Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Podaj mi linka do tej strony gdzie to wyczytałeś (!). Na ultimie przewidywana cena PS3 wynosi ok. 2400 zł. Chyba 600 zł to "trochę" różnica. Nie chcę być niedowiarkiem ale wydaje mi się to niemożliwe. Ehhhhh......pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 22:15, LuQeMaStEr napisał:

Podaj mi linka do tej strony gdzie to wyczytałeś (!). Na ultimie przewidywana cena PS3 wynosi
ok. 2400 zł. Chyba 600 zł to "trochę" różnica. Nie chcę być niedowiarkiem ale wydaje mi się
to niemożliwe. Ehhhhh......pożyjemy zobaczymy


HaHa w poprzednim komputer swiat to pisalo!!!! I walasnie pozyjemy zobaczymy jak ps3 wygrywa!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 16:58, michu96 napisał:

HaHa w poprzednim komputer swiat to pisalo!!!! (...)


No tak to wiele wyjaśnia. Nie interesuję się zbytnio hardware''em komputerowym więc w tej kwestii na temat fachowości KŚ nie będę się wypowiadał. Jeżeli zaś chodzi o Komputer Świat Gry... No cóż kupiłem jeden numer. Rozbawił mnie bardzo system oceniania. Średnia arytmetyczna wyciągana z kilku składników. Składniki to np. automatyczna instalacja: Tak- 6/6 Nie- 1/6, język instrukcji Polski - 6/6, angielski - 1/6. Nawet nie chce mi się tego komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 16:58, michu96 napisał:

HaHa w poprzednim komputer swiat to pisalo!!!!

Właśnie dostałem w swe ręce najnowszy PSX Extreme ( ciężko było ). Był tam akurat test PS3. Czytając ten materiał cieszyłem się jak dziecko, że mam swego X360. Jak na razie możliwości PS3 prezentują się tak sobie i więcej wychodzi na korzyść Xboxa. Oczywiście, nie mam nic przeciwko PS3, ale moim zdaniem Xbox jest lepszy. Gorąco polecam obecny numer PSX, ponieważ jest bardzo ciekawy i wiele można się dowiedzieć o specyfikacji Najnowszego PS- a, a przy okazji poczytać trochę o Nintendo Wii.

Dnia 21.12.2006 o 16:58, michu96 napisał:

I walasnie pozyjemy zobaczymy jak ps3 wygrywa!!

Nie jestem tego pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że PS3 wygra tę wojne ale to będzie ostatni raz. Jak przy PS4 Sony nie pomysli to straci pozycje lidera na rynku. Oczywiście PS3 nie będzie miało napewno takiej przewagi jak PS2 miało przez te lata. Myśle że w przypadku PS3 zadziała "magia marki" i wielu "niedzielnych graczy" kupi tę konsole (a nie XBOXA360) ze względu własnia na wyrobioną prze lata marke.
Wii-nie kupią bo nie widze kogoś kto gra na konsoli 2 razy w tygodniu skaczącego jka małpa przed telewizorem...

Ja osobiście kupię PS3 (pre-order juz złożony:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 20:40, LuQeMaStEr napisał:

> HaHa w poprzednim komputer swiat to pisalo!!!!
Właśnie dostałem w swe ręce najnowszy PSX Extreme ( ciężko było ). Był tam akurat test PS3.
Czytając ten materiał cieszyłem się jak dziecko, że mam swego X360. Jak na razie możliwości
PS3 prezentują się tak sobie i więcej wychodzi na korzyść Xboxa. Oczywiście, nie mam nic przeciwko
PS3, ale moim zdaniem Xbox jest lepszy. Gorąco polecam obecny numer PSX, ponieważ jest bardzo
ciekawy i wiele można się dowiedzieć o specyfikacji Najnowszego PS- a, a przy okazji poczytać
trochę o Nintendo Wii.

> I walasnie pozyjemy zobaczymy jak ps3 wygrywa!!
Nie jestem tego pewien


Ej poczekamy rok a nie bedziemy sie klucic bo niedosc ze dostaniemy degrada to jeszcze sie obrazimy!! ;)
Nie mowie że x360 jest slaby tylko ze nie wiadomo kto wojne te wojne wygra! :)

Wilczur HG>> Ja tez w to gleboko wieze!! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To weź się chłopie zdecyduj. Najpierw mówiłeś, że zobaczymy jak "PS3 wygrywa" a teraz, że nie wiesz jak to się zakończy. Lepiej pomyśl dwa razy nim posta dodasz

PS. Ja też nie chcę się kłócić, ale jest to z lekka irytujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 16:29, LuQeMaStEr napisał:

To weź się chłopie zdecyduj. Najpierw mówiłeś, że zobaczymy jak "PS3 wygrywa" a teraz, że nie
wiesz jak to się zakończy. Lepiej pomyśl dwa razy nim posta dodasz

PS. Ja też nie chcę się kłócić, ale jest to z lekka irytujące


Mówilem ze w to wieze bo to co ja powiedzilem to sie przenosnia nazywa!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga powiem jedno Xbox ma wszystko co powinna miec konsola Next Gen. A jak wy myslicie, co powinna miec idealna konsola w standardzie ? Zbierzmy wszystkie atuty idealnej konsoli i porownamy do niej 3 next geny i sprawdzimy, ktorej blizej do idealu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 23:27, Radament napisał:

A jak wy myslicie, co powinna miec idealna konsola w standardzie ?


Idealna konsola to taka na którą wychodzą wszystkie najlepsze gry. Nic mniej i nic więcej. Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że idealne rzeczy nie istnieją:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 21:10, Wilczur HG napisał:

Myśle że w przypadku PS3 zadziała "magia marki" i wielu "niedzielnych graczy"
kupi tę konsole (a nie XBOXA360) ze względu własnia na wyrobioną prze lata marke.
Wii-nie kupią bo nie widze kogoś kto gra na konsoli 2 razy w tygodniu skaczącego jka małpa
przed telewizorem...


Niestety musze Cię rozczarować otóż Wii już bije rekordy popularności, fakt, że jak na razie dysponujemy danymi tylko z Japonii, ale jestem prawie pewien, że w Europie również sprzedaje się świetnie. Sam osobiście też nie widzę w tej konsoli nic co miałoby mnie nakłonić do wydania lekką ręką 1500 zł. Ale jak wiadomo My żyjemy w Polsce, a ludzie na zachodzie Europy, w Japonii i USA są z reguły lepiej sytuowani i mają zgoła odmienne gusta i mogą sobie pozwolić na ekstrawagancje kupna kilku konsol. Dlatego jestem pewien, że Nintendo będzie biło rekordy sprzedaży jeszcze przez długi okres czasu. Pomimo tego, że parametry techniczne tej konsoli pozostawiają wiele do życzenia i cała idea rozgrywki wydaje się dość dziecinna. Ale magnesem, który będzie przyciągał ludzi do tego produktu jest sama marka Nintendo, no i siła reklamy, którą japoński koncern świetnie wykorzystuje. Osobiście gdybym dostał przykładowo Wii na gwiazdkę wcale bym się na św. Mikołaja nie obraził :). Mimo, że wydaje mi się tylko przyjemnym dodatkiem do spotkań ze znajomymi. Jednak gdybym już miał kupić konsole za własne ciężko zarobione pieniądze :), zdecydowałbym się pewnie na dziecko Microsoftu. Chociaż nowe PS3 też jest interesujące, ale póki co argumenty przemawiają za Xboxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe porównanie Next-Genów, głownie jesli chodzi o aspekty techniczne. Jeżeli wkradną się błędy, proszę o korektę ;]
1. Microsoft X-BoX 360. Jako że X zadebiutował wczesniej, jest na razie na wygranej pozycji. Przejdźmy jednak do technikalii. CPU X360 stanowi 3-rdzeniowy procesor o wydajności 115 GFLOPów, gdzie wszystkie 3 rdzenie taktowane są 3,2GHz. Zaletą Xa jest jego GPU, wykonane przez ATi. Jest to nowy układ, posiadający zunifikowaną architekturę shaderów, który pozwala na to, by wszystko było liczone na bierząco, bez zatrzymań. Wydajnośc układu z Xa wynosi 192 operacje Shadera w cyklu zegara. X posiada 512MB pamięci dzielonej pod GPU i resztę. OS X''a zabiera 32Mb, więc 480 zostaje wolnych, a to jest całkiem sporo jak na konsolę. Największą wadą X''a jest jego napęd do przenośnych nośników danych, czyli DVD9. Płyty DVD 9 są zwyczajnie zbyt małe, by Next-Genowe gry się na nich mieściły. Na szczęście, Microsoft wypuszcza na rynek zewnętrzny HD-DVD, jednak jest to dodatkowy wydatek, a napęd ten powinien znajdować się w X''ie "Seryjnie".
2. Sony PlayStation3. Ze względu na mocno kopnięty launch, PS3 wyraźnie traci do X360. O konkretach mam gadać, więc: cyfrową duszą PS3 jest procesor The Cell, mający jeden rdzeń IBM PowerPC oraz 8 pobocznych jednostek SPE (wszystkie 9 taktowane 3,2GHz, PowerPC ma 64 bity i 512KB pamięci L2, SPE mają po 256KB każdy). The Cell może się kręcić do 4,0GHz, jednak w PS3 nie rozwija takiej mocy, ze względu na wydzielane ilości ciepła. Wydajność CPU PS3 wynosi 218GFLOPów, co daje mu ogromną przewagę nad Xem. Ale w kwestii grafiki, jest znacznie gorzej... nVidia opracowując RSXa korzystała z rdzenia G71 jako bazy pod przyszły układ. I to rodzi problem - G71, to nic innego jak GF serii 79XX, więc brak zunifikowanej architektury shaderów. I to widać na wykresach wydajnościowych - RSX może wykonać 136,8 operacji Shader w jednym cyklu zegara. Moim zdaniem, nVidia powinna udostępnić Sony najnowsze dziecko, w postaci G80. I wtedy, PS3 byłby prawdziwym monstrum. Dochodzimy do RAMu... 256MB RAMu GDDR3 dla GPU oraz 256MB pamięci XDR dla The Cella. OS PS3 zabiera 64MB z XDR i 32MB z pamięci GDDR3 dla RSXa, co daje 416MB dla Gry. (już pojawiły się głosy, że może to być za mało...) Co do nośnika danych - BD-Romy są ok, 50GB na płytkę powinno wystarczyć. Dostajemy to w standarcie, więc Sony nie powtarza błędów MS.
A na koniec, kilka słów o rozdzielczości obydwu konsol. O tyle o ile rozdzielczość 720p (0,92 mln pix) jest niczym dla obudwu konsol, tak rodzielczość 1080p (2,07 mln pix) może się okazać nieco "zbyt" jak na moce tych układów. Przykładowo, by grać na PC w 1080p w komfortowych warunkach, nalezy mieć 1GB RAM i dwie karty graficzne z 256MB na pokładzie (układy szybsze niż RSX) połączobe za pomocą SLi lub CrossFire. Wydaje mi się, iż te "Next-Geny" są zwyczajnie zbyt słabe, na płynne trzskanie gierkami w 1080p. Nie zmieni tego nic. A producenci obydwu konsol nie wypuszczą na rynek nowych konsol na tyle szybko, by niedoskonałości tych dwóch odeszły w zapomnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz zauważyć jedną ogromną przewagę next-genów nad PC - cena. Jeszcze przez bardzo długi okres czasu nie znajdziesz zestawu z możliwościami zbliżonymi do tych konsol, jednocześnie konkurencyjnym cenowo. Teraz co do samych konsol, to nie za bardzo rozumie wszystkie pojęcia, których użyłeś (bardzo dawno temu przestałem interesować się tego typu szczegółami :)), ale na tyle, na ile się orientuje, to znacznie korzystniej wypada Xbox. Ponadto jest zdecydowanie tańszy, dostępna jest na niego znacznie większa ilość gier i nawet z tym dodatkowym HD-DVD będzie zapewne tańszy od PS3. Dlatego dziwie się, że ludzie mający pojęcie o technice w ogóle wybierają produkt Sony, chyba, że kierują się wyłącznie kwestią designu samych konsol - na tym polu Sony zdecydowanie wygrywa, no i cena nie gra dla nich roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Wiesz, jeżeli chodzi o gry, to na razie nie mamy co gadać. Pierwsze tytuły na PS3 wykorzystują moc konsoli w niewielkim stopniu, co jest normalne. Spójrz na produkcje z X360 sprzed roku. MW na X360 różniło się od zwykłego "Xowego" lepszymi teksturami i większą rozdziałką. Gears Of War, jest grą II generacji, więc wykorzytuje Xa w większym stopniu, automatycznie poprawia to grafikę i samą rozgrywkę. Pogadamy za rok-półtora, gdy developerzy nauczą się wykorzystywać moc konsol i faktycznie będzie widać, gdzie jest lepiej. Jednak konsole mają tak zbliżone moce, że to, jak dobra będzie gra, zależeć będzie od developerów i ich pomysłów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak odnoszę nieodparte wrażenie, że sercem jesteś za PS3:) - sądząc nawet po avatarze. Sam napisałeś, że ich moce obliczeniowe są zbliżone, a biorąc pod uwagę, że większość gier będzie wydawana na obydwie konsole korzystniejszy wydaje się zakup Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się