Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Witam!
Niedawno dostałem propozycje od rodziców że niedługo po wakacjach zechcą mi kupić jakąś konsolę stacjonarną lub hanhelda.I tutaj zastanawiam się teraz bardziej nad tym pierwszym i w związku z tym pojawiło się kilka pytań.Mam u siebie w pokoju tak TV/Monitor:
http://www.ceneo.pl/1380045s
Dotychczas używałem go głównie do komputera ale z tego co wyczytałem to ma on wejście HDMI tylko nie wiem czy odpowiednie.Jak waszym zdaniem będzie się on sprawował z X-360/PS3 ma odpowiednią rozdzielczość i co tam jeszcze trzeba?Prosiłbym o pomoc.I jeszcze jedno czy właśnie na takim TV/Monitorze będę mógł oglądać filmy Bluray?I jeszcze jedna sprawa:czy jakość będzie dobra i jakim kablem podpinać konsole żeby uzyskać najlepszy efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy blu-ray będziesz mógł oglądać tylko w PS3 bo tylko ta konsola ma ten napęd.
Najlepszy efekt uzyskasz na kablu HDMI jeśli posiadasz takie wejśćie , widać że ten twój Tv/Monitor ma więc nie masz się czego obawiać.

Jednak pamiętaj to nie będzie ta sama jakość co najmniej 32 calowym TV z Full HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli że jak chodzi Ci o wrażenia z gry na większym TV czy o to słabsza jakość?
Słyszałem też że obraz w takiej rozdzielczości mi będzie rozciągał to prawda jest wiesz coś o tym?Może ktoś już na to coś poradził?
A i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 15:34, Mac Cry napisał:

Nie sledze konsol (i gier na nich) tak jak PC, wiec mam pytanko. Czy wiadome sa jakies
obnizki Wii w blizszym lub dalszym czasie?

Nie jest taka planowana .Wii zbyt dobrze się sprzedaje ,żeby obniżać jej cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie przed premiera Wii 2 bedzie jakas obnizka. Szkoda mi 900 zl na "odskocznie" do PC. Ew poczekam na info z jakis targow, ktore odbeda sie jeszcze w tym roku i moze zainteresuje mnie jakis "powazny" tytul. A Ninny zapowiadalo, ze bedzie kilka takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 15:58, Mac Cry napisał:

Czyli pewnie przed premiera Wii 2 bedzie jakas obnizka. Szkoda mi 900 zl na "odskocznie"
do PC. Ew poczekam na info z jakis targow, ktore odbeda sie jeszcze w tym roku i moze
zainteresuje mnie jakis "powazny" tytul. A Ninny zapowiadalo, ze bedzie kilka takich.

Powiem Ci, że o ile taki Xbox 260 jest warty tych 900 złotych, ta Wii na pewno nie. Mało gier, rzadko są one interesujące, typowa konsola imprezowa. Sam byłbym zainteresowany takim sprzętem, ale nie za 900 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba 360 :P Nie wazne. Mam takie samo zdanie jak ty. Na Wii jest za malo powaznych, dla hardcorowcow gier. Fajnie jest zagrac w Mario Kart i jakies platformowki, ale RE4 i CoD3 nie wystarczy. W sumie ostatnio malo ciekawych gier sie pojawia. Gdyby to kosztowalo 500 zl, to bym od zaraz bral. Z X360 i inna historia. Fakt jest tani i duzo gier ma, ale wiekszosc ciekawych "ekskluziwow" wychodzi na PC, a jako ze mam takowego dobrego, to po co kupowac mam X pudlo. Natomiast na PS3 jest wiecej tytulow, ktore mnie interesuja, a na pewno nie zobacze je na PC. No i jest ladniejszy xD Ale ta cena... Moze jak stanieje to sobie go sprawie. Na razie musze sie zadowolic NDS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 17:26, syriusz.b napisał:

> No i jest ladniejszy xD

szczególnie jak się porysuje xDxDxD

Jak ktos go porysuje to bedzie porysowany i bedzie brzydko wygladal.( on PS3 xD )
Chyba ze ktos ma zdolnosci artystyczne i go ladnie pomaluje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:29, krak2610 napisał:

> > No i jest ladniejszy xD
>
> szczególnie jak się porysuje xDxDxD
Jak ktos go porysuje to bedzie porysowany i bedzie brzydko wygladal.( on PS3 xD )
Chyba ze ktos ma zdolnosci artystyczne i go ladnie pomaluje xD


i przypnie czerwona kokardke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do kabla XBOX 360 VGA Cable jest dołączane złącze, by móc kable od dźwięku podłączyć do głośników/komputera?
Czy opłaca się kupować wersje elite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 14:37, SoriusH napisał:

Mam pytanie czy do kabla XBOX 360 VGA Cable jest dołączane złącze, by móc kable od dźwięku
podłączyć do głośników/komputera?
Czy opłaca się kupować wersje elite?


zależy do kabla jakiej firmy... od Microsoftu nie, ale np. kabel od BigBen ma już wszystkie przejściówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanko troszke .. głupiutkie, ale co tam, jak się nie wiem to się pyta..
Jak w pisałem w google.pl "kabel VGA xbox 360 " wyskoczył mi kabel commponente. I z tąd zapytanie. Czy kabel VGA to kabel commponente? I jak kablem VGA podłączymy x''a do hdtv to co dostajemy w zamian, jeśli wcześniej mieliśmy połączone wszystko kablem componente ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Przymierzałem się do kupna konsoli (oczywiście jeśli będą fundusze) i miałem problem czy da się podłączyć konsolę do monitora.
Mam ostatnie pytanie: D-SUB to łącze VGA czy jak ( mało się znam na rodzajach złącz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 18:57, SoriusH napisał:

Dzięki bardzo. Przymierzałem się do kupna konsoli (oczywiście jeśli będą fundusze) i
miałem problem czy da się podłączyć konsolę do monitora.
Mam ostatnie pytanie: D-SUB to łącze VGA czy jak ( mało się znam na rodzajach złącz)?

Tak. Ale najwięcej zabawy i tak będziesz miał z podłączeniem dźwięku. Ten kabel, który wybrałeś wydaje się mieć złącza mini jack, takie, jakie są w głośnikach komputerowych. Mój kabel takich nie miał, ale sobie poradziłem. Niestety mam tylko dźwięk stereo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 18:57, SoriusH napisał:

Mam ostatnie pytanie: D-SUB to łącze VGA czy jak ( mało się znam na rodzajach złącz)?


Tak.

@bartek0700: przecież jest tam przejściówka z RCA na minijack, więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się