Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Wróciłem właśnie z partyjki w demo EndWar. Kurczę... polecam każdemu, kto posiada headset. Ta strategia zrobiła na mnie ogromne wrażenie...
... no i ten mega feeling dowódcy... "Junit fri, atak, foxtrat" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie. Nie wiem co wybrać. Mam zamiar kupić albo Xboxa 360 Elite, albo Playstation 3. Mam też kilka argumentów.
Xbox:
+Dużo gier
+Gry takie jak "Gears of War", "Fable 2"(takie kocham), których nie ma na ps''a 3
+Xbox Live

Playstation 3:
+Lepszy pod względem technicznym
+Darmowy PlayStation®Network (a co za tym idzie darmowe granie online)
+Nie ma problemów technicznych

Minusy:
Xbox 360:
-Awaryjny
-Płatny Xlive Gold(nie ma grania online ;/ )

Playstation 3:
-Dużo exclusiv''ów "Made in Japan"(nie przepadam)

NIE uwzględniajcie napędu Blue-Ray, nie mam zamiaru kupować filmów które kosztują 100 zł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprostuję tylko awaryjność Xboxa - nie ma problemów z obecnymi wersjami:)
No i jeszcze dorzucę coś o płatnym Live - na miesiąc wychodzi naprawdę mała suma jak wykupisz rok + miesiąc gratis. Chociaż podrożały ostatnio kody na Allegro przez spadającą złotówkę. Niedawno były po 99zł, ja kupiłem za 109, a teraz 126 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Wypisałeś sobie swoje minusy które widzisz.

Teraz sobie popatrz. Które cię minusy najbardziej dręczą? Lub które plusy najbardziej cię zachęcają?

To twój wybór, obie konsole są świetnie ale musisz konkretnie ca coś patrzeć. Na chwilę obecną radził bym ci żebyś wziął Xboxa 360. Ma sporo gier(większość na PC wychodzi ale to chyba nie ważne) doskonale się rozwija.

PS3 za parę lat będzie dobrą konsolą. To konsola na przyszłość która się rozwija również multimedialnie.

Tak więc jeśli nie chcesz czekać bierz Xboxa, jeśli jednak chcesz się trochę wstrzymać to możesz brać PS3 bo nawet w przyszłym roku będzie to już opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:06, Rumcajs52 napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś. Nie lubisz gier które są na PS3, a lubisz gry które są na x360.
W końcu to konsola do gier.


Poprawa - napisałem że nie lubię exclusiv''ów z PS 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

Proszę pomóżcie. Nie wiem co wybrać. Mam zamiar kupić albo Xboxa 360 Elite, albo Playstation

Xbox ! Ale zamiast Elite weź 60GB .Taniej ,te same możliwości a po wuj ci 120GB dysk.Chyba ,że jesteś zwolennikiem czerni.

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

3. Mam też kilka argumentów.
Xbox:
+Dużo gier

I tanich jak barszczyk Knorra

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

+Xbox Live

Łeber cię zaraz zjedzie ,że Network jest lepsze

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:


Playstation 3:
+Lepszy pod względem technicznym

Pokaż grę ,która to pokazuje .Jeśli chodzi o multimedialność -ok.

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

+Darmowy PlayStation®Network (a co za tym idzie darmowe granie online)

9 dych za 13 miesięcy to grosze .2 dychy miesięcznie jak chcesz pograć -jeszcze lepiej.Możliwości Live-warte pieniędzy.

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

+Nie ma problemów technicznych

Jak nie ma jak są .Zbugowane gry ,tnące się ,felerne softy ,zrywanie połączenia ,komunikacja głosowa ssie ,długo by wymieniać .

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:


Minusy:
Xbox 360:
-Awaryjny

Już nie ,nawet jeśli, masz 3 letnią gwarę.

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

-Płatny Xlive Gold(nie ma grania online ;/ )

Jest granie online ,ceny nie są elitarne.

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:


Playstation 3:
-Dużo exclusiv''ów "Made in Japan"(nie przepadam)

Tekken ? Final Fantasy ? Devil May Cry ? Hmmm...

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:


NIE uwzględniajcie napędu Blue-Ray, nie mam zamiaru kupować filmów które kosztują
100 zł ;]

Właśnie ,bo konsole kupuje się ,żeby filmy na niej oglądać .Ale ja jestem fanboy i wuja wiem w temacie .

Edit: jeden przecinek potrafi zniszczyć sens zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:12, jackass napisał:

> +Darmowy PlayStation®Network (a co za tym idzie darmowe granie online)
9 dych za 13 miesięcy to grosze .2 dychy miesięcznie jak chcesz pograć -jeszcze lepiej.Możliwości
Live-warte pieniędzy.


Jackass, nie chcę tworzyć kolejnej, zbędnej dyskusji czy lepszy jest Live, czy Playstation Network, ale powiedz mi, czy Ty masz wykupionego Live''a na rok? Spotkałem się, że wiele razy podawany jest argument, że miesięcznie wychodzi dość tani koszt, a większość użytkowników tego forum i tak jedzie na kodach 24h, czy innych, rzadko spotykam się, by ktoś miał wykupiony Live na rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:10, Master Uszol napisał:

Poprawa - napisałem że nie lubię exclusiv''ów z PS 3.

Ale lubisz exclusivy z x360.
Więc na x360 będziesz mógł grać i we wszystkie gry które wyszły jako nieexclusivy, i w exlusivy z x360 ;)
Powiem tez że nowe wersje x360 nie mają już problemów technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:17, master matrox napisał:

a większość użytkowników tego forum i tak jedzie na kodach 24h, czy innych, rzadko spotykam > się, by ktoś miał wykupiony Live na rok :P


Ja mam, i jestem zadowolony :) Szkoda że drożeje, bo przestanę chyba mówić, że się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:17, master matrox napisał:

Jackass, nie chcę tworzyć kolejnej, zbędnej dyskusji czy lepszy jest Live, czy Playstation
Network, ale powiedz mi, czy Ty masz wykupionego Live''a na rok? Spotkałem się, że wiele
razy podawany jest argument, że miesięcznie wychodzi dość tani koszt, a większość użytkowników
tego forum i tak jedzie na kodach 24h, czy innych, rzadko spotykam się, by ktoś miał
wykupiony Live na rok :P

Nie mam wykupionego z kilku ważnych powodów .Męczę gry singleplayer ,a średnio raz na 2 tygodnie kupuję grę i tyle czasu zajmuje mi jej przejście .Multi musi mieć coś w sobie ,żeby mnie skłoniło do siebie .Poza tym graniem online w GoWa i GTA4 nacieszyłem się jeszcze korzystając z darmowego miesiąca ,a konsolę mam od 1,5. Myślę o wykupieniu Golda ,ewentualnie kilku zdrapek ,żeby weekendami pościgać się z kolegą w PGR4 ,który mnie namawia od kilku dni na wspólne kruzowanie po Gotham .Nie widzę problemu w kupnie rocznego abonamentu ,ale narazie go nie potrzebuje .Zrobię to dopiero jak nabędę Burnouta i Bad Company ,bo wiem ,że tam spędzę mnóstwo czasu .Może nie na rok ,ale 3 miesięczny abonament na początek .Zaoszczędzone siano można wykorzystać na MS Points.Nie jestem typem multiplayerowego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:09, Meykan napisał:

PS3 za parę lat będzie dobrą konsolą. To konsola na przyszłość która się rozwija również
multimedialnie.

Tak więc jeśli nie chcesz czekać bierz Xboxa, jeśli jednak chcesz się trochę wstrzymać
to możesz brać PS3 bo nawet w przyszłym roku będzie to już opłacalne.


O czym mowa?
Widzę że jak narazie większość jest na "iksa" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

Playstation 3:
+Lepszy pod względem technicznym

Pragnę przypomnieć, że walka jeżeli chodzi o technikę wciąż nie jest rozstrzygnięta. Fanatycy z obozu PS3 powołują się na większą ilość rdzeni - natomiast wiele się słyszy o tym, że niby moc jest, ale całość w grach możliwościami może wypadać tak samo, jeśli nie gorzej od X360 - bo to karta grafiki, bo procesor nie może obsłużyć tego i tego... Sporo osób już wypowiadało o tym w tym temacie ;-) No, chyba, że mówisz o Blu Ray :)

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

+Darmowy PlayStation®Network (a co za tym idzie darmowe granie online)
+Nie ma problemów technicznych

Minusy:
Xbox 360:
-Awaryjny

No ja po roku użytkowania zaczynam mieć problemy... z DVD-Romem. Czyli to samo, co w wielu PS3 - bo tam często pada napęd ;-)

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

-Płatny Xlive Gold(nie ma grania online ;/ )

Żal Ci 6 zł miesięcznie?

Dnia 25.10.2008 o 20:03, Master Uszol napisał:

Playstation 3:
-Dużo exclusiv''ów "Made in Japan"(nie przepadam)

Bo ja wiem. Akurat Japońce mają fajne gry i czasem warto w nie pograć :) Poza tym, zwykłe exclusive'y, jak Little Big Planet czy Killzone 2 (Tak, wiem, miał wyjść nieco po Halo 3 ale... who cares? Wygląda prześwietnie!) też dają radę i zachęcają do kupna konsolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gier "Japan", nie podchodzą mi tak zwane bijatyki. Nie przypadł mi do gustu np. Tekken (chyba że grasz z kumplem. "Konsola około 1500 zł, Tekken 100 zł, mina kumpla kiedy widzi jak padł kolejny raz - BEZCENNA ;] )
Jest jednak jeden wyjątek, a mianowicie DMC [tarara]. Ta gra wciągnęła mnie (mam wersje na PC). Wykonałem prawie wszystkie achivimenty (brak 6 ;/). Gra zaliczona na all poziomach ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 21:17, Master Uszol napisał:

Jest jednak jeden wyjątek, a mianowicie DMC [tarara]. Ta gra wciągnęła mnie (mam wersje
na PC). Wykonałem prawie wszystkie achivimenty (brak 6 ;/). Gra zaliczona na all poziomach
;P

W takim razie pewnie spodoba ci się też Ninja Gaiden.Na obu konsolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dla tej "rzeźni" kupuje konsolę ;P
A tak na serio. Konsolę kupuję ponieważ na komputerach ciągle jakieś błędy, kompy się "starzeją" ciągła wymiana części. Wreszcie mnie olśniło. Po co wydawać kupę kasy. Komp do pracy, konsola do gier. Jest też sprawa że jestem tzw. "graczem". Gry muszą ładnie wyglądać, i działać płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po demie Hell`s Highway ? Ktoś kupuje /kupił nowych Brothers in Arms ? Mieszane mam uczucia ,ale wrażenia na mnie nie zrobiło .Rozgrywka całkiem przyjemna ,trudna i wymagająca strategii ,choć pewnie monotonna po kilku godzinach (ciągłe flankowanie w ten sam sposób ,jak w pierwowzorze na PC) .Grafika strasznie nierówna i czasami kłuje w oczy ,innym razem imponuje .Fajne zniszczalne środowisko .AI do pipy ,sterowanie do pipy a i trochę bugów z wydawaniem rozkazów się wkradło. Moje zdanie ,ale 2 recenzentów tu mamy to może się wypowiedzą fachowym oczkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> -Płatny Xlive Gold(nie ma grania online ;/ )
>Żal Ci 6 zł miesięcznie?

Gdzie Live na rok kosztuje 72 zł kolego?

>Pokaż grę ,która to pokazuje.

Uncharted, Little Big Planet

>Jak nie ma jak są .Zbugowane gry ,tnące się ,felerne softy ,zrywanie połączenia ,komunikacja głosowa ssie

Masz PS3 czy tylko czytasz fora Xboxa i dzielisz się wiedzą ;->? Zbugowane gry? W grach na X''a nie ma bugów? Jak gram prawie codziennie od pół roku to ani razu nie zerwało mi połączenia z siecią. Felerne softy? Liczba mnoga? Ja naliczyłem tylko jeden który robił kuko PS3 (także niestety nie mojej). Komunikacja głosowa? Działa, raz dobrze, raz gorzej, ale czy do Xboxa możesz podłączyć słuchawkę BT od telefonu? No tak. Nie możesz.

kocham ludzi broniących Xboxa. Co chwila przekłamują jakąś prawdę. Ach te piękne 6 złotych miesięcznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się