Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

>Czytałem, że najnowsze są wersje JASPER, tylko jedne posiadają zasilacz 175W

Dnia 11.04.2009 o 23:50, lol24 napisał:

a inne 150W, który zmniejsza szansę przegrzania (tej strasznej wady, Xklocka)?

Ja również kupuję X360 Premium na dniach. Kupuj wersję z 150W (myślałem że Jasper mają tylko 150W, a Falcon 175W. Jak to w końcu z tym jest??), mniej prądu pobiera, mniej się grzeje.

Dnia 11.04.2009 o 23:50, lol24 napisał:

Wszystkie, które wynajduję mają softa iXtreme 1.51 i technologię 65nm, rozumiem że to dobrze.

2x 65nm - dobrze. iXtreme - niekoniecznie. Jest to przeróbka konsoli (tak, aby odpalać "kopie zapasowe"), tracisz wtedy gwarancję (chociaż nie jestem pewny). Wydaje mi się, że samo posiadanie przerobionej konsoli nie jest nielegalne, o ile będziesz odpalał tylko oryginalne gry. Teraz na allegro czasem nawet trudniej jest dostać nieprzerobioną wersję, więc myślę że jeżeli nie zależy Ci na gwarancji ( i znów - nie wiem czy ją tracisz, czy nie), to możesz kupić przerobioną.

Dnia 11.04.2009 o 23:50, lol24 napisał:

Ktoś na allegro oferuje "New Xbox Experience" co to daje?

New Xbox Experience (NXE) to nowy Dashboard. To coś takiego jak Windows na PC. Ten jest bardziej przejrzysty i ma parę nowych bajerów.

Dnia 11.04.2009 o 23:50, lol24 napisał:

Najważniejsze to cena, dużo (na allegro) jest po 999zł, jest szansa, że przepłacam?

Raczej nie, tysiąc to jak dla mnie dobra cena. Chociaż ostatnio widziałem PS3 z dyskiem 80GB i grą za 850zł (poszło w ciągu kilku minut, aż żałuję że nie kupiłem), więc lepsza oferta zawsze pojawić się może.

Dnia 11.04.2009 o 23:50, lol24 napisał:

Czy jest coś jeszcze czym należy się kierować, czegoś szukać? Może w ogóle wstrzymać
się z zakupem bo za miesiąc wejdzie jeszcze coś nowego?

Myślę że nie ma na co czekać. Ceny niskie, sprzęt dobry - tylko brać (najwyżej przegramy obaj - ja czekam tylko na odpowiedź ze sklepu, kupuję w przyszłym tygodniu).
Co do Elite z Resident Evil 5 - moim zdaniem trochę byś przepłacił. Jeżeli naprawdę zależy Ci na dysku 120GB i wersję konsoli przekładasz nad jej cenę, to możesz kupić. Ale jak liczysz się z każdą złotówką (i nie potrzebujesz tak dużego dysku), to najlepszym rozwiązaniem jest Premium 60GB. Grę możesz dokupić osobno, a konsolkę w razie czego przemalować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w moim pokoju zadomowi się TV Hd Ready (nie miałem kasy na Full HD) i mam pytanie - jakim kablem uzyskam lepszą jakość na X360 - Componentem czy HDMI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zobaczyć u kolegi jak wygląda obraz poprzez kabel HDMI i prawdę mówiąc nie widziałem żadnego skoku jakości w porównaniu do componenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 12:35, wsaadman napisał:

Niedługo w moim pokoju zadomowi się TV Hd Ready (nie miałem kasy na Full HD) i mam pytanie
- jakim kablem uzyskam lepszą jakość na X360 - Componentem czy HDMI ?

Full oplaca sie kupywac tylko wtedy jak TV na 52'''' i powyżej na mniejszych nie widac róznicy ;) a co do pytania to Ciezko powiedziec teoretycznie to W HDMI jest lepsza jakość musisz sprawdzic sam na swojej konsoli najpeirw podlacz przez HDMI a potem przez Component i wyciągnij wnioski ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 12:38, MasterOfBlaster napisał:

Dołączam się do powyższego pytania, bo nie wiem czy wydawać kasę na HDMI (a jeśli tak
to jakiej firmy brać)

Kabelek HDMI zgrabniej wygląda .Firma nie ma znaczenia ,możesz brać nawet tańszy ,te kable przesyłają obraz i dźwięk cyfrowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 00:39, Kapizak1 napisał:

2x 65nm - dobrze. iXtreme - niekoniecznie. Jest to przeróbka konsoli (tak, aby odpalać
"kopie zapasowe"), tracisz wtedy gwarancję (chociaż nie jestem pewny). Wydaje mi się,
że samo posiadanie przerobionej konsoli nie jest nielegalne, o ile będziesz odpalał tylko
oryginalne gry. Teraz na allegro czasem nawet trudniej jnielegalne.est dostać nieprzerobioną wersję,
więc myślę że jeżeli nie zależy Ci na gwarancji ( i znów - nie wiem czy ją tracisz, czy
nie), to możesz kupić przerobioną.

Jest nielegalne.

Art. 118.1

1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami,
albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Szczegóły i opinia policji:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,6479175,Przerabianie_konsol_do_gier_jest_przestepstwem.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest jeden zgrzyt prawny - możemy zrobić jedną kopię zapasową każdej posiadanej płyty. W teorii super - nie niszczę oryginału, męcząc go wielogodzinnym wirowaniem w napędzie lub wkładając i wykładając z pudełka dziesiątki razy. Więc wedle prawa, możemy spokojnie grać na takiej płycie, byle tylko posiadać oryginał. A że konsola nie pozwala na to... Wedle naszego prawa powinna ;)

Ale jeszcze jedno, najważniejsze: chociaż ja bym z chęcią robił kopie moich oryginalnych gier i to je katował w konsoli, to dla większości rodaków pojęcie "kopia zapasowa" oznacza jedno, niekoniecznie legalne...

Po części modyfikowanie konsoli, dostosowuje ją do tego, na co u nas się pozwala legalnie. Ale sama przeróbka jest nielegalna, więc... lepiej nie przerabiać. To prawo i tak się pewnie niedługo "zaktualizuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 18:30, Rumcajsev napisał:

No to ja nie wiem, u mnie wystarczyło zrestartować modem (ale nie tylko przyciskiem,
całkiem odłączyć od prądu)

omg... sorki, wprawiłem Cię chyba w błąd... mam router, nie modem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 18:36, Rumcajsev napisał:

To czekaj, narysuj w paincie jak masz to wszystko popodłączane.

uwierz mi... prościej opisać. :D

Kabelek idzie od xboxa do urządonka takiego co to ma 5 wejść i (o ile dobrze wyczytałem) przekazuje połączenie do routera. czyli x----urządonko-------router

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 18:44, Rumcajsev napisał:

Ale internet skąd idzie?

Powiem że mam od neostrady :d... a idzie nie wiem, kablem od telefonu oO? nie wiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się