HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czy ktoś zna jakąkolwiek książkę o historii mafii? Przeczytałem "Ojca chrzestnego" , "powrót ojca chrzestnego", sycylijczyka i "omerte" ale teraz kusi mnie jakas książka o prawdziwej historii mafii... a żadnej takiej nie moge znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:01, StroggMan napisał:

Czy ktoś zna jakąkolwiek książkę o historii mafii?

Też się rozglądam za czymś takim. Na razie to najwięcej się można dowiedzieć z różnych filmów. Fabularnych lub dokumentalnych (nadawanych na kanałach Discovery). Jednak chętnie bym sobie to jakoś usystematyzował.
Gdybyś coś znalazł - oczywiście coś co można obecnie kupić - to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Stephena Kinga za jego "Zieloną Milę" i "Skazanych na Shawshank". "Ojciec Chrzestny" Mario Puzo to pozycja obowiązkowa, tak samo jak "Cień Wiatru" autorstwa Carlos''a Ruiza Zafona. Polecam również "Chłopców z Ferajny" N. Pilleggi oraz "Tragedię Amerykańską" Theodora Dreisera. A z klasyki to na pewno Goethe i "Cierpienia Młodego Wertera". Mam jeszcze kilka tytułów, ale je zostawię na później :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to zazwyczaj nie czytam książek, ale ostatnio od kumpla porzyczyłem Wiedźmina - pierwszy i drugi tom - i nie moge poprostu się oderwać...
Sięgnełem po tą książke, tylko z powodu, że niedługo wychodzi gra i chciałem się troche "wprowadzić" w świat Wiedźmina... Ucieszyłem się jak zobaczyłem niedawno trailer owej gry i zobaczyłem tam sceny wprost z książki... walka ze strzygą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:01, StroggMan napisał:

Czy ktoś zna jakąkolwiek książkę o historii mafii? Przeczytałem "Ojca chrzestnego" , "powrót
ojca chrzestnego", sycylijczyka i "omerte" ale teraz kusi mnie jakas książka o prawdziwej historii
mafii... a żadnej takiej nie moge znalezc.


Polecam N.Pilleggi "Chłopcy z Ferajny"- naprawdę świetna książka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 23:38, ImRo Nixon napisał:

Ja to zazwyczaj nie czytam książek, ale ostatnio od kumpla porzyczyłem Wiedźmina - pierwszy
i drugi tom - i nie moge poprostu się oderwać...

Oczywiście że saga o Wiedźminie jest wciągająca...

Dnia 15.07.2007 o 23:38, ImRo Nixon napisał:

Sięgnełem po tą książke, tylko z powodu, że niedługo wychodzi gra i chciałem się troche "wprowadzić"
w świat Wiedźmina...

Pewnie - wszyscy (prawie wszyscy), masowo czytają Wiedźmina z powodu nadchodzącej premiery gry.
Ja osobiście pierwszy raz sagę, czytałem już z 3-4 lata temu i już wtedy mi się spodobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:01, StroggMan napisał:

Czy ktoś zna jakąkolwiek książkę o historii mafii?

Wiesz co ja akurat książek o mafii nie znam, ale osobiście mogę Ci polecić "Wektor Moskiewski" Roberta Ludluma. Książka opowiada o planach nowowybranego rosyjskiego prezydenta odnośnie odzyskania byłych republik radzieckich. W tym celu szykuje broń biologiczną... dalej Ci nie powiem xD chcesz to przeczytaj. Może to nie o maffi akurat ale polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytam kryminały Aghaty Christie z Herculesem w roli głównej. Świetne książki! Napisała ich koło 30-35. Mam zamiar przeczytać chociaż większosć. A na koniec - Kurtyna ; ( tam zabija ktoś Herculesa). Ciekawe czy sięwyrobię do końca wakacji ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:01, StroggMan napisał:

Czy ktoś zna jakąkolwiek książkę o historii mafii? Przeczytałem "Ojca chrzestnego" , "powrót
ojca chrzestnego", sycylijczyka i "omerte" ale teraz kusi mnie jakas książka o prawdziwej historii
mafii... a żadnej takiej nie moge znalezc.



Cóż, proponuję pozycję Marie-Anne Matard-Banucci "Historia mafii". Tylko ostrzegam - książka jest trudna do zdobycia, ale jak się uprzesz to znajdziesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 21:04, nekromanta7 napisał:

> > a ja ostatnio dobra ksiazke czytam "sztandar chwaly" James Bradleya opowiada o tych
zolnierzach
>
> > co zawiesili flage amerykanska na wyspie iwo jimie POLECAM:D!!!
>
> Eeee...Nie znam.Możesz powiedzieć coś dokładniej o fabule i tych sprawach?
>


W lutym 1945 roku Joe Rosenthal sfotografowal szesciu marines ktorzy zatkneli amerykanska flage
na najwyzszym szczycie Iwo Jimy. Nagrodzone Pulitzerem zdjecie blyskawiczine stalo sie symbolem
odwagi i nieugietego ducha Ameryki, a z mlodych ludzi uczynilo bochaterow.
Wykorzystujac materialy odkryte po smierci ojca James Bradley, syn jednego z tych zolnierzy
postanowil ukazac prawdziwych ludzi kryjacych sie za kulturowymi ikonami. Historia szesciu
mlodych mezczyzn z ich ambicjami, planami i nadziejami ukazuje zloznosc ludzkich losow uwypuklona
tragicznie przez okrucienstwo wojny, ktora nieodwracalnie zmienia czlowieka i swiat.
Sztandar chwaly to wspaniala epicka opowiesc o wojennym pokoleniu o roznicach miedzy mitem
a prawda i o znaczeniu bohaterstwa
NA podstawie tej ksiazki Clint Estwood nakrecil calkiem niedawno film ktorego producentem jest
steven spielberg


Warto także wspomnieć, że wspomniane, znakomite zdjęcie... było pozowane! Po raz pierwszy tą fotkę pstryknięto tuż po zdobyciu pozycji japońskich, ale było niewyraźne, niestety ponowne zrobienie zdjęcie dwa dni później z tymi samymi żołnierzami okazało się niemożliwe, ponieważ żołnierze Ci już nie żyli. Co i tak nie zmienia faktu, że fotografia ta należy do najlepszych w historii fotografii w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 17:00, Andrejew napisał:

> > > a ja ostatnio dobra ksiazke czytam "sztandar chwaly" James Bradleya opowiada
o tych
> zolnierzach
> >
> > > co zawiesili flage amerykanska na wyspie iwo jimie POLECAM:D!!!
> >
> > Eeee...Nie znam.Możesz powiedzieć coś dokładniej o fabule i tych sprawach?
> >
>
>
> W lutym 1945 roku Joe Rosenthal sfotografowal szesciu marines ktorzy zatkneli amerykanska
flage
> na najwyzszym szczycie Iwo Jimy. Nagrodzone Pulitzerem zdjecie blyskawiczine stalo sie
symbolem
> odwagi i nieugietego ducha Ameryki, a z mlodych ludzi uczynilo bochaterow.
> Wykorzystujac materialy odkryte po smierci ojca James Bradley, syn jednego z tych zolnierzy

> postanowil ukazac prawdziwych ludzi kryjacych sie za kulturowymi ikonami. Historia szesciu

> mlodych mezczyzn z ich ambicjami, planami i nadziejami ukazuje zloznosc ludzkich losow
uwypuklona
> tragicznie przez okrucienstwo wojny, ktora nieodwracalnie zmienia czlowieka i swiat.

> Sztandar chwaly to wspaniala epicka opowiesc o wojennym pokoleniu o roznicach miedzy mitem

> a prawda i o znaczeniu bohaterstwa
> NA podstawie tej ksiazki Clint Estwood nakrecil calkiem niedawno film ktorego producentem
jest
> steven spielberg

Warto także wspomnieć, że wspomniane, znakomite zdjęcie... było pozowane! Po raz pierwszy tą
fotkę pstryknięto tuż po zdobyciu pozycji japońskich, ale było niewyraźne, niestety ponowne
zrobienie zdjęcie dwa dni później z tymi samymi żołnierzami okazało się niemożliwe, ponieważ
żołnierze Ci już nie żyli. Co i tak nie zmienia faktu, że fotografia ta należy do najlepszych
w historii fotografii w ogóle.



fakt to nie byla pierwsza flaga na iwo jimie ale albo zle przeczytalem i zle ogladalem ksiazke i film ale ono nie bylo pozowane. Gdy fotoreporterzy sie ich oto pytali 3 zyjacych zolnierzy temu zaprzeczala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 15:52, m4teU5z napisał:

Ja ostatnio czytam kryminały Aghaty Christie z Herculesem w roli głównej. Świetne książki!
Napisała ich koło 30-35. Mam zamiar przeczytać chociaż większosć. A na koniec - Kurtyna ; (
tam zabija ktoś Herculesa). Ciekawe czy sięwyrobię do końca wakacji ;P.


Ja czytam wszystkie pozycje Christie z mojej biblioteki młodzieżowej. Kryminały bez Herkulesa też są świetne, choć zdają sobie srawę, że Poirot jest genialną postacią. Trafiłam nawet na książką Agathy która nie jest kryminałyem tylko jakąś powieścią dla pań po trzydziestce. Fabuła mało ambitna, ale Christie jest na tyle genialna, że przeczytałam tą książkę ("Córka jest córką")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszą ze wszystkich książek A. Christie jest "I nie było już nikogo"
Intryga zawarta w tej opowieści jest poprostu genialna - czyta się jednym tchem (ach! a to zakończenie:))

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 00:01, balduran2 napisał:

Pewnie - wszyscy (prawie wszyscy), masowo czytają Wiedźmina z powodu nadchodzącej premiery
gry. Ja osobiście pierwszy raz sagę, czytałem już z 3-4 lata temu i już wtedy mi się spodobała.


heh, przypomina mi sie gdy ukazal sie film/serial Wiedźmin, ktory chyba odnisl odwrotny sukces i malo kto chcial czytac Wiedzmina, w tym ja, do teraz nie przeczytalem, zamierzam sie za to kiedys wziac, chociaz szczerze tego typu fantasy juz mnie za bardzo nie ciagnie. No, ale kiedys musze nadrobic, tylko, ze mam duuuzo ksiazek do czytania, troche minie zanim sie za to wezme ;)

Obecnie, w koncu musze gdzies kupic "Mysli Nieuczesane", Leca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 23:58, StroggMan napisał:

Według mnie najlepszą ze wszystkich książek A. Christie jest "I nie było już nikogo"
Intryga zawarta w tej opowieści jest poprostu genialna - czyta się jednym tchem (ach! a to
zakończenie:))

Polecam


Faktycznie mi też się podobała... ale mi się jednak bardziej podobało "Morderstwo w Orient Expresie". Tłumaczyć nie muszę dlaczego w końcu to jedna z najsłynniejszych powieści Christie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 09:20, Araondoion napisał:

Obecnie, w koncu musze gdzies kupic "Mysli Nieuczesane", Leca ;)

Widziałem je przedwczoraj u siebie w Empiku. Popatrz w swoim, może też będzie.
Ew. zamów przez internet w empiku. Jeśli odbierasz sam, to nic nie płacisz za przesyłkę a w dodatku masz nieco tańszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się