FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Z tych trzech to Mass Effect jest najlepszy. Spędzisz przy niej najwięcej czasu. (chcąc przechodzić na 100%) Następnie Wiedźmin - to pozycja również obowiązkowa szczególnie dla Polaka. Gothica 3 ci odradzam - gra jest dosyć słaba. Na takiej konfiguracji pójdą ci na pewno wszystkie gry na max detalach. Może oprócz Gothica 3, który jest źle zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:00, Neysha napisał:

Ja bym polecała Gothic 3. Wiele osób twierdzi, że gra ma sporo bugów - to prawda - ale
zabawa jest naprawdę przyjemna. Całą serię Gothic uważam za najlepszą serię gier RPG
i "trójkę" szczerze Ci polecam :)

Boję się niezoptymalizowania i bugów, a na Windows Vista i z prockiem z 4 rdzeniami podobno chodzi... dziwnie, nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. :/

Dnia 24.08.2008 o 19:00, Neysha napisał:

Wiedźmin też jest niezły, ale na początku przynudza, więc mógłby Cię w pierwszych momentach
odrzucić.

Początek czyli ile czasu gry?

Dnia 24.08.2008 o 19:00, Neysha napisał:

W Mass Effect nie miałam jeszcze okazji grać.

Acha.

Dnia 24.08.2008 o 19:00, Neysha napisał:

A co do wymagań - widzę, że masz nowy sprzęt, więc wszystkie te gry działać powinny na
najwyższych ustawieniach.

;)

@MKrzyzanowski
Na razie chciałbym Gothic, ale no... boję się bugów i niezoptymalizowania oraz problemów z powodu Windows Vista i procesora z 4 rdzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:04, Tomicha napisał:

Z tych trzech to Mass Effect jest najlepszy. Spędzisz przy niej najwięcej czasu. (chcąc
przechodzić na 100%) Następnie Wiedźmin - to pozycja również obowiązkowa szczególnie
dla Polaka. Gothica 3 ci odradzam - gra jest dosyć słaba. Na takiej konfiguracji pójdą
ci na pewno wszystkie gry na max detalach. Może oprócz Gothica 3, który jest źle zoptymalizowany.

Wiedźmina obrzydzili mi koledzy, którzy bluzgali na Gothica... wiem, gra dobra jest z pewnością, ale też przeklinanie mnie zniechęca.
G3 to boję się kupować (wiem, obejdę się smakiem...) , bo różnie może chodzić na moim sprzęcie... :/
A Mass Effect to nie powiem - skoro długa to wskoczyła na początek rankingu "co kupić?" . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zawiódł. W Mass Effectie mięso fruwa w niektórych konwersacjach, ale po wybraniu polskiej wersji kinowej bluzgów uświadczysz bardzo mało. Jednak w grze mamy 13 gromad - w nich po kilka systemów - a w nich po kilka planet, więc długością się nie zawiedziesz. :) Plus piękna EK - może jest jeszcze dostępna, ja się nią naprawdę zachwyciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:10, Kalejdoskop86 napisał:

> Z tych trzech to Mass Effect jest najlepszy. Spędzisz przy niej najwięcej czasu.
(chcąc
> przechodzić na 100%) Następnie Wiedźmin - to pozycja również obowiązkowa szczególnie

> dla Polaka. Gothica 3 ci odradzam - gra jest dosyć słaba. Na takiej konfiguracji
pójdą
> ci na pewno wszystkie gry na max detalach. Może oprócz Gothica 3, który jest źle
zoptymalizowany.
Wiedźmina obrzydzili mi koledzy, którzy bluzgali na Gothica... wiem, gra dobra jest z
pewnością, ale też przeklinanie mnie zniechęca.
G3 to boję się kupować (wiem, obejdę się smakiem...) , bo różnie może chodzić na moim
sprzęcie... :/
A Mass Effect to nie powiem - skoro długa to wskoczyła na początek rankingu "co kupić?"
. ;)


Sam jestem fanem Gothica, jedynka i dwójka strasznie mnie wciągnęły, ale kiedy włączyłem i pograłem w G3...hmm...trochę się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:22, Tomicha napisał:

Żebyś się nie zawiódł. W Mass Effectie mięso fruwa w niektórych konwersacjach, ale po
wybraniu polskiej wersji kinowej bluzgów uświadczysz bardzo mało. Jednak w grze mamy
13 gromad - w nich po kilka systemów - a w nich po kilka planet, więc długością się nie
zawiedziesz. :) Plus piękna EK - może jest jeszcze dostępna, ja się nią naprawdę zachwyciłem.

Mówisz? A dialogi podobno są za długie - nie żeby mi to nie przeszkadzało, ale chyba nie ma 30 minutowych dialogów, co? :P

@RaXX
Ja się po prostu obawiam, że na moim nowym PC gra Gothic 3 będzie chodziła tak, że nawet się nie włączy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosłem takiego wrażenia. Bardzo rzadko gra jest przegadana. Rozmowy w grze są bardzo ciekawe i nie nudzą. A poza tym konwersacje to jedna z najważniejszych rzeczy w RPG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:30, Kalejdoskop86 napisał:

> Żebyś się nie zawiódł. W Mass Effectie mięso fruwa w niektórych konwersacjach, ale
po
> wybraniu polskiej wersji kinowej bluzgów uświadczysz bardzo mało. Jednak w grze
mamy
> 13 gromad - w nich po kilka systemów - a w nich po kilka planet, więc długością
się nie
> zawiedziesz. :) Plus piękna EK - może jest jeszcze dostępna, ja się nią naprawdę
zachwyciłem.
Mówisz? A dialogi podobno są za długie - nie żeby mi to nie przeszkadzało, ale chyba
nie ma 30 minutowych dialogów, co? :P

@RaXX
Ja się po prostu obawiam, że na moim nowym PC gra Gothic 3 będzie chodziła tak, że nawet
się nie włączy... :/


Ja posiadam:
Windows Vista 32bit
Core 2 Duo E7200
GF 8800GT SLI
2GB ram

I śmigał w max detalach, tylko przycinało gdy wyciągałem pochodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:35, RaXX napisał:

Ja posiadam:
Windows Vista 32bit
Core 2 Duo E7200
GF 8800GT SLI
2GB ram

I śmigał w max detalach, tylko przycinało gdy wyciągałem pochodnie.

A co ile wywalał do pulpitu/zacinka była? xD

@Tomicha
Prawda. Chyba jednak wezmę Mass Effect. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego rpga takiego standardowego z mieczami itp. Od razu mówię, że
1. Wiedźmin odpada już mam
2. NWN i NW2 też niestety nie pójdzie na mojej grafice, po świetnej pierwszej części pograłbym w 2:/
3. BG 1 i 2 odpada nie pociąga mnie.
4. ID też odpada
5. Wszelkie Kotory i inne Tormenty też bo tego nigdzie nie dostanę (może allegro ale dajmy sobie spokój)
6. Gothic 2 i 3 odpada grałem w obie (zabugowane więc pierwszej części też nie polecajcie)
7. Fallout 1 i 2 też przeszedłem.

Myślałem o jakimś Final fantasy tylko nie wiem czy wyszedł jakiś na PC? W FFIX grałem jeszcze na szaraku a ten z PC to chyba jest MMO (jeśli tak też odpada mam słabego neta)
Kurde zostało coś do grania??:(
Nie wiem jak z Morrowindem (ale chyba też go nie dostanę w sklepie) no i co z Oblivionem (jedni mówią, że dobry rpg inni, że shit)
Ehh jeśli nie rpg to może jakiś dobry fps typu Painkiller lub poprostu dobry (może FEAR?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect to raczej na gwiazdkę rodzice mi kupią (cena trochę za duża, mógłbym kupić, ale zastanawiam się nad:) , ale zastanawiam się na Wiedźminem (normalny, nie-edycja rozszerzona) , G3 i Two Worlds. Co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:26, Kalejdoskop86 napisał:

Mass Effect to raczej na gwiazdkę rodzice mi kupią (cena trochę za duża, mógłbym kupić,
ale zastanawiam się nad:) , ale zastanawiam się na Wiedźminem (normalny, nie-edycja rozszerzona)
, G3 i Two Worlds. Co mi radzicie?


Wiedźmin oczywiście, Gothica 3 nawet nie kupuj - strata kasy, jeden wielki bug, w Two Worlds nie grałem, ale opinie o nim były bardzo średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:29, Vesania666 napisał:

Wiedźmin oczywiście, Gothica 3 nawet nie kupuj - strata kasy, jeden wielki bug, w Two
Worlds nie grałem, ale opinie o nim były bardzo średnie

O Two Worlds to wiem, że gra dobra. G3 to jestem fanem serii, ale tak jak mówisz: nie wiadomo, czy mi pójdzie na 4 rdzeniach i Windows Vista... może kiedyś kupię.

Co do Wiedźmina to trochę koledzy mi go obrzydzili jak najeżdżali na serię Gothic, a poza tym przekleństwa w tej grze, których ponoć sporo trochę mnie odpychają... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:26, Kalejdoskop86 napisał:

Mass Effect to raczej na gwiazdkę rodzice mi kupią (cena trochę za duża, mógłbym kupić,
ale zastanawiam się nad:) , ale zastanawiam się na Wiedźminem (normalny, nie-edycja rozszerzona)
, G3 i Two Worlds. Co mi radzicie?


99 zł (tyle kosztuje Mass Effect, jak poszukasz troszkę) ci szkoda? Ja zapłaciłem 110 zł i nie żałuję nawet 1 grosza.
Za to Two Worlds mnie zamęczył (polski Gothic 3 dosłownie, zwisy miewał co chwila), a Gothic 3...był najsłabszą częścią trylogii..

PS Zastanów się nad Wiedźminem. Przekleństwa w grze - są po prostu naturalne. Jakby cię omal nie zabili, to też był zaklął, a nie, jak w niektórych RPG-ach powiedział "A to drań!" :) Poza tym w Mass Effect''cie (polskiej wersji) też mięcho fruwa dość obficie. Ale to zaleta, pogłębia realizm i klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:35, ziptofaf napisał:

99 zł (tyle kosztuje Mass Effect, jak poszukasz troszkę) ci szkoda? Ja zapłaciłem 110
zł i nie żałuję nawet 1 grosza.
Za to Two Worlds mnie zamęczył (polski Gothic 3 dosłownie, zwisy miewał co chwila), a
Gothic 3...był najsłabszą częścią trylogii..

No wieem, ale sam już nie wiem. :P
Two Worlds wiem, że może zmęczyć, ale G3 to jak by działał na moim PC? Mówiłeś kiedyś, że u ciebie trzeba było zmieniać ilość rdzeni używanych w grze... no i jeszcze niekompatybilność z Windows Vista... :/

Dnia 24.08.2008 o 21:35, ziptofaf napisał:

PS Zastanów się nad Wiedźminem. Przekleństwa w grze - są po prostu naturalne. Jakby cię
omal nie zabili, to też był zaklął, a nie, jak w niektórych RPG-ach powiedział "A to
drań!" :) Poza tym w Mass Effect''cie (polskiej wersji) też mięcho fruwa dość obficie.
Ale to zaleta, pogłębia realizm i klimat

Wiem, ale w Wiedźminie ponoć o wiele więcej przekleństw jest. :P
Szczerze to wolę odzywki typu "Ale drań!" albo "Wracaj głupcze!" . ;)
A jakie ew. przekleństwa są w Wiedźminie? (wiem, dziwne, ale zapytam tak: czy takie, jak używa się teraz?)

Kurczę, sam nie wiem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2008 o 21:31, Kalejdoskop86 napisał:

O Two Worlds to wiem, że gra dobra. G3 to jestem fanem serii, ale tak jak mówisz: nie
wiadomo, czy mi pójdzie na 4 rdzeniach i Windows Vista... może kiedyś kupię.

Co do Wiedźmina to trochę koledzy mi go obrzydzili jak najeżdżali na serię Gothic, a
poza tym przekleństwa w tej grze, których ponoć sporo trochę mnie odpychają... :/


Możesz kupić Two Worlds, ale będziesz musiał ściągnąć coś ok 1,5 GB patch''y. Jest też szansa, że do końca roku wyjdzie Reedycja Two Worlds (zawiera jeszcze 2 dodatki) więc możesz też kupić Wiedźmin Edycja Rozszerzona. Przekleństw nie jest tak dużo (a jak będą to możesz uszy sobie zatkać:)<żart>. Wiedźmina naprawdę warto kupić.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:42, junior17 napisał:

Możesz kupić Two Worlds, ale będziesz musiał ściągnąć coś ok 1,5 GB patch''y. Jest też
szansa, że do końca roku wyjdzie Reedycja Two Worlds (zawiera jeszcze 2 dodatki) więc
możesz też kupić Wiedźmin Edycja Rozszerzona. Przekleństw nie jest tak dużo (a jak będą
to możesz uszy sobie zatkać:)<żart>. Wiedźmina naprawdę warto kupić.
Pozdrawiam

Raczej kupię Wiedźmina, ale edycję zwykłą. Nie chciałoby mi się czekać na te nowości, a zresztą: jak coś to kupię update.
Two Worlds to raczej sobie odmówię, a Gothic 3 kiedy indziej kupię.

Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

No wieem, ale sam już nie wiem. :P
Two Worlds wiem, że może zmęczyć, ale G3 to jak by działał na moim PC? Mówiłeś kiedyś,
że u ciebie trzeba było zmieniać ilość rdzeni używanych w grze... no i jeszcze niekompatybilność
z Windows Vista... :/

Jaka znowu niekompatybilność? Działa!

Dnia 24.08.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

Wiem, ale w Wiedźminie ponoć o wiele więcej przekleństw jest. :P

Hmmm, o ile nie będziesz rozmawiał z niejakim Talarem, to nie odczujesz tego tak znacząco. Fakt, że ww. jegomość klnie tak obficie, jak żul spod budki z piwem :)

Dnia 24.08.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

Szczerze to wolę odzywki typu "Ale drań!" albo "Wracaj głupcze!" . ;)

Błe, takie mdłe coś. Jakbyś dostał kijem bejsbolowym w łeb, to mogę się założyć, że nie powiedziałbyś "Ale drań!", a raczej "Ty &%&^^$^". To naprawdę w grze nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie :)

Dnia 24.08.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

A jakie ew. przekleństwa są w Wiedźminie? (wiem, dziwne, ale zapytam tak: czy takie,
jak używa się teraz?)

Obecnie używane (chciałem dać kilka przykładów, ale kojarzy mi się to z banem na forum:)). Ale nie przeszkadzają.

Dnia 24.08.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

Kurczę, sam nie wiem... :/

Mass Effect! Mass Effect! Mass Effect! Mass Effect!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

Jaka znowu niekompatybilność? Działa!

Acha. ;]

Dnia 24.08.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

> Wiem, ale w Wiedźminie ponoć o wiele więcej przekleństw jest. :P
Hmmm, o ile nie będziesz rozmawiał z niejakim Talarem, to nie odczujesz tego tak znacząco.
Fakt, że ww. jegomość klnie tak obficie, jak żul spod budki z piwem :)

Ale też jak bandyci cię gonią to krzyczą takie brzydkie słowa. ;(
Serio, nie lubię takiego języka w grach.

Dnia 24.08.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

> Szczerze to wolę odzywki typu "Ale drań!" albo "Wracaj głupcze!" . ;)
Błe, takie mdłe coś. Jakbyś dostał kijem bejsbolowym w łeb, to mogę się założyć, że nie
powiedziałbyś "Ale drań!", a raczej "Ty &%&^^$^". To naprawdę w grze nie przeszkadza,
a wręcz przeciwnie :)

Hehe, ja jestem tak nerwowy, że nie potrzeba baseballa, ale nie lubię w grach takiego "bed lenguidża" : /

Dnia 24.08.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

> A jakie ew. przekleństwa są w Wiedźminie? (wiem, dziwne, ale zapytam tak: czy takie,

> jak używa się teraz?)
Obecnie używane (chciałem dać kilka przykładów, ale kojarzy mi się to z banem na forum:)).
Ale nie przeszkadzają.

Właśnie dlatego napisałem, czy takie stare, czy używane powszechnie dzisiaj przekleństwa.

Dnia 24.08.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

> Kurczę, sam nie wiem... :/
Mass Effect! Mass Effect! Mass Effect! Mass Effect!

Heh, sam nie wiem no, ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2008 o 21:35, ziptofaf napisał:

99 zł (tyle kosztuje Mass Effect, jak poszukasz troszkę) ci szkoda? Ja zapłaciłem 110
zł i nie żałuję nawet 1 grosza.

>

Mass Effect kosztuje 89 zł (tylko w ten Weekend - jeszcze trwa więc okazja)
http://sklep.gry-online.pl/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się