HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2007 o 12:31, A-cis napisał:

Ew. zamów przez internet w empiku. Jeśli odbierasz sam, to nic nie płacisz za przesyłkę a w
dodatku masz nieco tańszą cenę.

hmm o tym nigdy nie pomyslalem. Hmm musze obrac tą poprawke na przyszlosc, bo w sumie zrezygnowalem z zagladania do empikow, bo po prostu czesto nie mieli co ja chcialem ;] Nowosci na ktore ja sie upatrywalem tez wsumie brakowalo. Dzieki za rade, wezme poprawke na przyzlosc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać "Blondynka śpiewa w Ukajali" i mogę ją z czystym sumieniem polecić każdemu. Lekka, przyjemnie się ją czyta, czasami lekko zabawna, choć i zmusza do refleksji na temat naszego wpływu na naturę, można trochę się dowiedzieć o obyczajach i życiu mieszkańców Ameryki Płd., historii kauczuku oraz podpicia tamtych terenów, jest nawet wiele przepisów na regionalne potrawy w tym na... świnkę morską (!!!). Bo tam je jadają ;/
Książka dodana gratis do Nationala [razem z nim 9,90!], w wydaniu kieszonkowym.
Uważam, że naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:27, muniok napisał:

Kto jakie książki lubi najbardziej ?????? (i proszę napisać autora książki).

zbyt ogolne pytanie ;p

mniej wiecej takie, kolejnosc bez znaczenia ;)
1. Michaił Bułhakow -"Mistrz i Małgorzata" (tez fantastyka :P)
2. George R.R. Martin - "Pieśń Lodu i Ognia" itp.
3. Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych"
4. Roger Zelazny "Amber" "Pan Światła"
5. Terry Pratchett "Świat Dysku"
6. Skrytobójcy, Złotoskóry - Robin Hobb
7. Trylogia Zimnego Ognia - C.S. Friedman
8. Guy Gavriel Kay "Tigana" itp.
9. China Mieville - "Dworzec Perdido", "Blizna"
10. Vonnegut "Rzeznia numer 5" , "Śniadanie Mistrzow" ,"Kocia Kołyska" itp.
11. Jacek Dukaj "Inne Pieśni" itp.
12. "Diuna" Frank Herbert
13. Ian R. MacLeod "Wieki Światła"
15. Neil Gaiman - "Nigdziebądź" , "Amerykańscy bogowie" itp
16. Le Guin "Ziemiomorze"
18. "Ojciec Chrzestny" Mario Puzo
Dostojewski, Stephen King...

a takze inne od reszt ksiazki Anthony''ego de Mello ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim ulubionym autorem jest Masterton (Wojownicy..., Manitou) ale ostatnio wpadł mi w ręce Nekroskop Lumleya. Mastertona mam chyba z 30 książek jest THE BEST i ma żonę polkę (Wiesławę)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:27, muniok napisał:

Kto jakie książki lubi najbardziej ?????? (i proszę napisać autora książki).



James Bradley "Sztandar Chwały"
albo tez Stephan Ambrose "Kompania Braci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:27, muniok napisał:

Kto jakie książki lubi najbardziej ?????? (i proszę napisać autora książki).

"Mroczna Wieża" - Stephen King
"4 Pory Roku" - Stephen King
"Wiedźmin" - Andrzej Sapkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem "To" Stephena Kinga i...... niesamowita ksiazka. Praktycznie pierwsze 800 stron to wprowadzenie: opisywanie losow tych samych postaci w 1957-1958 i 1985 roku. Ale jak wciaga. Ostatnie 400 stron to juz wspaniala powiesc.King przeskoczyl od zwyklej opowiesci o nastolatkach w Derry i tajemniczych morderstwach dokonywanych przez klauna (jakies odwolanie do Johna Wayne Gacy''ego???) do opowieści o tajemniczym "Tym" ktore istnialo dłuzej niz wszechświat i ktore było najczystszym złem "wykraczajacym poza najgorsze wyobrażenia naobrzydliwszych mieszkancow najglebszych czelusci piekiel". Losy 7 dzieci i 5 doroslych wciagnely mnie mocno i przyznam ze 1214 stron wchlonalem od soboty po poludniu do wtorku wieczor. A i tak cale ranki mialem zawalone (mowilem juz ze bylem w Anglii?? :)) Wciaga niesamowicie i jak dla mnie jest lepsza niż Bastion. Czas przeczytac jeszcze "Czwartą po północy"

A teraz ponarzekam na "To"(UWAGA SPOILERY). Po pierwsze strasznie draznilo mnie, ze z byle jakiego, błahego powodu bohaterowie "wybuchali smiechem". Jesli "Amerykance" tak co 5 minut "wybuchaja smiechem" to chyba musza stale chodzic z bananem na twarzy. "Wybuchanie smiechem" pojawia sie kilkadziesiat razy w ksiazce i za kazdym razem mnie denerwowalo. Podobnie jak wtracanie "Bip-bip, Richie". To sa jednak błahostki, ktore denerwuja zapewne tylko mnie. Duzo dziwniejsze wydaje mi sie natomiast to, iz 11-letnie dzieciaki wchodza do ciemnych, brudnych, zatechlych i skomplikowanych kanalow pod Derry, wiedzac ze czai sie tam potwor z ich najgorszych sennych koszmarow. Jesli znajdziecie mi 11-latka, ktory zrobilby cos takiego, to znaczy ze mieliscie szczescie. Rozumiem 16, 17-latki, a i to raczej watpie. A juz akcja z "rytualem Chud", ktory polegal na tym, ze 11-letnia Beverly miala stosunek z 6 11-latkami po kolei, byl tak niesamowicie załosny ze nie moge. No chyba ze w tym bylo jakies ukryte dno ale ja go nie dostrzegam. Orgia siedmorga 11-latkow?? No ludzie!!!

Zeby jednak nie konczylo sie narzekaniem dodam ze koncowy motyw z przeplataniem sie watkow z przeszlosci i terazniejszosci byl naprawde swietny i znakomicie sie go czytalo. Ocena dla ksiazki 10/10 (te minusy nie przeslaniaja ogolnego obrazu ksiazki). Tak wiec, brac i czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie przeczytać wszystkie tomy "Wiedźmina", doszedłem do ostatniego - czytam, czytam - oderwac sie nie moge i..... patrze ise a ostatnie strony mam wyrwane (wiadomo książka pozyczona od wujka:/) I nie dane mi było przecytać zakończenia... byłbym wdzięczny gdyby któś powiedział mi co pozniej stało się z Geraltem i Yennefer.... bo nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:28, Farmer Widomo napisał:

Geralt chyba umiera . Chyba tak pisał któryś z forumowiczów.

To nie całkiem prawda. Przeczytaj do końca to będziesz wiedział o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:40, StroggMan napisał:

Powiedz mi...prosze przeczytaj moje wczesniejsze posty to zrozumiesz dlaczego sam nie moge
doczytac do konca :/:/:/:P

Jak chcesz to wejdź na GG to ci napiszę, żeby nie spoilerować na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostanio przeczytałem dwie części cyklu "Ziemiomorze" Ursuli Le Guin. Książki bardzo klimatyczne i wciągające. Serdecznie polecam :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:27, StroggMan napisał:

Doczytałem do momentu gdy Triss mówi: "on kona" czy jakos tak... aozniej juz sie nie dalo przeczytać:/:/



lepiej sobie skombinuj ten ostatni tom (w najgorszym wypadku idź doczytać do empiku) - bo tak naprawdę to od Ciebie będzie zależało zakończenie - jest tak sprytnie napisane, że każdy indywidualnie musi sobie zinterpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ksiązka "Kompania Braci" S.Ambrose

Nie wie, ktoś gdzie można kupić "żołnierzy zagłady" Sydnora- najlepiej w jakimś sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się