Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2008 o 18:35, sportowiec 7 napisał:

xbox live działa w warmińsko- mazurskim ?


xbox live nie działa w ogóle w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 18:32, sportowiec 7 napisał:

> Mam problem z wyborem konsoli nie umiem się zdecydować : xbox360 czy Ps3 ?
>
> I czy z awaryjnością xboxa dalej są takie problemy ?
kupuj x

a mógłbyś troche uzasadnić .. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 18:49, sportowiec 7 napisał:

1 tańsze od ps3

Żeby mieć coś dobrego to trzeba zapłacić, tak juz jest.

Dnia 27.06.2008 o 18:49, sportowiec 7 napisał:

2 dobrze rozwinięty rynek gier

Większość gier wyszło na obie konsole jednak zgodzę się X360 ma więcej exslusivów ale nie wszystko dobre.

Dnia 27.06.2008 o 18:49, sportowiec 7 napisał:

3 lepsza grafika od ps3

Ech nie miał PS3 a gada. Ile już widziałem gameplay z gier które są porównywane i PS3 wygląda o wiele lepiej. Więc jak masz X-a to nie mów o PS3 nic. Bo widać że nie orientujesz się w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 18:53, Meykan napisał:

> 1 tańsze od ps3
Żeby mieć coś dobrego to trzeba zapłacić, tak juz jest.
> 2 dobrze rozwinięty rynek gier
Większość gier wyszło na obie konsole jednak zgodzę się X360 ma więcej exslusivów ale
nie wszystko dobre.
> 3 lepsza grafika od ps3
Ech nie miał PS3 a gada. Ile już widziałem gameplay z gier które są porównywane i PS3
wygląda o wiele lepiej. Więc jak masz X-a to nie mów o PS3 nic. Bo widać że nie orientujesz
się w temacie.


Wiecie co ? smiac mi sie chce jak patrze na te wojne konsolowcow. Sam bylem zagorzalym pececiarzem,a od wczoraj stoi u mnie X pudlo premium , pykam sobie w GTA IV, dzis kupilem Halo...

po co wam te awantury ? bycie fanboyem jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż gier, Europa:
1 Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots (PS3) 227,780 697,135
2 Wii Sports (Wii) 146,026 9,429,046
3 Mario Kart Wii (Wii) 87,443 2,009,814
4 Crisis Core: Final Fantasy VII (PSP) 73,969 73,969 Nowość
5 Wii Play (Wii) 62,972 4,253,288
6 Grand Theft Auto IV (PS3) 53,074 2,086,429
7 Brain Training (DS) 50,937 6,441,553
8 Lego Indiana Jones: The Original Adventures (DS) 44,366 139,480
9 Alone In The Dark (360) 39,296 39,296 Nowość
10 Grand Theft Auto IV (360) 38,042 1,828,783

Sprzedaż konsol, Europa: Ostatni tydzień.


DS: 220,635 (247,675)
Wii: 147,405 (140,439)
PS3: 84,002 (111,708)
PSP: 70,847 (66,806)
360: 63,500 (66,715)
PS2: 59,437 (60,453)

Kurcze, nie widzę tu X360...a nie jednak jest ;-)*

*Nie mogłem się powstrzymać :-)

Na temat zaznajomienia w temacie pana sportowca7 się nie będę się szerzej wypowiadał bo to już o czymś świadczy:

"xbox live działa w warmińsko- mazurskim ?"

Szkoda, że mu nikt nie odpowiedział, że Live działa tylko nad morzem w sezonie letnim przy temperaturze >20 C i wietrze południowo-wschodnim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cpu w x360- 115gflops
gpu w x360 -192

cpu w ps3 -218 gflops
gpu w ps3 -136,8
nie gadaj bzdur wszystkie gry multiplatforomwe są albo takie same albo ładniejsze na x360(oprucz burnout)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie chcę się kłócić.

Ale żal mi duszę ściska jak widzę kolesia który mówi o jakieś wadzie PS3 ale sam on nie ma pojęcia o czym mówi.

HiSin
Może jakiś link ze źródłem skąd to masz? I żeby to była jakaś porządna strona a nie forum fanboyów X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 18:57, HiSin napisał:

cpu w x360- 115gflops
gpu w x360 -192

cpu w ps3 -218 gflops
gpu w ps3 -136,8
nie gadaj bzdur wszystkie gry multiplatforomwe są albo takie same albo ładniejsze na
x360(oprucz burnout)


Ponieważ gry multiplatformowe z reguły tworzone są pod najsłabszą z platform i dopiero później przenoszone na kolejne platformy, tak można wytłumaczyć to, że wiele gier jest lepiej zoptymalizowana pod kątem Xboxa 360, a nie Playstation 3.

"FLOPS (Floating Point Operations Per Second) - liczba operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę - jest jednym z podstawowych wskaźników wydajności komputerów. Zmieniają się jedynie przedrostki: M (Mega), G (Giga), T (Tera), a wkrótce zobaczymy P (Peta). Ile TFLOPS daje suma wszystkich sprzedanych konsol, a jaki poziom wydajności prezentuje poszczególny model? Z załączonej tabeli wynika, że najwydajniejszą konsolą jest Sony PlayStation 3. Zarówno procesor jak i GPU, prezentują najwyższą wydajność. " chip.pl :-)

Jak już tak chcecie, a mocy i potęgi konsol nikt nie mierzy w flopach :-D W dodatku to właśnie moc Playstation 3 jest wykorzystywana przez różne uniwersytety i stacje badawcze, a nie Xbox 360. To chyba o czymś świadczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że fanboye znowu dorwali się do tematu. Według mnie Xbox 360 już powolutku się wypala :-(. Wszystkie ważne exclusivy ukazują się w tym roku (no może oprócz Halo Wars i Alan Wake), a PS3 wciąż się rozwija.

Największym ograniczeniem X360 jest oczywiście napęd... Myślę że za rok trzeba bedzie się wyposażyć w PS3 żeby nie wachlować płytami w 360''tce. W przypadku Lost Odyssey to jeszcze da się z tym żyć (gra jest bardzo długa), ale w Forzie Motorsport 3 to przeraża mnie wizja zmiany płyty pomiędzy wyścigami (FM3 ma być na dwóch płytach)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad zakupem xbox 360 ale zastanawia mnie kilka kwestii:

1. czy nowe wersje typu arcade nie psują się juz tak czesto?
2. czy do grania online np w call of duty 4 potrzebny jest HDD czy wystarczy karta pamieci 256mb? Tam sa jakies patche i updaty do gier online?

pozdrawiam i licze na fachowa pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 18:49, sportowiec 7 napisał:


> a mógłbyś troche uzasadnić .. ?
1 tańsze od ps3
2 dobrze rozwinięty rynek gier
3 lepsza grafika od ps3


Obie konsole maja podobną moc ale chyba z lekkim wskazaniem na PS3, ale ta różnica jest tak mała że trudno to zauważyć dlatego nie gadaj głupot bo ten 3 punkt można traktować jak prowokacje :) jak już sie zdecydowałeś na X to bierz bo to naprawdę świetna konsola ;) ja PS3 brałem ze względu na Killzone i GT 5 i darmową gre online ale gdyby nie to to pewnie bym wziął X ze względu na cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może niedługo będzie kolejna obniżka X360. Według ulotki Wal-Martu (sieć sklepów z USA) cena spadnie do 299$. Na potwierdzenie przyjdzie nam jednak pewnie jeszcze trochę poczekać.
Może obniżka ceny tej konsoli pozwoli ponownie wyraźniej zwrócić uwagę potencjalnych nabywców, gdyż w chwili obecnej jest ona chyba kierowana zdecydowanie w kierunku PlayStation 3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zakupić tego ixa ze sklepu gram.pl? Najbardziej zalezy mi na dysku. Konsole odsprzedał\dał bym bratu. Chodiz o to by wytrzymała co nie co. I od kiedy jest ten okres gwarancyjny? Od momętu odpalenia konsoli czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 19:30, rob300i napisał:

Widze że fanboye znowu dorwali się do tematu. Według mnie Xbox 360 już powolutku się
wypala :-(. Wszystkie ważne exclusivy ukazują się w tym roku (no może oprócz Halo Wars
i Alan Wake), a PS3 wciąż się rozwija.

Powiedział mr. Neutralność. :>

Dnia 27.06.2008 o 19:30, rob300i napisał:

Największym ograniczeniem X360 jest oczywiście napęd... Myślę że za rok trzeba bedzie
się wyposażyć w PS3 żeby nie wachlować płytami w 360''tce. W przypadku Lost Odyssey to
jeszcze da się z tym żyć (gra jest bardzo długa), ale w Forzie Motorsport 3 to przeraża
mnie wizja zmiany płyty pomiędzy wyścigami (FM3 ma być na dwóch płytach)...

Nie chcę o niczym przypominać, ale Forza Motorsport 3 będzie na jednej płycie, co już zostało potwierdzone jakiś czasu temu (nie żeby gra mnie interesowała). A Blu-Ray to też taki święty nie jest, bo ze względu na jego oszałamiające prędkości (a raczej powolność) gorsze od napędu sprzęt paru dobrych lat trzeba upychać dane po parę, nawet paręnaście razy - tak, żeby płyta nie spaliła się od niesamowicie szybkiego wirowania w napędzie. :P I tak, jestem śmierdzącym fanbojem, który tym razem został jednak sprowokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forza Motorsport 3 zostanie wydania na DWÓCH płytach. Poprzeglądaj sobie newsy :-). Podczas niedawnego wycieku informacji zostało to ujawnione.

A co do Blu-Ray--> To lepiej zacznij się przyzwyczajać ponieważ ten format wyprze DVD tak jak kiedyś DVd wyparło CD. Pozatym było także powiedziane że "powolność" gier na Blu-Ray wynika z tego iż gry są przygotowywane najpierw na DVD (dla X360) a następnie po prostu wrzucane na BR (po konwersji oczywiście). Gry odpoczątku przygotowywane na BR są pozbawione długich loadingów. Za świetny przykład może tutaj posłużyć Uncharted czy chociażby Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction. W tych tytułach loading pojawia się TYLKO na początku gry! Reszta to czysty streaming danych prosto z płyty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się