Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Bo Sony wprowadziło wersje 80 GB i 40 GB i uznało, że 60 jest niepotrzebne ;-) W dodatku z tego co pamiętam wersja 80 GB jest teraz w tej samej cenie co niegdyś 60 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 15:45, WorldWar3PL napisał:

Bo Sony wprowadziło wersje 80 GB i 40 GB i uznało, że 60 jest niepotrzebne ;-) W dodatku z
tego co pamiętam wersja 80 GB jest teraz w tej samej cenie co niegdyś 60 GB.


no 40 jeszcze nie wprowadzili. To jeszcze plotka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 10:34, syriusz.b napisał:

A z tego co się mówi to gry które mają być dołożone to Heavenly Sword i F1 (biorę od
razu taki starter pack :p)


maja byc dolozone ale we Francji. to starter pack na francuski rynek. wg decyzji sony w kazdym kraju eu o zawartosci starter packa decyduje lokalny oddzial sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:04, Ghoster7 napisał:

Mam pytanie dotyczące Wireless Network Adapter. Otóż czy trzeba mieć już sieć bezprzewodową
czy od kompa sygnał leci?


A jak myślisz, co oznacza słowo "wireless"? Pomogę: bezprzewodowy. Odpowiedź na nurtujące cię pytanie już znasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:08, bojanzaw napisał:

> Mam pytanie dotyczące Wireless Network Adapter. Otóż czy trzeba mieć już sieć bezprzewodową

> czy od kompa sygnał leci?

A jak myślisz, co oznacza słowo "wireless"? Pomogę: bezprzewodowy. Odpowiedź na nurtujące cię
pytanie już znasz :P


xD Sorki chyba źle sformułowałem... Czy będzie mi net w Xbox''ie działać jeśli kupię ten adapter mając internet przez kabel ( bez dodatkowych sprzętów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:13, Ghoster7 napisał:

xD Sorki chyba źle sformułowałem... Czy będzie mi net w Xbox''ie działać jeśli kupię ten adapter
mając internet przez kabel ( bez dodatkowych sprzętów )


Jeśli ethernetem, to nie potrzebujesz tego. Masz gniazdo z tyłu Xa. Widziałem, że pisałeś o problemach. Nie działa ci czy coś. Spróbuj pokombinować z tymi IP normalnie w Xie. Ustaw ręcznie. Spisz go z właściwości połączenia internetowego w systemie. Chyba zrozumiałeś, co napisałem. Ja nawet z trudnościami siebie rozumiem. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:32, bojanzaw napisał:

> xD Sorki chyba źle sformułowałem... Czy będzie mi net w Xbox''ie działać jeśli kupię ten
adapter
> mając internet przez kabel ( bez dodatkowych sprzętów )

Jeśli ethernetem, to nie potrzebujesz tego. Masz gniazdo z tyłu Xa. Widziałem, że pisałeś o
problemach. Nie działa ci czy coś. Spróbuj pokombinować z tymi IP normalnie w Xie. Ustaw ręcznie.
Spisz go z właściwości połączenia internetowego w systemie. Chyba zrozumiałeś, co napisałem.
Ja nawet z trudnościami siebie rozumiem. Pzdr


Dzięki, Jak ze zmianą IP się nie uda to napiszę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same problemy co ty. Po pierwsze napisz jakiego masz neta (UPC, netia-tp, siec osiedlowa-radiowa). Bo ja mając osiedlówke-radiowke nie dałem rady X''a podłączyć bez pomocy admina, a po przesiadce na UPC po prostu podłaczam kabel i działa (choć raczej wypada kupić switcha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:36, rob300i napisał:

Miałem te same problemy co ty. Po pierwsze napisz jakiego masz neta (UPC, netia-tp, siec osiedlowa-radiowa).
Bo ja mając osiedlówke-radiowke nie dałem rady X''a podłączyć bez pomocy admina, a po przesiadce
na UPC po prostu podłaczam kabel i działa (choć raczej wypada kupić switcha)


A co to jest Switch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:38, Ghoster7 napisał:

> Miałem te same problemy co ty. Po pierwsze napisz jakiego masz neta (UPC, netia-tp, siec
osiedlowa-radiowa).
> Bo ja mając osiedlówke-radiowke nie dałem rady X''a podłączyć bez pomocy admina, a po
przesiadce
> na UPC po prostu podłaczam kabel i działa (choć raczej wypada kupić switcha)

A co to jest Switch??


Chodzi o HUBa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:39, bojanzaw napisał:

> > Miałem te same problemy co ty. Po pierwsze napisz jakiego masz neta (UPC, netia-tp,
siec
> osiedlowa-radiowa).
> > Bo ja mając osiedlówke-radiowke nie dałem rady X''a podłączyć bez pomocy admina,
a po
> przesiadce
> > na UPC po prostu podłaczam kabel i działa (choć raczej wypada kupić switcha)
>
> A co to jest Switch??

Chodzi o HUBa.


A HUB to co? ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:40, Ghoster7 napisał:

A HUB to co? ;3


Urządzenie pozwalające ci na stworzenie sieci przewodowej. Ja tak mam. Stoi HUB i 2 kompy do niego podłączone, dzięki czemu mogą one korzystać z netu, można też kopiować pliki z 1 kompa na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:42, bojanzaw napisał:

> A HUB to co? ;3
>

Urządzenie pozwalające ci na stworzenie sieci przewodowej. Ja tak mam. Stoi HUB i 2 kompy do
niego podłączone, dzięki czemu mogą one korzystać z netu, można też kopiować pliki z 1 kompa
na drugi.


Aha, to już wiem o co chodzi... u mnie w szkole coś takiego jest xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:20, Tomek1120 napisał:

Wytłumaczcie mi tylko czemu te gry na konsole są takie drogie? Odpowiednik gry na PC za 100zł
na konsole kosztuje 250zł.


Ponieważ za granicą wszystkie gry kosztują w przeliczeniu około 200zł-250zł. Te na PC też. U nas w kraju przyjęły się takie ceny, jakie pozwalają zarobić wydawcy. Na niższą cenę ma też pewnie wpływ lokalizacja gier, która zapobiega potencjalnemu masowemu eksportowi "naszych" wersji gier na Zachód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:44, au_rel napisał:

> Wytłumaczcie mi tylko czemu te gry na konsole są takie drogie? Odpowiednik gry na PC za
100zł
> na konsole kosztuje 250zł.

Ponieważ za granicą wszystkie gry kosztują w przeliczeniu około 200zł-250zł. Te na PC też.
U nas w kraju przyjęły się takie ceny, jakie pozwalają zarobić wydawcy. Na niższą cenę ma też
pewnie wpływ lokalizacja gier, która zapobiega potencjalnemu masowemu eksportowi "naszych"
wersji gier na Zachód ;)


Do tego dochodzi fakt, że większość gierek na konsole jest sprowadzana (na next-geny), a na PC wiele rzeczy robi się u nas, lub na zlecenie wydawcy - tu zawsze mozna troche grosza zaoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:44, au_rel napisał:

> Wytłumaczcie mi tylko czemu te gry na konsole są takie drogie? Odpowiednik gry na PC za
100zł
> na konsole kosztuje 250zł.

Ponieważ za granicą wszystkie gry kosztują w przeliczeniu około 200zł-250zł. Te na PC też.
U nas w kraju przyjęły się takie ceny, jakie pozwalają zarobić wydawcy. Na niższą cenę ma też
pewnie wpływ lokalizacja gier, która zapobiega potencjalnemu masowemu eksportowi "naszych"
wersji gier na Zachód ;)


To prawda. Ale dziwnym jest, że polski dystrybutor (Cenega lub CD Projekt) nie stara się tych cen obniżyć do cen gier komputerowych. Wtedy sytuacja w Polsce pewnie byłaby normalniejsza i jak w większości świata konsole byłyby popularniejsze niż PC-ty. A tak, to ludzie wolą robić apgrejdy za 5000 złotych a potem jechać na piratach lub używkach (oczywiście nie popieram piractwa, nakreślam ogólną sytuację - kiepską sytuację - w Polsce). Ja osobiście chcę kupić Xbox''a 360 gdzieś na święta, ale nie dam zarobić na mnie dystrybutorom - nie za tą cenę (i po raz kolejny - oczywiście nie mówię o grach pirackich).
Wszystkie gry będę kupował używane na Allegro bądź wymieniał je na inne. Niestety nie stać mnie na płacenie za 4 gry 1000 złotych. Natomiast gdyby ceny oscylowały w granicach 79-129 to kupowałbym czasem nówki.
Ale, że tak nie jest, kręg się zatacza, a CDP, czy Cenega na mnie traci. Koniec, kropka.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie przepraszam za drugiego posta pod rząd, ale mam dość ważne pytanie. Jak wyglądały ceny gier na komputery wcześniej? Czy też kosztowały po 250 złotych? Czy od razu były tańsze? Bo jeśli były takie drogie jak teraz gry na konsole to może jest jakaś szansa na obniżkę cen w przyszłości (choć, niestety w to wątpię, za nami już 3 generacje sprzętu konsolowego, a ceny wciąż gigantyczne)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się