Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień ze SpellForce 2 - dzień drugi

74 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2006 o 23:49, GuzikTheGreat napisał:

"CD Projekt, polski dystrybutor, zdecydował się bowiem na polonizację kinową,(...).Ogólnie wyszła ona całkiem nieźle, choć niestety nie obyło się bez potknięć (...) Nie są to przypadki częste, ale trochę rażące (...) Wolałbym Wojny Cieni, ale to nie ja musiałem przetłumaczyć tytuł nie mając pojęcia o fabule gry... (...) Na szczęście lokalizacja nie jest taka tragiczna, bo wyliczyłem tu złośliwie tylko kilka potknięć, które roztapiają się w bardzo dobrej całości"
W tym kontekście nie bardzo rozumiem poniższą wypowiedź GuzikaTheGreat:

Dnia 15.08.2006 o 23:49, GuzikTheGreat napisał:


z tego co widac z powyzszego artykulu to ogolnie zostala ta gra przez Cd Projekt zasztyletowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzaki zamiast polskich liter? Przeszedłem gdzies 1/3 gry zadnego nie widzialem... gra niedziala? Mi jakos dziala w full detalach i wszystkich opcjach graficznych na maksa i tnie sie tylko czasem zaraz po wczytaniu gry... wiec nie wyciagajcie pochopnych wnioskow o czyjejs pracy tylko dlatego ze WAM cos niedziala... i polecam napisac do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:39, Paul napisał:

Krzaki zamiast polskich liter? Przeszedłem gdzies 1/3 gry zadnego nie widzialem... gra niedziala?
Mi jakos dziala w full detalach i wszystkich opcjach graficznych na maksa i tnie sie tylko
czasem zaraz po wczytaniu gry... wiec nie wyciagajcie pochopnych wnioskow o czyjejs pracy tylko
dlatego ze WAM cos niedziala... i polecam napisac do pomocy technicznej.


A więc mam prośbę: zmień rozdzielczość na dowolną inną niż 1024x768 i poszukaj polskich literek na ekranie (poza ó). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:05, Lucas the Great napisał:

> z tego co widac z powyzszego artykulu to ogolnie zostala ta gra przez Cd Projekt zasztyletowana...


Z tym "zasztyletowaniem" to chodzi głównie o fakt że mimo iż gra została wydana pare ładnych miechów po premierze oryginalnej i z wielokrotnie przesuwaną premierą, gra nie została wcale przetestowana, kij już z tym że polska wersja jest mocno "przeciętna" (Nightsong=Balladyna) jak na to co zazwyczaj CDP pokazuje, chodzi głównie o fakt takich głupich blędów jak brak polskich znaków w rozdzielczości innej niż 1024x768, bo chyba mi nie powiesz że testy były bardzo "dogłębne" skoro takich pierdółek nawet nie wykryli ??
W tym momencie tracę dobre zdanie o CDP, gdyż zaczyna robić fochy jak Cenega z podejściem typu "zrobimy polską wersję, a to że będzie do chrzanu...hmm w końcu to Tylko klienci, nie ma się czym przejmować, kasę z tego i tak mieć będziemy".
W tym miesiącu miały premierę dwie gry na ktore czekalem, cieszyłem się również że wyda je CDP, bo jak narazie tylko raz mnie (częściowo) zawiedli z Dungeon Siege 2, a tu się okazuje że nie było się z czego cieszyć, bo nawet (podkreślam slowo "NAWET") Cenega nie odwalilaby takiej fuszerki (a możesz mi wierzyć że o Cenedze mam BARDZO złe zdanie), czekałem, czekalem no i się doczekałem, tyle że w obu przypadkach CDP dał ciała na całej długości, mowa tu Spellforce 2 oraz Titan Quest którego polonizacja jest na poziomie 5 latka, gdzie statystyki są pomieszane a tlumaczenie zupelnie mijające się z oryginalnymi opisami, ze zrąbaną rozmazaną czcionką która jest calkowicie nie czytelna przez co gra zamiast być przyjemnością jest istną katorgą, te dwa przykłady to nawet nie amatorstwo, bo amatorzy by to lepiej zrobili.
I tak oto dochodzimy do momentu że gry prosto z pudełka muszą być łatane żeby byly w ogóle grywalne...
Zastanawia mnie tylko gdzie się podziali Ci ludzie z CDP którzy wkładali serce w swoją pracę, polonizacje gier, którzy się starali a nie tylko robili dobre wrażenie przez miesiąc aż do wypłaty:/
Może to co napisałem urazi Cię bo bądź co bądź jesteś pracownikiem CDP, ale z mojego punktu widzenia tak to wygląda, CDP zaczyna coraz bardziej przypominać Cenegę z przed jakiegoś czasu (teraz coś im się poprawiło i zaczynają powoli dbać o swoje polskie wersje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:39, Paul napisał:

Krzaki zamiast polskich liter? Przeszedłem gdzies 1/3 gry zadnego nie widzialem... gra niedziala?
Mi jakos dziala w full detalach i wszystkich opcjach graficznych na maksa i tnie sie tylko
czasem zaraz po wczytaniu gry... wiec nie wyciagajcie pochopnych wnioskow o czyjejs pracy tylko
dlatego ze WAM cos niedziala... i polecam napisac do pomocy technicznej.


Jakbyś przeczytał chociaż 10 postów z tego tematu nie pisalbyś takich głupot, gra większości jak narazie działać nie chce z niewiadomej przyczyne, nie zależnej od konfiguracji sprzętowej, w tym wypadku akurat nie jest to winą CDP ale polska wersja jest zrąbana, a to już Ich zasługa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:25, Viper napisał:

gra większości
jak narazie działać nie chce z niewiadomej przyczyne, nie zależnej od konfiguracji sprzętowej,
w tym wypadku akurat nie jest to winą CDP ale polska wersja jest zrąbana, a to już Ich zasługa:/


Też do końca nie ma pewności. Zapraszam tutaj:

http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=42205

próbowaliśmy na forum oficjalnym gry co nieco powalczyć z twórcami gry, ale wygląda na to, że to coś jednak z polską wersją gry. Te osoby, które miały problemy z wydajnością miały je także w demie, a nam demo śmiga, a gra się tnie niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:22, Viper napisał:

Zastanawia mnie tylko gdzie się podziali Ci ludzie z CDP którzy wkładali serce w swoją pracę,
polonizacje gier, którzy się starali a nie tylko robili dobre wrażenie przez miesiąc aż do
wypłaty:/


jak to co zrobili - odeszli do cenegi:) ostatnie ich polonizacje sa na prawde udane.

zreszta, tu pytanie do Lucas the Great, dlaczego nie poinformujecie oficjalnie o zepsutym, to chyba najdelikatniejsze okreslenie, spolszczeniu Spellforce 2? zachecacie ludzi do zakupu wiedzac, ze gra jest z...epsuta. czegos takiego nie widzialem nigdy. przynajmniej przeprosilibyscie i podali konkretny termin latki albo wyslali naprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:30, MandiATO napisał:

Te osoby, które miały problemy z wydajnością miały je
także w demie, a nam demo śmiga, a gra się tnie niemiłosiernie.


Zdanie wyszło mi trochę nie po polsku, późna pora, pośpiech w pisaniu, przepraszam. Teraz napiszę nieco jaśniej.

Osoby narzekające na wydajność w zachodniej wersji gry, miały także problemy z wydajnością w demie. W przypadku polskiej wersji zachodzi sytuacja, gdzie demo anglojęzyczne śmiga dobrze, a wersja polska jest w zasadzie niemal pokazem slajdów w porównaniu do tego co widać w demku (na niektórych konfiguracjach i to wcale nie takich słabych). No i tutaj wielkie zdziwienie nastąpiło, gdyż nasza wersja jest ewenementem. W wersji zachodniej gra działa podobno szybciej niż demo, u niektórych osób na niektórych mapach zdarzają się przycięcia, ale nie wygląda to tak jak u nas, a Ci, którzy mieli z tamtą wersją problemy, to mieli również poważne problemy z demem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:30, DarkStar napisał:

> Zastanawia mnie tylko gdzie się podziali Ci ludzie z CDP którzy wkładali serce w swoją
pracę,
> polonizacje gier, którzy się starali a nie tylko robili dobre wrażenie przez miesiąc aż
do
> wypłaty:/

jak to co zrobili - odeszli do cenegi:) ostatnie ich polonizacje sa na prawde udane.

zreszta, tu pytanie do Lucas the Great, dlaczego nie poinformujecie oficjalnie o zepsutym,
to chyba najdelikatniejsze okreslenie, spolszczeniu Spellforce 2?

Nie widzę powodu, by CD-P zamówi u mnie i podległych mi najemników taki materiał :) W sumie od tego mają swoich pracowników, prawda? Co najwyżej mogę temat polonizacji poruszyć, gdy tylko powrócę z cotygodniowymi felietonami - bo w sumie jest o czym pisać.

Dnia 16.08.2006 o 01:30, DarkStar napisał:

zachecacie ludzi do zakupu
wiedzac, ze gra jest z...epsuta. czegos takiego nie widzialem nigdy. przynajmniej przeprosilibyscie
i podali konkretny termin latki albo wyslali naprawiona.

Pisałem juz, że egzemplarze, które CD-Projekt wysłał autorowi tekstu i autorowi oprawy graficznej pracują bez zarzutu. Wiemy tylko że sporej ilości naszych Czytelników gra nie chodzi jak trzeba. Nie rozumiem za co Finnegan lub ja mielibyśmy przepraszać? Za to że jemu śmiga gra bez problemu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:22, Viper napisał:

Może to co napisałem urazi Cię bo bądź co bądź jesteś pracownikiem CDP

Nie urazi. Wielokrotnie podkreślałem że jestem najemnikiem, nie pracownikiem jakiejkolwiek firmy.
Nie uraziłoby nawet gdybym był, bo cenię szczerość i konstruktywną krytykę. Mam nadzieję, że CD-P też to docenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybacz mi jezeli Cie w czyms urazilem, ale jako osoba oficjalnie odpisujaca klientom CDP na forum musisz sie liczyc z tym, ze to do Ciebie ludzie beda sie zwracac z problemami.

wszyscy, ktorzy zakupili gre, maja problem z czcionka. znany jest on od piatku, tak wiec dziwie sie, ze temat polonizacji nie zostal jeszcze "poruszony".

Dnia 16.08.2006 o 01:38, Lucas the Great napisał:

Pisałem juz, że egzemplarze, które CD-Projekt wysłał autorowi tekstu i autorowi oprawy graficznej
pracują bez zarzutu.


w takim razie bardzo prosze o wyslanie mi egzemplarza autora tekstu albo oprawy graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, ze swojej strony obiecuję, że postaram się, by ktoś z CD-P jak najszybciej się wypowiedział na ten temat - uważam, że Wy, nasi Czytelnicy, zasługujecie na poważne traktowanie. Między innymi dlatego monitoruję ten temat i staram się odpowiadać Wam w ramach mojej skromnej wiedzy, mimo niezbyt wczesnej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:46, DarkStar napisał:

wybacz mi jezeli Cie w czyms urazilem, ale jako osoba oficjalnie odpisujaca klientom CDP na
forum musisz sie liczyc z tym, ze to do Ciebie ludzie beda sie zwracac z problemami.

Nie uraziłeś niczym. Fakt, że nie liczyłem się z tym za bardzo, bo nie zdawałem sobie sprawy z powszechności problemu. Pech w tym, że poza uczuleniem na problem odpowiednich osób niewiele mogę Wam pomóc, przykro mi :(

Dnia 16.08.2006 o 01:46, DarkStar napisał:


wszyscy, ktorzy zakupili gre, maja problem z czcionka. znany jest on od piatku, tak wiec dziwie
sie, ze temat polonizacji nie zostal jeszcze "poruszony".

Myślę że związane to jest z nieszczęsnym "długim weekendem" - mało kto w tym kraju pracuje w czasie tych coraz liczniejszych "mini-urlopów". Za kilka godzin sytuacja się zmieni.

Dnia 16.08.2006 o 01:46, DarkStar napisał:



w takim razie bardzo prosze o wyslanie mi egzemplarza autora tekstu albo oprawy graficznej.

To naprawdę normalne egzemlarze... a swoich prywatnych komputerów raczej nie oddadzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie czytelnicy, tylko klienci:)

musisz zaznaczyc gdzies, ze zajmujesz sie tylko strona internetowa. napis pod nickiem jest dosyc mylacy, osoby nie znajace realiow serwisu moga sie pomylic (tak jak ja powyzej).

anyway dziekuje za zainteresowanie, mam nadzieje, ze problem zostanie rozwiazany jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:30, MandiATO napisał:

http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=42205

próbowaliśmy na forum oficjalnym gry co nieco powalczyć z twórcami gry, ale wygląda na to,
że to coś jednak z polską wersją gry. Te osoby, które miały problemy z wydajnością miały je
także w demie, a nam demo śmiga, a gra się tnie niemiłosiernie.


Heh, to jeszcze lepiej jak CDP znowu coś w kodzie gry pozmieniało na gorsze (przypomina się sprawa z DS2 w którym działo się coś odrobinę podobnego):/
Tak czy siak czekamy dalej na odpowiedź CDP, mam tylko nadzieję że nie będzie jak z DS2, najpierw 3 miesiące czekania na cokolwiek a później wydanie "Czarnej Edycji" która to miała być poprawioną wersją a okazała się zagrywką marketingową, bo wiele lepiej nie dzialala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:55, Lucas the Great napisał:

To naprawdę normalne egzemlarze... a swoich prywatnych komputerów raczej nie oddadzą :D


A ja bym się na chwilę zamienil kompami, skoro u was dziala normalnie...:P
Swoją drogą jeśli na prawdę masz zamiar przekazać to czego się tu dowiedzialeś w "gląb" CDP to nie pozostaje nic innego jak podziękować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:59, Viper napisał:

Heh, to jeszcze lepiej jak CDP znowu coś w kodzie gry pozmieniało na gorsze (przypomina się
sprawa z DS2 w którym działo się coś odrobinę podobnego):/
Tak czy siak czekamy dalej na odpowiedź CDP, mam tylko nadzieję że nie będzie jak z DS2, najpierw
3 miesiące czekania na cokolwiek a później wydanie "Czarnej Edycji" która to miała być poprawioną
wersją a okazała się zagrywką marketingową, bo wiele lepiej nie dzialala.


Jeśli do końca tygodnia sprawa się nie wyjaśni, to najprawdopodobniej zażądam zwrotu pieniędzy, gdyż mój sprzęt jest sporo lepszy od konfiguracji zalecanej (że o minimalnej nie wspomnę), a grać się nie da. Jednym słowem albo ktoś kogoś robi w bambuko, albo ktoś coś zwalił totalnie.

Teraz cytując z pudełka:

Zalecane:
Windows 2000/XP 1GB RAM
Procesor Pentium4 2.5GHz
Karta graficzna 256MB RAM z obsługą PixelShader 1.1 (GeForce 6600GT i wyższe)
5GB wolnej przestrzeni na dysku twardym, DirectX 9.0c, napę DVD

Posiadane przeze mnie:
Windows XP Pro PL SP2 + wszystkie uaktualnienia, 1GB RAM DDR2 667MHz
Procesor PentiumD 3GHz
Karta graficzna Asus X1600XT Silent (256 MB RAM, PixelShader 3.0)
Wolnego miejsca jeszcze coś koło 60 GB, DirectX9.0c najnowszy, napęd DVD

i na czymś takim grać się nie da:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 02:02, Viper napisał:

A ja bym się na chwilę zamienil kompami, skoro u was dziala normalnie...:P


Na tej stronie Kodi podsyłał mi kilka plików konfiguracyjnych do testów:

http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=42205&page=2

I co sie okazało? Gra z tymi plikami nawet nie chciała się uruchomić, wywalała się na parametrze screenrefresh="60". Jak ten wpis był obecny w konfiguracji, to gra kończyła sprawdzanie i inicjalizację w momencie, kiedy w %USERDATA%\Spellforce2\diag\log.txt pojawiał się wpis GFX Rating is 16 points. To było ostatnie co się pojawiało, następny wpis miałbyć informacją o otwartym ekranie, a tutaj gra bez żadnego komunikatu kończyła działanie. Ustawienie screenrefresh="0" pozwalało dopiero na uruchomienie gry. Ale i tak nic te pliki nie szmieniły w prędkości działania gry. Niemniej jednak coś może być nie tak z tą naszą polską wersją, skoro nawet pliki konfiguracyjne od developerów nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MandiATO i Viper mają rację mam podobny błąd i również zażądam zwrotu pieniędzy jeśli gra nie będzie działać. Bardzo lubię CDP jako wydawcę ale chciałbym mieć o nich nadal takie samo zdanie. Wystarczy że zainstaluję demo tej gry i wszystko śmiga doskonale, zamieniając je na wersję pełną jest już zupełnie odwrotnie. Sprawa jest poruszana chyba na każdym newsie o SF2 wystarczy kilka zobaczyć.

Ciekawe jak chodzą pirackie wersje? Może się jeszcze okazać, że lepiej kupywać od panów spod czarnej bandery ;). Ja w każdym razie mam nadzieję, że CDP coś wymyśli w związku z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w wątku poświęconym problemom ze Spellforce2, że optymalizacja w polskiej wersji jest skopana. Ta sama konfiguracja i ustawienia w demie nie sprawiały żadnych problemów, podczas gdy w wersji sklepowej nie da się grać. Co więcej nie jest to tylko moje zdanie ale dużej części graczy. Prey i demo Dark Messiah śmigają aż miło podczas gdy Spellforce 2 nawet po obniżeniu ustawień z zalecanych przez program "ciacha" się niemiłosiernie.

Wpadka ze znikającymi polskimi fontami pozostawia niesmak ale nie wpływa na rozgrywkę. Zdupcona optymalizacja uniemożliwia zabawę. Liczę na szybką reakcję dystrybutora. Nie chciałbym oddawać gry ale nie kupiłem jej po to by obrastała kurzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować