HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Miałem dziś ciekawą sytuację w bibliotece. Jesienią ma lecieć w TV nowa ekranizacja "Wojny i pokoju" więc pomyślałem, że sobie wcześniej nieco przypomnę treść, jako że powieść czytałem dość dawno temu.
Nie chciało mi się szukać po półkach więc pytam bibliotekarki czy ma "Wojnę i pokój". Przez chwilę widzę na jej twarzy wyraz niezdecydowania. Skierowała się w jeden kąt sali i po drodze mnie pyta: "To Wańkowicza, tak?" :-D
Wyjaśniłem, że Tołstoja, więc zmieniła kierunek na przeciwny i rzecz otrzymałem. Jednak byłem w lekkim szoku.
Gdyby nie wiedziała kto napisał Haregopotera, to by mnie nie zdziwiło, ale jeśli bibliotekarka nie wie kto jest autorem klasyki?!!! Kogo oni już przyjmują do tej pracy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 01:21, A-cis napisał:

Miałem dziś ciekawą sytuację w bibliotece. Jesienią ma lecieć w TV nowa ekranizacja "Wojny
i pokoju" więc pomyślałem, że sobie wcześniej nieco przypomnę treść, jako że powieść czytałem
dość dawno temu.
Nie chciało mi się szukać po półkach więc pytam bibliotekarki czy ma "Wojnę i pokój". Przez
chwilę widzę na jej twarzy wyraz niezdecydowania. Skierowała się w jeden kąt sali i po drodze
mnie pyta: "To Wańkowicza, tak?" :-D
Wyjaśniłem, że Tołstoja, więc zmieniła kierunek na przeciwny i rzecz otrzymałem. Jednak byłem
w lekkim szoku.
Gdyby nie wiedziała kto napisał Haregopotera, to by mnie nie zdziwiło, ale jeśli bibliotekarka
nie wie kto jest autorem klasyki?!!! Kogo oni już przyjmują do tej pracy?!

jakbymn mial zgadywac to bibliotekarka ta byla niedawno w innym zawodzi i szybko sie przekwalifikowala;p a zapewniam cie ze wiedzialby kto jest autorem harrego pottera;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem czytać serię książek z Warhammera 40.000 pisarza Wiliama Kinga trzy tomy po koleji - Kosmiczny Wilk, Szpon Ragnara i Szary łowca. Ktoś czytał i ma ochote sie podzielić wrażeniami bo ksiązki są rewelacyjne!! dla tych co nie czytali zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 04:07, Vuko Drakkainen napisał:

Ktoś czytał i ma ochote sie podzielić wrażeniami bo ksiązki są rewelacyjne!! dla tych co nie czytali zdecydowanie polecam.


Jakoś mnie nie pociąga lektura na podstawie popularnych gier komputerowych. Zwykle sa to pozycje tanie i nie wymagające od czytelnika praktycznie niczego. Pisane hurtowo na fali popularności tytułu. Ale wyjątki może i są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 04:07, Vuko Drakkainen napisał:

Zaczałem czytać serię książek z Warhammera 40.000 pisarza Wiliama Kinga trzy tomy po koleji
- Kosmiczny Wilk, Szpon Ragnara i Szary łowca.


Z tych trzech najbardziej podobał mi się pierwszy tom ze względu na ukazanie młodości Ragnara, życia na jego rodzinnej planecie. Dalsze tomy są wg mnie słabsze ale da sie czytać. Polecam z WH40K cykl "Duchy Gaunta" o regimencie gwardii imperialnej i 2 (na razie) książki o inkwizytorze Isenhorn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 01:21, A-cis napisał:

Kogo oni już przyjmują do tej pracy?!

Po tym, jak minister edukacji w wywiadzie z Moniką Olejnik streścił "Naszą Szkapę" TVN zaprezentowała nową okładkę dla tej książki: "Nasza Szkapa z Pokładu Idy" autorstwa bodajże Henryka Sienkiewicza. A Ty się dziwisz szarej bibliotekarce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 08:02, HumanGhost napisał:

> Ktoś czytał i ma ochote sie podzielić wrażeniami bo ksiązki są rewelacyjne!! dla tych
co nie czytali zdecydowanie polecam.

Jakoś mnie nie pociąga lektura na podstawie popularnych gier komputerowych. Zwykle sa to pozycje
tanie i nie wymagające od czytelnika praktycznie niczego. Pisane hurtowo na fali popularności
tytułu. Ale wyjątki może i są.


W tym przypadku to nie są książki na podstawie gry komputerowej. To tak jakbyś napisał to samo o książkach Forgotten Realms lub Planescape. Warhammer jest znacznie starszy niż gry komputerowe, które na podstawie tego systemu powstały. A czy te pozycje są tanie, to bym się kłócił, z tego co pamiętam to niektóre kosztowały ponad 30 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 07:08, HumanGhost napisał:

Ciężko stwierdzić jednoznacznie. Jednym się podoba, innym nie. W wątku o fantastyce Tolkiena
jest o tym dyskusja. Ale chyba warto zaryzykować. Książka pięknie wydana. :-)


Dzieki za info:)
Kupiłem i już czytam:)
Jak na razie jest ciekawa ksiązka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak nie ma to jak porzadna ksiazka w deszczowe dni a najlepiej kiedy to pradu nie ma :D. Ja tam sam od siebie lubie czytac a moje ulubione ksiązki to.
1.Wladca Pierscieni (Trylogia)
2.Hobbit: Tam i Spowrotem (super ksiazeczka,a juz sie filmu nie moge doczekac)
3Warcraft tez bardzo ciekawa ksiązka mialem od kolegi (kilka czesci bylo jak dobrze pamietam)
4.Oczywiscie Wiedzmin,cala saga tej wspanialej lektury (polecam kazdemu)
5.Martin Eden jest to ciekawa powiesc o Chlopcu ktory zostal kapitanem statku czy jakos tak bo juz nie pamietam ale wszystko jest realne,walki i te inne to mi sie w tym spodobalo.
6.i wiele,wiele innych ogulnie przepadam za fantastyka lecz jakos mnie HP nie przekonal nie wiem czemu przyczytalem tylko Deadly Hallow''s nom i jakos to przetrawilem ale reszta nie wiem czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem czytać "Sycylijczyka" Maria Puzo. Jest to kontynuacja Ojca Chrzestnego.

Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat sycylijskiej prowincji, świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.
Po dwuletnim pobycie na Sycylii syn Vita Corleone, Michael, ma powrócić do domu. Ojciec Chrzestny zleca mu ważną misję: ma zabrać do Ameryki Salvatore Guiliana, uwielbianego przez wszystkich legendarnego sycylijskiego banitę, który od lat na czele swojej bandy broni uciskanych ziomków przed wszechwładzą miejscowych bogaczy i przywódców mafijnych. Guiliano ośmielił się stawić czoło ściągniętym z Rzymu karabinierom. Mafia nasłała na niego skrytobójców, wszędzie czaiła się zdrada. Jego los wydaje sie przesądzony. Czy pomoże mu tajna broń - testament, w którym opisał swoją bliska, nieznaną opinii publicznej współpracę z politykami i kościelnymi eminencjami? Publikacja dokumentu spowodowałaby upadek włoskiego rządu. Michael staje przed zadaniem niemożliwym do wykonania.


Serdecznie polecam tę książkę każdemu, nawet jeśli nie jest miłośnikiem "Ojca Chrzestnego", a szuka po prostu wzruszającej opowieści o bohaterach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:21, Yorrickus napisał:

W tym przypadku to nie są książki na podstawie gry komputerowej.


No tak, się trochę zapędziłem. Niemniej pozycje z takiego rodzaju przedstawiają często dość mizerną jakość i pisane sa tylko jak to wczesniej zaznaczyłem na fali popularności tytułu. Coś takie można było zaobserwowac w przypadku chociażby Diablo. Ale oczywiście to nie jest reguła bez wyjątków. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2007 o 08:02, HumanGhost napisał:

Jakoś mnie nie pociąga lektura na podstawie popularnych gier komputerowych. Zwykle sa to pozycje
tanie i nie wymagające od czytelnika praktycznie niczego. Pisane hurtowo na fali popularności
tytułu. Ale wyjątki może i są.

Ksiązki z kolekcji Warhammera nie są oparte na bazie gier komputerowych tylko ogólnie pomysł bierze sie ze swiata Warhamera 40.000 który został zapoczątkowany w figurkach do malowania dostepnych w sklepach games workshopa. Odbiło sie to już taką popularnoscią że zaczeły powstawać na bazie tego gry komputerowe, ksiązki i kto wie może w przyszłości filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 08:05, Chaszu napisał:

Z tych trzech najbardziej podobał mi się pierwszy tom ze względu na ukazanie młodości Ragnara,
życia na jego rodzinnej planecie. Dalsze tomy są wg mnie słabsze ale da sie czytać. Polecam
z WH40K cykl "Duchy Gaunta" o regimencie gwardii imperialnej i 2 (na razie) książki o inkwizytorze
Isenhorn.


Powiem ci że mi też mimo że jeszcze nie przeczytałem ostatniego tomu. Najlepsza była dla mnie koncówka "kosmicznego Wilka" bo gdy ją już przeczytałem odrazu przeskoczyłem na kolejny tom który także mi sie bardzo podobał. Co do tych tytułów które podałeś to napewno je sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 15:36, Vuko Drakkainen napisał:

Ksiązki z kolekcji Warhammera nie są oparte na bazie gier komputerowych /ciach/


Tylko po co piszesz coś co zostało napisane na jednej stronie już co najmniej dwa razy? TAK WIEM! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 18:52, HumanGhost napisał:

> Ksiązki z kolekcji Warhammera nie są oparte na bazie gier komputerowych /ciach/

Tylko po co piszesz coś co zostało napisane na jednej stronie już co najmniej dwa razy? TAK
WIEM! ;)

No bo nie przeczytałem postów innych gramowiczów tylko zwróciłem uwage na te które odpowiadają na mojego posta;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA teraz sobie czytam Eragona,a jak go zkończę to będę czytac Najstarszy(kontynuacja)czytam takie książki ponieważ uwilbiam smoki.Może ktoś jeszcze z was zna książki ze smokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze z was zna książki ze smokami?

Niedawno ukazał się pierwszy tom trylogii Naomi Novik "Smok jego królewskiej mości". Rzecz ciekawa o tyle że jest to alternatywna historia Europy w czasach Napoleona. Pierwszy tom to takie wprowadzenie, pokazanie życia i psychiki smoków, organizacji oddziałów itp. ale zapowiada się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 11:54, Kikus97 napisał:

Dziękuje Ci bardzo :).A zna ktoś coś w stylu "Eragona"?(Oprócz "najstarszy")?

Ze smokami? Jest choćby książka z cyklem opowiadań dotyczących ich, fajne są też książki z serii "Dragonlance", choć tam właściwie smoki są na dość dalekim planie, w dodatku w pierwszych dwóch częściach tylko złe. Warto jednak przeczytać. Dobry jest też zbiór opowiadań Romka Pawlaka - "Wilcza krew, smoczy ogień". Wprawdzie o smokach są chyba tylko dwa, ale pozostałe też są bardzo ciekawe.
Niezłe też są "Kroniki Pradawnego Mroku" autorstwa Michelle Paver - dotąd ukazały się 2 z 6 zapowiadanych części "Wilczy brat" i "Wędrujący duch", akcja rozgrywa się w czasach, hm, coś a''la prehistoria, bohaterami są chłopiec Torak i jego wilk. Raczej dla osób w wieku 10-13 lat. Czyli sądząc z nicka w sam raz dla Ciebie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:57, Liqid napisał:

> Dziękuje Ci bardzo :).A zna ktoś coś w stylu "Eragona"?(Oprócz "najstarszy")?
Ze smokami? Jest choćby książka z cyklem opowiadań dotyczących ich, fajne są też książki z
serii "Dragonlance", choć tam właściwie smoki są na dość dalekim planie, w dodatku w pierwszych
dwóch częściach tylko złe. Warto jednak przeczytać. Dobry jest też zbiór opowiadań Romka Pawlaka
- "Wilcza krew, smoczy ogień". Wprawdzie o smokach są chyba tylko dwa, ale pozostałe też są
bardzo ciekawe.
Niezłe też są "Kroniki Pradawnego Mroku" autorstwa Michelle Paver - dotąd ukazały się 2 z 6
zapowiadanych części "Wilczy brat" i "Wędrujący duch", akcja rozgrywa się w czasach, hm, coś
a''la prehistoria, bohaterami są chłopiec Torak i jego wilk. Raczej dla osób w wieku 10-13
lat. Czyli sądząc z nicka w sam raz dla Ciebie.
Pozdrawiam

Ja mam 11 lat :) i Dziękuje napewno kupie sobie którąś z tych książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się