HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2007 o 12:15, baraborek napisał:

dla mnie Jakub Wędrowycz jest the best!



o respekt Jakub wymiata wraz z jego maszyna do bimbru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 12:17, nekromanta7 napisał:

> dla mnie Jakub Wędrowycz jest the best!


o respekt Jakub wymiata wraz z jego maszyna do bimbru



no, najlepsze było jaki ich do skansenu zabrali! I ta aparatura do bimbru "wielka jak lokomotywa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał może ktoś książkę H. P. Lovecrafta "Call of Cthulhu" (lub jak kto woli "Zew Cthulhu") ?! Zastanawiam się nad przeczytaniem tego utworu (w sumie ponoć klasyku grozy). Nie wiem tylko czy warto. Chętnie był usłyszał choć ze dwie recenzje. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek opinię kogoś, kto to czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jedno opowiadanie ze zbioru: "Zew Cthulhu" zatytuowane właśnie "Zew Cthulhu". Mogę powiedzieć że klimat opowiadania jest trochę dziwny, specyficzny. Jednak gdy przeczytałem 2 pierwsze strony zaczeło mnie niesamowicie wciągać...więc polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 21:48, StroggMan napisał:

OK! Już cię nie męczę ale powiedz mi jeszcze tylko o "Cujo"...pliss...

NIestety nie czytalem ani "Cujo" ani "Stukostrachow". Jak chcesz moge Ci napisac co czytalem ale jak nie chcesz to nie bede sie niepotrzebnie wysilal. A co do Kinga to na TVN własnie leci "Lśnienie" na jego podstawie ktore nakazuję oglądac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:40, Erton napisał:

A co do Kinga to na TVN własnie leci "Lśnienie" na jego podstawie ktore nakazuję oglądac :)

Szkoda, że trochę wcześniej nie napisałeś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ dla TVN za podpisy i brak lektora
- za zabijanie atmosfery reklamami Sensodyne etc

Ksiazka od dawna stoi na polce, ale nigdy jej nie czytalem. Film widzialem chyba z 5 razy. Czytal ktos ksiazke? Interesuje mnie, czy scenarzysta / reżyser wprowadził jakieś większe zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w liceum. Muszę powiedzieć, że lektura bardzo oddziałująca na wyobraźnię. Hehe nawet nie wiesz ile osób uwierzyło, że czarna księga Necronomicon to oryginał. Lovecraft potrafił napisać dobre opowiadania i legenda żyje od dawna własnym życiem. Polecam, warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypada odnotować, że nad ranem zmarł wybitny polski reportażysta, eseista, publicysta Ryszard Kapuściński, autor m.in. ''''Cesarza'''', ''''Hebanu'''', "Szachinszacha", ''''Imperium'''' i ''''Wojny Futbolowej''''. W marcu skończyłby 75 lat.
[''] [''] ['']

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,fajnie pisał,nie przeczytałem w całości żadnej z jego książek,ale rodzice mają wszystkie które wymieniłeś więc mogę to nadrobić.

[*][*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, przydałoby się trochę odświeżyć ten temat. :P A jeśli już o Kapuścińskim mowa (też żałuję, że od nas odszedł... [*]), to jaka jest, według Was, najlepsza jego książka? Bo nauczycielka od polskiego stwierdziła, że każdy z nas będzie musiał przeczytać jakąś jego książkę (do wyboru są chyba cztery - na pewno "Imperium", Heban", "Cesarz" i jeszcze coś) i będziemy je później omawiać. Więc z jakim dziełem Kapuścińskiego powinienem się zapoznać? Wiem, że z pewnością warto z wszystkimi, ale jaką powinienem wybrać najpierw? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 19:45, matiz123 napisał:

Więc z jakim dziełem Kapuścińskiego powinienem się zapoznać? Wiem, że z pewnością
warto z wszystkimi, ale jaką powinienem wybrać najpierw? :)


Ano wlasnie ;-) wszystkie sa godne uwagi. Ja zaczalem swoja przygode z Kapuscinskim od przeczytania "Imperium", a zaraz potem zabralem sie za "Cesarza" - obie ksiazki sa fantastyczne. Jesli jestes osoba, która zwraca uwage na objetosc ksiazek, które ma przeczytac, to polecam "Cesarza" - wydaje mi sie, ze z podanej przez Ciebie trójki byla to najktótsza pozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:13, Mudra napisał:

Jesli jestes osoba, która zwraca uwage na objetosc ksiazek, które ma przeczytac, to polecam "Cesarza" -
wydaje mi sie, ze z podanej przez Ciebie trójki byla to najktótsza pozycja.

Ja raczej zwracam uwagę na to, czy dana książka jest dobra, a nie ile ma stron. :) Dla mnie ważniejsza jest treść. :) Hm, a może po prostu przeczytam wszystkie trzy książki... Bo to jest tak, że każda osoba z klasy ma sobie wybrać jedną książkę - jak poznam każdą z nich, to przynajmniej będę mógł "zaszpanować". ;P
Poza tym chciałbym się pochwalić tym, że właśnie zacząłem czytać "Cień wiatru" - słyszałem, że to całkiem niezła książka. Jak skończę czytać, to może podzielę się z Wami wrażeniami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 16:07, paweusz napisał:

Czytał może ktoś książkę H. P. Lovecrafta "Call of Cthulhu" (lub jak kto woli "Zew Cthulhu")
?! Zastanawiam się nad przeczytaniem tego utworu (w sumie ponoć klasyku grozy). Nie wiem tylko
czy warto. Chętnie był usłyszał choć ze dwie recenzje. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek opinię
kogoś, kto to czytał.


Naprawdę warto, opowiadania Lovecrafta są świetne...Człowiek miał wspaniałą wyobraźnie. Ale najważniejszy jest klimat, klimat i jeszcze raz klimat... Opowiadania naprawdę trzymają w napięciu.

Aktualnie czytam "Wybrankę Kusziela" J. Carey...Książka fantasy z dość dużą dawką erotyzmu, wciąga;) Kurtyzana-szpieg to niezłe połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm miałbym do was specjalistów takie małe pytanko. Jaką książkę Deana R. Koontza byście mi polecili ?? Z tego co wiem jest to niczego sobie autor horrorów/thrillerów, a ja chciałbym sobie kupić jakąś jego książkę, tylko nie wiem co wybrać, uśmiechało by mi się gdyby była w niej domieszka psychologii i pokrewnej tematyki.
Z góry, dołu, lewej i prawej dziękuję za rekomendacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 09:44, Hubi Koshi napisał:

Mhm miałbym do was specjalistów takie małe pytanko. Jaką książkę Deana R. Koontza byście mi
polecili ?? Z tego co wiem jest to niczego sobie autor horrorów/thrillerów, a ja chciałbym
sobie kupić jakąś jego książkę, tylko nie wiem co wybrać, uśmiechało by mi się gdyby była w
niej domieszka psychologii i pokrewnej tematyki.
Z góry, dołu, lewej i prawej dziękuję za rekomendacje.

Jeśli masz ochotę na coś psychologicznego, to polecam "Ścianę strachu". To typowy thriller bez wątków nadprzyrodzonych. Nie wiem tylko jak z jej dostępnością, bo sam ją kupiłem dobre klika lat temu.
Poza tym ostatnio czytałem "Łzy smoka" i uważam, że to jedna z jego lepszych powieści (przeczytałem ich w sumie 6 czy 7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się