Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Witam Was... We wtorek wyjeżdżam na dobry miesiąc do Francji... Po powrocie zamierzamy kupić z ojcem telewizor, a do tego konsolę next gen, czyli X360 lub PS3... Którą z nich wybrać? Bardziej przemawia do mnie PS3, ale jak u niej z wsteczną kompatybilnością z grami z PS2?... Jaka wersja PS3 ją posiada... I w ogóle, co jest lepsze? X360, czy PS3? I czy ktoś mógłby polecić dobry tv z HD do tego typu konsol? Proszę o pomoc, bo ja już się nieźle gubię, a nie chcę wydać kasy na coś co może się okazać klapą :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 13:03, BzyQacz napisał:

Witam Was... We wtorek wyjeżdżam na dobry miesiąc do Francji... Po powrocie zamierzamy
kupić z ojcem telewizor, a do tego konsolę next gen, czyli X360 lub PS3... Którą z nich
wybrać? Bardziej przemawia do mnie PS3, ale jak u niej z wsteczną kompatybilnością z
grami z PS2?... Jaka wersja PS3 ją posiada... I w ogóle, co jest lepsze? X360, czy PS3?
I czy ktoś mógłby polecić dobry tv z HD do tego typu konsol? Proszę o pomoc, bo ja już
się nieźle gubię, a nie chcę wydać kasy na coś co może się okazać klapą :P.


Przejrzyj listę gier które Cię interesują. Pozaznaczaj. Pomyśl. Przejrzyj listę exclusive''ów. Na pewno kupno którejś z tych konsol nie będzie klapą. To na pewno. Wsteczną kompatybilność mają wersje 60 GB (zanikająca, nieprodukowana) oraz wersja 80 GB. Ptaszki ćwierkają, że późną jesienią taka możliwość będzie również będzie miał użytkownik każdej 40 GB wersji. Jednak uwierz, że jak już poczujesz smak High Definition nie będziesz miał ochoty grać już w tytuł na PS2, chyba, że jako wielki fan którejś z gier.

Telewizor. Nie podałeś kwoty jaką możesz wydać. Ja brałbym na Twoim miejscu telewizor plazmowy. Dla mnie to o wiele lepszy zakup niż LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, Diablo 3 zostało zapowiedziane :/.

Teraz już nie wiem czy kupować komputer dla Starcrafta 2, Diablo 3, Mass Effecta i Assassin''s Creeda, czy X360 dla Fable 2, GoW''a 1 i 2, ME, AC i kilku innych świetnych gier, czy PlayStation 3 dla MGS4, LPB i kilku innych smakowitych kąsków.

Dotychczas byłem przekonany do X360, jednak zapowiedź Diablo 3 zaczęło wątpliwości :). Zastanawia mnie kiedy wyjdzie D3..?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pocisnęli z tym Diablo III. Jest genialne. Ale komputer mam jeszcze nie taki tragiczny, da się przeżyć, więc Diabełek powinien działać na średnich detalach.

Ja oczywiście na Twoim miejscu brałbym Playstation 3. Ale jeśli nie masz komputera który na jakiś normalnych detalach pociągnie Starcrafta II i Diablo III to brałbym komputer. Ja już skończyłem z grą na PC, po prostu przestało bawić mnie ciągłe martwienie się, że coś nie pójdzie, czegoś jest za mało...ale Diablo III kupię :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 13:13, Miluś napisał:

Telewizor. Nie podałeś kwoty jaką możesz wydać. Ja brałbym na Twoim miejscu telewizor
plazmowy. Dla mnie to o wiele lepszy zakup niż LCD.

No nie wiem, czy plazma to taki dobry wybór. Jasne, lepsza czerń i niższe czasy reakcji, to na pewno zalety. Ale z drugiej strony, łatwo o "wypalenie" obrazu na ekranie na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 14:11, ziptofaf napisał:

> Telewizor. Nie podałeś kwoty jaką możesz wydać. Ja brałbym na Twoim miejscu telewizor

> plazmowy. Dla mnie to o wiele lepszy zakup niż LCD.
No nie wiem, czy plazma to taki dobry wybór. Jasne, lepsza czerń i niższe czasy reakcji,
to na pewno zalety. Ale z drugiej strony, łatwo o "wypalenie" obrazu na ekranie na stałe.


Tą bolączkę miały pierwsze plazmy, teraz jest to zniwelowane do minimum. Nie ma się czego obawiać. Z resztą, kto ogląda telewizję 24 godziny na dobę?

Za plazmą według mnie przemawia wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 13:03, BzyQacz napisał:

Witam Was... We wtorek wyjeżdżam na dobry miesiąc do Francji... Po powrocie zamierzamy
kupić z ojcem telewizor, a do tego konsolę next gen, czyli X360 lub PS3... Którą z nich
wybrać? Bardziej przemawia do mnie PS3, ale jak u niej z wsteczną kompatybilnością z
grami z PS2?... Jaka wersja PS3 ją posiada... I w ogóle, co jest lepsze? X360, czy PS3?
I czy ktoś mógłby polecić dobry tv z HD do tego typu konsol? Proszę o pomoc, bo ja już
się nieźle gubię, a nie chcę wydać kasy na coś co może się okazać klapą :P.


Ja osobiście polecę PS3 - jest zupełnie odmienne od PC-ta, ma najwięcej gier, które w ogóle nie pojawiają się na innych platformach. Poza tym jest jeszcze odtwarzacz Blu-ray. Ale żeby nie było idealnie - gry na PS3 są najdroższe. Choć to chyba jedyna spora wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 14:16, Miluś napisał:

Tą bolączkę miały pierwsze plazmy, teraz jest to zniwelowane do minimum. Nie ma się czego
obawiać. Z resztą, kto ogląda telewizję 24 godziny na dobę?

Mówisz chyba o plazmach za co najmniej 5000 sztuka - one rzeczywiście nie mają już z tym prawie żadnych problemów. Modele z niższych półek cenowych niestety nadal obarczone są tą wadą. A poza tym - nie trzeba oglądać 24h na dobę. Wystarczy zostawić jeden kanał na 10-11 godzin (Długo, ale przecież można np. zapomnieć wyłączyć telewizor na noc, u mnie zdarza sie to dość często) i już zostanie nam piękny ślad po logo stacji...

Dnia 28.06.2008 o 14:16, Miluś napisał:

Za plazmą według mnie przemawia wiele.

Według mnie też, ale tylko w przypadku naprawdę dobrych i drogich plazm. Wtedy LCD nie ma szans. Ale w normalnej półce cenowej plazma jest wciąż zbyt niedoskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc wybór padnie na PS3... :D. A tv? Nie wiem, jakiś dobry, a nie drogi, taki, którego nie będę żałował najlepiej coś od 32 cali w wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 10:30, rob300i napisał:

Ale żeś wywalił! Skoro Blu-Ray jest taki wolny, to czemu Uncharted i R&C F:ToD działają
na zasadzie STREAMINGU? To znaczy że WSZYSTKIE tekstury i dane są doczytywane w locie
z płyty! I są to gry bardzo płynne, oraz pozbawione efektu pojawiania się coraz to lepszych
tekstur na modelach, który to jest bolączką GoW (jedynej gry na X360 korzystającej z
streamingu, ale tylko częściowo), oraz Mass Effect.

Ja nie walę, ja piszę. :> Oczywiście, że mogą być doczytywane w każdej chwili (zresztą nie widzę tu jakoś niczego szczególnego, inne gry to niby ładują mapę do pamięci ram, a potem napęd stoi w miejscu?) - to przecież w żaden sposób nie zaprzecza mojej tezie. Dane po prostu muszą być upychane koło siebie i volia, gra spokojnie sobie wszystko wczyta. Zresztą whatever, zaraz aby zaprzeczyć moje tezie powstanie antyteza, że Xbox 360 ma mały dysk twardy, w końcu tylko i wyłącznie przez to blu-ray jest wolny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 15:24, Cmq napisał:

(zresztą
nie widzę tu jakoś niczego szczególnego, inne gry to niby ładują mapę do pamięci ram,
a potem napęd stoi w miejscu?)


W grach opartych o streaming danych różni się to tym od zwykłej gry iż loading pojawia się tylko przy uruchamianiu gry. Reszta jest doczytywana w trakcie gry i nie uświadczymy już żadnych napisów "loading". W zwykłych grach dane ładują się i w trakcie loadingów oraz w trakcie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360
+ gry (jest ich dużo)
+ cena
+ Xbox Live
+ brak problemów z kompatybilnością konsoli i odbiornika TV
- xbox live nadal nie uwzględnia polski
- na upartego DvD ze względu na pojemność nośnika
- nadal istnieje możliwość RROD choć w modelach z rocznika 2007+ szansa jest bardzo mała

PS3
+ możliwość instalacji linuxa
+ dysk możesz wymienić sam
+ sixaxis
+ blueray
- nadal kuleje usługa sieciowa
- część odbiorników TV nie lubi PS 3
- cena konsoli i gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do PS3 z wysoką ceną gier, nowe gry co teraz wychodzą są tak samo drogie jak te na X360, więc ten minus jest już stary i nieprawda. A co do usługi sieciowej, może nie jest tak poziomem wysoko jak XBL, aczkolwiek bardzo dobra i nie kuleje, zero lagów, bezpłatna, PSStore super, wiele gier do ściągnięcia, niedługo jeszcze filmów. Przy nowym FM oznaczonym numerem 2.4, prawdopodobnie pojawią się Trophea i GameCardy. Tak więc, nie jest źle, lecz bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam porównywać to porównuje, to co jest już od dawna (rok różnicy żeby nie było) jest na XBL, Sony dopiero wprowadza. Porównanie to ocena tego co jest a nie co będzie, bo 3mln mieszkań też miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 20:26, L33T napisał:

Mam porównywać to porównuje, to co jest już od dawna (rok różnicy żeby nie było) jest
na XBL, Sony dopiero wprowadza. Porównanie to ocena tego co jest a nie co będzie, bo
3mln mieszkań też miało być.


Szkoda, że nie wspomniałeś o głośnej pracy Xboxa 360, strachu przed przegrzaniem się konsoli, zawieszaniu się na dashboardzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Praca nie jest taka strasznie głośna, słychać głośniej tylko jak pracuje płyta.
A co do przegrzania, to nowe wersje są naprawdę mało awaryjne, i jest przeciez też 3-letnia grawancja.
A co do zawieszania się... jeszcze nigdy mi sie nie zawiesiło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 20:45, Rumcajs52 napisał:

>
Praca nie jest taka strasznie głośna, słychać głośniej tylko jak pracuje płyta.


No nie wiem. Dla mnie działanie Xboxa jest strasznie głośne, porównywalne do włączonej suszarki. Za głośne.

Dnia 28.06.2008 o 20:45, Rumcajs52 napisał:

A co do przegrzania, to nowe wersje są naprawdę mało awaryjne, i jest przeciez też 3-letnia
grawancja.


To samo. Znajomy ma konsolę już z HDMI i jak dotykałem tylnej części obudowy to była bardzo ciepła. Niby to nie przeszkadza, ale dla konsoli na pewno nie jest dobre.

Dnia 28.06.2008 o 20:45, Rumcajs52 napisał:

A co do zawieszania się... jeszcze nigdy mi sie nie zawiesiło :/


To już wyczytałem na forach Xboxa. Wiele osób narzeka, że po update''ach konsole im się zawieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 20:49, Miluś napisał:

No nie wiem. Dla mnie działanie Xboxa jest strasznie głośne, porównywalne do włączonej
suszarki. Za głośne.


najwyraźniej masz jakąś cichą suszarkę :P

Dnia 28.06.2008 o 20:49, Miluś napisał:

To samo. Znajomy ma konsolę już z HDMI i jak dotykałem tylnej części obudowy to była
bardzo ciepła. Niby to nie przeszkadza, ale dla konsoli na pewno nie jest dobre.


A moja po jakiś 6 godzinach ostrego grania w cod4 była zupełnie zimna, tak jak wyłączona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się