HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam. Osobiście polecam " Łowcy Dusz" pana J.Piekary, jest to 4 tom opowiadani o Mordimerze Madderdinie inkwizytorze świętego officjum w świecie ,gdzie Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego i zabił swoich prześladowców. Książka jest lekką fantastyką opowidającą ciekawe historie o przygodach naszego inkwizytora, zaczełem od tej włanbie części natomiast teraz czytam 1 część opowiadan o nim. Ogólnie gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozpocząłem "Stan Zagrożenia". To już moja 5 książka tego autora + jedna Larrego Bonda przy której pomagał .
Kiedyś dawno temu oglądałem film na podstawie książki ale jako że szare komórki nie te jakoś obraz filmu się już utlenił tym bardziej się cieszę z książeczki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Penie nikt nie odpowie na tego posta, ale zaryzykuje. Zapytanie kieruje do ludzi, którzy oglądali Las Vegas Parano 8-) Podobno to jest na podstawie książki. Niewiecie czy można coś takiego w Polsce dostać, albo chociaz soundtrack?!!??!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem powiedzieć, że firma "Prószyński i S-ka" ostatnio wydała naprawdę dużo świetnych książek ("Gra Endera", pierwsze części "Swiata Dysku") w jakiejś taniej serii, gdzie owe całkowicie pełnoprawne książki można nabyć już za 13 pln każda. Marsz do sklepów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 19:34, siepu napisał:

Ja tylko chciałem powiedzieć, że firma "Prószyński i S-ka" ostatnio wydała naprawdę dużo świetnych
książek ("Gra Endera", pierwsze części "Swiata Dysku") w jakiejś taniej serii, gdzie owe całkowicie
pełnoprawne książki można nabyć już za 13 pln każda. Marsz do sklepów!


o, widzisz - właśnie udało ci się wywołać szczery uśmiech na mojej szpetnej twarzy ;]

książka za 13 zlotych to to, co lubię najbardziej - szczególnie, jeżeli nazwisko jej autora zaczyna się na P a kończy na T ;)
na pewno zbadam tę sprawę Dogłębnie.
dzięki za cynk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 15:36, Shadowmage napisał:

Kiedyś dyskutowałem tutaj z kimś o "2586 krokach" Pilipiuka.


A i owszem, dyskutowało się tutaj o tej książce i to nawet z Tobą. Jedna z lepszych Pilipiuka. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 08:02, Sothiz napisał:

Póki co to katuje Mastertona... "Glód" i "Rytual"


Hehe głód jest nawet fajny. Czytałem rok temu. Niestety bardzo szybko się go czyta. ;-)
Ale pomysł na fabułę pierwsza klasa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie przeczytałem genialną książkę Herberta Brunneggera pt. " Kto sieje wiatr... - opowieść żołnierza dywizji SS Totenkopf". Jest to powieść autobiograficzna , opisująca wydarzenia z okresu II Wojny Światowej z punktu widzenia żołnierza niemieckiej 3 dywizji przeciwpancernej Waffen- SS "Totenkopf" , popularnie nazywanej "Trupią Czaszką". Wraz z książką przejdziemy szlak bojowy rzeczonej grupy bojowej , który prowadził od Polski , poprzez Francję , Rosję ( najdokładniej i najdłużej opisany epizod dywizji , m.in. piekło Kotła Diemiańskiego , Charków) , Włochy , az po kapitulację III Rzeszy. Na szczególną uwagę zasługują szczegółowe i dokładne opisy bitew i operacji , w jakich autor brał udział , a także wręcz dosłowne ukazanie brutalności wojny. Książka jest świetnie napisana , czyta się ją bardzo szybko , jednakże nie polecam jej osobom o słabych nerwach. Opis zabitego radzieckiego żołnierza na dłuuuuuuuuugo zostanie w pamięci. Najbardziej poruszający jest sam koniec powieści , (którego nie zdradzę oczywiście) naprawdę piękny i jakby "oderwany" od całej reszty książki. Polecam każdemu zainteresowanemu II Wojną Swiatową , posiadającemu MOCNE nerwy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z forumowiczów czytał genialną serię trylogii R. A. Salvatore o Drizzcie Do''Urden? Było wśród nich "Trylogia mrocznego elfa", "Dziedzictwo mrocznego elfa", "Córka mrocznego elfa" oraz "Pięcioksiąg podmroku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z powodu nadmiaru wolnego czasu i przeboju kinowego - zacząłem czytać książkę Eragon. Książka jest naprawdę świetna choć pisarz nie może się mierzyć z gigantem fantasy takim jak J.R.R. Tolkien. Ale czego można się spodziewać od piętnasto-latka (tyle miał pisarz gdy napisał Eragona) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Eragon jest zupełnie inną książką fantasy, niż Władca Pierścieni. Eragon jest przeznaczony dla młodziezy, a Tolkien pisał bardziej "doroślejsze" książki. Myślę jednak, że Chrisowi dużo do Tolkiena nie brakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem wlasnie czytac "Michnikowszczyzna. Zapis Choroby" Ziemkiewicza. Ksiazka imo mocna. Ukazuje Polske stanu wojennego, proces transformacji i to co, co sie dzialo w niej w latach ''90. To co zrobil Michnik i jego srodowisko, to sie w pale nie miesci. Wybielil i ochronil komunistow, pozwolil im rozkradac panstwo i pomogl im sie odbudowac, Wyborcza stala sie propagandowa tuba Salonu i co gorsze, rzesze zaslepionych ludzi wzielo Gazete na wiare. Skala niegodziwosci do jakich przyczynil sie Michnik jest powalajaca.
Nie jest to 400 stron fantazji autora, a 400 stron faktow. Autor bazuje na artykulach Gazety oraz archiwach, nic wyssanego z palca, tylko gruntowna analiza i ocena tego, co przez lata pralo mozgi. Czyta sie latwo i przyjemnie, jak felieton, a nie jak kodeks z paragrafami.

Polecam kazdemu bez wyjatku, warto znac wlasna historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 12:13, rogoz94 napisał:

Uważam, że Eragon jest zupełnie inną książką fantasy, niż Władca Pierścieni. Eragon jest przeznaczony
dla młodziezy, a Tolkien pisał bardziej "doroślejsze" książki. Myślę jednak, że Chrisowi dużo
do Tolkiena nie brakuje:)


"Doroślejsze" książki to pisze G. R. R. Martin. Ja tam bym spokojnie Tolkiena i Paoliniego włożył do jednej szuflady. Ba! U mnie na tej samej półce stoją :)
Zresztą obaj podobnie olewają psychike bohaterów. Białe jest białe, czarne jest czarne, szarego brak. Ponadto widac,że Paolini sugerował się WP.

A jak już poruszyłem temat Martina. Skończył pisac "Dance with Dragons" ? Wiadomo kiedy będzie w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 12:31, Rayic napisał:

Skonczylem wlasnie czytac "Michnikowszczyzna. Zapis Choroby" Ziemkiewicza. Ksiazka imo mocna.
Ukazuje Polske stanu wojennego, proces transformacji i to co, co sie dzialo w niej w latach
''90. To co zrobil Michnik i jego srodowisko, to sie w pale nie miesci. Wybielil i ochronil
komunistow, pozwolil im rozkradac panstwo i pomogl im sie odbudowac, Wyborcza stala sie propagandowa
tuba Salonu i co gorsze, rzesze zaslepionych ludzi wzielo Gazete na wiare. Skala niegodziwosci
do jakich przyczynil sie Michnik jest powalajaca.
Nie jest to 400 stron fantazji autora, a 400 stron faktow. Autor bazuje na artykulach Gazety
oraz archiwach, nic wyssanego z palca, tylko gruntowna analiza i ocena tego, co przez lata
pralo mozgi. Czyta sie latwo i przyjemnie, jak felieton, a nie jak kodeks z paragrafami.

Polecam kazdemu bez wyjatku, warto znac wlasna historie.


Jedna sprawa. Po pierwsze, akurat w tej materii nigdy nie ufaj Ziemkiewiczowi, który niestety zdecydowanie obiektywny NIE jest. Pisanie, że książka jest oparta na artykułach itp. nie ma znaczenia, bo równie dobrze może to być ''Gazeta Polska'' czy ''Nasz Dziennik'', które obiektywne są jeszcze mniej ;P No i sprawa najważniejsza - o fakty mało kto dziś się kłóci, bo to łatwo sprawdzić i w dodatku na dłuższą metę nie ma żadnego znaczenia. Ważna jest interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się