Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Gdybym miał PSa3 to bez wahania bym brał tego Coda, wątpie czy oszuka wkońcu koleś troche tych punktów ma =p(gwiazdeczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:59, Łeber napisał:

Dzisiaj? Przecież premiera 8 lutego. Je ne compre pa... (nie rozumiem) ?

hehe od tygodnia można na znanym serwisie aukcyjnym wyrywać :) w rankingu najlepszych ''przejść'' misji połowa to polacy ;)
Mówię tu o orginałach bo w piraty się nie bawie poza tym online w rankingach nie byłoby pirackich wersji (ban konsoli jest szybki) :)

Z tego co słyszałem w polsce jest tłocznia płyt więc może te parę osób co na allegro sprzedaje wcześniej mogła wziąć parę egzemplarzy.... mnie to nie obchodzi grunt że nówka w folii za niecałe 180 zł 2 tyg przed premierą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:56, BuckRogersXXV napisał:

powiedzmy, ze jestem malo domyslny i pomine milczeniem tych "frajerow"... ;) [...]

bardziej mi chodziło o to, że jakoś nie brakuje osób, które to kupują i są zadowolone, ergo, nie wiedzą jak odróżnić nowy od nie nowego czy może po prostu im zwisa co dostają i za co płacą? ;)

Dnia 24.01.2008 o 20:56, BuckRogersXXV napisał:

I tu sie grubo mylisz. Najgorzej jest z tymi, ktorzy reklamuja sie jako sklepy, bo ci sie wcale
nie krepuja. A z prywatnych sprzedawcow najwiecej nacinaja ci, ktorzy maja duzo komentarzy.
Mnie oszukiwali wylacznie posiadacze 1000+ pozytywow! A jeden z nich jest nawet stalym bywalcem
tego forum (mial wtedy 2400+ komentarzy)...

no cóż. to już twoje doświadczenie, ja pisałem o swoim. znajdzie się pewnie zaraz 10 osób, z których każda napisze co innego :P

Dnia 24.01.2008 o 20:56, BuckRogersXXV napisał:

o swieta naiwnosci! Naprawde wierzysz temu JEDNEMU sprzedawcy, ze przyzna Ci sie do piracenia?
Ludzisz sie, ze sa jakies metody regeneracji, ktore odnawiaja rowniez nadruk na plycie? Ze
bardziej oplaca mu sie sciagac plyty z UK i jeszcze regenerowac, zamiast po prostu kupic je
w Chinach - czyli tam, gdzie te plyty sa produkowane? A w jaki sposob regeneruje te okladki
i ksiazeczki?

ja nie powiedziałem ci w co wierzę, tylko co mi koleś ''sprzedał''. kto i czy w to uwierzy to już mnie nie interesuje.
poza tym przesadzasz. wiele gier używanych po stronie nadruku jest praktycznie nietkniętych. zabrudzenia wystarczy przetrzeć jakąś chemią i wygląda jak nowe. no chyba że przez lupę oglądasz ;) podobnie z powierzchnią z danymi. w wielu przypadkach bez wnikliwego przyglądania się nie zauważysz że coś jest nie tak. co do pudełek. przecież powiedziałem, że są kupowane na miejscu i jeśli się przyjrzysz, to zobaczysz, że dziwnym trafem mają inny kolor. czyżby dlatego, że oryginalny jest zastrzeżony? ;)

Dnia 24.01.2008 o 20:56, BuckRogersXXV napisał:

Oczywiscie sa tez tacy, o ktorych piszesz, ze czyszcza sklepy na wyspach i e-bay. Tyle, ze
oni handluja glownie grami na konsole starszej generacji i uzywanymi - co zawsze jest w opisie
aukcji. Na pewno nie sprzedaja nowych gier na xboxa360 - a przynajmniej ja sie na takich nie
natknalem. Wyjatkiem sa sprzedawcy wersji niemieckojezycznych - to raczej na pewno nie sa piraty...

skąd ta pewność? na wyspach (i nie tylko) ''obrót growy'' jest nieporównywalnie większy od tego u nas. jest więc od kogo kupować używki.

ja osobiście prędzej uwierzę w rozwinięty rynek gier z drugiej ręki, niż piractwo na taką skalę. sorry, ale gdyby to wszystko o czym piszesz były piraty z chin, to ludzie by to sprzedawali po 50szt na dodatek jeszcze taniej, zamiast góra po kilkanaście egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:35, Łeber napisał:

Daj linka, to sobie oblukam xD

nie można chyba rzucać linkami wystarczy że wpiszesz w wyszukiwarce devil may cry na allegro w dziale X360 i masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:41, penny napisał:

no cóż. to już twoje doświadczenie, ja pisałem o swoim. znajdzie się pewnie zaraz 10 osób,
z których każda napisze co innego :P


jesli slyszales o czyms takim, jak statystyka, to pewnie sie orientujesz jaka jest szansa ze w losowo wybranej probce bedzie 100% trafien... A ja liznalem nieco statystyki...

Dnia 24.01.2008 o 21:41, penny napisał:

ja nie powiedziałem ci w co wierzę, tylko co mi koleś ''sprzedał''. kto i czy w to uwierzy
to już mnie nie interesuje.
poza tym przesadzasz. wiele gier używanych po stronie nadruku jest praktycznie nietkniętych.
zabrudzenia wystarczy przetrzeć jakąś chemią i wygląda jak nowe. no chyba że przez lupę oglądasz
;) podobnie z powierzchnią z danymi. w wielu przypadkach bez wnikliwego przyglądania się nie
zauważysz że coś jest nie tak.


Alez ja sie baaardzo wnikliwie przygladam. Gwarantuje Ci, ze te plyty, o ktorych pisalem NIGDY nie byly w czytniku. A poniewaz ta "regeneracja" polega na scieraniu powierzchni, to plyty regenerowane sa niemal zawsze ciensze - oczywiscie w zaleznosci od stopnia zuzycia... Zreszta, jak sam zauwazyles, zdarzaja sie na allegro ludzie sprzedajacy porysowane plyty bez zadnych konsekwencji - jaki wiec sens mialoby bawienie sie regeneracja?
No i pozostaje kwestia poligrafii. Tu mozna tylko wydrukowac nowe okladki i ksiazeczki, bo na paierze kredowym zawsze zostaja slady palcow. A te gry, o kotrych pisalem, ZADNYCH sladow nie mialy, byly po prostu jak prosto z drukarni...

>co do pudełek. przecież powiedziałem, że są kupowane na miejscu

Dnia 24.01.2008 o 21:41, penny napisał:

i jeśli się przyjrzysz, to zobaczysz, że dziwnym trafem mają inny kolor. czyżby dlatego, że
oryginalny jest zastrzeżony? ;)


raczej dlatego, ze nikt sie nie bawi w 100% podrobki. Wazne, zeby kolor sie zgadzal... Dlatego tez nie sadze, zeby komus sie chcialo jeszcze regenerowac zuzyte plyty...

Dnia 24.01.2008 o 21:41, penny napisał:

skąd ta pewność? na wyspach (i nie tylko) ''obrót growy'' jest nieporównywalnie większy od
tego u nas. jest więc od kogo kupować używki.


stad ze "uzywki", jak sama nazwa wskazuje, nosza slady uzywania. A ja mowie o FABRYCZNIE nowych plytach, okladkach, instrukcjach i - w wiekszosci przypadkow - takze pudelkach nie do odroznienia od oryginalnych (tylko raz mi sie trafilo inne pudelko)

Dnia 24.01.2008 o 21:41, penny napisał:

ja osobiście prędzej uwierzę w rozwinięty rynek gier z drugiej ręki, niż piractwo na taką skalę.
sorry, ale gdyby to wszystko o czym piszesz były piraty z chin, to ludzie by to sprzedawali
po 50szt na dodatek jeszcze taniej, zamiast góra po kilkanaście egzemplarzy.


mozesz tez wierzyc, ze Ziemia jest plaska, nikt Ci nie broni... ;) Fakty sa takie, ze Polska nadal jest dosc wysoko na czarnej liscie... Internet nie jest anonimowy, tu sie nie da handlowac hurtowo bez sladu... A ceny ustala wolny rynek: jak to okresliles "frajerów widać nie mniej. ktoś to w końcu kupuje". Mniejsza podaz, to i ceny wyzsze. A ze plyty maja hologramy, a klient kupuje towar bez ogladania, to interes sie kreci... Zwlaszcza, ze niewielkie ilosci nie budza podejrzen, a zarejestrowanie lewego konta na allegro to zaden problem...

Ja nie wiem, czy to piraty z Chin - moze to plyty "zaoszczedzone" w europejskich tloczniach - ale jednak znacznie trudniej jest wykryc pirata na konsole, bo tu nie ma numerow seryjnych... Dla mnie po prostu jest dziwne, ze tyle plyt sprzedawanych jako "uzywane" nie ma zadnych sladow uzywania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:39, syriusz.b napisał:

> Masz juz DMC 4 skad xD?

allegro :) Burnout Paradise też już jest do kupienia, a premiera jutro...

Burnouta to ja dziś już dostałem i to z gram.pl :) więc to żądna okazja :)

Za to to że burnouta można było już kupić ponad 2 tygodnie temu to była okazja :) tyż na allegro i cena nawet czasem oscylowała w granicach 90-110 zł (ale to wersja goła czyli same dvd z grą <-- oczywiście w pełni legalny oryginał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:45, BuckRogersXXV napisał:

jesli slyszales o czyms takim, jak statystyka, to pewnie sie orientujesz jaka jest szansa ze
w losowo wybranej probce bedzie 100% trafien... A ja liznalem nieco statystyki...

ty no, sorry, statystyki akurat uczyłem się więcej niż bym chciał, ale nie czaję co chciałeś tym zdaniem powiedzieć :/

co do reszty, jak dla mnie twoje teorie są ''lekko'' naciągane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:39, syriusz.b napisał:

allegro :) Burnout Paradise też już jest do kupienia, a premiera jutro...

burnout jest już od chyba 2 dni w bielskim mm miałem kupić ale wybrałem skate
jak myślicie co się stanie jak nie odbiorę przesyłki za pobraniem(kurier master link)
będzie chodził do mnie aż będę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh zauważyłem. Ale nic się nie stało. Poczekam sobie, jestem dość cierpliwy, no chyba, że gram.pl schrzani dostawę to w tedy będzie kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się