Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Witam ;)
Chcę zadać po raz xxxx pytanie:
Co kupić ps3 czy x360?
W zasadzie byłem zdecydowany na tą pierwszą, ale po poczytaniu o problemach z napędem i do tego tylko 12 miesięcy gwarancji zacząłem się zastanawiać co wybrać... PS3 wydaje mi się bardziej "przyszłościowa" ze względu na bluray. Do 360-tki kusi mnie liczba tytułów i live. Konsolkę zamierzam podłączyć pod monitor 22 cale (1680x1050) z hdmi. Po kilku klapach exlusive''ów na ps3 coraz bardziej się przekonuję do xklocka, ale jednak cały czas krąży mi w myślach ps3. Konsoli zamierzam używać tylko i wyłącznie do grania i chciałbym żeby te 3 lata mi posłużyła w miarę bez awaryjnie. Co mam wybrać? Doradźcie ;) a tak btw to jeszcze jedno pytanie: Jeśli podłączę konsolę przez hdmi to da się jakoś podłączyć słuchawki bo głośniki w monitorze marne. Dodam, że w monitorze nie ma odpowiedniego wyjścia ;) Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:49, Rumcajs52 napisał:

>
Bierz to na co Ci się gry bardziej podobają ;)

Heh i tu jest problem na 360: Halo (to jest gra ;) ) a PS3: Grand Turismo. To są przykłady takich porównań jest więcej ;] Jeszcze jakieś konkrety za x360? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja wlasnie tez mam zamiar zakupic x360 (ten z HDMI) i nie wiem jak podlacza sie go do monitora (sa potrzebne jakies przejsciowki albo cos w ten desen ?)

P.S. Sorki za pisownie (jak by co wbijac na GS tam jest wszystko wyjasnione )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:09, MasterOfBlaster napisał:

Witam ! Ja wlasnie tez mam zamiar zakupic x360 (ten z HDMI) i nie wiem jak podlacza sie
go do monitora (sa potrzebne jakies przejsciowki albo cos w ten desen ?)

P.S. Sorki za pisownie (jak by co wbijac na GS tam jest wszystko wyjasnione )



Ileż to było wałkowane, jest specjalny kable VGA kosztuje on średnio coś 60 złotych, i podpinasz obraz do monitora a dźwięk do głośników, lub przez kabel HDMI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:16, MasterOfBlaster napisał:

Dzieki za odp.

Ale mam jeszcze jedno male pytanko.....otoz czy daja pilot razem z konsolka czy trzeba
zakupic osobno ?


M$ to idioci to jak myślisz ?? Osobno trza kupić, muszą wyssać dodatkową kasę przecież ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:54, AdiN2 napisał:

Jeśli konsoli chcesz używać wyłącznie do grania bierz X360 ;]


A może jakiś argument?

Konsola ma rok gwarancji producenta, ale UE nakłada nakaz na sprzedawców który mówi o tym, że na sprzęt elektroniczny gwarancja wnosić ma 2 lata, więc Konsola Sony Playstation 3 ma 2 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:18, Miluś napisał:

A może jakiś argument?


Kolega powiedział że chce używać konsoli wyłącznie do grania ,więc nie potrzebne jest mu przeglądanie internetu ,oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości na BD ,korzystanie z systemu linux .Więc w tym przypadku x360 będzie najbardziej odpowiedni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:24, AdiN2 napisał:

> A może jakiś argument?

Kolega powiedział że chce używać konsoli wyłącznie do grania ,więc nie potrzebne jest
mu przeglądanie internetu ,oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości na BD ,korzystanie
z systemu linux .Więc w tym przypadku x360 będzie najbardziej odpowiedni :]


No ale z tego co wiem Playstation 3 chyba też ma możliwość uruchamiania gier więc o co chodzi ;-]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:35, AdiN2 napisał:

O to że jeśli konsola ma służyć wyłącznie do grania ,wybrałbym x360 ,ale to tylko moje
zdanie ;P


Ale nie popierasz go żadnymi argumentami. O to mi chodzi. Możesz uważać, że X360 lepiej nadaje się do grania, ale ja się pytam dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:35, AdiN2 napisał:

O to że jeśli konsola ma służyć wyłącznie do grania ,wybrałbym x360 ,ale to tylko moje
zdanie ;P


W żaden sposób mnie nie przekonałeś. Oczekuję jakichś konkretów. Ja też mogę powiedzieć "kup to bo tak myślę, że to lepsze" :P Bo gry z obu platform mi odpowiadają to ma być alternatywa dla PC (którego poniekąd i tak zamierzam używać do giercowania:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee ale kolega podał konkrety kilka postów wyżej - nie wiem, wy tego specjalnie nie widzicie? Dodatkowo ja powiem od siebie, że na X360 jest większy wybór - M$ skoncentrował się na grach, gdy Sony wygrywało wojnę formatów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:38, Miluś napisał:

Ale nie popierasz go żadnymi argumentami. O to mi chodzi. Możesz uważać, że X360 lepiej
nadaje się do grania, ale ja się pytam dlaczego?


Głównie dlatego że ma większą bibliotekę gier i system rozrywki sieciowej xbox live .

@Traju

Skoro chcesz na konsoli chcesz tylko grać ,a gry na obu platformach Ci odpowiadają ,to poco płacić dodatkowo za bajery nie związane z graniem? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za PS3:

+Cichy i kulturalny napęd
+nie nagrzewa się tak bardzo jak Xbox 360
+napęd Blu Ray :-)
+Darmowa gra przez internet
+przeglądarka internetowa (ktoś zajął komputer i nijak do niego usiąść, spokojnie, jest PS3)
+możliwość podłączenia dysku prosto z komputera, a nie płacenie 300 złotych za 20 GB twardziel jak w Xbox360
+wygodny pad (moja subiektywna opinia)
+świetny wygląd (moja subiektywna opinia)
+czujniki ruchu w padzie
+możliwość podłączenia klawiatury i myszki
+możliwość instalacji innego systemu operacyjnego, a w przyszłości za pewne hombrew
+tytuły ekskluzywne mają małą możliwość pojawienia się na innych platformach
+łatwy w obsłudze i przejrzysty XMB

Zauważyłem, że każda rozmowa na temat wyższości którejś z konsol kwintowana jest CENĄ. Że jest TANIEJ. Wiadomo, że większość z Xbox'ców wzięła X'a ponieważ albo nie było wtedy Playstation 3 albo po prostu, nie było ich na ten system stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się