HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2007 o 22:49, Dar15 napisał:

Ja ostatnio przeczytałem "Faraona" i jestem bardzo zadowolony z lektury :)

No proszę, ktoś wreszcie jednak jest zadowolony z lektury szkolnej. A myślałem, że wszyscy tylko na nie psioczą :)
A film też oglądałeś? Niedawno leciał w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio do gustu przypadły powieści o Gotreku i Feliksie. Zdaję sobie sprawę, że jest to dość typowe fantasy, o dwóch takich co ratują świat przed zagładą...ale...jednak nie do końca. Bohaterowie nie są kryształowi, każdy ma coś na sumieniu, a poza tym klimat Warhammera robi swoi. Naprawdę polecam. Oczywiście najlepiej zacząć od początku, czyli od "Zabójcy Trolli", ponieważ, w przeciwieństwie do Pratchetta, wszystkie powieści w tym przypadku są jednym ciągiem.

I w końcu dorwałem się do "Wywiadu z Wampirem", zawsze chciałem przeczytać tę książkę odkąd zobaczyłem film i muszę powiedzieć, że Anne Rice...dostarcza. Coś czuję, że pozostałe jej powieści wchodzące w skład "Kronik Wampirów" też nabędę...drogą kupna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 01:30, A-cis napisał:

> Ja ostatnio przeczytałem "Faraona" i jestem bardzo zadowolony z lektury :)
No proszę, ktoś wreszcie jednak jest zadowolony z lektury szkolnej. A myślałem, że wszyscy
tylko na nie psioczą :)
A film też oglądałeś? Niedawno leciał w telewizji.

Znaczy się ta książka przewidziana jest dla gimnazjum, ale moim zdaniem ta książka nie nadaje się dla gimnazjalistów :)
Teraz jestem w liceum i poprostu z czystej ciekawości przeczytałem, bo interesuję się historią ;)
W gimnazjum w życiu bym jej nie ruszył ;>
A film oglądałem kiedyś, ale książka z 4x bardziej ciekawsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah!Jak ja dawno nie czytałem (2 tygodnie) :/
A to wszystko przez tą deskorolke -.- Musze wkońcu dokończyć "Mroczną Wieże" i wziąść sie za "cztery pory roku"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem w Empiku książkę Miroslav Žamboch - Sierżant. Już jestem dość daleko i naprawdę ta książka wciąga! Opowiada o Sierżancie Lancelocie który został karnie skazany na służbę w wojsku za występki które popełnił jego już nie żyjący ojciec. Ojciec Sierżanta Lancelota eksperymentował z magią... ale nie będe za dużo zdradzał. Dodam jeszcze tylko że wojna tocząca się w książce jest dość nietypowa, bo np. Obserwator potrafi telepatycznie połączyć się z Tropicielem. Już na kilku pierwszych stronach da się wyczuć ten wojenny klimat i wartką akcję. Książka została wydana przez Fabrykę Słów. Gdy przeczytam Sierżanta będe chciał przeczytać innek książki których autorem jest Miroslav Žamboch. Zachęcam do przeczytania Sierżanta wszystkich fanów fantastyki i klimatów wojennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem ,,13 Anioł" Anny Kańtoch. Książka wydana przez Fabrykę Słów. Realia to nietypowe połączenie magii i techniki, jest to też trochę kryminał. Świetne, poszło przez dwie noce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rozpocząłem swoją przygodę z Sapkową prozą, a mianowicie zacząłem zgłębiać "Chrzest Ognia".
Nie wiem niestety, która z jego książek o wiedźminie jest pierwszą z sagi. Czy ktoś mógłby podać mi jej tytuł?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 23:34, GungravePL napisał:

Nie wiem niestety, która z jego książek o wiedźminie jest pierwszą z sagi. Czy ktoś mógłby
podać mi jej tytuł?:)

Chrzest Ognia... Uuu trochę się zapędziłeś. Chrzest Ognia to trzeci tom Pięcioksięgu. Jeśli dopiero zaczynasz "przygodę z Sapkiem" to polecam najpierw przeczytać Chrzest Ognia i Ostatnie Życzenie. To swoiste wstępy do Wiedźminlandu, prezentujące postacie i realia w których cała historia się dzieje. Potem możesz sie zabrać za Pięcioksięgi czyli
Krew Elfów
Czas Pogardy
Chrzest Ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora
A na koniec, przeczytać sobie jedno opowiadanie z tomiku opowiadań "Coś się kończy coś zaczyna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja cie jeszcze zachece do czytania i powiem ze saga Sapka pt. Wiedzmin to moim zdaniem najlepsza saga ksiazek fantasy jak dopoki czytalem ,a pare juz czytalem :) Poprostu wciaga. Pozniej sobie obejrzysz film jak przeczytasz i zobaczysz ze ksiazka moze byc duzo razy ciekawsza niz film:) No a na koniec...kupisz sobie gre jak zechcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj niby szczerze mu radzisz... ale moze lepiej nie zachecaj nikogo do ogladania tego filmu? bo to gniot ;p
ja przyznam, ze dopiero musze nadrobic Wiedzmina, niestety serial mnie strasznie zniesmaczyl, doc duzo czytalem, ale ten brak wypadaloby nadrobic ;) bo to mozliwe, ze najlepsza saga fantasy w polsce. Chociaz nie sadze by mnie jako zachwycila ;) dlatego tak dlugo odkladam. pewnie z polskich autorow i tak Dukaj bedzie mi sie bardziej podobal ;)

Moja ulubiona saga fantasy to hmm chyba Malazanska Ksiega poleglych albo Piesn lodu i Ognia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 01:35, Araondoion napisał:

oj niby szczerze mu radzisz... ale moze lepiej nie zachecaj nikogo do ogladania tego filmu?
bo to gniot ;p
ja przyznam, ze dopiero musze nadrobic Wiedzmina, niestety serial mnie strasznie zniesmaczyl,
doc duzo czytalem, ale ten brak wypadaloby nadrobic ;) bo to mozliwe, ze najlepsza saga fantasy
w polsce. Chociaz nie sadze by mnie jako zachwycila ;) dlatego tak dlugo odkladam. pewnie z
polskich autorow i tak Dukaj bedzie mi sie bardziej podobal ;)

Moja ulubiona saga fantasy to hmm chyba Malazanska Ksiega poleglych albo Piesn lodu i Ognia
:)


Dzięki za rady:) Na razie rozpocząłem czytanie...i czuję się trochę zagubiony w tych wszystkich nazwach, miastach itd. ale z czasem jakoś się oswoję;) Film widziałem i nie uznaję za nic specjalnego. Ot taka bajka z potworami zrobionymi w paincie. A w grę jak najbardziej zagrać zamierzam :)
BTW. Aż szkoda, że przez Hamerykańską cenzurę gra ponownie ukazuje się z opóźnieniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 01:58, GungravePL napisał:

i czuję się trochę zagubiony w tych wszystkich
nazwach, miastach itd. ale z czasem jakoś się oswoję;)

heh chyba prawie zawsze tak jest kiedy mamy do czynienia z nowym uniwerum, dobrze przypominam sobie jak bardzo bylem zagubiony gdy zaczynalem czytac Eriksona, chyba nawet 1 tom przeczytalem dla lepszego zrozumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 03:06, neversod napisał:

Mam pytanko: Czytał ktoś może "Dzieci Hurina" Tolkiena??
Warte jest uwagi czy tylko dla fanów Tolkiena??


Ciężko stwierdzić jednoznacznie. Jednym się podoba, innym nie. W wątku o fantastyce Tolkiena jest o tym dyskusja. Ale chyba warto zaryzykować. Książka pięknie wydana. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. CZy ktoś z Was czyta lub przeczytał "Lux Perpetua" A. Sapkowskiego? Ja właśnie czytam i podoba mi się. Co o niej myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 01:35, Araondoion napisał:

oj niby szczerze mu radzisz... ale moze lepiej nie zachecaj nikogo do ogladania tego filmu?
bo to gniot ;p
ja przyznam, ze dopiero musze nadrobic Wiedzmina, niestety serial mnie strasznie zniesmaczyl,
doc duzo czytalem, ale ten brak wypadaloby nadrobic ;) bo to mozliwe, ze najlepsza saga fantasy
w polsce. Chociaz nie sadze by mnie jako zachwycila ;) dlatego tak dlugo odkladam. pewnie z
polskich autorow i tak Dukaj bedzie mi sie bardziej podobal ;)

Moja ulubiona saga fantasy to hmm chyba Malazanska Ksiega poleglych albo Piesn lodu i Ognia
:)



film oczywiście gniot, ale książki polecam .. są to jedne z lepszysz książek które do tej pory przeczytałem..

Mam pytanie: Czy ktoś czytał może książki autorstwa Jacka Piekary, a mianowicie Sługa Boży itd. .. chciałbym usłyszeć opinie ludzi obeznanych w temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:48, Kineq116 napisał:

Mam pytanie: Czy ktoś czytał może książki autorstwa Jacka Piekary, a mianowicie Sługa Boży
itd. .. chciałbym usłyszeć opinie ludzi obeznanych w temacie..


Wiesz co, wrzuć to w szukajkę tu i w temacie o Fantasy. Bo było to już wałkowane do znudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się