Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2010 o 20:07, miecio1996 napisał:

> > nie kupiłem bo niebyło
>


o co ci chodzi?????

Nic. Po prostu cieszymy się, że nam opowiedziałeś o twoim nieudanym zakupie.

On topic: czy z X-em działają huby USB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 22:01, Dared00 napisał:

> > > nie kupiłem bo niebyło
> >
>
>
> o co ci chodzi?????
Nic. Po prostu cieszymy się, że nam opowiedziałeś o twoim nieudanym zakupie.

On topic: czy z X-em działają huby USB?



aha to fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 drogie? Przecież ma niemalże porównywalną cenę z Xboxem ... chyba,że chodzi Ci o to, że na PS3 nie można piracić - chwała za to Sony - a Xbox to kolebka piratów, life..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 17:46, Mavarius napisał:

to, że na PS3 nie można piracić - chwała za to Sony - a Xbox to kolebka piratów, life..


1. Można piracić i jest to coraz popularniejsze (m.in. dlatego jest obsuwa GT5).
2. Kolebka piratów. A jak wytłumaczysz fakt, że gry sprzedają się na Xboxie tak samo dobrze, a nawet lepiej niż na PS3?

PS. Żeby nie być gołosłownym.
Ten tydzień wygląda tak:
X360 Medal of Honor 734,302
PS3 Medal of Honor 643,640
PS3 FIFA Soccer 11 176,173 (chociaż Fifa soccer to chyba wersja USA, więc sprzedaż jest na obu platformach marna)
X360 FIFA Soccer 11 133,705
X360 Halo: Reach 149,626
Czyli z tych 2 konsol w pierwszej 10 są 3 gry z Xboxa 360 i 2 z PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 18:31, Xjumpaytech napisał:

Ten tydzień wygląda tak:
X360 Medal of Honor 734,302
PS3 Medal of Honor 643,640
PS3 FIFA Soccer 11 176,173 (chociaż Fifa soccer to chyba wersja USA, więc sprzedaż jest
na obu platformach marna)
X360 FIFA Soccer 11 133,705
X360 Halo: Reach 149,626
Czyli z tych 2 konsol w pierwszej 10 są 3 gry z Xboxa 360 i 2 z PS3.


Nie chciałbym niczego zarzucać, ale takie Halo miało premierę dosyć niedawno, zaś na PS3 nie było ostatnio exclusive''a, na którego posiadacze konsoli czekaliby z wypiekami (czego nie można powiedzieć o HALO i posiadaczach X''a). Także takie zestawienie może zmienić się w ciagu paru tygodni, zależy od premier ex''ów na daną konsolę (bo taka FIFA czy MoH to są multiplatformowe gry, na dodatek szumnie reklamowane, więc raczej oczywistym jest, że pojawią się w zestawieniu zarówno na jednej i drugiej konsoli). Także dla mnie takie zestawienie jest bez sensu, jeszcze rozumiem na przestrzeni co najmniej pół roku, całego roku, ale tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

No, ale gdyby Xbox 360 był "kolebką piratów" i byłoby ich tam tak wiele to, ani Halo, ani MoH nie sprzedałby się w takich ilościach, żeby tam wskoczyć. A jeśli chodzi o MoH to porównanie było również odnoszące się do piratów. Jeśli MoH sprzedał się lepiej niż na PS3 jako tytuł multiplatformowy w tym samym okresie i w tej samej cenie to chyba znaczy, że albo kupując PS3 stajesz się skąpym ;), albo na X360 nie ma tylu piratów ile się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy się, sony w walce z piractwem jest bardzo dobrze zorganizowane, piratów potraktują bez mydła, teraz każda gra która wyjdzie będzie wymagała odpowiednio nowego oprogramowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 18:53, Xjumpaytech napisał:

albo na X360 nie ma tylu piratów ile się mówi.

Albo po prostu ilość legalnych nabywców rekompensuje straty poniesione przez piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 18:53, Xjumpaytech napisał:

>ciach


"Kolebką piratów", jak to określiłeś, to na pewno nie jest - owszem, piracenie na X''ie jest bardziej rozpowszechnione i łatwiejsze niż na PS3 (zresztą, jak mogłoby być inaczej, skoro teoretycznie od niedawna, miesiąca czy dwóch wyszedł ten cał PS3JailBreak?), jednak ja osobiście znam kilku posiadaczy konsoli Microsoftu i żaden z nich nie piraci. A co do sprzedaży tych MoHa i FIFY, jak i HALO - trzeba dodać, że głównym motorem napędowym tych gier jest multi, a na szczęście nie pograsz w sieci mając nieoryginalny egzemplarz. Ponadto, wiele osób czekało na te gry z wypiekami (fani serii, relkamy itepe) i na pewno nie niedoceniliby oni pracy twórców, piracąc te gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2010 o 18:31, Xjumpaytech napisał:

1. Można piracić i jest to coraz popularniejsze (m.in. dlatego jest obsuwa GT5).

Najgłupsza rzecz jaką w tym tygodniu widziałem. Fakt, można od jakiegoś czasu piracic gry na PS3, ale skąd pomysł, że to robi się popularne? Widziałeś jak wygląda proces piracenia PS3? No i nigdy nie słyszałem, aby GT5 przesuwano z powodu piractwa. Bardzo ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie jestem zwolennikiem tej teorii, ale tu niestety ona się sprawdza. To porostu zwalanie winy na piractwo, głupie tłumaczenie się. Biorąc wszystkie konsole tej i poprzedniej generacji, pecety oraz konsole przenośne, to właśnie PS3 ma najmniejszy wskaźnik piractwa (tak na oko), a do niedawna wynosił on zero. Więc w tym przypadku zwalanie przesunięcia premiery na piractwo, w dodatku gry, która jest praktycznie skazana na sukces, nawet gdyby okazała się średniakiem, jest po prostu żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 19:01, Perry_Cox napisał:

Najgłupsza rzecz jaką w tym tygodniu widziałem. Fakt, można od jakiegoś czasu piracic
gry na PS3, ale skąd pomysł, że to robi się popularne? Widziałeś jak wygląda proces piracenia
PS3? No i nigdy nie słyszałem, aby GT5 przesuwano z powodu piractwa. Bardzo ciekawe...


Skąd wiem, że jest to popularne? Ano stąd, że chwilę po ogłoszeniu tego wynalazku już było kopiowane i nawet twórca podkreślał, że "prosi o kupowanie tylko oryginalnego jailbreak''a", więc wtedy już ludzie musieli to mieć.
Druga sprawa to zobaczyć ile tego jest na YT http://www.youtube.com/results?search_query=ps3+jailbreak&aq=2 100 sposobów 6000 filmików. I to od wielu użytkowników (fakt, że na pewno wiele się powtarza, ale to i tak sporo).
Później dochodzą oferty mimo zakazu sprzedaży w Europie http://selectmagazine.pl/index.php/2010/10/przerobka-ps3-na-usb/ i to jest tylko Polska jak wpisze się to w googlach to wyskakuje masa wyników jak to zrobić. Gdyby nie było popularne (tak jak YellowDog) to by po prostu nie było tylu stron.

O GT5 już stosowny link poleciał.

PS. <złośliwość>Ale do premiery GT5 może się sporo zmienić.</złośliwość> ofiarą jailbreak'a padły już 2 gry, więc lepiej nie próbować, że może się uda.

@Henrar Tyle, że to znaczy, że na PS3, na którym piractwo dopiero raczkuje sprzedaje się mniej gier niż na przerabianym Xboxie, który wg tego ma mniejszą ilość legalnych użytkowników, więc albo ilość piratów jest znikoma, albo PS3 bez piractwa nie daje żadnej przewagi, bo więcej użytkowników kupuje gry na X360. Co jest samo w sobie dziwne.

@paweldomar1 I właśnie chodzi mi, że panuje błędne przekonanie o jakiejś wielkiej liczby piratów na Xboxie. Może w Polsce tak jest. Ja sam mam licząc tak po łebkach 3000 zł na półce, więc kilka gier kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 23:32, Longer napisał:

Witam, wie ktoś może ile kosztuje najtańsza wersja PS3 w MM ?

W Koszalinie 999zł za 120GB. W dużych miastach są często promocje, gdzie schodzą z ceną poniżej 900zł. W Media Expert jest teraz PS3 320GB + Singstar 1147zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się