po prostu demo i na tej podstawie zdecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 11:53, gumisfajnymis napisał:

Mma do wydania 100 lub 120.
Co kupić Fallout:New Vegas czy Borderlands Lub Bioshock albo Batmana ?
Grafika tych gier troche obiega od innych, maja taka nietypową.


Oczywiście, że Batmana. Zapewni najwięcej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 11:53, gumisfajnymis napisał:

Grafika tych gier troche obiega od innych, maja taka nietypową.


Batman to klasa sama w sobie. Jeśli się dobrze zakręcisz za 100 PLN znajdziesz też Bioshocka 1 i 2 w komplecie.

Sam batman z tego co widzę nawet za 39 PLN, więc jak się postarasz to kupisz ze trzy gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przybliży mi te tyuły, co i w jakiej grze mnie urzenie ? Nie moge sie zdecydowac na co wydac kazda gra jakoś mnie interesuje. Gustuje w grach RPG to an pewno.

W batamnie ta grafa taka bardziej komiksowa, jak to nazwac, mam 25 lat to co było by najlepiej dla mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co lubisz grać:
Bioshock - świetny klimat,niezły gameplay
Batman AA - klimat,gameplay,różnorodność rozgrywki: bijatyka,skradanka,platformówka,itp.
Borderlands - klimat,humor,taki H&S z widokiem z pierwszej osoby
w Fallouta nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2011 o 13:35, gumisfajnymis napisał:


W batamnie ta grafa taka bardziej komiksowa, jak to nazwac, mam 25 lat to co było by
najlepiej dla mnie ?


Czy na pewno mówimy o Batmanie: Arkham Asylum? Bo co jak co, ale grafika tam jest realistyczna a nie komiksowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Fuel?

I jeszcze coś - dlaczego Counter Strile Source w pudełku jest takie drogie? Przecież można klucz kupić za grosze, to dlaczego gra w pudełku nie kosztuje tych... 30zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 23:16, barth89 napisał:

Fuel


Powiem tak. Gra jest ladna i mamy baaardzo rozlegle tereny do zwiedzania/scigania sie. Ale gra tez bardzo szybko sie nuzy (ja zaczalem po 6h ziewac)...

Dnia 05.03.2011 o 23:16, barth89 napisał:

Counter Strike Source


Klucze sa z roznych zrodel np. z podelek z CSS przeznaczonego (przykladowo) rosyjski rynek, gdzie ceny gier sa duzo nizsze.
Czasem klucze sa np. z kradzionych kart kredytowych.
Dlatego trzeba bardzo uwazac kupujac klucze od wszelakich firm/osob tym handlujacych. Jak VALVe sie dowie (a jesli ktos kupi gre i trafi na uzyty key, po czym to zglosi) to sie dowie - w najlepszym wypadku tracimy gre, czesto jednak takze cale konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 23:30, kuba9876543210 napisał:

> Fuel

Powiem tak. Gra jest ladna i mamy baaardzo rozlegle tereny do zwiedzania/scigania sie.
Ale gra tez bardzo szybko sie nuzy (ja zaczalem po 6h ziewac)...



Ok, to Fuel wykreślam. A Worms Reloaded i Split/Second co wybrać?

Dnia 05.03.2011 o 23:30, kuba9876543210 napisał:

> Counter Strike Source

Klucze sa z roznych zrodel np. z podelek z CSS przeznaczonego (przykladowo) rosyjski
rynek, gdzie ceny gier sa duzo nizsze.
Czasem klucze sa np. z kradzionych kart kredytowych.
Dlatego trzeba bardzo uwazac kupujac klucze od wszelakich firm/osob tym handlujacych.
Jak VALVe sie dowie (a jesli ktos kupi gre i trafi na uzyty key, po czym to zglosi) to
sie dowie - w najlepszym wypadku tracimy gre, czesto jednak takze cale konto.



Tak, tylko mi zależy na pudełku, bo jestem kolekcjonerem, więc dla mnie te pudełka mają spore znaczenie. A nie chcę za CSa dać 100zł żeby mieć pudełko. Jakby był za te 30zł to spoko, ale jak za 100 to mi się odechciewa i stwierdzam, że nie ma się co pakować w taki staroć :P Kiedyś grałem w CSS i CS 1.6, ale jakoś na bardzo długo mnie nie wciągnęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale co sądzicie o grze Rift? Opłaca się kupić, czy lepiej już poczekać na GW2?
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution- opłaca się, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 13:35, gumisfajnymis napisał:

Czy ktoś przybliży mi te tyuły, co i w jakiej grze mnie urzenie ? Nie moge sie zdecydowac
na co wydac kazda gra jakoś mnie interesuje. Gustuje w grach RPG to an pewno.

W batamnie ta grafa taka bardziej komiksowa, jak to nazwac, mam 25 lat to co było by
najlepiej dla mnie ?


Jeżeli na prawdę chcesz pobawić się w cRPG, to z wymienionych przez Ciebie tytułów tylko Fallout NV daje radę. Pomijam już fakt tego, że New Vegas samym swoim istnieniem zmiata Fallouta 3 z powierzchni ziemi, ale gra jak na dzisiejsze standardy jest po prostu dobra, długa i dosyć rozbudowana, a przy tym nie nuży.

Borderlands to - tak jak powiedział lis_23 - H&S w formie FPS''a. I absolutnie nic więcej. Granie solo w ten tytuł bawi tylko na początku, potem jest na przemian nudno i frustrująco. Z multi styczności nie miałem, ale wiadomo nie od dziś że co-op=win.

Batman jest mroczny, klimatyczny, a walka sprawia ogromną frajdę. Jak dla mnie - jedna z najlepszych gier action/adventure(jeżeli można ją do takiej kategorii wpisać) ever. Czasami trzeba tylko włożyć odrobinę wysiłku, gdyż w dobie samo-przechodzących się gier typu Call of Duty czy Prince of Persia ta jednak także wyróżnia się poziomem trudności. Ale tak jak mówię, tylko czasami. ;)

Bioshock także jest klimatyczny, ma swoje momenty i jest ogólnie dobrą grą, ale to przede wszystkim FPS z dodatkowymi bajerami.


Z całej listy na 100% mogę polecić Batmana AA, jak dla mnie to jest absolutny must have(chociaż elementów RPG tyle, co kot napłakał.. zdobywa się poziomy doświadczenia i ulepsza gadżety, ot co). Co do reszty... kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się